Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 18/04/18№ 14 (937) Влада міста обґрунтовано підходить до питання збереження зеленого обличчя Ужгорода

На тижні міський голова Ужгорода Богдан Андріїв прокоментував нещодавно поширений у соціальній мережі Фейсбук матеріал стосовно сакур і загалом підходів ужгородської влади до озеленення міста. Далі – пряма мова.

– Днями одне з інтернетвидань опублікувало (свідомо чи ні – не аналізуватиму) тенденційний матеріал щодо нібито втрати Ужгородом статусу столиці сакур на Закарпатті. Для тих, хто стежить за цією темою останніми роками, абсолютна безпідставність таких «сенсаційних» висновків цілком очевидна. Натомість питання сакур, як і озеленення в цілому, є важливим для нашого міста і тому цілком заслуговує чергового роз’яснення для наших містян.

Отож сухою, беземоційною мовою цифр:

Станом на початок 2017 року в місті було кілька тисяч сакур, з яких більш ніж сто найстаріших, посаджених у 20–30-ті роки ХХ століття. Відповідно до чинного законодавства усереднена вікова межа експлуатації деревних та чагарникових рослин у зелених насадженнях населених пунктів становить для швидкоростучих дерев (до яких належить сакура) 45 років для вулиць, проїздів, площ і 70 років для скверів та парків. Таким чином, найстаріші сакури на вулицях Ужгорода перевищили вікову межу більш ніж у два рази і, згідно з усіма канонами догляду зелених насаджень, мали б бути давно замінені. До речі, цього на практиці дотримуються у всіх містах Європи. Безперечно, є винятки для окремих поодиноких, унікальних, історичних екземплярів дерев (найстаріше дерево міста, дерева, пов’язані з історичними подіями, тощо), які зберігають, навіть якщо вони перевищили віковий ценз, однак є ще відносно життєздатними і не становлять постійної безпосередньої загрози мешканцям міста (зростають у скверах або парках, але не на вулицях).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/04/18, 11:19


№ 14 (937) Дипломати Великої Британії відвідали Ужгородську міськраду

Цього вівторка в міській раді Ужгорода відбулася зустріч заступника міського голови Олександра Білака з першим секретарем Посольства Великої Британії в Україні Робертом Уртуйсеном Дюнном, представницею міністерства з питань міжнародного розвитку при Посольстві Рейчел Вільямс і координаторкою проектів відділу політики, економіки та зв’язків із громадськістю Посольства Світланою Яворською.

Відповідаючи на запитання гостей, Олександр Білак поінформував про особливості обласного центру Закарпаття, зокрема багатонаціональність та полікультурність, сучасну ситуацію в місті, яка відзначається толерантністю і взаємоповагою: «Якщо тепер і трапляються якісь події з негативним контекстом, то це винятково привнесене ззовні, чуже місцевим мешканцям і створюється провокативно, для нагнітання “картинки” у ЗМІ».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/04/18, 11:18


№ 14 (937) В Ужгороді визначено проекти-переможці Бюджету громадських ініціатив – 2018

На початку тижня відбулося засідання експертної комісії, де підбили підсумки голосування за проекти. Нагадаємо, що підтримати той чи інший проект можна було до 30 березня 2018 року – електронним голосуванням чи вкиданням бюлетенів до скриньки в Центрі надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради.

Отож за результатами підрахунку голосів переможцями стали такі 3 малі проекти і 5 великих:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/04/18, 11:18


№ 14 (937) Вдалося вирішити деякі проблемні питання ромського населення Ужгорода

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв днями зустрівся з новим виконавчим директором Міжнародного фонду «Відродження» (Київ) Олександром Сушком, який приїхав на Закарпаття з ознайомчим візитом.

У розмові також брали участь заступник міського голови Олександр Білак, колишній виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький, директор Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Жмурко, депутати Ужгородської міської ради Юрій Мандич і Мирослав Горват.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/04/18, 11:16


№ 14 (937) Оберіть собі сімейного лікаря!

Близько 30 тисяч декларацій уже укладено в Ужгороді з лікарями – сімейними, терапевтами і педіатрами – вісьмох амбулаторій загальної практики – сімейної медицини Міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Як відомо, 1 квітня в Україні почалася кампанія укладення декларацій з лікарями, котрі першими контактуватимуть із пацієнтами, надаватимуть допомогу і, за потреби, скеровуватимуть до «вузьких» спеціалістів.

Ужгородські медики всіх амбулаторій повністю готові до укладання декларацій. Кожен заклад і лікар Центру забезпечені комп’ютерами, принтерами та інтернетом за кошти міського бюджету, відповідно до ухваленої рішенням сесії Програми «Зміцнення матеріально-технічної бази міського центру первинної медико-санітарної допомоги на 2016–2020 роки». Кошторис – понад 751 тисячу гривень. Зокрема, закуплено медичну інформаційну систему, амбулаторії оснащені обладнанням для надання визначених у рамках реформи послуг. Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги зареєстрований у системі «Електронне здоров’я України», всі лікарі отримали електронні підписи, навчаються працювати в системі і можуть укладати угоди з пацієнтами онлайн.

Амбулаторії розміщені в усіх районах міста:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/04/18, 11:16


№ 14 (937) В Ужгороді зареєстровано вже 340 ОСББ і діють 60 ЖБК. Міська рада максимально підтримує їхню діяльність

Під час зустрічі керівників структурних підрозділів Ужгородської міської ради з головами правлінь ОСББ та ЖБК обговорювали питання надання пільг і субсидій мешканцям – членам ОСББ, правила утримання прибудинкових територій, а також передачу прибудинкової території в користування ОСББ.

Заступник міського голови Василь Гомонай поінформував присутніх, що в Ужгороді зареєстровано вже 340 ОСББ, діють 60 ЖБК. Міська рада максимально підтримує їхню діяльність, співпрацює для вирішення проблемних питань. Вона, до прикладу, надає допомогу у проведенні капітального ремонту житлових будинків ОСББ – лише за попередні 2 роки з бюджету міста спрямовано на капітальний ремонт житлового фонду в Ужгороді понад 40,7 мільйона гривень, із яких 31 мільйон гривень (76%) – на будинки ОСББ, ЖБК. На жаль, через зростання видатків на соціально захищені статті та обмеженість бюджетних коштів наразі не відомо, скільки в поточному році буде спрямовано коштів на проведення капітального ремонту житлових будинків.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/04/18, 11:15
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS