Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 31/01/18№ 3 (926) НОВІ ПАТРУЛЬНІ ПРИСЯГНУЛИ на вірність українському народові

Цієї середи в Ужгороді присягу на вірність українському народові скла-ли 27 нових патрульних поліцейських, із яких 9 дівчат. Тож тепер Ужгород, Мукачево, Чоп, відрізок міжнародної траси «Київ – Чоп», а також КПП «Нижні Ворота» патрулюватимуть загалом 289 поліцейських.

Урочистості з цього приводу відбулися у спорткомплексі «Юність». Но-вобранців привітали міський го-лова Ужгорода Богдан Андріїв, начальник Головного управління Національної поліції в Закарпатській області Роман Стефанишин і начальник Управління патрульної поліції України в Закарпат-ській області Юрій Марценишин.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/18, 14:36


№ 3 (926) ДЯКУЄМО ЗА МИР І СПОКІЙ У НАШИХ РОДИНАХ

24 січня бійці ще одного військового підрозділу – 2 гірськопіхотного бата-льйону 128 закарпатської бригади, відомої під назвою «Закар-патський легіон», повернулися до Ужгорода. Героїв, які тримали найгарячішу ділянку на Горлів-ському напрямку (селище Зайцеве, стан-цію Майорську, де вороги були на су-сідніх вулицях і постійно влаштовували провокації), зустрічали з потяга в Оно-ківцях волонтери, священик, журналісти, а також міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

«Щиро вітаю вас із поверненням! Радий, що живі й неушкоджені. Дякую за мир і спокій у наших родинах, за незалежність України, яку відстоюєте в най-гарячіших точках. Сподіваюся – зможете добре відпочити, побути з близькими. Міська влада завжди готова допомогти – з медичним забезпеченням, грошови-ми виплатами, з усіма питаннями, які в нашій компетенції», – наголосив Богдан Андріїв.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/18, 14:34


№ 3 (926) УЖГОРОДЦІ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНЕ ЩЕП-ЛЕННЯ ВІД ДИФТЕРІЇ

Як повідомляє відділ охорони здоров’я Ужгородської міської ради, в місь-ких амбулаторіях загальної практики сімейної медицини і дитя-чих та дорослих поліклініках достатньо вакцин для щеплення дітей і ревакцинації дорослих від небезпечного захворювання, спалах якого передбачають спеціалісти, – дифте-рії.

Щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та прав-цю АКДП, котра, як запевняє Міні-стерство охорони здоров’я, забезпечує найкращий захист. Також є безкоштов-на вакци-на для профілактики дифтерії та правцю АДП і вакцина для профілак-тики дифтерії та правцю зі зменшеним вмістом анти-гену АДП-М, яку застосо-вують для дорослих.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/18, 14:32


№ 3 (926) ХТО НЕ ПОБОЇТЬСЯ ВИЛІЗТИ НА СТОВП?

Традиційний, уже 9-ий фестиваль «Ужгородська ПАЛАЧІНТА – 2018» ві-дбудеться 9–11 лютого в Боздоському парку.

«Ужгородська ПАЛАЧІНТА» – гастрономічний фестиваль з різноманітною культурною і розважальною програ-мою, що поєднує українські, зокрема за-карпатські, традиції та сучасні тенденції. Назва фестивалю – «палачінта» – на закарпатському діалекті означає «млинець». Почесним гостем запрошено відо-мого кулінара, фіналіста проекту «МайстерШеф 7» Володимира Троцького. Уперше в рамках фестивалю відбудуться спортивні змагання з жиму лежа-чи. Фестиваль матиме благодійне спрямування – разом із «Рухом підтримки закар-патських військових» готуються заходи зі збору коштів для потреб армії та ін-ші благодійні акції.

У програмі фестивалю:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/18, 14:32


№ 3 (926) ШКОЛИ І САДОЧКИ МАЮТЬ БУТИ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ВСІМ НЕОБХІДНИМ

На цьоготижневій нараді освітян обговорювалися питання бюджету навча-льних закладів на 2018 рік, якості харчування, роботи логопе-дичних пунктів, інші поточні питання. Участь у нараді взяли міський голова Богдан Андріїв і секретар ради Андріана Сушко. Вимоги, які ставить міська влада перед педаго-гами Ужгорода, – якісне навчання, безпечне перебування дітей у закладах, професійне виконання педа-гогами своїх посадових обов’язків.

«У нас із вами одне завдання: аби школи, садочки були забезпечені всім необхідним – тим, що ми можемо придбати за бюджетні кошти. Неприпустимо, коли через те, що не відбувся, до прикладу, тендер, у навчальному закладі нема яки-хось продуктів. Цього року плата за харчування зросла фактично вдвічі – виділили на це кошти з міського бюджету, батьки сплачують свою частку, тож має поліпшитися і якість харчування», – сказав Богдан Андріїв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/18, 14:31


№ 3 (926) ЗАХИСНИКИ ВДОМА! Про життя на передовій і в тилу 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону «Закарпатського легіону»

Днями Ужгород зустрів захисників, які повернулися з війни на Сході Укра-їни на місце постійної дислокації задля відновлення боєздатнос-ті. Військовики матимуть давно заслужений перепочинок від напружених днів та ночей на пе-редовій, за кілька кроків від ворога.

Першими додому повернулися танкісти, медики та один із гірсько-піхотних батальйонів закарпатської 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади, відомої як «Закарпатський легіон». Зустріч не була надто масовою – привітати захисників прийш-ли їхні рідні, волонтери, трохи містян. Однак воїни не дивувалися, адже повідомляти заздалегідь про приїзд не можна було – це називається таємним пересуванням війська для уникнення провокацій, для безпеки. «Ніхто не має права розголо-шувати термінів, маршрутів переміщення до постановки частини в ППД», – каже командир 15-го ОГПБ Олександр Паламарчук.

Найближчим часом формування перебуватиме на території військової час-тини в Ужгороді. Тут вояки відновлювати-муть сили й готуватимуться до нової поїздки на фронт, аби далі обороняти Батьківщину в російсько-українській вій-ні.

У ВІЙСЬКОВОМУ МІСТЕЧКУ – ОСОБЛИВА АТМОСФЕРА

Упродовж восьми місяців бригада воювала на одному з найгарячіших від-різків першої лінії – на околицях окупованої Горлівки. Ми побували у військо-вому містечку в Ужгороді, де поспілкувалися зі солдатами і командуванням 15-го окремо-го гірсько-піхотного батальйону. Саме він із цілої бригади зазнав за період війни від 2014 року найбільших втрат.

На території військової частини спокійно – більшість закарпатських вояків під час ротації тепер перебувають удома, з рідними, бо моральне відновлення для них є особливо необхідним. Відновитися військовослужбовець може під час відпус-тки, максимальний термін якої – 35-40 діб – ділять на два рази. Тепер у казармі проживають ті військовики 128-ої окре-мої гірсько-піхотної бригади, які не є родом із Закарпаття. Адже разом із нашими краянами служать чоловіки з різних об-ластей, навіть зі східних. Крім того, на території розмістився не ли-ше 15-ий, а й 2-ий батальйон бригади.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/18, 14:29
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS