Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 14/02/18№ 5 (928) Депутати підтримали програму впровадження енергоощадних заходів в Ужгороді та ухвалили рішення розробити детальні плани ряду територій

Під час обговорення порядку денного сесії міськради, яка відбулася цього четверга, 26 депутатів підтримали пропозицію додатково розглянути питання про внесення змін до структури і загальної чисельності працівників Ужгородської міської ради – щодо скорочення посади першого заступника міського голови. Питання поставили на голосування, і рішення підтримали 23 депутати.

На сесії міської ради затвердили Програму відшкодування відсотків за кредитами, залученими населенням на впровадження енергоощадних заходів в Ужгороді на 2018–2022 роки. Основні завдання Програми: популяризація механізмів впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках, квартирах за власні та залучені кошти; скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням через стимулювання впровадження енергоощадних заходів; зменшення обсягу субсидій для населення за спожиті енергоносії; популяризація економічних, екологічних і соціальних переваг енергоощадності.

Мешканці міста активно впроваджують заходи з енергоощадності в рамках державної програми «Теплий дім». За цією програмою на придбання енергоощадного обладнання і твердопаливних котлів Закарпатська обласна дирекція АБ «Укргазбанк» видала у 2016 році 136 кредитів на суму 3742,6 тисячі гривень, у 2017 році – 147 кредитів на суму 4246,3 тисячі гривень. Держенергоефективності відшкодовувало близько 35% тіла кредиту. Закарпатське обласне управління філії АТ «Ощадбанк» видало за програмою: у 2016 році – 160 кредитів на суму 3965,0 тисячі гривень, сума отриманої державної компенсації становила 1350,0 тисячі гривень, тобто 34% тіла кредиту; у 2017 році – 425 кредитів на суму 11100,0 тисячі гривень, сума держкомпенсації – 2800,0 тисячі гривень, тобто 25% тіла кредиту.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/02/18, 12:41


№ 5 (928) Зі своїми проблемами до мера звернулося майже сім десятків ужгородців. На прийомі міського голови йому допомагали заступники і керівники структурних підрозділів

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв провів цього понеділка черговий щомісячний прийом громадян. Також були присутні його заступники Ігор Фартушок, Василь Гомонай, Олександр Білак, керівники окремих структурних підрозділів міської ради.

Зі своїми проблемами звернулося майже сім десятків ужгородців. Переважали звернення щодо надання матеріальної допомоги на лікування, багато питань було і стосовно ремонтів дахів та власне багатоповерхівок. Просили також допомогти розв’язати проблеми ремонту каналізаційної мережі, ремонту підвалу, посприяти в заміні електролічильника. Представники обласної організації УТОГ клопотали про встановлення світлофора на вулиці Загорській. Із кожного питання Богдан Андріїв дав доручення вивчити і по можливості розв’язати проблему.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/02/18, 12:39


Новий Закон про освіту має бути збалансованим і аполітичним

Міський голова Богдан Андріїв узяв участь у зустрічі з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин, яка відбулася цього тижня в облдержадміністрації.

Новий Закон про освіту вимагає спілкування з громадськістю, належного роз’яснення, аби суперечки щодо нього не були політизовані. Закон має бути збалансованим, повинен забезпечувати і право представників національних меншин на навчання рідною мовою, і водночас – вивчення державної мови на належному рівні. Важливо донести це до громадян, щоб запобігти спробам політизувати ці питання і створити нові проблеми. На цьому під час зустрічі з керівниками Закарпаття 6 лютого наголосив Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєр. Організація з безпеки та співробітництва у Європі також бере активну участь у цьому процесі, зокрема, організовуючи круглі столи переговорів із цього питання за участі представників національних меншин. Один із таких відбудеться найближчим часом в Ужгороді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/02/18, 12:38


№ 5 (928) «Закарпатські ведмеді» – переможці Міжнародного турніру з хокею «3rd FRIENDSHIP CUP UZHНOROD 2018»

Уже традиційний міжнародний хокейний турнір офіційно відкрили минулої суботи на льодовій арені Ice Land в Ужгороді.

Привітали учасників турніру міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, голова Федерації хокею Закарпаття Василь Ябрик, начальник відділу фізичної культури і спорту управління молоді та спорту ОДА Олег Муртазін, ветеран закарпатського хокею Ігор Русанов.

У змаганнях брали участь 6 команд: збірна області «Закарпатські ведмеді» і 5 команд зі Словаччини: HK Sobrance, Sršne Kosice, MHK Snina, Dream Team Kosice та PORSCHE Bratislava.

Дощ, який не припинявся від самого ранку, не завадив грі справжніх чоловіків. На льодовій арені не бракувало емоцій, підтримати улюблені команди прийшли віддані вболівальники. Турнір, який організувала Федерація хокею Закарпаття, проводився за підтримки Закарпатської облдержадміністрації та Ужгородської міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/02/18, 12:37


№ 5 (928) На громадських слуханнях обговорили і підтримали детальні плани ще двох територій міста

7-го лютого в Ужгородській міській раді відбулися громадські слухання щодо детальних планів двох територій: перша обмежена вулицями Швабською, Юлії Жемайте, Степана Добоша, Перемоги, Андрія Новака, а друга – вулицею Митною, площею Дружби народів, Студентською набережною до спортивної зони УжНУ. Обидва проекти вже обговорювалися раніше, до них вносили зміни, враховуючи доповнення і зауваження.

Проект території біля вулиці Швабської представляли від розробника – ТОВ «ПБК Закарпатреконструкція». Йдеться про територію колишнього хлібокомбінату. Там планується багатоквартирна забудова. Одним із питань було те, що заїзд із вулиці Бічної занадто вузький, тож потрібно домовлятися зі власниками ділянок про облаштування заїзду з боку Швабської. Ужгородка, яка була на громадських слуханнях, додала, що в зоні майбутнього проїзду міститься також колишній гуртожиток хлібозаводу, де тепер 4 квартири. Ще кілька містян написали звернення з огляду на те, що по їхніх ділянках планується проходження «червоної лінії» забудови.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/02/18, 12:35


№ 5 (928) Як повинна діяти кожна служба міста при ймовірному паводку

Цього тижня в міській раді Ужгорода відбулося навчання керівників спеціалізованих служб цивільного захисту – обговорювалися необхідні першочергові кроки при ймовірному паводку.

У заході взяли участь заступник міського голови Василь Гомонай і представники спеціалізованих служб місцевого рівня цивільного захисту: медичної, протипожежної, торгівлі й харчування, енергетики, охорони громадського порядку, комунально-технічної, інженерної, транспортного забезпечення.

Зазначалося, що в Ужгороді є дві ймовірні зони підтоплення: у правобережній частині міста – від «Аква Ріо Парку» вулицею Електрозаводською та Підградською вода, в разі підтоплення, потрапляє на площу Корятовича, а звідти через набережну Незалежності – до транспортного мосту; друга зона підтоплення – у лівобережній частині міста – Православна і Київська набережні. Все це детально розглянули на спеціальній карті.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/02/18, 12:34


№ 5 (928) Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин відвідав СЗОШ № 4

Цього вівторка, під час візиту на Закарпаття, верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин Ламберто Заньєр ознайомився, як працює Ужгородська спеціалізована загальноосвітня школа І–ІІІ ст. із поглибленим вивченням словацької мови. На зустрічі з ним були присутні секретар Ужгородської міської ради, кураторка освітньої галузі Андріана Сушко, керуюча справами виконкому Олена Макара, директорка департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова, виконувачка обов’язків начальника міського управління освіти Марина Пуківська.

Учителі математики, трудового навчання, біології, які викладають у СЗОШ № 4, влаштували презентації ведення своїх уроків, зокрема у класі, котрий уже 2 роки бере участь у всеукраїнському експерименті «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті». У рамках експерименту два роки тому 5-ий клас (тепер це вже 7-ий) обрали для двомовного навчання, коли в межах одного уроку ведеться засвоєння матеріалу, термінів, спілкування дітей і вчителя двома мовами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/02/18, 12:33
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS