Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Травень 2018№ 20 (943) В школах пролунав останній дзвоник

В Ужгороді зі школою символічно попрощалися 690 одинадцятикласників. Попереду у них ще складання ЗНО, а в 1241 дев’ятикласника – державна підсумкова атестація.

Урочисто відзначили закінчення навчального року в усіх ужгородських школах, хоча кожен навчальний заклад обирав свій формат святкування. Від традиційних лінійок із промовами та виступами у місті відмовилися кілька років назад, тому прощання зі школою було радше родинним святом: батьки та вчителі, молодші школярі вітали випускників із початком нового етапу в житті, згадували успіхи учнів на олімпіадах, конкурсах і змаганнях, діти раділи тривалим канікулам, але й трохи сумували, що розлучаються з більшістю друзів-однокласників.

Прощальний шкільний вальс, квіти, усмішки і сльози, вишиванки і численні фото – це було в усіх ужгородських школах і навчально-виховних комплексах.

Міський голова Богдан Андріїв та секретар Ужгородської міської ради Андріана Габор побували на святі останнього дзвоника в школах №3, 4 та у Лінгвістичній гімназії. Заступники міського голови Олександр Білак та Василь Гомонай – у школі №1.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/05/18, 13:45


№ 20 (943) Ужгород шукає додаткові інвестиції для модернізації бюджетних закладів

В Ужгородській міській раді відбулася робоча зустріч міського голови Богдана Андріїва з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку, під час якої обговорювали Угоду про підготовку кредитного фінансування між міською радою і ЄБРР.

Участь у зустрічі взяли представники Європейського банку реконструкції та розвитку – банкір Ольга Кравець, провідний експерт з енергоефективності Романо Пехар, консультанти Андреас Хельбл і Вадим Литвин, депутат Закарпатської обласної ради, голова комісії з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій Андрій Андріїв, начальниця управління економіки і стратегічного планування міської ради Ольга Травіна, директор департаменту міського господарства Володимир Бабидорич, начальник управління капітального будівництва Адам Юрко, представники департаменту фінансів та бюджетної політики, управління правового забезпечення, КП «Водоканал міста Ужгорода».

Як відомо, Ужгород у 2016 році приєднався до Європейської ініціативи «Угода мерів», підписанти якої беруть на себе добровільні зобов’язання впровадити вимоги ЄС стосовно скорочення викидів вуглекислого газу щонайменше на 20% шляхом реалізації енергоощадних заходів і поширення використання поновлюваних джерел енергії. Реалізуючи План дій сталого енергетичного розвитку, Ужгород шукає додаткові інвестиції для модернізації бюджетних закладів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/05/18, 13:44


№ 20 (943) Можливості відкриття нових або зміни наявних автобусних маршрутів вивчали в Ужгороді

Уже за кілька місяців, у серпні, очікується прибуття до Ужгорода нових автобусів, закуплених для комунального автотранспортного підприємства. За дорученням міського голови Богдана Андріїва розпочато підготовку до цього – для забезпечення новим якісним низькопідлоговим громадським транспортом напрямків із найбільшим пасажиропотоком.

Особливо багато людей їздить із «Нового району» до площі Федора Корятовича, площі Шандора Петефі і на «БАМ» (УжНУ, міська лікарня, міська поліклініка). До міської ради надходило чимало звернень від містян, від директорів шкіл № 10 і № 11, від керівника парку «Під Замком» із проханнями про відкриття автобусного маршруту з Нового району, мікрорайону «Боздош». З огляду на це запропоновано зміни до автобусного маршруту № 18 – від гіпермаркету «Епіцентр» до УжНУ» (через площі Петефі й Корятовича). Це дозволить дістатися до найбільш відвідуваних «точок» Ужгорода без пересадок і подвійної оплати, зокрема й людям з інвалідністю.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/05/18, 13:43


№ 20 (943) В Ужгороді вшанували жертв політичних репресій

19-го травня у сквері Героїв Майдану відбулося покладання квітів до пам’ятника жертвам політичних репресій.

У заході взяли участь керівники краю і міста, зокрема голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай, секретар міськради Андріана Габор, члени Закарпатської обласної організації «Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих», небайдужі ужгородці.

Народний самодіяльний камерний хор «Кредо» інтелігенції міста Ужгорода супроводжував патріотичний захід співом, зокрема звучали пісні «Ой, у лузі червона калина», «Боже великий, єдиний».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/05/18, 13:42


№ 20 (943) «Усі реформи мають проводитися тільки в інтересах громадян». Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв узяв участь у засіданні Правління Асоціації міст України

Зібрання, на якому був присутній і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відбулося цього понеділка у Києві.

«Усі реформи і зміни в Україні мають проводитися тільки в інтересах громадян і з огляду на їхні потреби. Таку політику мають сповідувати не лише у столиці, а й у регіонах», – сказав, зокрема, Глава Уряду. За його словами, всі ми прагнемо зробити Україну сильною, «але вона буде сильною тоді, коли люди будуть відчувати задоволення своїх потреб. Вигодонабувачем усіх реформ і змін має стати громадянин. Байдуже – живе він у Києві чи в Херсонській області. Саме тому важливо, як організована робота на місцях».

Володимир Гройсман звернув увагу на те, що завдяки бюджетним субвенціям, завдяки децентралізації в міських бюджетах залишаються суттєві ресурси. Їх ефективне використання – відповідальність місцевої влади. А Кабінет Міністрів, зі свого боку, готовий піти назустріч регіонам – як з огляду на виділення коштів для розв’язання регіональних проблем, так і з огляду, приміром, на методику розподілу та перерозподілу субвенцій. Але адресність має стати основою такого розподілення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/05/18, 13:41


№ 20 (943) Мета «Let’s Do It! World» – змінити ставлення людей до природи, довкілля і майбутнього

Днями в Ужгороді відбувся IV Всеукраїнський молодіжний форум взаємодії та розвитку, організований Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it, Ukraine» спільно з міжнародним громадським рухом «Let’s Do It! World» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

На Форумі обговорили можливості співпраці громадських організацій, державного сектору й бізнесу насамперед у розв’язанні екологічних проблем.

На відкритті в Закарпатській обласній адміністрації виступив заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак – привітав учасників, подякував організаторам і зауважив, що потрібно чітко визначитися з безпосередніми цілями і форматом діяльності. Він повідомив, що найближчим часом заплановано дуже багато цікавих, зокрема і для молоді, заходів, навчань – до Дня молоді, до Дня Конституції, «Майстерня міста» та інші, і запросив не тільки долучатися, а й подавати свої пропозиції. Наголосив, що міська влада Ужгорода, в міру можливості, допомагає в усіх починаннях, які працюють для молоді та нашого міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/05/18, 13:40


№ 20 (943) Відбулося засідання транспортної комісії – розглянуто понад десяток питань

Щодо звернення ТОВ «УНГВАЙЕР» про розміщення інформаційних покажчиків на вулиці Юрія Гагаріна – члени комісії з безпеки дорожнього руху та координації роботи автотранспорту в Ужгородській міській раді не надали такого дозволу.

Під час обговорення звернення одного з ужгородців про організацію дорожнього руху вулицями Михайла Коцюбинського – Лесі Українки зазначалося, що на вказаних вулицях є односторонній рух, а облаштування пішохідного переходу на дорожньому покритті з бруківки технологічно недоцільне. Департаментові міського господарства доручено обстежити зелені насадження і визначити, чи варто для безпеки руху на цих вулицях провести їх обрізування.

Стосовно питання, яке порушило Управління патрульної поліції області, – про організацію дорожнього руху вулицею Ернста Тельмана – члени комісії нагадали, що на цей рік у Програмі благоустрою, підтриманій депутатами на сесії, не передбачено капітального ремонту цієї вулиці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/05/18, 13:39


№ 20 (943) Виконком: в Ужгороді працюватиме сім денних таборів відпочинку

За відповідний проект рішення проголосували на цьоготижневому засіданні виконкому. Табори відпочинку організують для 1020 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, з денним перебуванням в одну зміну терміном 14 днів.

Працюватимуть табори від 29 травня до 15 червня 2018 року за кошти міського бюджету на базі:

– спеціалізованої школи І–ІІІ ст. № 3 з поглибленим вивченням англійської мови (120 дітей);

– спеціалізованої школи І–ІІІ ст. № 5 із поглибленим вивченням іноземних мов (180 дітей);

– загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 6 імені Василя Ґренджі-Донського (120 дітей);

– багатопрофільного ліцею «Інтелект» – ЗОШ І–ІІІ ст. № 11 (150 дітей);

– ЗОШ І–ІІІ ст. № 19 (180 дітей),

– ліцею «Лідер» – ЗОШ І–ІІІ ст. № 20 (210 дітей),

– навчально-виховного комплексу «Первоцвіт» (60 дітей).

Члени виконкому надали кілька дозволів на проведення робіт із порушення цілісності об’єктів благоустрою, зокрема: тривалістю 5 діб – для заміни каналізаційного випуску житлового будинку 38 на вулиці Олександра Фединця; для облаштування водопостачання і каналізації житлового будинку б/н на вулиці Виничній, житлового будинку 25/1 на вулиці Петра Лінтура. Натомість відмовили у дозволі на проведення робіт для прокладання мереж електропостачання багатоквартирних житлових будинків на вулиці Петра Лінтура, 3.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/05/18, 13:39


№ 19 (942) Ужгород хоче включити «Малий Галагов» до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО

Минулого тижня під час офіційного візиту на Закарпаття прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана ужгородський міський голова Богдан Андріїв звернувся до нього щодо підтримки збереження забудови чехословацького періоду в центрі нашого міста.

Про це Богдан Андріїв повідомив у дописі на своїй сторінці в соцмережі:

«Попри велику кількість питань, які обговорили з прем’єр-міністром, одним із найбільш вагомих результатів візиту вважаю те, що вдалося донести до Володимира Гройсмана наші намагання долучити архітектурний комплекс “Малий Галагов” до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Це унікальний проект, значення якого для нашого міста важко переоцінити. Надбання, яке нам залишили архітектори чеського модернізму, – унікальна пам’ят­ка не тільки Ужгорода й Закарпаття, а й, переконаний, всієї України. Попереду – важка і відповідальна робота, але це – наш обов’язок перед майбутніми поколіннями. Спільно з громадою, а якщо буде ще й підтримка на державному рівні, вважаю, зробимо велику справу».

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  23/05/18, 13:00


№ 19 (942) Міські депутати підтримали «Авангард» і ухвалили рішення про перейменування деяких провулків міста

Ужгородська міська рада увійде до Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна». Так вирішено цього тижня на черговій сесії – одноголосно «за» були всі 33 присутні депутати.

Членство в Асоціації сприятиме роз­в’язанню проблем розвитку гірського регіону Західної України, створенню ефективного механізму поліпшення соціально-економічної ситуації в регіоні, об’єднанню зусиль чотирьох областей для створення сприятливого економічного, соціального та інвестиційного клімату на території Українських Карпат тощо. Повноваження представляти Ужгородську міську раду в Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» делегували міському голові Богданові Андріїву.

Підтримали депутати і проект рішення про приєднання Ужгородської міської ради до ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання». Ініціатива ЄС спрямована на підтримку місцевого економічного розвитку шляхом сприяння економічному зростанню і створенню робочих місць, налагодження партнерських відносин між муніципалітетами і приватним сектором та громадянським суспільством. Від імені територіальної громади міста депутати уповноважили підписати заявку на участь в Ініціативі «Мери за економічне зростання» міського голову Ужгорода.

Далі міські обранці підтримали зміни до Програми розвитку туризму і формування позитивного інвестиційного іміджу міста Ужгорода на 2018–2022 роки – для якісного виконання заходів Програми, активізації презентаційної діяльності в туристичній, інвестиційній та зовнішньоекономічній сфері.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  23/05/18, 13:00
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS