Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 17/05/18№ 18 (941) Багатокультурність – наше надбання, інакше й бути не може. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з робочим візитом відвідав Закарпаття

Супроводжували його голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, урядовці, народні депутати України.

Насамперед глава уряду відвідав Ужгородську загальноосвітню школу № 10 з угорською мовою навчання імені Габора Дойко. Із закладом гостей ознайомила директорка школи Стелла Кеслер. Вона розповіла, що школа, у якій тепер навчаються 487 учнів, працюють 43 педагоги, почала діяти ще 1946 року. Крім угорської, учні вивчають українську мову, а також англійську або німецьку. Навчання у школі ведеться за перекладеними підручниками, тобто використовуються такі самі підручники, як у школах з українською мовою навчання, освітній процес відбувається за такими самими програмами, чим виконується єдиний державний стандарт.

Гості завітали на кілька уроків, поспілкувалися з учнями. Володимир Гройсман відзначив, що школа йому дуже сподобалася, діти прекрасно володіють українською мовою, разом із тим мають можливість навчатися мовою своєї національної меншини.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/05/18, 11:31


№ 18 (941) Дороги, комунікації, інфраструктура міста – детально: що вже зроблено і що планується

Прес-конференція про капітальні ремонти, реконструкції, оновлення, які ведуться тепер і заплановані на найближчий час в Ужгороді, відбулася в міській раді.

На запитання журналістів відповідали заступник міського голови Василь Гомонай, директор департаменту міського господарства Володимир Бабидорич, начальник управління капітального будівництва Адам Юрко, директор комунального підприємства «КШЕП» Іван Довбак.

Насамперед медійники цікавилися реконструкціями площ Георгія Кірпи і Шандора Петефі.

Володимир Бабидорич розповів, що реконструкція площі Кірпи практично завершена – залишилося нанести розмітку, закінчити встановлення дорожніх знаків і навести лад. Озеленення цієї території буде проводитися за окремим проектом.

Щодо коштів, то загальна вартість реконструкції площі біля вокзалу – близько 4,5 мільйона гривень. Роботи компанія «Антрол» розпочала, після всіх процедур із підготовки проектно-кошторисної документації, експертизи, тендеру тощо, у жовтні минулого року. Працювали, доки дозволяли погодні умови. Цього року завершили роботи 3 травня. Затримка на 3 дні була з причини, що не залежала ні від міської влади, ні від підрядника, – завод не міг надати асфальтобетонної суміші для покриття проїжджої частини.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/05/18, 11:28


№ 18 (941) Ужгородська дитяча залізниця відкрила новий сезон

Черговий літній сезон дитячої залізниці стартував 6 травня.

В урочистому відкритті взяли участь голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, заступник директора регіональної філії Львівської залізниці Богдан Яворський, начальник Ужгородської дирекції залізничних перевезень Андрій Помоз, голова профспілкового комітету Львівської залізниці Ярослав Афтанас. Богдан Андріїв та Андрій Помоз, а також депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв і заступник міського голови Олександр Білак були й серед пасажирів першого в цьому сезоні рейсу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/05/18, 11:27


№ 18 (941) Третина пацієнтів ужгородських лікарень – не мешканці обласного центру

Ситуацію з витратами на лікування ужгородців та мешканців інших міст і районів Закарпаття у стаціонарі міських медичних закладів Ужгорода розглянули 10 травня в Ужгородській міській раді на засіданні робочої групи, створеної за розпорядженням міського голови.

В обговоренні взяли участь міський голова Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, директор департаменту фінансів та бюджетної політики Леся Гах, заступник директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Іван Гуштан, начальник відділу охорони здоров’я міськради Василь Решетар, головні лікарі міської клінічної лікарні Іван Курах, пологового будинку Олег Онопко, начальник фінансового управління Ужгородської РДА Ольга Ящищак, начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської РДА Світлана Чопик та інші.

Зазначалося, що впродовж 2017 року в медичних закладах Ужгорода проліковано понад 27 тисяч пацієнтів, із них понад 9 тисяч, або 33,7%, – не мешканці обласного центру. Витрати на їх лікування становлять 32,3% від загальних. Проте за міжбюджетними трансфертами містові надійшла лише третина витрачених коштів. За лікування мешканців Ужгородського району надійшло 54,2% від загальної суми, за лікування мешканців Чопа – 92,6%. На лікування мешканців інших населених пунктів укладено полісів про добровільне медичне страхування в обсязі 6,2% від загальної суми витрат, ще 10% – оплачено з благодійних внесків.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/05/18, 11:25


№ 18 (941) Зберігаючи унікальні куточки міста, ми зберігаємо і пам’ять про людей, які творили Ужгород

Нову огорожу парку Лаудона біля міської дитячої клінічної лікарні, та ще й із міні-скульптуркою засновника цієї збірки екзотів, презентували наприкінці минулого робочого тижня.

На урочистостях були присутні урядовий уповноважений з питань українсько-угорських відносин Іштван Грежа, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, Генеральний консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, дипломат, почесний громадянин Ужгорода Ендре Саліпскі та багато інших гостей.

За сприяння уряду Угорщини й одного з благодійних фондів, а також Ужгородської міської ради біля парку та лікарні замінили парканну сітку на ковану огорожу, реставрували основу і стовпчики огорожі, все пофарбували. Автор проекту оновленої огорожі – відомий архітектор Петро Сарваш. Установили і внутрішню огорожу, яка відокремлює рослинність пам’ятки садово-паркового мистецтва, зробили новий інформаційний стенд про парк.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/05/18, 11:25


№ 18 (941) Затверджено межі центральної пішохідної зони Ужгорода рішенням виконкому міської ради

Серед перших розглянутих питань на плановому черговому засіданні члени виконкому проголосували за проект рішення про Програму підтримки підрозділів УСБУ в Закарпатській області на 2018–2020 роки.

Як ідеться у Програмі, для створення ефективної системи запобігання виникненню умов, що сприяють скоєнню злочинів, і для вдосконалення методів боротьби з тероризмом з’явилася потреба в поліпшенні матеріально-технічного забезпечення підрозділів Управління Служби безпеки України в Закарпатській області. Вживатимуться заходи, спрямовані на зменшення ризиків терористичних проявів і створення атмосфери суспільної нетерпимості до злочинів терористичного характеру.

Ресурсне забезпечення міської цільової Програми підтримки підрозділів УСБУ в Закарпатській області – 10 мільйонів 770 тисяч гривень, із них цьогоріч заплановано виділити 3,6 мільйона гривень. Наразі лише погоджено Програму, рішення також пройде через сесію, кошти будуть виділятися за їх наявності.

Далі на засіданні затвердили межі центральної пішохідної зони Ужгорода. Це вулиці Корзо, Августина Волошина (на відрізку від площі Корятовича до вулиці Капітульної), площі Театральна, Євгена Фенцика, набережна Незалежності (від площі Театральної до вулиці Дмитра Менделєєва).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/05/18, 11:23


№ 18 (941) Новий інструмент взаємодії громадян зі владою – публічні консультації – презентували в Ужгородській міській раді

Керуюча справами виконкому міської ради Олена Макара розповіла, що цей механізм – спільне напрацювання з ГО Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут Республіка», який представляє в Ужгороді регіональний координатор Микола Яцков. Це, до речі, не перший проект, який Ужгородська міська рада реалізує спільно з «Республікою», і така співпраця є конкретним прикладом конструктивної, результативної взаємодії.

Радилися, яку ж проблему початково винести на громадські консультації, і спільно визначили, що це – каштани на Київській набережній, котрі вразила мінуюча міль і котрі 2015 року почали кронувати (ще за попередньої каденції). Як же бути з ними далі? Чи підсаджувати між ними молоді дерева, і якщо так, то які саме?

Консультація з цього питання проводиться в електронній формі, але будуть також інші – у форматі дискусій, громадських слухань, «круглих столів» тощо. Олена Макара запросила всіх ужгородців долучатися, адже всі хочемо жити в комфортному місті, та лише конструктивна співпраця влади і громадськості дасть результат, є запорукою якісних змін.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/05/18, 11:22


№ 18 (941) Усе життя з піснею. Петро Матій відзначив дві поважні дати – 75-річчя і творче 50-ліття

З нагоди обох ювілеїв «золотий баритон» Закарпаття, народний артист України запросив своїх шанувальників минулого понеділка на святковий концерт.

Послухати відомого співака і привітати з ювілеєм до Закарпатської обласної філармонії прийшли його колеги, друзі та рідні, представники міської та обласної влади. Першим виступив із привітаннями й розповіддю про життя і творчість Петра Матія закарпатський поет Василь Габорець.

Звучали вітання і від міського голови Уж­города Богдана Андріїва: «Сьогодні справжнє свято закарпатської пісні! Наш земляк прославляє всю Україну. У Петра Петровича стільки різних титулів! Немає лише одного – звання почесного громадянина Ужгорода. Від імені всієї міськради зичу міцного здоров’я і Божого благословення, любові від колег, родини й усього нашого Закарпатського краю. Довгих років і ще більше творчих здобутків!».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/05/18, 11:21
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS