Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 13/06/18№ 22 (945) В ужгородському ЦНАПі створено чудові умови – насамперед для відвідувачів

У міській раді Ужгорода провели практикум для працівників органів місцевого самоврядування щодо організації надання адміністративних послуг і створення центрів надання адміністративних послуг.

Навчання – обмін досвідом організувало Закарпатське регіональне відділення Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Учасниками стали представники ЦНАПів Мукачева, Чопа, Хуста, Берегова, Перечинської та Полянської ОТГ.

Привітав учасників практикуму міський голова Ужгорода, голова Закарпатського РВ Асоціації міст України Богдан Андріїв: «Дякую, що ви приїхали до нас ознайомитися з досвідом роботи Центру надання адмінпослуг. Я був у багатьох містах, бачив, як там працюють подібні центри, і хочу відзначити, що в Ужгороді створено чудові умови – насамперед для відвідувачів, які в одному місці можуть отримати різні послуги, а також і для працівників ЦНАПу».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/06/18, 12:00


№ 22 (945) Традиційні у Європі Дні сталої енергії провели і в Ужгороді

На Театральній площі 4-го червня стартував комплекс заходів, які тривали до п’ятниці включно. Розпочали з виставки енергоощадних технологій та відновлюваних джерел енергії.

У понеділок свою продукцію представили фірми Exim Solar, Solar Karpathy, група енергетичних компаній «РЕНЕР». Ужгородці й гості міста активно знайомилися з перевагами використання сонячних електростанцій, батарей та колекторів, теплових насосів, гідроенергетики – як для забезпечення житла, так і для комерційного використання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/06/18, 11:59


№ 22 (945) На прийом прийшло півсотні мешканців міста

В. о. міського голови, заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок провів цього понеділка прийом громадян. Разом із ним проблемні питання ужгородців вивчали заступник міського голови Василь Гомонай, керівники структурних підрозділів.

Усього на прийомі побувало 49 містян, кожен четвертий із яких звертався по матеріальну допомогу на лікування важких хвороб; було багато звернень щодо ремонтів дахів, електрощитових, благоустрою прилеглих прибудинкових територій тощо. Також ужгородців турбує те, що вони не можуть оформити право власності на земельні ділянки під своїми будинками. Як відомо, Генеральний план міста скасований судом, тож міська рада розробляє окремі детальні плани територій.

З усіх звернень дано доручення вивчити питання і надати відповідь заявникам.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/06/18, 11:59


№ 22 (945) Студенти дізнавалися про новації у роботі міськради Ужгорода

Із роботою Ужгородської міської ради цього тижня знайомилися студенти ІІ курсу за напрямом «Право» природничо-гуманітарного коледжу Ужгородського національного університету. Це входить до програми ознайомчо-навчальної практики майбутніх правників і вже є традиційним.

Про організацію роботи міської ради на зустрічі у сесійному залі розповіла керуючий справами виконкому Олена Макара, разом із представниками управління правового забезпечення Артемом Беляковим та Світланою Зеленяк відповідала на запитання студентів. Вони докладно цікавилися, як вирішуються проблеми, з якими звертаються ужгородці, як працює механізм місцевої ініціативи, петицій, як надаються відповіді на інформаційні запити, чи зміняться тарифи на комунальні послуги для мешканців сіл у разі об’єднання з містом в ОТГ та багатьма іншими питаннями.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/06/18, 11:58


№ 22 (945) Почесний громадянин Ужгорода Іван Коршинський відзначив 90-річчя

90-ий День народження почесний громадянин Ужгорода, народний депутат України ІІ скликання, доцент УжНУ, заслужений лікар України, голова Закарпатської крайової організації політичних в’язнів і репресованих Іван Коршинський святкував 5 червня.

Серед численних гостей, які вітали ювіляра, були й міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступники Ігор Фартушок і Олександр Білак. Керівники міста побажали Іванові Юрійовичу міцного здоров’я ще на багато років, щоб у такому ж родинному затишку відсвяткувати і 100-річний ювілей.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/06/18, 11:57


№ 22 (945) Орієнтація на дружбу

Обласний центр Закарпаття увійшов до першої двадцятки міст України, які наблизилися до набуття почесного статусу Кандидата глобальної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді».

Ініціатива започаткована ЮНІСЕФ у 1996 році, до руху долучилося вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’ятьох континентах, що загалом охоплює понад 30 мільйонів дітей. Україна приєдналася до ініціативи цього року, через підписання Меморандуму між Урядом України, ЮНІСЕФ і партнерами: Фондом ООН у галузі народонаселення, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством молоді та спорту України, Уповноваженим Президента України з прав дитини, Асоціацією міст України, Асоціацією ОТГ, Національною молодіжною радою України.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/06/18, 11:56


№ 22 (945) Наше майбутнє – наші діти, які прославлять не тільки Ужгород, а й державу

Минулого вікенду в Ужгороді відбулися численні святкові заходи на відзначення Міжнародного дня захисту дітей.

Наймасовіші локації були розташовані біля історико-культурного комплексу «Совине Гніздо» й у сквері Героїв Майдану, що поруч.

Урочисто відкрив святкування привітанням міський голова Богдан Андріїв, зауваживши, що цього року вперше обрали інший формат для свята. «Сподіваюся, дорогі діти, що вам усе сподобається. Гарного вам настрою, хорошого відпочинку на канікулах! На всіх, хто сьогодні тут на святі, чекають приємні сюрпризи», – сказав міський голова. Він подякував секретарю міської ради Андріані Габор, яка ініціювала новації, працівникам управління освіти, керівникам дитсадків та шкіл міста, всім, хто долучився до організації численних заходів на цілі вихідні.

• • •

На сцені біля «Совиного Гнізда» відбувся концерт «Європейський вернісаж» – діти демонстрували свої таланти: співали, танцювали, грали міні-вистави. У сквері Героїв Майдану учні всіх шкіл міста представили особливості країн Європи, кожна школа – історію певної країни (обраної жеребкуванням ще в лютому), її традиції, звичаї; а на концерті «Європейський вернісаж» школярі виконували танці різних народів, пісні й вірші різними мовами: угорською, словацькою, польською, німецькою, болгарською та іншими. Також діти складали карту-пазл – країни Європи.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/06/18, 11:56


№ 22 (945) Юні техніки міста демонстрували свої знання і вміння

У вівторок в Ужгороді відбувся І етап конкурсу початкового технічного моделювання «Юний технік», у якому взяли участь 12 освітніх закладів міста.

Виставка екс­понатів-робіт учнів проводилася на території архітектурно-історичного комплексу «Совине Гніздо». Вісімнадцять учасників І етапу представляли такі заклади: УЗОШ І–ІІІ ст. №№7, 8, 9, 10, 12, 19, СШ № 5, ліцей «Лідер», угорськомовну гімназію, БПЛ «Інтелект», НВК «Престиж» – і учнівське врядування «КОРЗО». Було подано 44 роботи різних категорій.

Переможцям І етапу, якими стали 14 учнів, журі конкурсу вручило запрошення з практичним завданням на ІІ етап, що відбувся 7-го червня в Ужгородській ЗОШ І–ІІІ ступенів № 12. Понад десяток школярів – любителів майструвати, впродовж години виконували свої роботи. З огляду на проведення в Ужгороді Днів сталої енергії умовою конкурсу була енергетична тематика.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/06/18, 11:55


№ 22 (945) Що є корисним для Ужгорода і що найбільше цікавить містян, показала друга «Майстерня міста»

У рамках «Майстерні» на набережній Незалежності ужгородці мали змогу кавувати із заступниками міського голови та начальниками управлінь Ужгородської міськради.

Минулої суботи, другого дня роботи «Майстерні міста», на «Каві без краваток» був заступник міського голови Василь Гомонай. У неформальній обстановці він розповів присутнім про сферу своїх службових повноважень, які охоплюють два напрямки: департамент міського господарства й управління капітального будівництва. Одне з питань, що цікавило присутніх, стосувалося завершення ремонтних робіт на площі Шандора Петефі. Як запевнив заступник міського голови, до Дня Ужгорода, що відзначатиметься наприкінці вересня, можна буде побачити очікуваний результат. Обмінювалися думками й на інші теми, зокрема говорили про сучасну молодь і надії на неї. Василь Гомонай поділився особистим досвідом роботи зі студентами, оскільки працював викладачем, доцентом кафедри конституційного права та порівняльного правознавства Ужгородського національного університету.

Наостанок Василь Гомонай наголосив, що він та інші представники міської влади завжди відкриті для спілкування з ужгородцями, які мають ідеї та пропозиції.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/06/18, 11:54


№ 22 (945) Проблемні питання призначення субсидій обговорили на семінарі в Ужгороді

Обласний семінар-навчання з питань реформування системи субсидій, перевірки особових справ отримувачів соціальних допомог і реалізації сімейної політики відбувся цього четверга в історико-культурному комплексі «Совине Гніздо».

Представники районних та міських управлінь соціального захисту населення з усієї області обговорювали проблемні питання сфери соціального захисту. Найтривалішою була дискусія щодо змін у системі призначення субсидій із 1 травня цього року.

Заступниця директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА – начальниця управління державних допомог та соціальної підтримки населення Наталія Омелянюк пояснила, що зміна системи субсидій має на меті зробити цей вид державної допомоги більш адресним, аби отримували її лише ті, хто справді потребує. За її словами, наразі працівники можуть проводити тільки підготовку до призначення субсидій по-новому, оскільки програмне забезпечення для цього доопрацьовується.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/06/18, 11:53
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS