Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 13/12/17№ 47 (920) НОВЕ СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ ОТРИМАЛА УЖГОРОДСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ

За кошти міського бюджету для відділення анестезіології та інтенсивної терапії придбано 2 концентратори кисню вартістю 171 тисяча 170 гривень, приліжковий монітор за 91 тисячу гривень; для кардіологічного кабінету – систему серцевого моніторингу голтер вартістю 76 тисяч гривень; у стерилізаційне відділення – ультразвукову мийку за 10 тисяч гривень. Завершено тендер із закупівлі енцефалографа для стаціонару вартістю 148 тисяч 195 гривень.

Як розповів головний лікар Ужгородської міської дитячої клінічної лікарні Ігор Рошко, до прикладу, голтер дасть можливість перевіряти серцеву діяльність маленьких пацієнтів в умовах дотримання звичного способу життя. До грудей пацієнта прикріплюють електроди, з’єднані проводами з невеликою коробкою (сам ЕКГ-голтер), яку зазвичай чіпляють до пояса, штанів чи кладуть у кишеню. Носіння приладу зазвичай не створює жодних незручностей, з ним можна спокійно робити свої повсякденні справи. На відміну від звичайної електрокардіограми, яка показує фактичну роботи серця в момент зчитування, голтер дозволяє впродовж досить тривалого часу (зазвичай доби) контролювати роботу серця і виявляти можливі причини тих чи інших захворювань.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:30


№ 47 (920) ВОДОПОСТАЧАННЯ «НОВОГО РАЙОНУ» ВДАЛОСЯ СУТТЄВО ПОЛІПШИТИ, об’єднавши можливості державного та міського бюджетів

Нещодавно на вулиці Легоцького ввели в експлуатацію нову підвищувальну насосну станцію з резервуаром чистої води, будівництво якої було розпочато ще в далекому 2004 році.

– Кошторисна вартість об’єкта – понад 7,5 мільйона гривень, з яких упродовж 2004–2008 років профінансували більш ніж 3 мільйони гривень, а далі все зупинилося… Повернулись до робіт у 2015 році, коли було виділено близько 800 тисяч гривень. У 2016 році було виділено ще 3,1 мільйона гривень, з яких майже 2,3 мільйона гривень – у вигляді субвенції з держбюджету, завдяки підтримці нардепа від «Відродження» Михайла Ланя, а 650 тисяч гривень – із міського бюджету. Так, об’єднавши можливості державного та міського бюджетів, завершили реконструкцію, провели підготовчі роботи і запустили ПНС, – розповів депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв.

До слова, багатоповерхівки у мікрорайонах «Перемога-1», «Перемога-2», «Молодіжний» введені в експлуатацію понад 30 років тому. Устаткування було застарілим та енергозатратним, а стан насосного обладнання і резервуарів – украй незадовільним.

Завдяки спільній роботі вдалося не тільки поліпшити водопостачання будинків у цих мікрорайонах, а й підвищити надійність роботи всієї системи подачі та розподілу води, звести до мінімуму аварійні ситуації, зменшити витрати електроенергії.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:29


№ 47 (920) ІЗ ДНЕМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПРИВІТАЛИ ВСІХ, ХТО ПРАЦЮЄ, ЩОБ МІСТО РОЗВИВАЛОСЯ, А КОЖНОМУ В НЬОМУ ЖИЛОСЯ КРАЩЕ

Урочистості до Дня місцевого самоврядування Ужгородська міська рада провела в Обласному театрі ляльок «Бавка». Вітали депутатів міської ради, працівників виконкому, представників громадськості, ЗМІ, голів ОСББ – тих, хто дбає про розвиток міста і поліпшення життя містян.

Державний Гімн України виконав народний аматорський камерний хор інтелігенції Ужгорода «Кредо» Міського центру дозвілля – будинку культури. З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Богдан Андріїв – подякував за спільну роботу на благо Ужгорода, краю, України, побажав усім миру, міцного здоров’я, щастя, згуртованості і взаєморозуміння.

Відтак відбулося нагородження депутатів, ветеранів органів місцевого самоврядування, креативної молоді, представників громадськості, журналістів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:28


№ 47 (920) НАЙБІЛЬШЕ В УЖГОРОДЦІВ БУЛО КЛОПОТАНЬ ПРО РЕМОНТИ

55 містян на початку цього тижня побували на прийомі у міського голови Ужгорода Богдана Андріїва, звернення стосувалися 38 питань.

Здебільшого люди просили провести ремонти – дахів багатоповерхівок, підвальних приміщень, електрощитових, доріг, внутрішньоквартальних територій. Були і прохання зрізати аварійно небезпечні дерева у дворах. Сім звернень стосувалися матеріальної допомоги, насамперед на лікування.

Кілька ужгородців звернулися щодо надання їм житла, одна жінка – щодо оформлення гаража. Група людей прийшла клопотати з питання приватизації помешкань в одному з колишніх гуртожитків. Зверталися і з питання облаштування автобусної зупинки, а також, як завжди, чимало було звернень стосовно виділення й оформлення земельних ділянок. Дві жінки просили сприяння в організації виставки виробів у техніці оріґамі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:28


№ 47 (920) В УЖГОРОДІ ВІДЗНАЧИЛИ 26-у РІЧНИЦЮ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

5-го грудня в Обласному музично-драматичному театрі відбулися урочисті збори з нагоди 26-ої річниці Збройних сил України. Святковий концерт для військовиків підготували Ужгородський коледж культури і мистецтв, духовий оркестр Закарпатської обласної філармонії, заслужений артист України, соліст філармонії Олександр Садварій, заслужена артистка України, солістка заслуженого академічного Закарпатського народного хору Яна Садварій.

У святкуваннях узяли участь голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, заступник голови облради Петро Грицик, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, обласний військовий комісар Богдан Череміський, прокурор області Володимир Гаврилюк, керівник ГУ Нацполіції в Закарпатській області Роман Стефанишин.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:20


№ 47 (920) В УЖГОРОДСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ ВІТАЛИ ВОЛОНТЕРІВ

5-го грудня в усьому світі вшановували людей, які свій вільний час віддають суспільним справам, допомагають армії, дітям, немічним людям поважного віку.

Міський голова Богдан Андріїв, вітаючи з Міжнародним днем волонтера, особливо відзначив роль волонтерів, котрі допомагали і далі допомагають українським військовикам, що захищають цілісність та незалежність нашої держави на Сході України. Наголосив, що внесок волонтерів у зміцнення бойового духу Української армії величезний і моральна підтримка наших бійців є не менш важливою, ніж матеріальна допомога, яка була, безумовно, особливо потрібна у 2014 році, на початку російської агресії.

До Міжнародного дня волонтера нагороджено грамотами Ужгородської міської ради:

активних членкинь міської організації ветеранів війни Оксану Кудик і Лідію Соколову – за допомогу немічним людям поважного віку;

волонтерок громадської організації «Моє Закарпаття», учениць ЗОШ № 12 Оксану Остап’юк і Христину Степанову – за активну роботу з дітьми переселенців, проведення майстер-класів;

волонтерів Руху підтримки закарпатських військових Олену Ярему, яка допомагає дітям та родинам, що потрапили у скруту, і Максима Романа.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:19


№ 47 (920) ШКОЛЯРІ ЗНАЙОМИЛИСЯ З РОБОТОЮ МІСЬКОЇ РАДИ

Днями в рамках Всеукраїнського тижня права в Ужгородській міській раді побували учні десятого класу Лінгвістичної гімназії.

Гімназистів провели до сесійної зали, розсадили на місця, де працюють депутати. З роботою міської ради школярів ознайомив заступник міського голови Василь Гомонай, який, до речі, є випускником тієї ж гімназії. Як депутат міської ради кількох скликань, що очолював «бюджетну» комісію, він розповів учням і про проведені в місті ремонти вулиць, медичних закладів, садочків та шкіл, і про заплановані роботи, котрі мають виконуватися з початку наступного року.

Василь Гомонай на прикладах пояснив школярам, які питання вирішуються на законодавчому рівні всієї держави, а які – органами місцевого самоврядування, як розподіляються кошти, працюють ухвалені міськими депутатами програми.

У гімназистів було чимало запитань – зокрема, про безпеку в навчальних закладах і на вулицях Ужгорода, про реставрацію історичних будівель. До дискусії про автобусні перевезення приєдналася і вчителька історії та права, яка супроводжувала дітей, Людмила Миронівна Петрінко.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:03


№ 47 (920) РОБОТУ УЖГОРОДСЬКИХ АМБУЛАТОРІЙ БУДЕ ПЕРЕФОРМАТОВАНО наступного року

В Ужгородській міській раді цього тижня провели нараду з завідувачами амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Керівники кожної з 9 амбулаторій коротко розповіли про свій заклад: які приміщення є, яке обладнання; коли зроблено ремонти і які саме; скільки і яких лікарів працює – терапевтів, педіатрів чи безпосередньо сімейних, скільки з них працюють із використанням Інтернету; які райони міста за ними закріплені; скількох пацієнтів – дорослих і дітей – обслуговують тощо.

Головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак представила пропозиції щодо змін в організації роботи амбулаторій. Адже, як наголошувалося, відповідно до реформи всі лікарі первинної ланки повинні бути сімейними, тобто надавати допомогу і дітям, і дорослим. Також очікується, що з працівниками амбулаторій укладатимуть угоди мешканці близьких до Ужгорода сіл, бо зміни стосовно первинного медичного обслуговування передбачають вибір лікаря за бажанням пацієнта, тож навантаження на медиків може зрости.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:02


№ 47 (920) ПРОЕКТ БЮДЖЕТУ УЖГОРОДА – 2018 представили, роз’яснили і обговорили

Обговорення проекту бюджету міста на наступний рік відбулося цієї середи в сесійній залі Ужгородської міської ради.

Відкриваючи зібрання, міський голова Богдан Андріїв коротко зупинився на підходах, тенденціях щодо місцевих бюджетів на державному рівні, на тому, як відбувається тепер бюджетний процес, наголосив на пріоритетах міської влади, а це, насамперед, забезпечення якісних послуг в освітніх і медичних закладах.

«Грошей на все, хоч би скільки їх було, не вистачить ніколи, бо потрібно ремонтувати, оновлювати, модернізувати все і постійно. Тому прошу розпорядників коштів, керівників закладів дуже раціонально підходити до використання коштів. Також хочу всіх заспокоїти: те, що не використано тепер, нікуди не пропаде, ніхто нікуди нічого не забере – зробимо і після Нового року, бо це кошти не з державного бюджету, а з міського», – акцентував Богдан Андріїв.

Представила і роз’яснила показники проекту бюджету Ужгорода на наступний рік директорка департаменту фінансів і бюджетної політики Леся Гах (на фото). Проект уже кілька тижнів розміщений на офіційному сайті, з ним можна ознайомитися. За вимогами законодавства міський бюджет має бути ухвалений до 25 грудня, незалежно від того, чи ухвалять доти Державний бюджет України. Коли ж головний фінансовий документ держави стане чинним, бюджет Ужгорода скоригують, передовсім щодо субвенцій із Держбюджету.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:01


№ 47 (920) ПРО ВОЛОНТЕРСТВО, «ГЕН НЕБАЙДУЖОСТІ» І РУХ ПІДТРИМКИ ЗАКАРПАТСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ – УЖГОРОДКА ОЛЬГА ТОМАШЕВСЬКА

Добровільно і безкорисливо вони віддають частинку себе, щоб допомогти іншим. Їх ще називають земними ангелами, адже опікуються тими, хто потребує підтримки, тепла, захисту. Від початку бойових дій на Сході України саме вони забезпечували найнеобхіднішим наших захисників, вони допомагають військовикам і тепер. А ще люди доброї волі створюють ту атмосферу, в якій наші воїни почуваються потрібними… і захищеними.

У нашій області волонтерство є поширеним явищем, зокрема завдяки Руху підтримки закарпатських військових. Добрими ініціативами осередок згуртовує навколо себе все більше людей – як із нашого краю, так і з-за його меж.

5-го грудня ми відзначали Міжнародний день волонтера. З цієї нагоди поспілкувалися з ужгородською волонтеркою, мамою чотирьох дітей та активною учасницею Руху закарпатських військових Ольгою Томашевською. Далі – пряма мова.

Стріми з Майдану і шкарпетки для захисників

– Я філолог за освітою, саме була в декреті, як усе почалося. А почалося це з Майдану. Я не мала змоги поїхати до Києва, але вечори проводилися так: одна вкладка «Еспресо TV», телеканал «112», Фейсбук, Твіттер, всі стрім-трансляції… Було помітно, як змінюється свідомість українців. Коли почалося вторгнення Росії – спочатку анексія Криму, далі військові дії на Сході, – нашарування цих страшних подій, новини в соцмережах не давали змоги сидіти на місці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:00
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS