Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 11/04/18№ 13 (936) Електронний квиток – вимога часу. Міська влада сприяє запровадженню універсальної систему оплати проїзду

Пристрої зручної для пасажирів та водіїв автоматизованої системи оплати проїзду від ТОВ «Лот» із Харкова в Ужгородській міській раді представив генеральний директор підприємства Олег Дивінець.

Виробники приїхали до Ужгорода, щоб запропонувати різні пристрої, які дають змогу оплачувати за проїзд банківськими картками, картками для проїзду, готівкою тощо. Побачити їх у дії змогли представники міськради, перевізники, які працюють у місті, і директор комунального підприємства «Ужгородський муніципальний транспорт» Віталій Готра.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв відзначив, що електронний квиток – вимога часу і міська влада робить усе, аби запровадити якомога зручнішу і для водіїв, і для пасажирів універсальну та сучасну систему. «Детальне ознайомлення з вашими можливостями – ще один крок, щоб ми остаточно вирішили, як саме працювати в Ужгороді», – сказав він.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  11/04/18, 12:44


№ 13 (936) Унікальні витвори декоративно-вжиткового мистецтва до Великодня привезли в Ужгород

Цього вівторка в історико-культурному центрі «Совине Гніздо» презентували експозицію 17-ої Всеукраїнської виставки декоративно-вжиткового мистецтва «Світ Божий – як Великдень».

Прийшли на відкриття експозиції міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Мірослав Мойжіта, заступник міського голови Олександр Білак, керівниця справ виконкому міськради Олена Макара, Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді Отто Ковчар, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік, перший заступник голови Національної спілки художників України Микола Кіщук, голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  11/04/18, 12:43


№ 13 (936) Аеропорт в Ужгороді – у пріоритеті мінінфраструктури

5-го квітня Закарпаття з робочим візитом відвідав Міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Одним із ключових моментів під час візиту стало питання відновлення роботи Міжнародного аеропорту «Ужгород».

На Ужгородському летовищі профільного міністра зустрічали голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, виконувач обов’язків міського голови Ужгорода, його заступник Ігор Фартушок, народний депутат України Валерій Лунченко, депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв.

Володимир Омелян наголосив, що є доручення Президента України щодо відновлення повноцінної роботи аеропорту «Ужгород» уже цього року.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  11/04/18, 12:42


№ 13 (936) Багатоплановий проект «Сокоти свій Варош»: ужгородська влада докладає всіх зусиль для допомоги

Днями в Ужгороді провели тренінг «Діалог та комунікації для вирішення конфлікту» – в рамках проекту «Сокоти свій Варош», який реалізовується за підтримки з боку Європейського Союзу проекту Міжнародної організації з міграції «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО і постраждалого від конфлікту населення в Україні».

На зустріч з учасниками проекту завітали міський голова Ужгорода Богдан Андріїв і керівниця справ виконкому міськради Олена Макара.

Міський голова подякував ініціаторам проекту «Сокоти свій Варош», насамперед представниці Міжнародної організації з міграції та керівниці проекту в Ужгороді Валентині Митровцій. Відзначив, наскільки багатоплановим є проект, як сприяє залученню і дітей, і дорослих, людей, що були змушені залишити свої домівки на Сході України, рятуючись від війни.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  11/04/18, 12:41


№ 13 (936) Децентралізація в Україні є питанням цивілізаційного вибору. Міський голова взяв участь у розширеній урядовій нараді щодо регіонального розвитку

Нараду, яка 5 квітня відбулась у Вінниці, відкрили Президент України Петро Порошенко і Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

– Децентралізація в Україні є питанням цивілізаційного вибору та складовою євроатлантичного курсу нашої держави. Модернізації потребує і прагнення держави жити згідно з демократичними принципами, поважати права і свободи громадянина. Ще раз наголошую, що децентралізація наближає владу до людини, скорочує час для ухвалення і реалізації рішень, – сказав, зокрема, Петро Порошенко.

Він нагадав, що рівно 4 роки тому почалася історія децентралізації в Україні, хоча говорили про це всі роки від дня здобуття незалежності; кожна влада обіцяла, що і фінансові ресурси, і права реально перейдуть територіальним громадам, громадянам України.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  11/04/18, 12:40


№ 13 (936) Депутати затвердили Програму підтримки і партнерства між міськрадою та суб’єктами малого і середнього бізнесу

Перед початком роботи чергової сесії Ужгородської міської ради, яка відбулася вчора, міський голова Богдан Андріїв провів спільне засідання постійних депутатських комісій.

Після офіційного відкриття сесійного засідання міський голова нагородив почесними грамотами педагогів-хореографів народного художнього колективу «Студія сучасного танцю «Бліц» – за високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток сучасної хореографії міста Ужгорода і за призові місця на змаганнях всеукраїнського та міжнародного рівнів. Почесні грамоти отримали Каріна Дичка, Елеонора Кос, Надія Мальована, Каріна Пфайфер, Степан Федьо і Богдана Фрішнич. Тільки за місяць «Бліц» привіз до Ужгорода 7 золотих медалей з різних конкурсів, повідомила керівниця студії, депутатка міськради Олена Камінська.

Відтак депутати проголосували за звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2017 рік.

Як ідеться у проекті рішення, аналіз результатів основних показників економічного і соціального розвитку міста у 2017 році свідчить, що, незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, у багатьох сферах розвитку міста відбулися позитивні зрушення порівняно і з початком року, і з відповідним періодом 2016 року. Разом з тим, усе ще залишаються негативні показники, які уповільнюють соціально-економічний розвиток міста.

За підсумками 2017 року дохідну частину бюджету міста за питомою вагою становили:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  11/04/18, 12:38


№ 13 (936) Підопічних терцентру та малозабезпечених ужгородців привітали з Великоднем

Підопічних Ужгородського міського територіального центру соціального обслуговування з прийдешніми великодніми святами привітали міський голова Богдан Андріїв, його заступники Василь Гомонай, Олександр Білак, керуючий справами виконкому Олена Макара, секретар міської ради Андріана Габор.

Богдан Євстафійович побажав усім насамперед здоров’я, Божої благодаті, душевного затишку, а працівників закладу принагідного привітав із 25-річчям територіального центру, яке відзначали днями.

Загалом закупили продуктові набори та паски на понад 32 тисячі гривень для тих ужгородців, яких соціальні працівники обслуговують вдома – їх соціальні робітники рознесуть немічним ужгородцям додому.

Для тих, хто перебуває у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання міського терцентру, проведуть Пасхальне богослужіння та освячення великодніх кошиків і пасок сьогодні, 7 квітня.

Крім того великодні паски роздадуть малозабезпеченим ужгородцям. Їх виготовили та надали як спонсорську допомогу ТОВ «Дастор», приватні підприємці Л.Грицик та М.Палушка, за що Ужгородська міська рада висловлює їм щиру подяку.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  11/04/18, 12:37


№ 13 (936) Долали всі труднощі разом – великою сім’єю. Ужгородська мати-героїня радіє життю і всьому, що має

Жінка споконвіку вважається берегинею домашнього вогнища та сімейного затишку. Мати дарує життя, надихає на добрі справи, обдаровує душевним теплом і любов’ю, а мудрим словом допомагає долати життєві труднощі. Прикладом цього є мати-героїня, про яку йтиметься далі.

Нещодавно міський голова Богдан Андріїв вручив ужгородці Єві Москаль, котра виховала п’ятьох дітей, нагрудний знак «Мати-героїня». Почесне звання їй присвоєно Указом Президента України. Вручення нагороди відбулося перед початком першого у 2018 році засідання виконкому міської ради. Богдан Андріїв подякував пані Єві за материнську самовідданість і зразкове виховання дітей.

Справді, Єва Петрівна у свої 74 роки має великий життєвий досвід, яким ділиться з дітьми та внуками. І на запитання, яка її професія, сміливо можна відповісти: мама! Адже саме родині жінка завжди присвячувала себе повністю. Робить це і сьогодні.

Приклад багатодітної сім’ї пані Єва мала з дитинства, бо сама зростала у ще більшій – у її батьків було 12 дітей. Двоє з них померло ще маленькими через хвороби, а решта десятеро – п’ятеро сестер і п’ятеро братів – живуть і підтримують родинні зв’язки й донині. Найстаршому братові, каже Єва Петрівна, тепер дев’яносто, найменшому – шістдесят.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  11/04/18, 12:36


№ 13 (936) Чим сьогодні живе міське управління Держказначейства

Державне казначейство – центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів. Раніше в системі державної виконавчої влади нічого подібного не було. Держказначейство в нашій країні функціонує з квітня 1995 року на основі Указу Президента України від 27.04.95 № 335/95 «Про Державне казначейство України» і постанови Кабінету Міністрів України від 31.07.95 № 590 «Питання Державного казначейства».

Управління Державної казначейської служби України в місті Ужгороді Закарпатської області нещодавно відзначило 22 річницю від дня створення. Ми поспілкувалися з людиною, яка знає про нього все, адже працює тут від початку його існування. Це начальниця Управління Лілія Гибало. До слова, Лілія Василівна і сама днями святкувала ювілей – 4 квітня їй виповнилося шістдесят.

Основні завдання

Як наголошують тут, основною функцією роботи Управління Казначейства є розрахункове касове обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, інших клієнтів: «До прикладу, якщо говорити про бюджет міста, то всі кошти, які надходять, обліковує Казначейство. Згідно з рішенням сесії міської ради, вони розподіляються між головними розпорядниками коштів. Далі – до розпорядників нижчого рівня: шкіл, лікарень та інших установ, які й витрачають гроші відповідно до кошторисів бюджетних установ». Усі ці етапи відбуваються за допомогою Управління Державного казначейства в Ужгороді, яке постійно здійснює функцію контролю.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  11/04/18, 12:34


№ 13 (936) Будівництво льодового палацу в Ужгороді: президент Федерації хокею України посприяє підтримці на рівні уряду

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв на тижні зустрівся з президентом Федерації хокею України Анатолієм Брезвіним. У розмові також брали участь депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв і віце-президент Федерації хокею Закарпаття Сергій Ковач.

Обговорювалися, зокрема, питання інфраструктури для зимових видів спорту в Ужгороді, а саме – будівництво льодового палацу. Незважаючи на те, що, наприклад, і серед дітей, і серед дорослих дуже багато любителів хокею, – ні в Ужгороді, ні загалом у Закарпатській області немає льодової арени, де би можна було проводити тренування впродовж року. А функціонування такої споруди ще більше стимулювало б молодь до спортивних тренувань.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  11/04/18, 12:32
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS