Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 20/06/18№ 23 (946) Про реформування медичної галузі Ужгорода та останні здо-бутки йшлося на прес-конференції у міській раді

Начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради, головні лікарі медичних закладів або їхні заступники цього тижня відповідали на запи-тання, які цікавили журналістів.

Насамперед коротко зі ситуацією в медичній галузі обласного центру За-карпаття ознайомив начальник відділу охорони здоров’я міськради Василь Решетар. Він зазначив, що тепер не простий для медицини час: триває рефор-мування первинної ланки – сімейної медицини. Для цього треба було багато зробити і в державі загалом, і безпосередньо в Ужгороді, починаючи з таких банальних, здавалося б, речей, як забезпечення кожному лікареві можливості відсилати до єдиної Національної служби здоров’я угоди, котрі укладають уж-городці. Потрібно було закупити ноутбуки, забезпечити всі амбулаторії якіс-ним під’єднанням до Інтернету. Усе, що залежало від міської ради для вхо-дження «первинки» в реформу, зроблено. До Національної служби здоров’я надіслано вже близько 16 тисяч декларацій – на тлі України це непоганий ре-зультат. Із дев’ятьох міських амбулаторій у сімох лікарі тепер працюють в аб-солютно інших, кращих умовах, і це не порівняти з тим, що мали ще два роки тому. Ужгородці вже могли переконатися, що всюди – зручні меблі, сучасне обладнання. Для фінансування первинної ланки ухвалено міську програму, яка передбачає на 5 років 4 мільйони гривень, і це без ремонтів – на них кошти йшли окремо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/06/18, 11:30


№ 23 (946) Купатися в межах міста – заборонено А самовільно встановле-ні МАФи і тимчасові споруди слід демонтувати

Чергове засідання виконкому Ужгородської міської ради розпочалося з розгляду питання, внесеного до порядку денного додатково, – Закарпатському обласному благодійному фонду «Благо» погоджено розміщення тимчасової споруди для надання освітніх послуг на вулиці Іштвана Дендеші, 10. Благодій-ний фонд опікується, зокрема, підготовкою до навчання ромських дітей.

На засіданні виконкому погодили програму співпраці Ужгородської місь-кої ради і управління Державної казначейської служби України в місті Ужгоро-ді Закарпатської області у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів на 2018–2020 роки. Упродовж попередніх років це управління Держав-ної казначейської служби спільно з виконавчими органами Ужгородської місь-кої ради здійснило низку організаційних і практичних заходів, спрямованих на зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни, забезпечення належного казначей-ського обслуговування місцевих бюджетів; частково впроваджено систему дис-танційного обслуговування «Клієнт Казначейства – Казначейство»; упереджено неефективне або з порушеннями бюджетного законодавства використання кош-тів міського бюджету. На сьогодні в управлінні Державної казначейської служ-би України в Ужгороді для забезпечення обслуговування місцевих бюджетів відкрито 607 рахунків для обліку бюджетних надходжень, понад 8 тисяч раху-нків для обліку видатків бюджетних установ, а до мережі місцевого бюджету включено 82 розпорядники й одержувачі бюджетних коштів. Фінансування Програми передбачене в розмірі 700 тисяч гривень: 300 тисяч на 2018 рік і по 200 тисяч на 2019–2020 роки. Пізніше Програма буде подана на розгляд сесії міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/06/18, 11:29


№ 23 (946) В Ужгороді вітали медиків. «Здоров’я людини – безцінне, тому професія лікаря завжди була, є і буде однією з найшанованіших»

Із професійним святом медиків Ужгорода цього четверга вітали в обласній філармонії – тут відбулися урочистості з цієї нагоди. Багато теплих слів вдяч-ності за нелегку працю почули працівники комунальних медичних закладів міс-та від міського голови Ужгорода Богдана Андріїва, заступниці директора депа-ртаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Єлизавети Біров, начальника відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василя Решетаря.

Від виконкому Ужгородської міської ради, депутатського корпусу меди-ків, персонал лікарень привітав міський голова. «Дякую вам за вашу щоденну життєво важливу працю. Здоров’я людини – безцінне, тому професія лікаря завжди була, є і буде однією з найшанованіших. Ви цілодобово на посту, що-дня допомагаєте хворим, завдяки вашому професіоналізму, турботі у людей є надія і віра, що вони здолають будь-які хвороби», – сказав, зокрема, Богдан Андріїв. Він наголосив, що у пріоритеті міської влади – забезпечення ужгород-ців усіма необхідними ліками, які передбачені Постановою Кабінету Міністрів № 180. Міський голова також побажав медикам міцного здоров’я, затишку і добробуту в родинах, миру.

Поздоровив і Василь Решетар своїх колег: «Я радий знову вітати вас у цьому залі з нашим професійним святом – Днем медичного працівника. Цей день є одним із найсвятковіших, найрадісніших для величезного, більш ніж пів-торатисячного колективу медичних працівників комунальних закладів Ужгоро-да. За останні три роки наші заклади охорони здоров’я радикально змінилися. Якщо зараз зайти у центральну міську чи в дитячу лікарню, ми побачимо там відремонтовані, світлі, справді європейського вигляду відділення, де створено всі умови для лікування пацієнтів та роботи медиків. Більше того, не лише зовні змінилися наші заклади – за останній період суттєво зросли можливості наших лікарень, пологового будинку, як діагностичні, так і лікувальні, насамперед за-вдяки закупівлі дійсно сучасної діагностичної, лікувальної апаратури. Однак сама апаратура не лікує і не рятує – до кожного, навіть найсучаснішого апарата потрібна ще світла голова лікаря, потрібні умілі руки медичної сестри чи фель-дшера, тобто кваліфіковані медичні кадри. Висококваліфіковані медики – це якраз і є те, чим сильна медицина Ужгорода».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/06/18, 11:28


№ 23 (946) Транспортна комісія розглянула впорядкування дорожній рух у місті

Днями комісія Ужгородської міської ради з безпеки дорожнього руху та координації руху автотранспорту розглянула на засіданні насамперед подання Управління патрульної поліції щодо впорядкування в місті дорожнього руху.

Зазначалося, що триває розробка проекту облаштування пішохідного пе-реходу на вулиці Тиводара Легоцького біля транспортного кола, а на перехре-сті вулиць Загорської та Закарпатської – встановлення світлофора.

Комунальному підприємству «КШЕП» доручили розглянути технічну можливість облаштування окремої фази для пішоходів на світлофорі на вулиці Олександра Блистіва (раніше Краснодонців) та обстежити світлофор на вулиці Станційній і, якщо є порушення в його роботі, – вжити відповідних заходів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/06/18, 11:27


№ 23 (946) Місто планує суттєво збільшити фінансування водних видів спорту

В Ужгородській міськраді відбулася нарада тренерів, представників клу-бів, ДЮСШ № 1, Закарпатської федерації водних видів спорту, яку провів за-ступник міського голови Олександр Білак.

«Як і було домовлено на зустрічі у січні цього року, ми розробили проект програми навчання плавання дітей і розвитку водних видів спорту в Ужгороді на 2019–2021 роки – до речі, суттєво збільшивши при цьому фінансування. Хочемо, щоб ви ознайомилися з пунктами програми, надали свої пропозиції – що потрібно додати, змінити, або ваше бачення цієї програми. Програму пла-нуємо затвердити у вересні», – сказав Олександр Білак, звертаючись до учасни-ків наради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/06/18, 11:27


№ 23 (946) Ужгород завжди вирізнявся прагненням до інноваційності

Чергові етапи в розробці Стратегії розвитку міста «Ужгород-2030» обго-ворили цього тижня під час «круглого столу» в історико-культурному компле-ксі «Совине Гніздо».

Відкриваючи зібрання, виконувач обов’язків міського голови, його засту-пник Ігор Фартушок сказав, що робота з напрацювання документа активно просувається, а кількість тих, хто прийшов на дискусію, свідчить, що багатьох ужгородців хвилює питання, як якісно змінювати місто надалі.

Завідувачка відділу регіональної політики Національного інституту стра-тегічних досліджень, доктор економічних наук, професор Алла Двігун відзна-чила, що обласний центр Закарпаття завжди вирізнявся прагненням до іннова-ційності, інтегрування в ЄС. Принципи підходу до формування Стратегії – по-єднання напрацювань експертів із баченням керівництва міста і результатами опитування ужгородців. Зі статистичних показників за «точку відштовхування» взято 2015 рік. Зроблено аналіз, який, до прикладу, виявив, що торік Ужгород за обсягом інвестицій посідав друге місце в області, тоді як за темпами прирос-ту інвестицій – чотирнадцяте. Докладно проаналізовано ситуацію в освітній га-лузі, медицині, демографічні та інші показники.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/06/18, 11:26


№ 23 (946) Ужгород знову заполонять наречені. Історія, рекорди й ідеї Закарпатського параду наречених

Уже цього місяця, 28 червня, в Ужгороді відбудеться традиційний, дев’ятий Закарпатський парад наречених. Цей захід став справжньою родзинкою міста, цікавою і туристам, котрі з’їжджаються сюди подивитися на колоритне дійство. Урочиста хода, автозаїзд, фотосесії в найрізноманітніших локаціях Ужгорода, оригінальні виступи, сюрпризи – і це ще не всі особливості свята.

Днями в історико-культурному центрі «Совине Гніздо» провели збори потенційних наречених. Організатори повідомили дівчатам усі подробиці і на-звали цей захід «полігоном для експериментів», закликавши учасниць не бояти-ся сміливих рішень в образі. Водночас на заході можна буде побачити чимало дівчат і в традиційних білих сукнях.

Про історію Закарпатського параду наречених ми поспілкувалися з од-ним із організаторів проекту Сергієм Денисенком. Далі – пряма мова.

Перший Закарпатський парад наречених

Перший парад відбувся десять років тому, у 2008-му. Ми з друзями зіб-ралися і подумали, що непогано було б організувати такий захід. Уже прово-дили різноманітні дійства, потім хлопці вдалися до весільного бізнесу, почали працювати у сфері організації свят. Тож одного разу ми вирішили: треба влаш-тувати такий цікавий захід.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/06/18, 11:24


№ 23 (946) «Єден» не має обмежень у плані лексики, музики, гостей і пев-них форматних забобонів. Як ужгородець Олексій Уманський відкрив радіо для однієї людини

Вже майже півроку в Ужгороді діє нова інтернет-радіостанція під назвою «Єден». Саме цим колоритним закарпатським діалектизмом журналіст, ведучий та автор відомих у місті проектів (таких, як «Круглий звук» і «Кінозал імені Стенлі Кубрика») Олексій Уманський окреслив ідею нового задуму – створити так зване радіо для однієї людини.

З чого почалося радіо «Єден»

Роботою на радіо Олексій зацікавився зі студентських років, від початку навчання на відділенні журналістики УжНУ.

– Через мою наполегливість мене взяли на радіо ще наприкінці першого курсу: спочатку сидів осторонь, потім вів авторську рубрику, далі – прямий ефір з інтерактивом (телефонними дзвінками). Десь на другому курсі я почув, що має запускатися нове радіо «Тиса FМ». Я запропонував свою рубрику про кіно – і мене взяли. Спочатку вів ранкові ефіри, пропрацював там десять років – і захотів створити власне радіо, – розповідає про виникнення ідеї створення радіо «Єден» Олексій Уманський.

Проект позиціонують як радіо для однієї людини, та слухати можуть усі охочі. «У нас навіть є програма “Плейлист однієї людини”: до семи годин мо-жемо слухати музику будь-кого, хто надіслав нам 100 пісень. Не боїмося бути нецікавими іншим, адже в цьому весь експеримент», – пояснює Олексій.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/06/18, 11:23
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS