Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Лютий 2018№ 7 (930) Забудова біля драмтеатру – неприпустима, вважає керівництво Ужгорода

Міська влада і далі шукає можливості, аби площа поблизу Обласного музично-драматичного театру залишалася громадським простором.

Нагадаємо, що на території коло драмтеатру з боку вулиці Льва Толстого, включно з чашею колишнього фонтану, у провулку Мостовому у 2009–2010 роках було продано три ділянки. Тепер документи на право власності на ділянку позиції 1 має громадянин Р. Юрса, а на ділянки позиції 2 і позиції 3 – І. Тегза. Для забудови ділянок 2 і 3 укладено угоду з ТОВ «Континент Інвест Груп».

У 2015 році, за каденції попереднього керівництва міста, управління містобудування та архітектури надало Р. Юрсі на ділянку поз. 1 містобудівні умови та обмеження забудови на будівництво офісних приміщень із підземним паркінгом на 40 машиномісць.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/02/18, 12:49


№ 7 (930) «Через ефективне управління – до енергоефективності житлового фонду міста». В Ужгородській міській раді провели тренінг-семінар

Мета заходу – залучити активних громадян, у тому числі представників ОСББ, до обговорення проблем енергоощадності в багатоквартирних будинках і налагодження ефективного управління житловим фондом.

Навчання організували Центр досліджень місцевого самоврядування спільно з Ужгородською міською радою, за підтримки Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

На початку семінару учасників привітала начальниця відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж управління житлово-комунального господарства департаменту міського господарства Ужгородської міської ради Марина Куберка. Вона наголосила на важливості впровадження енергоефективних заходів, поінформувала про відновлення житлового фонду Ужгорода і підтримку міською радою енергоощадних заходів, які впроваджують містяни, зокрема ОСББ та ЖБК. За підтримки міськради реалізуються дві програми: Програма відшкодування відсотків за кредитами, залученими населенням на впровадження енергоощадних заходів в Ужгороді на 2018–2022 роки і Програма відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергоощадності, капітального ремонту та реконструкції багатоквартирних будинків в Ужгороді на 2018–2022 роки («Теплий дім»).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/02/18, 12:48


№ 7 (930) У пам’ять про Героїв Небесної Сотні…

20-го лютого в Ужгороді вшановували загиблих учасників Революції Гідності.

Меморіальні урочистості на площі Народній розпочали з «Молитви за Україну», яку перед будівлею Закарпатської обласної адміністрації та обласної ради виконав заслужений академічний Закарпатський народний хор. Відтак під жалобний гімн Майдану «Пливе кача» керівники Закарпатської області й міста Ужгорода, правоохоронних та силових органів, представники дипломатичних кіл, духовенства, небайдужі ужгородці встановили запалені лампадки. У небо запустили понад сотню жовтих і синіх повітряних кульок.

Увечері, з настанням темряви, на балконі Закарпатської ОДА теж засвітилися лампадки в пам’ять про полеглих Героїв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/02/18, 12:46


№ 7 (930) Міські депутати підтримали довгострокові програми відновлення історичного центру і капітального ремонту житлового фонду в Ужгороді

Цього тижня відбулося друге засідання чергової сесії Ужгородської міської ради, яка розпочалася 8 лютого. На початку засідання зареєструвалося 30 депутатів. Після голосування за порядок денний перед присутніми виступив зі звітом про діяльність за минулий рік керівник Ужгородської місцевої прокуратури Дмитро Кириленко.

Депутати Ужгородської міської ради на сесійному засіданні внесли зміни до Програми додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2018 рік. Згідно з розпорядженням міського голови збільшено граничний розмір матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам і пільговикам міста, яким було встановлено автономне електричне опалення, для покриття витрат на оплату вартості резерву абонованої потужності – із 2340 гривень до 2700 гривень (через збільшення ставки плати за стандартне приєднання відповідно до постанови НКРЕКП); Програму доповнено ще одним пунктом і передбачено фінансування в розмірі 4 мільйони 144 тисячі гривень на компенсацію вартості оформлення «Муніципальної картки ужгородця».

Внесли депутати зміни і до Програми охорони навколишнього природного середовища міста Ужгорода на 2018–2022 роки. З огляду на перерозподіл джерела фінансування виклали додатки 2 і 3 Програми у новій редакції – «за» проголосували 33 депутати.

На сесії підтримано зміни до Програми капітального ремонту житлового фонду в Ужгороді на 2018–2022 роки. Затверджено перелік перехідних об’єктів житлового фонду, роботи у яких були заплановані на 2017 рік, однак через несприятливі погодні умови не були виконані, а також об’єктів, які потребують першочергових ремонтних робіт.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/02/18, 12:45


№ 7 (930) Як розв’язати місцеві проблеми з професійно-технічними кадрами. Відбувся діалог між владою, роботодавцями і педагогами

16-го лютого з ініціативи міського голови Богдана Андріїва у міськраді зустрілися керівники професійно-технічних закладів, підприємств Ужгорода, міського Центру зайнятості, Держохоронпраці та працівники структурних підрозділів міськради.

Відкриваючи зібрання, Богдан Андріїв окреслив кілька проблем, для розв’язання яких потрібно діяти спільно освітянам, роботодавцям і управлінцям. Як відомо, професійно-технічні заклади освіти від 2016 року переведено на фінансування з місцевих бюджетів, хоча в закладах Ужгорода власне мешканців міста навчається менше ніж половина. Крім того, майно таких навчальних закладів не передано на місцевий рівень і вкладати кошти у їх розвиток немає можливості. Та найболючіша проблема – те, що більшість випускників професійно-технічних закладів не залишаються на роботу в місті чи навіть області, а масово виїздять за кордон, тоді як наші підприємства гостро потребують працівників.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/02/18, 12:36


№ 7 (930) Суспільний імунітет діє, коли вакциновано 95% населення

Хоча надворі ХХІ сторіччя, все ж і нині існує небезпека стрімкого поширення інфекційних хвороб. Зумовлено це зниженням рівня вакцинації через тенденцію відмови батьків минулими роками від щеплення своїх дітей. На сьогодні ситуація різко змінилася – тепер зафіксовано сплеск кількості охочих робити щеплення. Це стосується і дорослого населення.

МОЗ України інформує, що здоров’я нації безпосередньо залежить від суспільного імунітету, який, власне, формується дотриманням календаря профілактичних щеплень. В Україні цей календар розроблений відповідно до європейських стандартів вакцинації. Таким чином, дітям роблять щеплення за певним графіком, а в дорослому віці рекомендується оновлювати їх не рідше ніж раз на 10 років.

Щеплення від кору, який нещодавно активізувався в Україні, входить до переліку обов’язкових і робиться двічі: у 12 місяців і в 6 років. Вакцина комбінована – також діє проти паротиту (свинки) і краснухи. До слова, якщо з якихось причин графік вакцинації був порушений, то тільки сімейний лікар має визначати, коли краще робити потрібне щеплення.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», громадяни зобов’язані проходити медогляди і робити щеплення. Обов’язковими вважаються щеплення проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/02/18, 12:34


№ 7 (930) На засіданні виконкому внесли зміни до положення про учнівський проїзний квиток і затвердили розподіл переданих місту коштів медичної субвенції між медичними закладами Ужгорода

На цьоготижневому засіданні виконкому Ужгородської міської ради одним із перших питань був звіт керівництва КП «Водоканал м. Ужгорода» про результати фінансово-господарської діяльності за 2017 рік.

Ішлося про основні показники діяльності підприємства, зростання тарифів на енергоносії тощо, заборгованість населення та Коритнянської сільради, борги за субсидіями на кінець минулого року. Представник Водоканалу повідомив, що було зекономлено електроенергії на майже 2 мільйони гривень, за підтримки міської ради виконувалася інвестиційна програма, зменшено податкову заборгованість, виконано чималий обсяг робіт з оновлення мереж, проте загалом підприємство завершило рік зі збитками.

У рішенні зазначено, що департаменту міського господарства міськради необхідно внести відповідні зміни до Програми фінансової підтримки комунальних підприємств Ужгорода на 2018–2020 роки; департаменту фінансів та бюджетної політики міськради – передбачити у бюджеті дотацію на покриття збитків КП «Водоканал м. Ужгорода» за Програмою фінансової підтримки комунальних підприємств міста на 2018–2020 роки в сумі 3 мільйони 457 тисяч гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/02/18, 12:32


№ 6 (929) Інклюзивно-ресурсний центр в Ужгороді офіційно відкрила дружина Президента

Дружина Президента України Марина Порошенко, голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль і міський голова Ужгорода Богдан Андріїв цієї середи офіційно відкрили перший на Закарпатті інклюзивний центр.

Ця комунальна установа на вулиці 8 Березня, 46 створена, відповідно до листопадового рішення сесії Ужгородської міської ради, для надання комплексної допомоги дітям з особливими потребами віком від двох до 18 років. У Центрі облаштовано 9 кімнат, закуплено меблі, побутову і комп’ютерну техніку, іграшки, канцтовари тощо на понад 152,5 тисячі гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/18, 17:54


№ 6 (929) Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації

Дружина Президента України і голова Закарпатської обласної адміністрації підписали Меморандум про приєднання нашого краю до національного проекту Благодійного фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується спільно з Міністерством освіти і науки України.

Марина Порошенко передала Геннадієві Москалю типові проекти Медіатеки і Ресурсної кімнати, розроблені благодійним фондом та рекомендовані Міністерством регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ під час створення освітнього простору за новими стандартами, зазначивши, що найближчим часом ці проекти будуть реалізовані в нашому краї.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/18, 17:53


№ 6 (929) Удосконалити бюджетне законодавство і втілити податкову реформу вважає за необхідне правління Асоціації міст України

Заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок узяв участь у засіданні правління Асоціації міст України, яке відбулося 14 лютого в Києві.

На зібранні зазначалося, що однією з найболючіших для місцевого самоврядування є проблема погашення заборгованості з різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги. Ця проблема виникла ще до 1 січня 2016 року, але так і не була остаточно розв’язана й упродовж 2017 року. Як зауважив голова Асоціації міст України Віталій Кличко, відсутність механізму визначення і погашення заборгованості з різниці в тарифах, починаючи з 2016 року, спричинена законодавчою нормою щодо недопустимості встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, нижчому за економічно обґрунтований.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/18, 17:52
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS