Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 23/05/18№ 19 (942) Ужгород хоче включити «Малий Галагов» до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО

Минулого тижня під час офіційного візиту на Закарпаття прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана ужгородський міський голова Богдан Андріїв звернувся до нього щодо підтримки збереження забудови чехословацького періоду в центрі нашого міста.

Про це Богдан Андріїв повідомив у дописі на своїй сторінці в соцмережі:

«Попри велику кількість питань, які обговорили з прем’єр-міністром, одним із найбільш вагомих результатів візиту вважаю те, що вдалося донести до Володимира Гройсмана наші намагання долучити архітектурний комплекс “Малий Галагов” до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Це унікальний проект, значення якого для нашого міста важко переоцінити. Надбання, яке нам залишили архітектори чеського модернізму, – унікальна пам’ят­ка не тільки Ужгорода й Закарпаття, а й, переконаний, всієї України. Попереду – важка і відповідальна робота, але це – наш обов’язок перед майбутніми поколіннями. Спільно з громадою, а якщо буде ще й підтримка на державному рівні, вважаю, зробимо велику справу».

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  23/05/18, 13:00


№ 19 (942) Міські депутати підтримали «Авангард» і ухвалили рішення про перейменування деяких провулків міста

Ужгородська міська рада увійде до Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна». Так вирішено цього тижня на черговій сесії – одноголосно «за» були всі 33 присутні депутати.

Членство в Асоціації сприятиме роз­в’язанню проблем розвитку гірського регіону Західної України, створенню ефективного механізму поліпшення соціально-економічної ситуації в регіоні, об’єднанню зусиль чотирьох областей для створення сприятливого економічного, соціального та інвестиційного клімату на території Українських Карпат тощо. Повноваження представляти Ужгородську міську раду в Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» делегували міському голові Богданові Андріїву.

Підтримали депутати і проект рішення про приєднання Ужгородської міської ради до ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання». Ініціатива ЄС спрямована на підтримку місцевого економічного розвитку шляхом сприяння економічному зростанню і створенню робочих місць, налагодження партнерських відносин між муніципалітетами і приватним сектором та громадянським суспільством. Від імені територіальної громади міста депутати уповноважили підписати заявку на участь в Ініціативі «Мери за економічне зростання» міського голову Ужгорода.

Далі міські обранці підтримали зміни до Програми розвитку туризму і формування позитивного інвестиційного іміджу міста Ужгорода на 2018–2022 роки – для якісного виконання заходів Програми, активізації презентаційної діяльності в туристичній, інвестиційній та зовнішньоекономічній сфері.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  23/05/18, 13:00


Двотижневий, від 15-го до 29 травня, насичений численними виставками, презентаціями, виставами і багатьма іншими подіями фестиваль «СлободаКульт» розпочався цього вівторка в обласному центрі Закарпаття.

Це вже четверта ініціатива культурного обміну між різними регіонами України, зазначила під час відкриття фестивалю його співзасновниця і співорганізаторка Ольга Сагайдак.

Міністр культури України Євген Нищук, який приїхав до Ужгорода на відкриття «СлободаКульту», назвав цей фестиваль одним із найпотрібніших проектів, що «дає можливість познайомити Україну з Україною, пізнати себе, подолати стереотипи».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  23/05/18, 12:59


№ 19 (942) Місто працює над проектом розвитку території «Кірпічки». Особливо важливим є почути думки дітей

Багато ужгородців прийшли на ініційований громадськими організаціями захід у парку Перемоги. Дискусії та воркшопи, опитування, різні ігри і майстер-класи – минулої суботи на «Кірпічці» було чим зацікавитися як дорослим, так і дітям.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, його заступники Ігор Фартушок, Олександр Білак, Василь Гомонай спілкувалися з містянами, відповідали на запитання.

«Ми зробили вже три кроки, щоб цей парк залишився зеленою зоною. Перший – не продовжили оренду, другий – рішенням сесії повернули цю землю у власність громади, третій – працюємо над проектом розвитку цієї території, бо я переконаний, що тут повинна бути зелена зона», – сказав Богдан Андріїв і закликав долучатися пропозиціями до роботи над проектом. Він повідомив, що проситиме підтримки депутатів і виділення на проект 500 тисяч гривень із міського бюджету.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  23/05/18, 12:58


№ 19 (942) Ужгород долучився до спортивного руху JuniorZ, який пропонує альтернативні підходи до фізкультури у школах

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв і лідер спортивного руху JuniorZ Олександр Педан цього вівторка підписали меморандум про розвиток спорту. Ужгород став дев’ятим містом, що підтримало Рух JuniorZ.

«JuniorZ – це спортивний рух для покоління Z (що народилося після 2000 року), спрямований на зміну системи фізкультури у школах. Нове покоління більше цікавлять гаджети, ніж спорт, а повинно бути навпаки. Рух JuniorZ пропагує інші підходи до фізкультури, бо часи змінюються і діти хочуть нові види спорту, сучасні активності та емоції», – розповів телеведучий і лідер спортивного руху JuniorZ Олександр Педан. Він подякував міському голові за прийом, готовність одразу приєднатися до проекту.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  23/05/18, 12:56


№ 19 (942) Енергоефективність і запровадження елементів розумного міста – вимога часу. В Ужгороді обговорили План дій сталого енергетичного розвитку

Нагадаємо, що 2016 року за рішенням сесії міської ради Ужгород приєднався до Європейської ініціативи – Угоди Мерів стосовно Енергії та Клімату. Відтоді обласний центр Закарпаття є членом особливого клубу міст світу, які задекларували намір стати розумними, комфортними, енергоефективними та дружніми до людей і природи.

У 2017 році, виконуючи зобов’язання, взяті на себе підписанням Угоди Мерів, міська влада зробила послідовні кроки у сфері енергоефективності та сталої енергетики, зокрема почала розробку Плану дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату міста.

Цей План буде основним стратегічним документом розвитку міста у сфері сталої енергетики до 2030 року. Він стосується енергомодернізації житлової сфери міста, бюджетних установ, транспорту, вуличного освітлення, сфери обслуговування і промисловості, передбачає зобов’язання скоротити викиди парникових газів на 30% та адаптувати місто до негативних впливів глобальних змін клімату.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  23/05/18, 12:56


№ 19 (942) Свято тих, хто творить, видає, ілюструє, читає книжки, відбулося в Ужгороді

Фестиваль «Книга-фест-2018» розпочався у середу, а наступного дня, 17 травня, його офіційно відкрили в історико-культурному комплексі «Совине Гніздо».

Вітаючи учасників, які приїхали з різних міст України та з-за кордону, і гостей книжкового ярмарку, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль відзначив, що цей фестиваль є святом для всіх, хто творить, видає, ілюструє, читає книжки; нагадав про обласну програму з підтримки видання творів закарпатських авторів, про книжки, які побачили світ завдяки такій допомозі.

Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс констатував, що нині – цифровий світ, усе більше людей, особливо молоді, «зависають» у гаджетах, проте маємо пам’ятати, що Біблія, з її базовими людськими цінностями, прийшла до нас книгою; гаджети «сідають», а книжки завжди несуть інформацію, знання.

Вітання учасникам фестивалю від міського голови Ужгорода Богдана Андріїва передав його заступник Олександр Білак. «Книга-фест» відбувається сьомий раз, причому вже другий раз – в оновленому «Совиному Гнізді», після реконструкції, сказав заступник міського голови і підкреслив символізм того, що теперішній захід збігся зі святом Вознесіння Господнього та Днем вишиванки, а книга теж є символом нашої національної духовності.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  23/05/18, 12:55


№ 19 (942) «Зберегти подаровані крила…». Закарпатській поетесі, громадській діячці, учительці Олені Пекар – 65!

Поки доля плела своє мереживо, творилися вірші. А дитяча мрія стати вчителькою вела до вершин і давала наснагу долати всі життєві перепони.

Днями, 16 травня, своє 65-річчя відзначила Олена Пекар – закарпатська поетеса, учителька-методистка Ужгородської лінгвістичної гімназії імені Тараса Шевченка, викладачка української мови та літератури, відмінниця народної освіти, голова міського товариства імені Олени Теліги, членкиня міжнародного жіночого клубу «ЗОНТА», крайової «Просвіти», учасниця церковного хору імені Августина Волошина.

Ми зустрілися у 32-му кабінеті гімназії після уроків – майже вдома в Олени Василівни, адже її учні для неї як рідні (зі 44 літ загального стажу 34 роки працює в цій школі). Розмовляли, дивилися збірки, фотографії… Поетичність душі цієї вчительки можна помітити вже з перших хвилин спілкування – вона любить декламувати вірші, наспівувати (чимало її поезій покладено на музику). Справді живе словом, любов до якого доносить і до юних вихованців, і до всіх своїх читачів загалом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  23/05/18, 12:54


№ 19 (942) Людина з талантом від Неба. Нетлінний слід автора ужгородського глобуса – митця Олексія Шамшури

Правду кажуть: людина живе доти, доки живе пам’ять про неї… Згадувати відомого ужгородського архітектора-скульптора, дизайнера, художника Олексія Шамшуру, здається, будуть вічно, адже свій талант і любов до життя він втілив у багатьох скульптурах, які можна побачити не лише в обласному центрі Закарпаття, а й по всій області, Україні та навіть за кордоном.

Одним із відомих творінь Олексія Шамшури в Ужгороді є туристична родзинка в центрі міста – рухома декоративна композиція «Глобус» на вулиці Корзо. На великій кованій кулі – вигляд обласного центру Закарпаття згори. Є глобус і біля ректорату Ужгородського національного університету – як символ широкої географії працевлаштування закарпатських студентів. Це теж справа рук скульптора Олексія Шамшури. А ще він є автором багатьох робіт релігійного змісту, зокрема каплички на Доманинському кладовищі, скульптури Божої Матері на вулиці Кошицькій в Ужгороді.

Вершиною творчості талановитого скульптора-монументаліста вважається «Сад каменів» у Києві, на Оболоні, що був відкритий 2011 року. Там ужгородський митець втілював задуми оформлення двохсотметрової набережної – з колонами заввишки 20 метрів, із фонтанами, обрамленими мозаїкою з гранітної крихти, садом каменів типу «стоунгендж», двометровими орлами, левами тощо. Окрасою є і фонтан зі трьома дівчатами під парасолею, і статуя русалки. Крім того, Олексій Шамшура створив пам’ятник собачій вірності, «Царівну-Жабу», «Золоту Рибку». Мав скульптор ще чимало ідей…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  23/05/18, 12:53


№ 19 (942) Під час громадських слухань всі охочі могли висловити свої побажання

В Ужгородській міській раді цього тижня відбулися громадські слухання з обговорення пропозицій із найменування (перейменування) вулиць та площі, які протягом двох місяців були розміщені на офіційному сайті міськради. У слуханнях брали участь в.о.міського голови, заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок, головний архітектор міста Олег Боршовський, його заступник Валентина Квіт, ужгородці, які захотіли долучитися до обговорення.

Обговорили пропозиції:

1. Найменувати одну із нових вулиць іменем Дмитра Поповича (07.11.1899 – 03.10.1968, педагог, письменник, громадський і церковний діяч, засуджений на 25 років ГУЛАГу за відмову перейти у московське православ’я).

2. Найменувати одну із нових вулиць іменем Константина Грабара (15.08.1877 – 21.12.1938, греко-католицький священик, губернатор Подкарпатської Русі).

3. Найменувати площу на розі вулиць Дмитра Вакарова та Підгірної іменем Гаврила Глюка (19.05.1912 – 02.11.1983, український живописець, заслужений діяч мистецтв УРСР).

4. Перейменувати вулицю Леоніда Говорова на Василя Свиди (22.10.1913 – 19.04.1989, український скульптор, народний художник України, лауреат Державної Премії УРСР імені Тараса Шевченка, один із засновників Закарпатської школи скульптури).

5. Перейменувати вулицю Перемоги на вулицю Капушанську (повернення історичної назви).

6. Перейменувати вулицю Кароля Мейсароша на Антона Кашшая, а вулицю Антона Кашшая на Кароля Мейсароша.

Під час громадського обговорення до робочої групи надійшло кілька пропозицій, а під час слухань у великому залі міськради всі охочі могли висловити свої побажання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  23/05/18, 12:52
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS