Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 06/06/18№ 21 (944) Укладено угоду щодо залучення кредитного фінансування від ЄБРР на енергомодернізацію освітніх і медичних закладів Ужгорода

Угоду про підготовку кредитного фінансування за проектом енергоощадних поліпшень у бюджетних закладах Ужгорода наприкінці минулого робочого тижня підписали міський голова Ужгорода Богдан Андріїв і старший банкір, керівник сектору інфраструктури в Україні Європейського банку реконструкції та розвитку Марк Магалецький.

Нагадаємо, що перед тим відбулася робоча зустріч Богдана Андріїва, фахівців міста зі представниками ЄБРР щодо залучення коштів цього банку для модернізації бюджетних закладів, адже Ужгород узяв зобов’язання впровадити вимоги ЄС стосовно скорочення викидів вуглекислого газу щонайменше на 20% шляхом реалізації енергоощадних заходів і поширення використання поновлюваних джерел енергії.

Заплановано провести комплексні заходи з енергоефективності для модернізації 49 об’єктів: 44 освітньо-навчальних закладів і 5 медичних. Розмір позики – до 9 мільйонів євро, включаючи І транш на суму до 8 мільйонів євро від ЄБРР і ІІ транш – до 1 мільйона євро, що надасть Фонд чистих технологій. Термін погашення – 13 років із відстрочкою погашення основної суми на 3 роки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/06/18, 12:16


№ 21 (944) Пришкільні табори і мовні школи: як ужгородські школярі розпочали канікули

Ось і почалася улюблена пора всіх учнів – омріяні літні канікули. Активно стартували вони для частини ужгородських школярів, а головне – з користю, адже традиційно на початку літніх канікул в обласному центрі Закарпаття діють пришкільні табори і мовні школи.

Рішенням IX сесії VII скликання міської ради від 22 грудня 2016 року № 501 в Ужгороді ухвалено Програму відпочинку та оздоровлення дітей на 2017–2019 роки, що дає змогу забезпечувати відпочинком дітей, які найбільше цього потребують. Відповідно до Програми у 2018 році на організацію роботи пришкільних таборів виділено з міського бюджету 850 тисяч гривень.

Докладно про це розповідає Жанна Дудинець, начальниця відділу шкіл і дошкільних закладів управління освіти Ужгородської міської ради:

«Цього року в Ужгороді функціонують сім пришкільних таборів, які відвідують 1020 дітей. При виборі закладів, на базі яких відкриваються пришкільні табори, ми намагаємося врахувати місце їх розташування, щоб табори діяли і в центральній частині міста, і в “Новому” районі, і в мікрорайоні “Радванка” тощо. Хочу зазначити, що відпочинком забезпечені діти з усіх шкіл міста. Перед відкриттям відпочинкової зміни здійснюється аналіз кількості дітей пільгових категорій по кожному закладу і встановлюється квота. Діти мають можливість відвідувати пришкільні табори, які є найближче до їхнього навчального закладу».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/06/18, 12:14


№ 21 (944) Ужгородський ЦНАП розширив коло послуг – додатковими послугами від міського Водоканалу

Від минулого тижня у Центрі надання адміністративних послуг консультують та проводять прийом громадян і представники КП «Водоканал міста Ужгорода».

Представники Водоканалу надають такі послуги:

– видача платіжних документів (рахунків) для оплати послуг водопостачання і водовідведення;

– повідомлення про необхідність проведення державної повірки приладів обліку;

– консультування щодо документів, необхідних для укладення договорів про надання послуг водопостачання та водовідведення, і укладення договорів при наявності необхідних документів;

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/06/18, 12:13


№ 21 (944) Школярі, які вже визначаються з майбутнім фахом, навчатимуться в Літньому університеті

Це тритижневе навчання кількох десятків старшокласників міста проведуть завдяки співпраці Ужгородської міської ради й Ужгородського національного університету.

29-го травня відбулося відкриття проекту, який ознайомить учнів зі спеціальностями, котрі можна здобути в нашому місті, і можливостями для цього в найбільшому та найстарішому університеті Закарпаття.

Проректорка з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел на відкритті Літнього університету розповіла, що ця ідея є одним із проектів у рамках співпраці вишу з міською радою Ужгорода – торік у жовтні підписано Меморандум про партнерство. Такі моделі діють у сусідніх Угорщині, Чехії, Словаччині. Базою для змістовного ознайомлення і водночас активного відпочинку обрали найближчу до ректорату школу – СЗОШ № 3. Там учнів забезпечать і харчуванням.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/06/18, 12:13


№ 21 (944) Ужгородський лицар Роберт Чабіна став переможцем турніру на сьомому фестивалі «Срібний Татош»

Минулими вихідними у Чинадіївському замку «Сент-Міклош» відбувся сьомий фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош». Близько сотні учасників з різних куточків України та зі Словаччини на три дні перетворили старовинний замок, відданий в оренду художнику Йосипові Бартошу, на середньовічне поселення.

Першого фестивального дня, у п’ятницю, учасники заходу з’їжджалися до Чинадієва, причому організатори відзначали, що багато хто не зміг дістатися Закарпаття через відсутність залізничних квитків. Гостей фестивального містечка спочатку теж було небагато, але на тих, хто вже прибув, чекала цікава програма з лицарськими боями, показовими середньовічними танцями, кінними виступами, вогняним шоу від театру «FLAMBERG» і навіть середньовічною дискотекою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/06/18, 12:12


№ 21 (944) «Вірю у своїх учнів, які в майбутньому матимуть власний творчий шлях». Ужгородська співачка Маріанна Сухолова нагороджена знаком «За розвиток Закарпаття»

23-го травня Маріанну Сухолову – викладачку вищої категорії КВНЗ «Ужгородський коледж культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради, членкиню асоціації діячів естрадного мистецтва України, телеведучу, благодійницю та співачку – нагороджено нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття». Як зазначається в розпорядженні обласної ради та обласної державної адміністрації, Маріанна Сухолова удостоєна цієї високої відзнаки за вагомий особистий внесок у розвиток культури і мистецтва краю, активну громадську діяльність, сумлінну працю, високий професіоналізм. Із цієї нагоди, і не тільки, ми поспілкувалися з пані Маріанною про життя і творчість.

– Чим для вас є ця відзнака і загалом скільки нагород є вже у вашій скарбничці?

– Мені дуже приємно, що мою творчість і роботу відзначили головною відзнакою краю «За розвиток Закарпаття». Звичайно, що за творчі роки в мене налічується багато грамот, подяк, медалей та орденів, але кожна з цих нагород для мене є особливою, і найголовніше – стимулом для подальшої роботи в культурному та музичному просторі нашого краю. Хочу сказати, що ця відзнака є спільним рішенням і підтримкою для мене у творчості: подання зініціював голова Ужгородської міської ради Богдан Андріїв, підтримали голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль і голова обласної ради Михайло Рівіс.

– Ви є прикладом поєднання різних амплуа: викладачка, співачка, телеведуча, благодійниця… На чому акцент? Чому тепер приділяєте найбільше часу?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/06/18, 12:09
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS