Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 07/02/18№ 4 (927) 3,5 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ – НА ПРОЕКТИ БЮДЖЕТУ ГРО-МАДСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ. 9 го лютого комісія визначить проекти, які подадуть на голосування

79 проектів загалом на 27 млн. 915 тис. 490 грн. на участь у Бюджеті гро-мадської ініціативи Ужгорода на 2018 рік подали містяни.

Нагадаємо, що проекти можна було подавати до 1 лютого; у бюджеті міста на 2018 рік передбачено 3,5 мільйона гривень на фінансування проектів Бю-джету громадської ініціативи.

Із поданих проектів – 37 малих, на суму 9 млн. 59 тис. 683 грн., і 42 великі, на 8 млн. 855 тис. 807 грн. Найбільше – 17 проектів – стосуються спорту (буді-вництва спортивних та ігрових майданчиків); 10 проектів стосуються освіти (облаштування молодіжного пластового центру, спецкабінетів у школах тощо); по 6 проектів – щодо безпеки руху і громадського порядку, а також довкілля; 5 проектів стосуються соцзахисту; чотири – комунального господарства; по три – культури й енергоощадності; по одному проекту – стосовно дорожнього госпо-дарства, охорони здоров’я, телекомунікації, зв’язку та інформаційних техно-логій, транспорту.

Від 1го по 28 лютого триватиме проведення експертної оцінки кожного з проектів щодо доцільності їх реалізації та відповідності критеріям відбору. Ек-спертизу будуть проводити спеціалісти структурних підрозділів міської ради відповідно до напрямку кожного проекту.

9го лютого в малій залі Ужгородської міської ради відбудеться засідання експертної комісії – за результатами експертизи вона визначить остаточний пе-релік проектів, які будуть рекомендовані до подання на голосування.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/02/18, 12:24


№ 4 (927) СЛІД ЦИВІЛІЗОВАНО ПОВОДИТИСЯ ЗІ СМІТТЯМ, котре є вторинною сировиною

Днями відбулася зустріч заступника міського голови Ужгорода Василя Гомоная з директором із розвитку ТОВ «АВЕ Умвальт Україна» Вадимом Се-менком, який пропонує розмістити у нашому місті сучасні пункти прийому вто-ринної сировини.

Ініціатива має на меті кілька складових. Поперше, Україна взяла перед Єв-ропою зобов’язання більш цивілізовано поводитися зі сміттям, у тому числі проводити селективний розподіл і переробку. Потрібно, щоб сортування сміття стало нормою для кожного, а для цього, крім контейнерів, куди можна викида-ти окремі його види, необхідні сучасні, а не десь у старому гаражі чи підворітні пункти прийому, щоб можна було в цивілізованих умовах здати вторинну си-ровину для подальшої переробки і отримати за це оплату. Необхідно також проводити просвітницьку роботу і змалечку вчити берегти довкілля.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/02/18, 12:23


№ 4 (927) УЖГОРОДСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ ОТРИМАЛА НОВЕ ОБЛАДНАННЯ

За кошти міського бюджету, а це 150 тисяч гривень, закупили електроен-цефалограф. Допомогу у 20 тисяч гривень надали і представники Пріорату За-карпаття Ордену Госпітальєрів Св. Іоанна Єрусалимського, Лицарів Мальти.

Першого дня лютого за участю міського голови Ужгорода Богдана Андрі-їва, секретаря ради Андріани Сушко, керуючої справами виконкому Олени Макари, представників Пріорату – Івана Шуфрича, Євгена Дорошенка, Анато-лія Сухолова, Петра Мацака обладнання передали медзакладу.

«Обладнання дозволяє робити енцефалограми дітям, щодо яких є підозра на епілепсію, хворим зі спазмами. Навіть якщо напади відсутні, то цей метод обстеження допоможе виявити порушення мозкової діяльності, зокрема патоло-гічно приховані. Він дозволяє об’єктивно діагностувати хвороби. Пацієнтів, яким необхідне було таке обстеження, раніше доводилося направляти до спеці-алізованого закладу. Тому дуже добре, що міська дитяча лікарня тепер має свій сучасний прилад, який дозволить обстежувати діток безпосередньо на місці», – розповів керівник лікарні Ігор Рошко і подякував керівництву міста, а також благодійникам за підтримку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/02/18, 12:22


№ 4 (927) ВІДЗНАЧЕНО ВИСОКУ ЕФЕКТИВНІСТЬ РОБОТИ АСОЦІА-ЦІЇ МІСТ УКРАЇНИ впродовж минулого року та сплановано роботу на 2018й

Перші цього року збори і засідання регіональної платформи Закарпатсь-кого регіонального відділення Асоціації міст України відбулись у середу в Уж-городській міській раді. На них прибули представники п’ятнадцяти із 22 членів регіонального відділення (РВ) з різних міст та об’єднаних територіальних гро-мад (ОТГ) нашої області.

Із вітальним словом звернувся до колег голова Закарпатського РВ АМУ, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Він відзначив ефективність роботи Асоціації впродовж минулого року загалом; коротко нагадав проблеми місце-вих громад, які вдалося спільними зусиллями розв’язати на загальнодержав-ному рівні; повідомив, що найближчим часом очікується вирішення питань по-вернення до місцевих бюджетів акцизів за минулий рік і щодо розпоряджання землями поза межами населеного пункту. Богдан Андріїв також акцентував на позитивних зрушеннях, які відчуваються, відколи головою АМУ обрано місь-кого голову Києва Віталія Кличка, а виконавчим директором – Олександра Слобожана.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/02/18, 12:22


№ 4 (927) ЩО ЗМІНИЛОСЯ ДЛЯ ОТРИМУВАЧІВ СУБСИДІЙ? Докладно розповідає начальник управління праці і соціального захисту населення Ужго-родської міської ради

Уряд оголосив про початок від 1 січня 2018 року монетизації субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Заплановано три етапи змін, а на фініші українці отримуватимуть субсидії «живими» грошима на свої персональні ра-хунки. Про новації і про те, що зміниться з огляду на це для ужгородців, роз-мовляємо з начальником управління праці і соціального захисту населення Уж-городської міської ради Андрієм Біксеєм.

– Андрію Борисовичу, що таке «монетизація субсидій»?
– Мова йде про посилення адресності допомоги, у кінцевому результаті – це отримання громадянами «живих» коштів, замість теперішніх пільг і субси-дій. Куди і як їх витрачати – вирішуватиме кожен на власний розсуд.

– Оголошено про три етапи монетизації. Що це означає і про які терміни йдеться?

– Уряд анонсував три етапи монетизації субсидій. Перший – монетизація розрахунків щодо субсидій на рівні підприємств – надавачів послуг. Він роз-почався від січня цього року. Тобто підприємства житловокомунального секто-ру отримуватимуть субсидію з бюджету і будуть розраховуватися з постачаль-никами енергоносіїв теж «живими» грошима.

На другому етапі заплановано запустити єдиний реєстр і регулярно онов-лювати базу даних субсидіантів домогосподарств, проводити їх верифікацію (перевірку доходів). Верифікація означає перевірку одержувачів субсидій для виключення з їх числа тих, хто приховує справжній рівень доходів. До цього етапу можна буде перейти після реалізації першого. Він, за прогнозами уряду, повинен закінчитися до початку опалювального сезону 2018/2019 років.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/02/18, 12:21


№ 4 (927) МЕТА МІСЬКОЇ ВЛАДИ – ПРИВЕСТИ «АВАНГАРД» ДО ЛА-ДУ і використовувати його цілорічно

В Ужгородській міській раді вивчають питання якісної зміни стадіону «Авангард», напрацьовують відповідну програму, яка буде подана на розгляд депутатів.

На тижні на спортивному об’єкті побували заступники міського голови Ужгорода Олександр Білак і Василь Гомонай. Вони оглянули його разом із ди-ректором комунального підприємства «Стадіон «Авангард» Юрієм Мандичем, директором міської дитячоюнацької спортивної школи Анатолієм Коломойцем, тренерами з легкої атлетики, які працюють з дітьми.

Торік закінчилася дія договору, за яким цей спортивний об’єкт передавав-ся футбольному клубу «Говерла», тому лише наприкінці травня 2017 року рі-шенням сесії міськради було відновлено роботу КП «Стадіон «Авангард», яке має утримувати цей об’єкт.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/02/18, 12:20


№ 4 (927) ЗНАЧНИЙ КРОК У РОЗВИТКУ ПАЛІАТИВНОЇ ДОПОМОГИ В УЖГОРОДІ. За рік бригада «Хоспіс вдома» надала допомогу 124 пацієнтам та їхнім родинам

«День – довгий, а вік – короткий…» – каже народна мудрість. Глибинний вислів поособливому розуміють ті, хто через важку недугу опинився на межі життя і смерті. Є такі люди, безперечно, і в Ужгороді, однак є й ті, що допома-гають їм боротися з болем і насолоджуватися життям до останніх днів.

Сімейні лікарі визначають паліативних хворих, які вже виписані з медич-них закладів і специфічного лікування не одержують, хіба для симптоматичного догляду. Далі таких людей підтримує паліативна бригада. Вже понад рік неви-ліковно хворими в обласному центрі Закарпаття опікуються працівники Ужго-родського міського центру первинної медикосоціальної допомоги. На початку 2017го при УМЦ ПМСД розпочала роботу виїзна бригада паліативної допомо-ги «Хоспіс вдома» – перший виїзд був здійснений торік 24 січня. У закладі дбають про медичні, соціальні, практичні і духовні потреби людей, які мають невиліковні захворювання. Також допомагають родині, адже близькі, опинив-шись наодинці з бідою, часто не знають, що робити і як із цим жити.

Щодня працівники бригади виїжджають до своїх підопічних додому, аби полегшити їхній стан. Завдяки медикам не тільки слабшає біль, але й людина відчуває, що вона не покинута напризволяще.

Штат бригади складається з 12 працівників. Це троє лікарів, три медсест-ри, дві молодші медсестри, психолог, соціальний працівник, диспетчер, водій. Працює з медиками і духівник.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/02/18, 12:18


№ 4 (927) УЧНІВСЬКИЙ ПРОЇЗНИЙ КВИТОК ЄДИНОГО ВЗІРЦЯ ПЛА-НУЮТЬ ЗАПРОВАДИТИ В УЖГОРОДІ

На засіданні виконавчого комітету Ужгородської міської ради, яке відбу-лося цього тижня, першочергово погодили демонтаж торгового павільйону в комплексі з автобусною зупинкою на площі Шандора Петефі (навпроти будин-ку побуту). Причина – відсутність дозвільних документів на розміщення тимча-сової споруди.

Відділ муніципальної інспекції з благоустрою спільно з департаментом мі-ського господарства повинен повідомити користувача тимчасової споруди про необхідність проведення її демонтажу власними силами в десятиденний термін від дня ухвалення рішення. У разі невиконання цього рішення демонтаж прове-дуть силами комунальних служб міста за кошти власника об’єкта, відповідно до чинного законодавства.

Члени виконкому затвердили перелік із більш ніж сотні об’єктів зовнішньої реклами без дозвільних документів, що підлягають демонтажу.

З метою інформування громадськості про реалізацію державної політики у сфері розвитку водного господарства, підвищення рівня обізнаності населення у сфері екології та протипаводкового захисту, виконком надав дозвіл на розмі-щення соціальної реклами («білборд» розміром 6 м х 3 м) на Слов’янській на-бережній, 5 на період дії дозволу, від 23.08.2017 по 23.08.2022, звільнивши Ба-сейнове управління водних ресурсів ріки Тиси від сплати за тимчасове користу-вання місцем для її розміщення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/02/18, 12:17
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS