Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 18/01/18№ 1 (924) 2018-ИЙ – РІК РЕФОРМУВАННЯ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ. Укласти декларації зі сімейним лікарем потрібно до 30 червня 2018 року

Від 1 січня 2018 року принцип «гроші ходять за пацієнтом» запрацював для первинної ланки медичних працівників. Це означає, що після оголошення Міністерством охорони здоров’я так званої приписної кампанії українці мають знайти собі сімейного лікаря або терапевта чи педіатра для своєї дитини і підписати з ним декларацію.

В Ужгороді вже розпочалася приписна кампанія та укладання декларацій про надання первин-ної медичної допомоги між пацієнтом і сімейним лікарем: амбулаторії сімейної медицини у міс-ті створені ще 4 роки тому, тож, на відміну від багатьох міст України, ужгородці вже можуть обрати лікаря і підписати з ним декларацію. Відтак лікар стає агентом сім’ї в системі охорони здоров’я і отримує державне фінансування за кожного пацієнта, який уклав декларацію.

Укласти декларації зі сімейним лікарем потрібно до 30 червня 2018 року.

• • •

Для надання первинної медичної допомоги ужгородцям працюють 8 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини в кожному мікрорайоні міста:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/01/18, 13:59


№ 1 (924) «ВАСИЛЛЯ» СПІВАЄ, КОЛЯДУЄ, віншує добрий і щедрий рік

Учора на площі Театральній в Ужгороді відбулося грандіозне відкриття І Міжнародного гастро-номічно-колядницького фестивалю «Василля». З головної сцени міста гостей та учасників свята вітав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

На фестиваль приїхали творчі колективи з усіх куточків Закарпаття. Саме на Театральній площі артисти до 14 січня включно тішитимуть ужгородців і гостей міста своїми виступами.

«2017-ий рік був складним для наших виноробів, тож вони звернулися до нас із проханням про допомогу. Обласна влада разом з Ужгородською міською радою зробили участь для виробників у винному фестивалі безкоштовною. А ви, дорогі ужгородці й гості міста, маєте чудову можливість продегустувати погар смачного закарпатського вина!» – сказав на відкритті свята Геннадій Москаль.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/01/18, 13:57


№ 1 (924) В УЖГОРОДІ ЗАПРАЦЮЄ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР підтримки дітей з особливими потребами

Центр, який незабаром діятиме на вулиці 8 Березня, 46, надаватиме комплексну допомогу дітям з особливими освітніми потребами віком від двох до 18 років. Наскільки готовий заклад до ро-боти, на тижні оглянула секретар Ужгородської міської ради, кураторка освіт-нього напрямку Андріана Сушко.

Насамперед Андріана Сушко поспілкувалася з керівницею Інклюзивно-ресурсного центру Іриною Кремінською.

«Роботи наближаються до завершення, – розповіла очільниця Центру, – залишилося в деяких кабінетах розставити меблі, докупити інвентар. А так, у принципі, заклад готовий приймати вихованців».

В Інклюзивно-ресурсному центрі працюватимуть кабінети лікувальної фізкультури, логопеда, олігофренопедагога, психолога, сурдопедагогів. Є і кабінет соціально-побутового орієнтування, де діти зможуть навчитися розігрівати їжу в мікрохвильовій пічці, готувати чай тощо – набува-тимуть звичайних побутових навичок.

На сьогодні в Ужгороді налічується 383 дітей з особливими потребами. Центр намагатиметься охопити підтримкою всіх. Працюватиме заклад від понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00. По суботах планується проводити тренінги з бать-ками, адже найближчі люди діток з особливими потребами теж потребують психологічної допомоги.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/01/18, 13:56


№ 1 (924) УЖГОРОДЦІВ ТА ГОСТЕЙ МІСТА ВІТАЛИ КОЛЯДОЮ і бажали Божого благословення

«Божий син днесь народився», «Нова радість стала», «Коли ясна звізда…», «Бог предвічний», «Добрий вечір тобі, пане-господарю», «Ой у Вифлеємі…», «Україна колядує» – колядки і щедрі-вки лунали 9 січня на площі Театральній. Вертепне дійство «Христос родився! Всім возвіщаєм!» організувало управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради.

З колядами і побажаннями щастя-здоров’я, добробуту й миру, злагоди і Божого благословення містянам та гостям Уж-города на площу завітали аматорські колективи Ужгородського міського центру дозвілля – Будинку культури: народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Ужгород», зразковий вокальний ансамбль «Перлинка», народний камерний хор інтелігенції Ужгоро-да «Кредо», а також учні школи № 8, колектив колядників «Різдво по-ужгородськи», колядни-цькі гурти Свято-Троїцького храму, що в Боздоському парку, і Горянської ротонди.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/01/18, 13:55


№ 1 (924) УЖГОРОДСЬКІ ВІЙСЬКОВИКИ ОТРИМАЛИ ВІД МІСЬКОЇ ВЛАДИ ЗАКУПЛЕНЕ ДЛЯ НИХ СПОРЯДЖЕННЯ

Чимало речей, потрібних насамперед у зоні бойових дій, днями міський голова Богдан Андріїв передав військовослужбовцям Національ-ної гвардії України, які дислокуються в Ужгороді.

За ухваленою депутатами міськради Програмою матеріально-технічного забезпечення військо-вих частин ще напри-кінці року закуплено інструменти і спорядження загалом на 40 тисяч гри-вень. Усі речі підібрали на прохання самих захи-сників, на основі їхнього досвіду – що важливо у зоні АТО. Це, зокрема, металопрофіль, перфоратор, «болгарка», маска зварювальника, розкла-дні ліжка, казани, вентилятори, контейнери для їжі, одяг, планшет-органайзер та чимало іншого.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/01/18, 13:54


№ 1 (924) ЗАПРОВАДИТИ ОГОЛОШЕННЯ ЗУПИНОК В АВТОБУСАХ рекомендували ужгородським перевізникам

Днями в Ужгородській міській раді відбулося засідання комісії з безпеки дорожнього руху та координації роботи автотранспорту.

Насамперед члени комісії затвердили детальну схему організації одностороннього руху на площі Корятовича. Департаментові міського господарства доручили підготувати проект рішення виконкому про затвердження цієї схеми.

Питання щодо того, демонтувати чи ні обмежувачі руху в мікрорайоні «Північний» за зверненням одного з ужгородців, вирішили докладніше вивчити з виходом на місце. На додаткове вивчення відклали й облаштування обмежувачів руху на вулиці Миколи Лобачевського. А от стосовно вулиці Вузької (№ 89) комісія доручила відділові муніципальної інспекції з благоустрою підготувати проект рішення виконкому про скасування попередньо ухваленого рішення щодо демонтажу обмежувачів руху. Члени комісії підтримали рішення про необхідність демонтажу обмежувачів руху на вулиці Підгірній і недоцільність їх установлення на вулиці Леоніда Говорова.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/01/18, 13:53


№ 1 (924) «СОКОТИ СВІЙ ВАРОШ» – РОЗВИТОК ДІАЛОГУ ВЛАДИ ТА ГРОМАДИ, підви-щення екологічної культури і правової грамотності

В Ужгороді починається реалізація проекту «Сокоти свій ВАРОШ», який підтримала Міжнаро-дна організація з міграції (МОМ) у рамках «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб і постраждалого від конфлікту населення України».

Організатори проекту розповіли про нього на прес-конференції у бібліотеці-філії № 2 Ужгород-ської міської централізованої бібліотечної системи.

Проект передбачає чимало заходів для згуртування і навчання громади, участі містян у громад-ському житті Ужгорода, із залученням представників влади, громадських організацій, тих, хто переїхав до нашого міста і краю, рятуючись від вій-ни на Сході України.

Як повідомила керівниця проекту Валентина Митровцій, наше місто – 49-е в Україні, котре приєдналося до цієї соціальної роботи; заходи заплановані за трьома основними напрямками: захист довкілля, розвиток комунікації та змістовне дозвілля.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/01/18, 13:51
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS