Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 08/05/18№ 17 (940) Індекс публічності Ужгородської міськради зріс. Він є свого роду путівником у роботі органів місцевого самоврядування

Громадянська мережа «ОПОРА» презентувала в Ужгородському прес-клубі результати визначення Індексу публічності місцевих рад обласних центрів України і місце в рейтингу Ужгородської міської ради.

Такий моніторинг проводили вже вп’яте. Результати представив координатор визначення Індексу публічності в Ужгороді Ярослав Гулан. На презентації були присутні і представники Ужгородської міської ради – секретар ради Андріана Габор і керуюча справами виконкому Олена Макара.

Отже, за результатами визначення у 2017 році Індекс публічності Ужгородської міської ради становить 56,1%, а попереднього року становив 48,8%. Тепер обласний центр Закарпаття посів, як і попереднього року, 19 місце, однак поліпшив свої показники у відсотковому значенні. Правда, за 2016 рік досліджували 22 міста, а за 2017 рік – уже 24 обласні центри (там, де непідконтрольні території, визначався Індекс публічності в містах, які на цей час виконують функції обласних центрів). Позаду Ужгорода – Житомир, Запоріжжя, Черкаси, Одеса і Полтава.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  08/05/18, 12:53


№ 17 (940) Відкритий діалог: щоб уникнути недомовок та непорозумінь. Головний архітектор Ужгорода і начальниця управління ДАБК провели прес-конференцію

Олег Боршовський і Олександра Зотова відповіли на запитання в галузі архітектури та містобудування в Ужгороді. На прес-конференцію, крім журналістів, прийшли й активні ужгородці, представники громадських організацій.

Розпочав розмову Олег Боршовський, зауваживши, що це перший відкритий діалог із журналістами – і не тільки для того, щоб уникнути недомовок та непорозумінь між містянами і владою. «Дуже багато перекрученої інформації, недомовок, тому я готовий дати відповіді на всі питання, які будуть виникати. Вважаю, що це буде корисно не тільки для мене, а й для всіх. Упевнений – під час діалогу знайдемо спільну думку і рухатимемося далі», – сказав головний архітектор міста.

Ставили запитання, які турбують громаду: щодо захисту пам’яток історичної та культурної спадщини; незаконних будівництв і неправильних реконструкцій; будівництва нових шкіл, дитсадків; забезпечення норм державного будівельного контролю та врахування потреб маломобільних громадян під час зведення нових об’єктів.
Йшла також мова і про рекламу, яка псує історичний центр міста, про генеральний план і стратегію розвитку Ужгорода тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  08/05/18, 12:50


№ 17 (940) В Ужгороді відроджено фестиваль сучасної духовної музики

Відкриття Фестивалю сучасної духовної музики відбулося минулої неділі в Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая концертом відомого у краї та за його межами колективу – камерного хору «Кантус».

Відомо, що через події на Сході України організатори свого часу вирішили призупинити проведення фестивалю. Цьогоріч свято духовної музики в Ужгороді відновили. Дійство, що тривало 4 дні, зібрало чимало відомих музикантів із різних міст України. Організував фестиваль академічний камерний хор «Кантус» за сприяння департаменту культури Закарпатської облдержадміністрації й управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міськради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  08/05/18, 12:48


№ 17 (940) Ініціатива, що виникла під час Днів Ужгорода в Кошице, – провести спільну виставку обох міських архівів

Можливо, незабаром на виставці в нашому місті представлять електронні копії документів з історії Ужгорода й Кошице – наприклад, із першою письмовою згадкою про Кошице, що датується 1239 роком, і найстарішого у Європі документа про присвоєння місту герба – гербового листа Кошице 1369 року, наданого королем Людовітом Великим, та інших цікавих історичних артефактів.

Міський архів другого за величиною міста Словаччини та архівний відділ Ужгородської міської ради вже тривалий час співпрацюють, обмінюються досвідом, виконано величезну підготовчу роботу до проекту, за яким Ужгород, за сприяння ЄС, міг би отримати пристрої для дигіталізації (оцифровування) документів.

Цього разу начальниця нашого архівного відділу Тетяна Мар’їна побувала в колег разом із керуючою справами виконкому Ужгородської міської ради Оленою Макарою. Екскурсію провела Марія Гайдуйова, яка пропрацювала в архіві понад чотири десятки років і буквально живе улюбленою справою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  08/05/18, 12:47


№ 17 (940) Кожен міг спробувати себе у Лабораторії творчості

Лабораторію творчості «Зможуть усі» влаштували в рамках «Сакура-Фесту» на площі Театральній минулої суботи – всі охочі впродовж кількох годин долучалися тут до багатьох видів творчості.

На площі проводилися майстер-класи від хореографічних колективів міста: танцювального клубу «РОДЕМ», танцювального колективу школи «Лідер-денс», відділу хореографії Ужгородської дитячої школи мистецтв, зразкового танцювального ансамблю «Веселка», зразкового театру танцю «Диво».

Колективи Ужгородської дитячої музичної школи № 1 імені Петра Чайковського та Ужгородської дитячої школи мистецтв показали цікаві майстер-класи з гри на музичних інструментах, вокалу, образотворчого мистецтва. Побачили присутні і виставу від театральної студії «Бавка» ГО «Щасливі діти».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  08/05/18, 12:45


№ 17 (940) Ужгород ламає стереотипи

Німецьке місто Дармштадт тиждень тому традиційно збирало свої міста-побратими, серед яких і Ужгород, на Європейський вікенд. Темою дискусії на воркшопі, що влаштовуються теж традиційно, став розвиток «Смарт-сіті» – розумних міст.

Дармштадт вважається містом освіти і науки, а торік восени він став переможцем конкурсу на найкраще діджітал-місто, тобто місто, де впроваджуються інноваційні розробки, цифрові технології, програмні продукти для поліпшення якості життя громади, зокрема й для тих, хто не має смартфонів, не користується ґаджетами. Для цього об’єднали зусилля громадських організацій, розробників, підприємців, наукових закладів, у тому числі інституту кібербезпеки, з координацією муніципалітету. Створено комунальне підприємство, яке веде цей напрямок. Щоб виграти конкурс, серед іншого, Дармштадт заручався також листами на підтримку від міст-побратимів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  08/05/18, 12:44


№ 17 (940) Про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку йшлося на розширеній зустрічі в міськраді

Днями з ініціативи голів ОСББ, ЖБК відбулася чергова зустріч із керівниками структурних підрозділів Ужгородської міської ради.

Заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай, який головував на засіданні, підкреслив, що питання, з приводу котрих проводиться зустріч, – а це збір твердих побутових відходів, тарифи на водопостачання, впровадження нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» – дуже актуальні та важливі.

Директорка ТОВ «АВЕ-Ужгород» Наталія Якубик розповіла про діяльність підприємства, яке виконує вивезення твердих побутових відходів у місті з 2015 року. В Ужгороді 132 паспортизовані майданчики загального користування, товариство встановило в місті близько 10 тисяч контейнерів різного об’єму; щодня виїжджають 9 спецавтомобілів, які забирають ТПВ і вивозять для захоронення на полігон. Сміття вивозиться раз на добу або відповідно до умов колективних договорів з ОСББ. До обов’язків компанії належить надання контейнерів, вивезення твердих побутових відходів. У контейнери заборонено скидати листя, гілля, будівельне сміття, однак, зазначила Наталія Якубик, у місті постійно утворюються стихійні сміттєзвалища: ужгородці обрізають кущі, гілля дерев, косять траву, згрібають листя – і все це залишають або на узбіччі, або біля контейнерного майданчика, виносять туди й будівельне сміття.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  08/05/18, 12:43
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS