Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 25/04/18№ 15 (938) Бережіть сакури від всенародної «любові»!

Цвітіння ужгородських сакур досягло свого піку. В усіх куточках міста під рожевими деревами масово роблять фото, зокрема селфі, і місцеві мешканці, і численні приїжджі.

При цьому дуже актуальним стало питання збереження дерев, бо є чимало охочих відламати суцвіття, а то й чималу гілочку або увічнити себе серед квітів, залізши на дерево чи повиснувши на гіллі. Тому разом із численними заходами «Сакура-Фесту» стартувала й акція-застереження з роздачею наліпок «Сокоти сакури!».

Наліпки роздають волонтери, а Ужгородська міська рада закликає всіх, хто отримає рожевий «попереджувальний знак», розмістити його, скажімо, на одязі. І сподівається, що цього року родзинка Ужгорода – чудові дерева японської вишні – не постраждають від всенародної «любові».

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/04/18, 12:55


№ 15 (938) У четвер офіційно відкрили «Дні України в Кошице»

Урочистості, в яких узяли участь міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, заступниця мера Кошице Рената Ленартова, уповноважений представник з питань розвитку транскордонної співпраці міста Кошице з Україною Едуард Бураш, відбулися в Кошицькому Культурпарку.

Як відзначив Богдан Андріїв, ця подія є особливо важливою, адже у 2018-му відзначаємо 25-річчя офіційної дружби й партнерства Ужгорода і Кошице, а також таку саму дату дипломатичних відносин України і Словаччини.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/04/18, 12:54


№ 15 (938) Зі системою українських освітніх закладів та новаціями в галузі знайомилися гості зі Словаччини і Чехії

Цього тижня з керівництвом Ужгорода зустрілися члени Асоціації професійно-технічних навчальних закладів, спеціалізованих шкіл і спеціальних навчальних закладів Словаччини, а також їхні колеги з Чеської Республіки.

Понад чотири десятки директорів та заступників керівників навчальних закладів різного типу і профілю приїхали на Закарпаття на кілька днів. Як поінформувала керівниця групи, директорка інтернату у Сніні Яна Кандрікова, мета візиту – оглянути освітні заклади нашої області, дізнатися про особливості їх роботи, поділитися своїм досвідом. Зокрема, запланували побувати в Ужгородській спеціалізованій загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням словацької мови, у медико-соціальному реабілітаційному центрі «Дорога життя», в Інклюзивному центрі, а також у закладах інших міст області.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/04/18, 12:53


№ 15 (938) Чим живуть ужгородські пластуни

Дізнатися про «Пласт» більше і побачити, чим живе пластунська родина, в Ужгороді минулої неділі могли всі охочі: члени організації анонсували захід через соціальні мережі, запрошували в гості. Завітали до нашого міста і пластуни з Хуста.

Голова ужгородського осередку «Пласту» Людмила Лівак розповіла, що вирішили зібратися, аби відзначити 106-у річницю організації, подякувати містянам, за підтримки яких проект пластунів став одним із переможців Бюджету громадської ініціативи, і показати, на що спрямують кошти, котрі міська рада виділить у рамках реалізації проектів громадського бюджету.

Зібралися на подвір’ї колишнього бізнес-інкубатора на вулиці 8 Березня, 46 – саме тут і буде пластова домівка: кілька кімнат для цього надала в користування пластунам Ужгородська міська рада.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/04/18, 12:51


№ 15 (938) «Важливо розуміти, який шлях у житті ви хочете вибрати» – учасникам збору лідерів учнівського самоврядування

В обласному звітно-навчальному зборі, проведеному минулої суботи в ПАДІЮНі, взяли участь представники учнівського врядування Ужгорода «КОРЗО» Наталія Савко, Назар Підгорний, Антоніна Тегза. Програма форуму була насиченою, а сам захід – дуже динамічним.

На високому рівні презентували Наталія Савко і Назар Підгорний проект діяльності учнівського врядування міста Ужгорода з протидії булінгу «Не ламай дитячу душу», а Антоніна Тегза – екологічний проект «Чистота починається зі школи». На тему протидії булінгу відзнято соціальний ролик. За особистий внесок у розвиток учнівського врядування області вручено грамоти методистці управління освіти Ужгородської міської ради, координаторці проекту учнівського врядування Марії Симкович і голові учнівського врядування міста «КОРЗО» Наталії Савко.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/04/18, 12:50


№ 15 (938) Факультету міжнародних економічних відносин УжНУ виповнилося 20 років

20-річчя факультету міжнародних економічних відносин Ужгородського національного університету відзначили на початку цього тижня в рамках міжнародної науково-практичної конференції «Економічні, політичні та культурологічні аспекти європейської інтеграції України в умовах нових глобалізаційних викликів».

Відкриваючи зібрання Вченої ради факультету, перший проректор, доктор наук Олександр Сливка наголосив, що своїми успіхами УжНУ значною мірою завдячує саме факультету міжнародних економічних відносин.

Декан Микола Палінчак нагадав історію факультету: два десятиліття тому він стартував як філія факультету міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка; згодом було кілька реорганізацій, уже як структури УжНУ. Тепер на факультеті навчається 405 студентів на денній формі, 178 студентів – на заочній, 21 аспірант; працюють 8 професорів, 28 доцентів; нещодавно відкрилася докторантура на кафедрі міжнародної політики.

Микола Палінчак назвав імена видатних викладачів факультету, зокрема першого декана Івана Вайнагія, на честь якого кілька років тому встановлено меморіальну дошку. Всіх науковців, які вже пішли з життя, учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/04/18, 12:48


№ 15 (938) Як впроваджують хмарні сервіси у Новій українській школі

12–14 квітня в Ужгороді відбувся Всеукраїнський форум «Впровадження хмарних технологій у сучасний освітній процес». Організатори заходу – Ужгородська міська рада, зокрема управління освіти, і спеціалізований навчально-виховний комплекс «Пролісок», за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.

Хмарні технології надають користувачам Інтернету доступ до комп’ютерних ресурсів сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервісу. Сьогодні вони активно впроваджуються у багатьох сферах життєдіяльності, проте чи не найпопулярнішими є в освіті, зазначалося на форумі. Прикладів використання хмарних технологій у школі вже багато – це й електронні журнали та щоденники, і онлайн-сервіси для навчального процесу, спілкування, тестування, і системи дистанційного навчання, бібліотека, медіатека, відеоконференції тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/04/18, 12:47


№ 15 (938) Актуальні питання реформування медицини, зокрема сімейної, обговорили в обласному центрі

Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання надання медичної допомоги на засадах ПМСД (первинної медико-санітарної допомоги)» стартувала 18 квітня. Крім місцевих лікарів і науковців, у конференції взяли участь медики, які працюють у різних куточках України, а також в Угорщині, Словаччині, Чехії, Польщі та навіть Канаді, Австралії й Нідерландах. Конференцію урочисто відкрила виконанням кількох музичних творів чоловіча народна капела Ужгородського національного університету «Боян».

Із вітальними словами до присутніх звернулися заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, ректор УжНУ, професор Володимир Смоланка, директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Володимир Маркович, професор Національного медичного університету імені Олександра Богомольця, доктор медичних наук, академік Академії наук вищої освіти України Раду Процюк та інші.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/04/18, 12:46


№ 15 (938) Про перспективи кіновиробництва на Закарпатті дискутували в Ужгороді

Перший фестиваль «Дні нового національного кіно» – в рамках цьогорічного «Сакура-Фесту» – розпочався «за круглим столом» у Закарпатській ОДА дискусією про перспективи кіновиробництва у нашому краї. Проведення фестивалю ініціювала нещодавно створена громадська організація «Закарпатська фільмкомісія».

Модератор зібрання – журналіст, один із засновників Фільмкомісії Олександр Мерявчик – відзначив, що Закарпаття цікаве для українського та світового кіно і потрібно багато зробити, аби скористатися з цього.

Відома українська акторка театру та кіно родом з Ужгорода Римма Зюбіна (на фото) назвала створення Фільмкомісії величезною подією для Закарпаття. Раніше чимало наших краян – талановитих фахівців у галузі кіномистецтва, якщо не залишали рідної землі, то були змушені знаходити для себе цілком інші справи, аби вижити, хоча могли творити шедеври. Актриса навела приклад, як аналогічна структура в Італії зробила можливими зйомки українського повнометражного фільму «Гніздо горлиці», котрий згодом здобув міжнародні нагороди.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/04/18, 12:41
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS