Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 27/12/17№ 49 (922) БЮДЖЕТ УЖГОРОДА НА 2018-ИЙ УХВАЛЕНО. А зелені зони обласного центру залишаться – це позиція депутатів і голови міста

Цьоготижневе засідання сесії Ужгородської міської ради почалося з хвилини мовчання в пам’ять про загиблих на Сході України закарпатців. Міський голова Богдан Андріїв попросив ушанувати героїв, які в зоні АТО відстоюють незалежність нашої держави.

На початку сесійного засідання грамотами Ужгородської міської ради нагородили інспекторів взводу № 2 роти № 3 Управління патрульної поліції в містах Ужгороді та Мукачеві департаменту патрульної поліції, старшого лейтенанта поліції Михайла Матлаха і лейтенанта Дмитра Шакоянца. Богдан Андріїв зазначив, що днями в Ужгороді сталася пожежа і при її ліквідації мужність та героїзм проявили не лише рятувальники, а й працівники поліції.

На сесію прийшли мешканці міста – відстоювати збереження зелених зон. Звернення на підтримку цього підготував народний депутат України Роберт Горват. Міський голова попросив не хвилюватися, адже депутати міськради і він особисто підтримують таку позицію, тож усі зелені зони залишаться.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:40


№ 49 (922) НА ТЕАТРАЛЬНІЙ УРОЧИСТО ЗАСВІТИЛИ вогники головної ялинки міста

Традиційно дійство у День Святого Миколая супроводжував Парад Миколайчиків, які пройшли головними вулицями Ужгорода. Одягнені в костюми й шапочки Миколая школярі роздавали перехожим цукерки і вітали зі святом.

На сцені представили яскраве театралізоване дійство з казковими персонажами, новорічно-різдвяними піснями, танцями, а також рухливими іграми, що розігрівають тіло і в мороз.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв привітав усіх із Днем Святого Миколая та прийдешніми святами, побажав, щоб усі негаразди, незгоди, які були у 2017 році, залишилися позаду, а в Новому році – щоб у кожну домівку, в кожну родину прийшли щастя, радість, добробут і мир.

Після спільного заклику: «Один, два, три! Ялиночко, гори!» – новорічна красуня Ужгорода засяяла яскравими вогнями.

Урочистостями біля головної ялинки на площі Театральній розпочалася тривала і насичена програма Новорічно-Різдвяних свят в Ужгороді.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:39


№ 49 (922) ЩЕ ОДНЕ МІСТО МОЖЕ СТАТИ ПОБРАТИМОМ УЖГОРОДА

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв цього понеділка зустрівся зі представником організації «Штайнбайс-Трансферцентрум Відень» Юргеном Райцнером. Обговорили налагодження співпраці і підписання угоди з новим містом-побратимом Ужгорода – австрійським Санкт-Пельтеном.

Пан Юрген представляє організацію, яка допомагає бізнесу європейських країн налагоджувати контакти, партнерську співпрацю, залучати нові технології завдяки взаємодії з науковцями, університетами, розвивати конкуренцію на ринку, інвесторам ЄС – просуватися на схід. Представництва фірми є в Австрії, Німеччині, а центри зв’язків – у Румунії, Угорщині й Україні, зокрема в Ужгороді.

Ужгородська міська рада вже проводить перемовини про налагодження побратимської співпраці з австрійським Санкт-Пельтеном. Свою допомогу в цьому запропонував і пан Райцнер. Він зазначив, що Ужгород належить до Дунайського регіону і може приєднатися до напрацювань стратегії його розвитку. Пан Юрген є заступником керівника Спілки дунайських міст. Співпраця між містами, за його словами, дуже важлива, бо саме в міста інвестуються гроші, там створюються робочі місця, запроваджуються інновації.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:39


№ 49 (922) У МІСЬКРАДІ ВІДЗНАЧИЛИ ЮНИХ УЖГОРОДЦІВ – ПРИЗЕРІВ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ТА СВІТОВИХ ЗМАГАНЬ

«Усі не можуть стати олімпійськими чемпіонами, але, ті, хто щоденно прикладатиме зусилля, тренуватиметься, незважаючи на втому, обов’язково досягнуть високих результатів. Бажаю, щоб ваші заслуги завжди гідно оцінювали. Ніколи не здавайтеся, якщо поставили собі щось за мету, то обов’язково намагайтеся її досягти», – звернувся до молоді Ужгородський міський голова Богдан Андріїв. Також він привітав усіх із прийдешніми новорічно-різдвяними святами, побажав сили, наснаги, міцного здоров’я, добробуту і миру в нашій країні.

Заступник міського голови Олександр Білак зазначив: «Кожен із вас досяг певних висот. Я впевнений, що це тільки початок, перші кроки, і в майбутньому перемог та здобутків буде дедалі більше. Дякую всім тренерам, батькам, які вкладають багато зусиль, щоб ви гідно представляли Ужгород на всеукраїнських, європейських та світових змаганнях. Зі свого боку ми будемо продовжувати сприяти і підтримувати юних спортсменів, з кожним роком намагаючись цю підтримку примножувати».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:38


№ 49 (922) ЕЛЕКТРОННА СИСТЕМА eHEАLTH (УЖГОРОД): ключовим критерієм є зручності для пацієнтів

19-го грудня для керівників медичних закладів нашого міста відбулася презентація можливостей електронної системи охорони здоров’я eHeаlth (Ужгород). До 1 липня наступного року систему планується остаточно напрацювати, адаптувати, щоб вона повноцінно функціонувала з другого півріччя 2018 року.

Представники ТОВ «Ілайф» із Києва, яке є розробником багатьох електронних сервісів для медустанов, регіонів, Міністерства охорони здоров’я, навели приклади розроблених ними програмних продуктів: «Доступні ліки», регіональні інформаційні системи для кількох міст та областей, «Фармакорішення» – для реєстрації в Україні медпрепаратів, загальнодержавний сервіс для ВІЛ-інфікованих тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:37


№ 49 (922) ТУРБОТИ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Діти з багатодітних родин у День Святого Миколая отримали подарунки від депутатів Ужгородської міської ради. Традиційно, вже кілька років поспіль депутати готують презенти, про які діти пишуть у своїх листах до Миколая. Це, зокрема, солодощі, іграшки, необхідні речі тощо.

Зокрема дошкільнят та учнів початкових класів Ужгородського НВК «Гармонія» з Днем Святого Миколая солодкими подарунками привітали депутат Ужгородської міської ради Юрій Станко і голова комітету місцевого самоврядування мікрорайону «Доманинці» Тетяна Росоха.

• • •

Із Днем Святого Миколая та прийдешніми святами Нового року й Різдва вітали 19 грудня дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-чорнобильців, а також діток з інвалідністю. У залі ПАДІЮНу відбувся святковий концерт, який підготували його вихованці; представили святкове дійство і в холі біля новорічної ялинки.

Вітання від міського голови Ужгорода Богдана Андріїва передав його заступник Олександр Білак: «Бажаю вам, щоб Святий Миколай разом із великим мішком довгожданих подарунків приніс також здоров’я, мир в усі родини. Радісних і щасливих свят!».

Майже шістсот діток отримали солодкі подарунки від управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:36


№ 49 (922) «ОРИГАМІ ПО-УКРАЇНСЬКИ. РІЗДВЯНІ ФАНТАЗІЇ»: як ужгородка поєднує науку і мистецтво

Завершується Рік Японії в Україні, і з цієї нагоди за підтримки Ужгородської міської ради, департаменту культури Закарпатської ОДА, Закарпатського музею народної архітектури та побуту й ЗОЦНТТУМ в Ужгороді відбудеться особлива подія – тут уперше відкриють виставку під егідою Посольства Японії в Україні. Назва мистецького заходу відповідна – «Оригамі по-українськи. Різдвяні фантазії».

Авторкою робіт, представлених на персональній виставці, є членкиня Спілки дизайнерів України і Координаційної ради оригамістів, методистка Малої академії наук, керівниця гуртка «Оригамі» Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Оксана Лібак. Понад 30 років вона присвятила оригамі і досягла чималих успіхів. Про це та інше ми й поспілкувалися з мисткинею.

У цьому захопленні поєднується наука і мистецтво. Авторка робіт стверджує, що оригамі базується на математичних принципах. «Фізик-теоретик і любов до математики – це дуже близьке, адже оригамі дозволяє поринути у світ просторових фігур», – вважає пані Оксана.

Перші свої роботи вона виготовила ще 1980 року, і відразу це були складні та цікаві фігури, тож потім виступала з напрацюваннями на різноманітних конференціях, брала участь у виставках. Майстриня зазначає, що унікальність цих робіт – у технічних перспективах використання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:34
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS