Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 24/01/18№ 2 (925) УЖГОРОДЦІ ЗІБРАЛИСЯ НА ТАЇНСТВІ ЙОРДАНУ – освятити во-ду й очистити душу

У свято Водохреща кілька тисяч містян прийшли на Православну набе-режну, аби здійснити традиційне освячення води, помолитися за мир і спокій в Україні. Велике освячення провів архієпископ Мукачівський та Ужгородський Феодор. Він привітав усіх із великим святом Хрещення Господнього, побажав Божої благодаті та злагоди, щоб нарешті запанував мир у нашій країні.

На освячення зібралося багато вірян, які вишикувалися вздовж Ужа через усю набережну до площі Петефі.

Після спільної молитви й освячення Ужа першим у річку ввійшов міський голо-ва Ужгорода Богдан Андріїв. Десятки ужгородців долучилися до традиції за-нурення в освячені води річки. Під наглядом рятувальників біля обласної філа-рмонії у ритуалі взяли участь і діти, і дорослі.

Масове освячення води в центрі Ужгорода, саме на цьому місці, відбулося вже 27ий раз. І ця традиція об’єднує велику громаду обласного центру Закарпаття.

• • •

Урочисте освячення води після Архієрейської святкової літургії провели і біля головного грекокатолицького храму Ужгорода – Хрестовоздвиженського со-бору.

Вірники заповнили всю площу Андрея Бачинського, сквер МаріїТерезії, поча-ток вулиці Капітульної. Освячення провели єпископ Мукачівської грекокатоли-цької єпархії владика Мілан (Шашік), його колега з Кошице і духовенство хра-му. Владика привітав усіх із визначним святом Хрещення Господнього, нагада-вши, що освячена вода допомагає зціленню від різних хвороб, сприяє збере-женню в родинах миру, любові, взаєморозуміння, злагоди й достатку; він поп-росив віднести воду додому, в родини і, за можливості, передати родинам вої-нів – захисників країни.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 13:48


№ 2 (925) НА ЗАСІДАННІ ВИКОНКОМУ НАГОРОДИЛИ МАТІРГЕРОЇНЮ і внесли зміни до переліку адмінпослуг, які надаються через ЦНАП

Перед початком першого у 2018 році засідання виконавчого комітету міський голова вручив ужгородці Єві Москаль (на фото), яка виховала п’ятьох дітей, нагрудний знак «Матигероїня» – почесне звання присвоєно Указом Президента України. Богдан Андріїв подякував пані Єві за материнську самовідданість і зразкове виховання дітей. Як розповів чоловік Єви Москаль, 8 березня цього року подружжя святкуватиме 50річчя спільного життя.

Першим питанням на засіданні виконкому Ужгородської міської ради був розг-ляд і затвердження лімітів споживання енергоносіїв для закладів культури та спорту міста на 2018 рік.

Потім було погоджено передачу редакції газети «Ужгород» майнових прав на макет фотоальбому «Ужгород», із дозволом використання фотозображень без зміни їхньої цілісності. Ухвалене рішення дасть можливість реалізовувати аль-бом у роздрібній мережі, про що було чимало прохань від ужгородців і гостей міста.

На засіданні ухвалили рішення про приватизацію двох квартир і кількох жит-лових приміщень у колишніх гуртожитках. Цим же рішенням погоджено укла-дення договору найму, прийняття 5 осіб на квартирний облік; кількох осіб зня-то з квартирного обліку; внесено зміни до списку черговості на житло.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 13:46


№ 2 (925) МАТЕРІАЛЬНА БАЗА МИСТЕЦЬКИХ ШКІЛ МІСТА СУТТЄВО ПОЛІПШИЛАСЯ

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв днями побував у двох навчаль-них мистецьких закладах: Ужгородській дитячій музичній школі № 1 імені Пет-ра Чайковського та Ужгородській дитячій школі мистецтв. Наприкінці минуло-го року матеріальнотехнічна база цих шкіл суттєво поліпшилася.

Для музичної школи придбали три фортепіано, скрипки, гітари та комплектую-чі до них, звукопідсилювальну апаратуру для класу сольного співу – загалом більш ніж на 146 тисяч гривень. Крім того, купили нові крісла для концертного залу, бо старі використовувалися вже кілька десятків років. Також установили пожежну сигналізацію, змонтували пристрої для захисту будівлі від удару бли-скавки, провели протипожежну обробку горища школи.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 13:45


№ 2 (925) КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА ЗВЕРНЕННЯ УЖГОРОДСЬКИХ ПЕРЕВІ-ЗНИКІВ. Першочергово необхідно врегулювати питання з перевезенням шко-лярів

Днями відбулося засідання міської міжвідомчої комісії з питань реалізації дер-жавної цінової політики в житловокомунальному господарстві та на міському пасажирському транспорті. На засіданні розглядали звернення і матеріали, по-дані перевізниками, щодо підвищення тарифів на проїзд автобусами на міських маршрутах.

Розрахунки тарифу провели працівники відділу тарифної політики та енерго-менеджменту управління економіки і стратегічного планування за Методикою розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, за-твердженою наказом Мінтранспорту від 17.11.2009 № 1175. Комісією пого-джено, що тариф в Ужгороді, відповідно до зростання мінімальної зарплати, зростання цін на пальномастильні матеріали тощо, має становити 5 гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 13:45


№ 2 (925) МУНІЦИПАЛЬНИЙ РОЗВИТОК – ЧЕРЕЗ МІЖНАРОДНУ СПІВ-ПРАЦЮ. Міжнародна конференція зблизила фахівців різних галузей

Делегації з кількох міст – побратимів Ужгорода – угорської Ніредьгази, слова-цьких Кошице та Міхаловце, польського Кросно, німецького Дармштадта, ру-мунського СатуМаре і ще кількох містечок, науковці, представники Національ-ної поліції та їхні колеги зі сусідніх країн, працівники Ужгородської міської ра-ди, активісти і представники громадських організацій у нашому місті наприкін-ці минулого робочого тижня взяли участь у Міжнародній конференції «Муні-ципальний розвиток через міжнародну співпрацю».

Відкрив зібрання заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак. Він передав вітання від міського голови Богдана Андріїва, відзначив, що конферен-ція – перша із заходівзустрічей, мета яких – зблизити фахівців різних галузей зі сусідніх міст, країн, обмінятися досвідом і спільно реалізувати проекти для роз-витку муніципалітетів.

«Дуже важливий і цікавий для нас, та й для колег з інших країн, скажімо, дос-від: польського міста Кросно – у процесах децентралізації; словацького Коши-це – з розвитку транспортної інфраструктури; угорської Ніредьгази – у проек-тах з охорони здоров’я; румунського СатуМаре – щодо змін в управлінні у зв’язку зі вступом до Європейського Союзу; німецького Дармштадта – як міста країни, котра демонструє надзвичайно потужні тенденції економічного розвит-ку не лише у Європі, а й у всьому світі. Не менш цінний для нас також досвід невеличких словацьких містечок, які впровадили в себе цікаві проекти і готові цим досвідом поділитися», – наголосив Олександр Білак.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 11:05


№ 2 (925) ЗАБУДОВНИКА ОШТРАФУЮТЬ ЗА БРУДНІ КОЛЕСА вантажівок, що виїжджали з будівництва

Порушення на будівництві на вулиці Володимирській минулої суботи зафіксу-вали працівники департаменту міського господарства Ужгородської міської ра-ди, муніципальної інспекції з благоустрою разом із працівниками патрульної поліції.

Згідно з Правилами благоустрою в місті Ужгороді, на кожному будівельному майданчику має бути встановлене місце для миття коліс автомобілів, бо інакше вантажівки, виїжджаючи з будівельних майданчиків, залишають сліди бруду на дорогах. Цей бруд може тягнутися кілька сотень метрів, що й можна було по-бачити: частина вулиці Миколи Бобяка, на яку виїжджали з Володимирської автомобілі, була в багнюці.

Забудовник проігнорував дотримання Правил благоустрою – до речі, не впер-ше, адже притягався вже до адмінвідповідальності за їх порушення. Нещодавно працівники муніципальної інспекції з благоустрою мали розмову з відповідаль-ними особами цього будівництва, однак, як видно, висновків вони не зробили, вважаючи, певно, що у вихідні ніхто не навідається на об’єкт.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 11:04


№ 2 (925) ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ – ПОСИЛЕННЯ БАГАТОСТОРОН-НЬОЇ СПІВПРАЦІ – аби не допускати нових правопорушень

17го січня в малій залі Ужгородської міської ради Ужгородський міськрайон-ний відділ з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції підписав Меморандум про співпрацю з управлінням праці та соціального захисту насе-лення Ужгородської міської ради, Ужгородським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Ужгородським міським центром зайнятості й аналогічними районними структурами Ужгородщини.

Передумовою підписання цього документа про співпрацю було недавнє підпи-сання меморандуму між Міністерством юстиції, Міністерством соціальної полі-тики і Державною службою зайнятості України. Передбачено співпрацю на найближчі чотири роки, розвиток співробітництва у сфері соціальної адаптації осіб, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі, соціальної підт-римки осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 11:03


№ 2 (925) 40 РОКІВ У ПРОФЕСІЇ І ЦІКАВИНКИ РОБОТИ начальниці відділу бухгалтерського обліку Ужгородської міської ради Ганни Турховської

Від невдалого вступу – до доленосного фаху. В юності Ганна Турховська, на-тхненна розповідями улюбленої вчительки про археологію, вимріяла собі про-фесію історика. Однак, кажуть, від долі не втечеш, тож склалося інакше.

Після закінчення школи спроба вступити на історичний факультет Ужгородсь-кого державного університету не принесла успіху. Цілеспрямованість змусила повторити спробу наступного року, а до того часу Ганна вирішила попрацюва-ти на посаді рахівника в Ужгородській житловоексплуатаційній конторі № 3. Старші колеги, бачачи потенціал, переконували її обрати економічний факуль-тет. Коли при другій спробі стати істориком для вступу не вистачило одного бала, абітурієнтка прислухаласятаки до порад – і на третій рік вступила на еко-номічний факультет Ужгородського державного університету. З цього, можна сказати, й почався шлях бухгалтера. «Видно, так усе і мало бути», – каже Ганна Іванівна. Потім уже пригадалися дитячі роки, як маленькою постійно щось за-писувала, підкреслювала, рахувала…

Завжди, здається, її оточували тільки хороші люди. «Зокрема, у ЖЕКу № 3 це була головний бухгалтер Наталія Турховська. Через 6 років я стала її невіст-кою. Вона була мудрою наставницею. Її заслуга полягала в тому, що я полю-била цю роботу», – вважає пані Ганна.

Трудову діяльність у місцевому самоврядуванні вона розпочала 1978 року, ко-ли в обласному центрі створили централізовану бухгалтерію всіх ЖЕКів. Її пе-ревели на посаду старшого економіста, потім – заступника головного бухгалте-ра міського житлового управління. У 1992 році стала головним бухгалтером фонду комунального майна, а з жовтня 2003 року працює на посаді начальника відділу бухгалтерського обліку міської ради та виконкому.

Однією з найяскравіших сторінок своєї професійної діяльності Ганна Турховсь-ка називає роботу у фонді комунального майна міста Ужгорода. Туди її пере-вели з міськжитлоуправління, яке очолював Степан Сембер. Коли він став го-ловою створеного фонду комунального майна, то забрав туди і свого фахів-цябухгалтера. Так від жовтня 1993 року до жовтня 2003го Ганна Іванівна пра-цювала головним бухгалтером у фонді комунального майна. За її словами, це був найцікавіший період за всю трудову діяльність – тоді робота була насичена новизною.

«Ми проводили приватизацію комунального майна. Це все було зовсім нове. Спочатку ніхто не знав, як воно і що, але то було дужедуже цікаво. Це, фактич-но, вперше таке в Україні проводили. Ми винаймали приміщення ПАДІЮНу в оренду, там організовували аукціони з продажу майна, тобто будівель магази-нів та земельних ділянок, які були колись у комунальній власності», – пригадує Ганна Іванівна.

На посаді начальника відділу бухгалтерського обліку Ужгородської міської ра-ди Ганна Турховська пережила зміни міських голів, але конфліктів за весь час роботи не було.

«У січні 2013 року, якраз на мій день народження, зробили подарунок – ство-рили окрему юридичну особу – Ужгородську міську раду, окремий структур-ний підрозділ, де є секретар ради і 4 особи, які працюють у відділі по роботі з депутатами. І з того часу наш відділ бухгалтерського обліку почав вести дві ус-танови. До цього був тільки виконавчий комітет. Виконком – велика установа: недавно була штатна чисельність 169 осіб, тепер – 146 осіб. Словом, то збіль-шується кількість, то зменшується. Дуже багато відділів, обсяг роботи великий. Є чимало програм, за якими потрібно здійснювати перерахунки. Наприклад, торік таких був десяток, окрім основної роботи», – пояснює очільниця відділу.

Загалом у відділі бухгалтерського обліку Ужгородської міської ради 4 штатні одиниці: начальник, його заступник і два головні спеціалісти. «У мене є дівчат-ка, які зі мною працюють від 2003 року. У нас немає такого, щоб хтось звільни-вся, всі свої, відколи я прийшла. Без них я б не впоралася – однозначно. За-вдання поділені чітко, кожен має свою ділянку роботи», – підкреслює Ганна Іванівна.

Бухгалтерський облік безпосередньо пов’язаний із роботою з Державною каз-начейською службою України. Ганна Турховська каже, що за весь її трудовий стаж лише один період може назвати як скрутний час. Це було у 2014 році. Згадує: «Гроші в казначействі були, але не проходили проплати. Фактично че-рез це була велика заборгованість. Крім заробітної плати, майже нічого не проходило. Важко працювалося, борги були великі, треба було вести облік. Особливо, коли в кінці року дали майже все оплатити, то було дуже важко як для нас, так і для казначейства. Але впоралися».

Тепер, коли гроші залишаються більше на місцях, то і видатки збільшилися, є кошти – пані Ганна розповідає про спеціальні програми, за якими проводять розрахунки, що стосуються допомоги військовикам, зокрема є «Комплексна програма матеріальнотехнічного забезпечення військових формувань та удо-сконалення цивільного захисту населення міста Ужгорода на 2017–2018 роки»: «За цією програмою ми якраз і закуповували необхідне як для рятувальників, так і для військової частини, що перебуває в зоні АТО».

Ще Ганна Іванівна розказує про програму, яка передбачає побудову мережі системи відеоспостереження в місті, – вона тепер на стадії завершення: «Сама мережа побудована. Потрібно ще закупити нові відеокамери, а старі, з 2012 року, привести до ладу і заново встановити. Плануємо завершити за цей квар-тал. Камери будуть на всіх перехрестях, при в’їзді на мости, у темних, найнебе-зпечніших місцях».

Законодавство, що регулює бухгалтерський облік, змінюється доволі часто. «Постійно Міністерство фінансів України і казначейська служба міняють нам програмну класифікацію, сам план рахунків, з’явилися нові КПКВК, повністю змінилася бюджетна звітність. Наприклад, якщо баланс раніше робили за дват-ри дні, то тепер ми, бухгалтери, сидимо з цим дуже довго», – зазначає началь-ниця відділу.

Вона погоджується з тим, що робота бухгалтера є доволі «сухою», рутинною, але, на її переконання, сказати, що вона нецікава, не можна. Якщо професію любити, будні у цифрах теж не здаються важкими, а злагоджена робота колек-тиву сприяє спокійному виконанню трудових завдань. Весь свій вільний час Ганна Іванівна присвячує сім’ї, зокрема старенькій матері, синам, невістці, улюбленій семирічній внучці, яка є розрадою. Нещодавно Ганна Турховська відсвяткувала 60річний ювілей, а навесні, 1 квітня, відзначатиме 40річчя діяль-ності в органах місцевого самоврядування – діяльності, в якій і працелюбність, і професіоналізм, і відданість професії.

Юлія МЕДЮХ

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 11:00


№ 2 (925) СТОМАТОЛОГ, НАУКОВЕЦЬ, ПОЕТ І МУЗИКАНТ. Мирослав Гончарук-Хомин – про Ужгород, особисті відкриття і творчість

Тисячі приїжджих студентів навчаються в Ужгороді, закладаючи професійний фундамент свого майбутнього. Місто над Ужем надихає і мотивує, а особиста цілеспрямованість спонукає чимало цих молодих людей таки долати шлях до висот. Майже десять років тому з юнацькими амбіціями приїхав до Ужгорода і хлопець із Житомирщини. Тепер, у свої двадцять шість, Мирослав Гончарук-Хомин уже досяг неабияких вершин самореалізації, та зупинятися на цьому не збирається. Талановитого хлопця можна позиціонувати як науковця, виклада-ча, стоматолога, музиканта, поета. І це ще далеко не все.

Він є аспірантом кафедри ортопедичної стоматології УжНУ, а також заступни-ком декана стоматологічного факультету і директором науковонавчального центру судової стоматології вишу, стоматологомпрактиком. Лауреат премії Національної академії медичних наук України (2015), стипендіат програм Вер-ховної Ради України і Президента України, сертифікований спеціаліст Interpol у галузі ідентифікації осіб у випадках масових катастроф (Рейк’явік, 2015), член Асоціації судової стоматології України, учасник 25 міжнародних конференцій, автор 72 наукових робіт, співавтор 4 патентів щодо ідентифікації осіб за стома-тологічним статусом.

В арсеналі Мирослава 5 поетичних збірок, музичні інтернетпроекти, кліпи, СDальбоми, перемоги в конкурсах. Також він є співзасновником творчих музи-чних тандемів «Feel It» (Вінниця), «Besides» (Ужгород).

– Мирославе, як усе це поєднуєш і коли встигаєш? Адже стільки досягнень у молоді роки – це просто приклад якогось мультифункціонального професіона-лізму.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 10:57
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS