Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Лютий 2018№ 6 (929) Інклюзивно-ресурсний центр в Ужгороді офіційно відкрила дружина Президента

Дружина Президента України Марина Порошенко, голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль і міський голова Ужгорода Богдан Андріїв цієї середи офіційно відкрили перший на Закарпатті інклюзивний центр.

Ця комунальна установа на вулиці 8 Березня, 46 створена, відповідно до листопадового рішення сесії Ужгородської міської ради, для надання комплексної допомоги дітям з особливими потребами віком від двох до 18 років. У Центрі облаштовано 9 кімнат, закуплено меблі, побутову і комп’ютерну техніку, іграшки, канцтовари тощо на понад 152,5 тисячі гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/18, 17:54


№ 6 (929) Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації

Дружина Президента України і голова Закарпатської обласної адміністрації підписали Меморандум про приєднання нашого краю до національного проекту Благодійного фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який реалізується спільно з Міністерством освіти і науки України.

Марина Порошенко передала Геннадієві Москалю типові проекти Медіатеки і Ресурсної кімнати, розроблені благодійним фондом та рекомендовані Міністерством регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ під час створення освітнього простору за новими стандартами, зазначивши, що найближчим часом ці проекти будуть реалізовані в нашому краї.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/18, 17:53


№ 6 (929) Удосконалити бюджетне законодавство і втілити податкову реформу вважає за необхідне правління Асоціації міст України

Заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок узяв участь у засіданні правління Асоціації міст України, яке відбулося 14 лютого в Києві.

На зібранні зазначалося, що однією з найболючіших для місцевого самоврядування є проблема погашення заборгованості з різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги. Ця проблема виникла ще до 1 січня 2016 року, але так і не була остаточно розв’язана й упродовж 2017 року. Як зауважив голова Асоціації міст України Віталій Кличко, відсутність механізму визначення і погашення заборгованості з різниці в тарифах, починаючи з 2016 року, спричинена законодавчою нормою щодо недопустимості встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, нижчому за економічно обґрунтований.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/18, 17:52


№ 6 (929) Представник Євросоюзу обговорив зі представниками міської влади важливі стратегічні питання

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв і його заступники Ігор Фартушок, Василь Гомонай, Олександр Білак зустрілися з Юргісом Вілчінскасом – керівником відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні.

Упродовж цього тижня Представництво ЄС проводило на Закарпатті, і насамперед в Ужгороді, чимало заходів – тренінги, навчання, івенти для молоді, підприємців, журналістів, громадських організацій.

Під час зустрічі в міській раді пан Вілчінскас цікавився, зокрема, чи надають європейські фінансові інституції допомогу в реалізації якихось інфраструктурних проектів в Ужгороді. Богдан Андріїв докладно розповів, що управлінці підготували всі матеріали для кредитних програм Європейського інвестиційного банку, аби отримати допомогу для модернізації міських систем водопостачання і водовідведення, термомодернізації (енергоаудиту, утеплення фасадів, заміни вікон, дверей, впровадження альтернативних систем обігріву) бюджетних закладів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/18, 17:51


№ 6 (929) Чемпіоном хокейного сезону стали «Ужгородські вовки»

Фінал Чемпіонату Закарпаття з хокею відбувся минулої неділі на льодовій арені «ICE LAND» в Ужгороді. У матчі за третє місце зустрічалися «Шахтарські барси» і «Спартак», а за чемпіонство змагалися «Ужгородські вовки» і «Синевир».

Після запеклої боротьби визначилися «бронзові» переможці – «Шахтарські барси». Центральним був матч «Ужгородських вовків» і «Синевиру», протистояння у якому тривало до останньої хвилини зустрічі. Перший період завершився з рахунком 3:2 на користь «вовків», у другому і третьому команда тільки збільшувала відрив від суперників, тож у підсумку перемогла – 6:3.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/18, 17:50


№ 6 (929) Програми доступного житла і молодіжного кредитування в Ужгороді: напрацювання та перспективи

Житлова проблема залишається сьогодні однією з найактуальніших. Мрія чи не кожної української сім’ї – мати власне житло, однак придбати його можуть далеко не всі. Щоправда, держава через систему кредитування намагається допомогти молодим сім’ям, а також учасникам АТО, внутрішньо переміщеним особам.

Ми поцікавилися тим, які програми реалізуються в Ужгороді, у директорки Закарпатського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Галини Дудчук.

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву забезпечує доступність відповідних програм на державному, обласному, міському рівнях. На Закарпатті тепер діють такі місцеві програми: «Програма забезпечення молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб житлом у місті Ужгороді на 2018–2022 роки» і «Комплексна соціально-економічна програма забезпечення молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб житлом в Закарпатській області на 2018–2022 роки».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/18, 17:48


№ 6 (929) «Проблеми ромів Ужгорода – типові для всієї країни». Мирослав Горват – про першочергові потреби й успіхи ромського населення

Депутат Ужгородської міської ради, голова товариства «Об’єднання ромів Ужгорода» розповів, якими є найбільші проблеми ромів і які їхні здобутки на цей час.

Мирослав Горват запевняє, що роми завжди були мирним народом. Йому прикро, коли в пресі чи соціальних мережах з’являються негативні відгуки про діяльність ромів, повідомлення про скоєння ними злочинів або дій, котрі суперечать законові чи моралі: «Я завжди казав, що люди, які порушують закон, мають за це відповідати і сидіти в тюрмах, адже через кількох осіб страждає цілий народ. Роми дуже важко заробляють собі авторитет, а вчинки кількох знищують усе те, що напрацьовувалося роками».

Чи не найгострішою проблемою на сьогодні є жебракування. Вона актуальна не тільки в Ужгороді, а й у кожному місті України, проте найбільшого розголосу набула у Львові. Там, за чутками, навіть створили спеціальні загони боротьби з ромами, у соціальних мережах розпалюють ворожнечу, створюють групи расистського характеру.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/18, 17:47


№ 5 (928) Депутати підтримали програму впровадження енергоощадних заходів в Ужгороді та ухвалили рішення розробити детальні плани ряду територій

Під час обговорення порядку денного сесії міськради, яка відбулася цього четверга, 26 депутатів підтримали пропозицію додатково розглянути питання про внесення змін до структури і загальної чисельності працівників Ужгородської міської ради – щодо скорочення посади першого заступника міського голови. Питання поставили на голосування, і рішення підтримали 23 депутати.

На сесії міської ради затвердили Програму відшкодування відсотків за кредитами, залученими населенням на впровадження енергоощадних заходів в Ужгороді на 2018–2022 роки. Основні завдання Програми: популяризація механізмів впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках, квартирах за власні та залучені кошти; скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням через стимулювання впровадження енергоощадних заходів; зменшення обсягу субсидій для населення за спожиті енергоносії; популяризація економічних, екологічних і соціальних переваг енергоощадності.

Мешканці міста активно впроваджують заходи з енергоощадності в рамках державної програми «Теплий дім». За цією програмою на придбання енергоощадного обладнання і твердопаливних котлів Закарпатська обласна дирекція АБ «Укргазбанк» видала у 2016 році 136 кредитів на суму 3742,6 тисячі гривень, у 2017 році – 147 кредитів на суму 4246,3 тисячі гривень. Держенергоефективності відшкодовувало близько 35% тіла кредиту. Закарпатське обласне управління філії АТ «Ощадбанк» видало за програмою: у 2016 році – 160 кредитів на суму 3965,0 тисячі гривень, сума отриманої державної компенсації становила 1350,0 тисячі гривень, тобто 34% тіла кредиту; у 2017 році – 425 кредитів на суму 11100,0 тисячі гривень, сума держкомпенсації – 2800,0 тисячі гривень, тобто 25% тіла кредиту.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/02/18, 12:41


№ 5 (928) Зі своїми проблемами до мера звернулося майже сім десятків ужгородців. На прийомі міського голови йому допомагали заступники і керівники структурних підрозділів

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв провів цього понеділка черговий щомісячний прийом громадян. Також були присутні його заступники Ігор Фартушок, Василь Гомонай, Олександр Білак, керівники окремих структурних підрозділів міської ради.

Зі своїми проблемами звернулося майже сім десятків ужгородців. Переважали звернення щодо надання матеріальної допомоги на лікування, багато питань було і стосовно ремонтів дахів та власне багатоповерхівок. Просили також допомогти розв’язати проблеми ремонту каналізаційної мережі, ремонту підвалу, посприяти в заміні електролічильника. Представники обласної організації УТОГ клопотали про встановлення світлофора на вулиці Загорській. Із кожного питання Богдан Андріїв дав доручення вивчити і по можливості розв’язати проблему.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/02/18, 12:39


Новий Закон про освіту має бути збалансованим і аполітичним

Міський голова Богдан Андріїв узяв участь у зустрічі з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин, яка відбулася цього тижня в облдержадміністрації.

Новий Закон про освіту вимагає спілкування з громадськістю, належного роз’яснення, аби суперечки щодо нього не були політизовані. Закон має бути збалансованим, повинен забезпечувати і право представників національних меншин на навчання рідною мовою, і водночас – вивчення державної мови на належному рівні. Важливо донести це до громадян, щоб запобігти спробам політизувати ці питання і створити нові проблеми. На цьому під час зустрічі з керівниками Закарпаття 6 лютого наголосив Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєр. Організація з безпеки та співробітництва у Європі також бере активну участь у цьому процесі, зокрема, організовуючи круглі столи переговорів із цього питання за участі представників національних меншин. Один із таких відбудеться найближчим часом в Ужгороді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/02/18, 12:38
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS