Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Січень 2018№ 3 (926) НОВІ ПАТРУЛЬНІ ПРИСЯГНУЛИ на вірність українському народові

Цієї середи в Ужгороді присягу на вірність українському народові скла-ли 27 нових патрульних поліцейських, із яких 9 дівчат. Тож тепер Ужгород, Мукачево, Чоп, відрізок міжнародної траси «Київ – Чоп», а також КПП «Нижні Ворота» патрулюватимуть загалом 289 поліцейських.

Урочистості з цього приводу відбулися у спорткомплексі «Юність». Но-вобранців привітали міський го-лова Ужгорода Богдан Андріїв, начальник Головного управління Національної поліції в Закарпатській області Роман Стефанишин і начальник Управління патрульної поліції України в Закарпат-ській області Юрій Марценишин.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/18, 14:36


№ 3 (926) ДЯКУЄМО ЗА МИР І СПОКІЙ У НАШИХ РОДИНАХ

24 січня бійці ще одного військового підрозділу – 2 гірськопіхотного бата-льйону 128 закарпатської бригади, відомої під назвою «Закар-патський легіон», повернулися до Ужгорода. Героїв, які тримали найгарячішу ділянку на Горлів-ському напрямку (селище Зайцеве, стан-цію Майорську, де вороги були на су-сідніх вулицях і постійно влаштовували провокації), зустрічали з потяга в Оно-ківцях волонтери, священик, журналісти, а також міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

«Щиро вітаю вас із поверненням! Радий, що живі й неушкоджені. Дякую за мир і спокій у наших родинах, за незалежність України, яку відстоюєте в най-гарячіших точках. Сподіваюся – зможете добре відпочити, побути з близькими. Міська влада завжди готова допомогти – з медичним забезпеченням, грошови-ми виплатами, з усіма питаннями, які в нашій компетенції», – наголосив Богдан Андріїв.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/18, 14:34


№ 3 (926) УЖГОРОДЦІ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНЕ ЩЕП-ЛЕННЯ ВІД ДИФТЕРІЇ

Як повідомляє відділ охорони здоров’я Ужгородської міської ради, в місь-ких амбулаторіях загальної практики сімейної медицини і дитя-чих та дорослих поліклініках достатньо вакцин для щеплення дітей і ревакцинації дорослих від небезпечного захворювання, спалах якого передбачають спеціалісти, – дифте-рії.

Щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та прав-цю АКДП, котра, як запевняє Міні-стерство охорони здоров’я, забезпечує найкращий захист. Також є безкоштов-на вакци-на для профілактики дифтерії та правцю АДП і вакцина для профілак-тики дифтерії та правцю зі зменшеним вмістом анти-гену АДП-М, яку застосо-вують для дорослих.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/18, 14:32


№ 3 (926) ХТО НЕ ПОБОЇТЬСЯ ВИЛІЗТИ НА СТОВП?

Традиційний, уже 9-ий фестиваль «Ужгородська ПАЛАЧІНТА – 2018» ві-дбудеться 9–11 лютого в Боздоському парку.

«Ужгородська ПАЛАЧІНТА» – гастрономічний фестиваль з різноманітною культурною і розважальною програ-мою, що поєднує українські, зокрема за-карпатські, традиції та сучасні тенденції. Назва фестивалю – «палачінта» – на закарпатському діалекті означає «млинець». Почесним гостем запрошено відо-мого кулінара, фіналіста проекту «МайстерШеф 7» Володимира Троцького. Уперше в рамках фестивалю відбудуться спортивні змагання з жиму лежа-чи. Фестиваль матиме благодійне спрямування – разом із «Рухом підтримки закар-патських військових» готуються заходи зі збору коштів для потреб армії та ін-ші благодійні акції.

У програмі фестивалю:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/18, 14:32


№ 3 (926) ШКОЛИ І САДОЧКИ МАЮТЬ БУТИ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ВСІМ НЕОБХІДНИМ

На цьоготижневій нараді освітян обговорювалися питання бюджету навча-льних закладів на 2018 рік, якості харчування, роботи логопе-дичних пунктів, інші поточні питання. Участь у нараді взяли міський голова Богдан Андріїв і секретар ради Андріана Сушко. Вимоги, які ставить міська влада перед педаго-гами Ужгорода, – якісне навчання, безпечне перебування дітей у закладах, професійне виконання педа-гогами своїх посадових обов’язків.

«У нас із вами одне завдання: аби школи, садочки були забезпечені всім необхідним – тим, що ми можемо придбати за бюджетні кошти. Неприпустимо, коли через те, що не відбувся, до прикладу, тендер, у навчальному закладі нема яки-хось продуктів. Цього року плата за харчування зросла фактично вдвічі – виділили на це кошти з міського бюджету, батьки сплачують свою частку, тож має поліпшитися і якість харчування», – сказав Богдан Андріїв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/18, 14:31


№ 3 (926) ЗАХИСНИКИ ВДОМА! Про життя на передовій і в тилу 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону «Закарпатського легіону»

Днями Ужгород зустрів захисників, які повернулися з війни на Сході Укра-їни на місце постійної дислокації задля відновлення боєздатнос-ті. Військовики матимуть давно заслужений перепочинок від напружених днів та ночей на пе-редовій, за кілька кроків від ворога.

Першими додому повернулися танкісти, медики та один із гірсько-піхотних батальйонів закарпатської 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади, відомої як «Закарпатський легіон». Зустріч не була надто масовою – привітати захисників прийш-ли їхні рідні, волонтери, трохи містян. Однак воїни не дивувалися, адже повідомляти заздалегідь про приїзд не можна було – це називається таємним пересуванням війська для уникнення провокацій, для безпеки. «Ніхто не має права розголо-шувати термінів, маршрутів переміщення до постановки частини в ППД», – каже командир 15-го ОГПБ Олександр Паламарчук.

Найближчим часом формування перебуватиме на території військової час-тини в Ужгороді. Тут вояки відновлювати-муть сили й готуватимуться до нової поїздки на фронт, аби далі обороняти Батьківщину в російсько-українській вій-ні.

У ВІЙСЬКОВОМУ МІСТЕЧКУ – ОСОБЛИВА АТМОСФЕРА

Упродовж восьми місяців бригада воювала на одному з найгарячіших від-різків першої лінії – на околицях окупованої Горлівки. Ми побували у військо-вому містечку в Ужгороді, де поспілкувалися зі солдатами і командуванням 15-го окремо-го гірсько-піхотного батальйону. Саме він із цілої бригади зазнав за період війни від 2014 року найбільших втрат.

На території військової частини спокійно – більшість закарпатських вояків під час ротації тепер перебувають удома, з рідними, бо моральне відновлення для них є особливо необхідним. Відновитися військовослужбовець може під час відпус-тки, максимальний термін якої – 35-40 діб – ділять на два рази. Тепер у казармі проживають ті військовики 128-ої окре-мої гірсько-піхотної бригади, які не є родом із Закарпаття. Адже разом із нашими краянами служать чоловіки з різних об-ластей, навіть зі східних. Крім того, на території розмістився не ли-ше 15-ий, а й 2-ий батальйон бригади.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/18, 14:29


№ 2 (925) УЖГОРОДЦІ ЗІБРАЛИСЯ НА ТАЇНСТВІ ЙОРДАНУ – освятити во-ду й очистити душу

У свято Водохреща кілька тисяч містян прийшли на Православну набе-режну, аби здійснити традиційне освячення води, помолитися за мир і спокій в Україні. Велике освячення провів архієпископ Мукачівський та Ужгородський Феодор. Він привітав усіх із великим святом Хрещення Господнього, побажав Божої благодаті та злагоди, щоб нарешті запанував мир у нашій країні.

На освячення зібралося багато вірян, які вишикувалися вздовж Ужа через усю набережну до площі Петефі.

Після спільної молитви й освячення Ужа першим у річку ввійшов міський голо-ва Ужгорода Богдан Андріїв. Десятки ужгородців долучилися до традиції за-нурення в освячені води річки. Під наглядом рятувальників біля обласної філа-рмонії у ритуалі взяли участь і діти, і дорослі.

Масове освячення води в центрі Ужгорода, саме на цьому місці, відбулося вже 27ий раз. І ця традиція об’єднує велику громаду обласного центру Закарпаття.

• • •

Урочисте освячення води після Архієрейської святкової літургії провели і біля головного грекокатолицького храму Ужгорода – Хрестовоздвиженського со-бору.

Вірники заповнили всю площу Андрея Бачинського, сквер МаріїТерезії, поча-ток вулиці Капітульної. Освячення провели єпископ Мукачівської грекокатоли-цької єпархії владика Мілан (Шашік), його колега з Кошице і духовенство хра-му. Владика привітав усіх із визначним святом Хрещення Господнього, нагада-вши, що освячена вода допомагає зціленню від різних хвороб, сприяє збере-женню в родинах миру, любові, взаєморозуміння, злагоди й достатку; він поп-росив віднести воду додому, в родини і, за можливості, передати родинам вої-нів – захисників країни.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 13:48


№ 2 (925) НА ЗАСІДАННІ ВИКОНКОМУ НАГОРОДИЛИ МАТІРГЕРОЇНЮ і внесли зміни до переліку адмінпослуг, які надаються через ЦНАП

Перед початком першого у 2018 році засідання виконавчого комітету міський голова вручив ужгородці Єві Москаль (на фото), яка виховала п’ятьох дітей, нагрудний знак «Матигероїня» – почесне звання присвоєно Указом Президента України. Богдан Андріїв подякував пані Єві за материнську самовідданість і зразкове виховання дітей. Як розповів чоловік Єви Москаль, 8 березня цього року подружжя святкуватиме 50річчя спільного життя.

Першим питанням на засіданні виконкому Ужгородської міської ради був розг-ляд і затвердження лімітів споживання енергоносіїв для закладів культури та спорту міста на 2018 рік.

Потім було погоджено передачу редакції газети «Ужгород» майнових прав на макет фотоальбому «Ужгород», із дозволом використання фотозображень без зміни їхньої цілісності. Ухвалене рішення дасть можливість реалізовувати аль-бом у роздрібній мережі, про що було чимало прохань від ужгородців і гостей міста.

На засіданні ухвалили рішення про приватизацію двох квартир і кількох жит-лових приміщень у колишніх гуртожитках. Цим же рішенням погоджено укла-дення договору найму, прийняття 5 осіб на квартирний облік; кількох осіб зня-то з квартирного обліку; внесено зміни до списку черговості на житло.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 13:46


№ 2 (925) МАТЕРІАЛЬНА БАЗА МИСТЕЦЬКИХ ШКІЛ МІСТА СУТТЄВО ПОЛІПШИЛАСЯ

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв днями побував у двох навчаль-них мистецьких закладах: Ужгородській дитячій музичній школі № 1 імені Пет-ра Чайковського та Ужгородській дитячій школі мистецтв. Наприкінці минуло-го року матеріальнотехнічна база цих шкіл суттєво поліпшилася.

Для музичної школи придбали три фортепіано, скрипки, гітари та комплектую-чі до них, звукопідсилювальну апаратуру для класу сольного співу – загалом більш ніж на 146 тисяч гривень. Крім того, купили нові крісла для концертного залу, бо старі використовувалися вже кілька десятків років. Також установили пожежну сигналізацію, змонтували пристрої для захисту будівлі від удару бли-скавки, провели протипожежну обробку горища школи.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 13:45


№ 2 (925) КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА ЗВЕРНЕННЯ УЖГОРОДСЬКИХ ПЕРЕВІ-ЗНИКІВ. Першочергово необхідно врегулювати питання з перевезенням шко-лярів

Днями відбулося засідання міської міжвідомчої комісії з питань реалізації дер-жавної цінової політики в житловокомунальному господарстві та на міському пасажирському транспорті. На засіданні розглядали звернення і матеріали, по-дані перевізниками, щодо підвищення тарифів на проїзд автобусами на міських маршрутах.

Розрахунки тарифу провели працівники відділу тарифної політики та енерго-менеджменту управління економіки і стратегічного планування за Методикою розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, за-твердженою наказом Мінтранспорту від 17.11.2009 № 1175. Комісією пого-джено, що тариф в Ужгороді, відповідно до зростання мінімальної зарплати, зростання цін на пальномастильні матеріали тощо, має становити 5 гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  24/01/18, 13:45
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS