Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 06/12/17№ 46 (919) УСТАТКУВАННЯ НА ПОНАД 2 МІЛЬЙОНИ ПРИДБАЛИ ДЛЯ УЖГОРОДСЬКОЇ ПОЛІКЛІНІКИ за кошти міського бюджету

Нещодавно в Ужгородській міській поліклініці почали використовувати для обстеження пацієнтів два нові апарати німецької фірми «Karl Storz» – фіброгастроскоп і фіброколоноскоп. За допомогою першого можна оглянути стравохід, шлунок і дванадцятипалу кишку, другим – товстий кишківник.

Апарати допомагають виявляти патології, які не можна діагностувати з використанням рентгену, – помітити найменші зміни, на ранніх термінах виявити доброякісні та злоякісні пухлини. Це дозволяє раніше почати лікування, що значно ефективніше і менш витратно.

Придбали устаткування за кошти міського бюджету Ужгорода. За результатами проведеного тендеру вартість – понад 2 мільйони гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/17, 12:14


№ 46 (919) ТРАНСПОРТНА КОМІСІЯ МІСЬКРАДИ РОЗГЛЯНУЛА майже три десятки питань

За зверненнями ужгородців щодо організації руху на вулиці Челюскінців комісія з безпеки дорожнього руху та координації роботи автотранспорту Ужгородської міської ради погодила зміни – запровадження одностороннього руху цією вулицею з вулиці Олександра Можайського.

З огляду на клопотання мешканця міста в про облаштування пішохідного переходу на вулиці Миколи Бобяка, на засіданні комісії відзначалося, що вже є проект облаштування на цій вулиці пішохідної доріжки і при його реалізації буде враховано питання пішохідного переходу на вулицях Миколи Бобяка – Дмитра Климпуша. Комісії у складі працівників відділу транспорту, державних закупівель та зв’язку, департаменту міського господарства й управління патрульної поліції доручено безпосередньо на місці докладніше вивчити облаштування переходу, а також облаштування автобусної зупинки на вулиці Бобяка. А на вулиці Минайській вирішено облаштувати пішохідні переходи з підвищенням біля ТЦ «Сільпо» і готелю «Закарпаття».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/17, 12:13


№ 46 (919) КОЖЕН УЖГОРОДЕЦЬ МОЖЕ ЗРОБИТИ БУДИНОЧОК ДЛЯ МІСТЕЧКА ПРЯНИКІВ на благодійному фестивалі у «Совиному Гнізді»

Про запашне сімейне свято – перший на Закарпатті фестиваль пряників – розказали на прес-конференції його організатори Олександр Ляхін та Олександр Коваль. Відбудеться фестиваль 15–17 грудня у комплексі «Совине Гніздо».

«Фестиваль складається з двох частин. По-перше, це виставка пряникових будиночків. Узяти участь запрошуються всі, хто бажає. Кожен ужгородець може зробити будиночок для містечка пряників. Запрошуються також заклади харчування зі власними виробами. Будиночки будуть виставлені на благодійний аукціон. По-друге, діятиме Ярмарок пряників і виробів гендмейд. А також працюватиме кафе від Закарпатського руху підтримки військових, спеціальна фотозона, передбачено конкурси для дітей та різні майстеркласи. Завершиться свято фаєр-шоу», – розповів Олександр Ляхін.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/17, 12:11


№ 46 (919) РОЗРОБКА ПЛАНУ ДІЙ СТАЛОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО РОЗВИТКУ І КЛІМАТУ була темою обговорення в Ужгороді

Як розробити план дій, аби до 2030 року місто виконало зобов’язання підвищити енергоефективність і скоротити викиди вуглекислого газу на 30%, що передбачено підписанням Угоди мерів, днями обговорювали в історико-культурному комплексі «Совине Гніздо» під час Громадського форуму за участі представників ГО «Екосфера», Ужгородської міської ради, всіх, хто цікавиться цією темою.

Угода мерів – ініціатива Європейської Комісії, об’єднує європейські муніципалітети. В Україні документ підписали очільники близько 120 міст, серед яких і обласний центр Закарпаття.

У Плані дій сталого енергетичного розвитку і клімату (ПДСЕРК) Ужгорода мають бути враховані всі зобов’язання, визначені Європейським Союзом на період до 2030 року. Виконання положень такого документа відкриє можливості залучення для досягнення визначених цілей коштів із різноманітних міжнародних джерел.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/17, 12:10


№ 46 (919) РОЗПОЧАТО ПРОЦЕДУРУ ПРИДБАННЯ ВЕЛИКИХ АВТОБУСІВ ДЛЯ МІСТА. І триватиме тенденція об’єднання маршрутів

Цього тижня начальник відділу транспорту, державних закупівель і зв’язку Ужгородської міської ради Петро Бобик провів нараду з перевізниками, які забезпечують автобусні маршрути Ужгорода.

Йшлося про те, що на деякі маршрути практично немає нарікань, а на окремі їх чимало. Петро Бобик докладно проаналізував кожен із маршрутів, які саме скарги надходять до міської ради і обговорюються у ЗМІ та соціальних мережах, де водії порушують графіки руху.

Підприємці відзначали об’єктивні причини, які впливають на якість перевезень. Водії масово звільняються, їдуть на заробітки за кордон, зокрема й тому, що їм доводиться цілий день проводити за кермом, постійно бути особливо сконцентрованими через інтенсивність автомобільного руху в місті, ігнорування правил дорожнього руху, в тому числі паркування, безвідповідальну поведінку пішоходів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/17, 12:09


№ 46 (919) РЯТУВАЛЬНИКАМ ПОДАРУВАЛИ ЧОВЕН І ГІДРОКОСТЮМ до 12-ої річниці створення загону спецпризначення

29-го листопада аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Управління ДСНС України в Закарпатській області відзначив 12-річчя діяльності.

Підрозділ створили в Ужгороді 2005 року, і відтоді він забезпечує проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру. До нього належать і піротехніки, і водолази, і кінологи, і гірська пошуково-рятувальна частина, інші спеціалісти, які щодня рятують людські життя.

Рятувальників привітав від колективу міської ради, депутатського корпусу і від імені міського голови Ужгорода Богдана Андріїва його заступник Василь Гомонай. Він подякував за щоденну нелегку роботу і передав аварійно-рятувальному загонові човен та гідрокостюм загальною вартістю 49 тисяч гривень, придбані за кошти з міського бюджету в рамках ухваленої на сесії Програми матеріально-технічного забезпечення військових формувань та удосконалення цивільного захисту населення на 2017–2018 роки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/17, 12:07


№ 46 (919) ДОСТУПНО – ПРО НОВАЦІЇ В СИСТЕМІ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Про пенсійну реформу, розпочату з набранням чинності у жовтні Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», працівникам Ужгородської міської ради цього тижня докладно розповіла начальниця головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек.

За словами керівниці пенсійної служби області, переважній більшості пенсіонерів у жовтні провели перерахунок пенсій. Тим, у кого був великий стаж і хороша заробітна плата, виплати суттєво зросли. Підвищено мінімальний розмір пенсії – до 1452 гривень (для непрацюючих пенсіонерів), при цьому максимальна пенсія не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, і на сьогодні це 10 тисяч 740 гривень. Тепер в уряді працюють над тим, аби ще раз переглянути розмір пенсії для тих українців, котрі мають великий трудовий стаж, але отримували невисокі зарплати. Найімовірніше це відбудеться вже у 2018 році.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/17, 12:06


№ 46 (919) МОТИВИ КРАЮ – МОВОЮ ТАНЦЮ «Джерельця Карпат» поширюють за межами області і країни

Нещодавно зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Джерельця Карпат» повернувся зі столиці з новими досягненнями. 19 листопада юні ужгородські танцюристи побували на V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського. Міська влада долучилася до фінансування поїздки учасників «Джерелець», які вражають і українських глядачів із різних регіонів, і закордонних чудовими самобутніми танцями Карпатського краю.

Проте не тільки наш колорит допомагає юним танцюристам. Вони сумлінно вивчають – і на практиці, і теоретично – особливості хореографічного мистецтва у Дитячій академії танцю «Джерельця Карпат». Про це і про здобутки на конкурсах – читайте нижче.

Дитяча академія танцю «Джерельця Карпат» є одним із найпопулярніших регіональних культурних осередків, який сприяє естетичному розвитку учнівської молоді. Навчання у закладі сміливо можна назвати абсолютно новим підходом, що забезпечує творчий розвиток дитини. Адже тут основні принципи роботи базуються на любові до рідного краю, на позитивному мисленні. І найважливіше – дружня атмосфера сприяє розвитку таланту дітей.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/17, 12:05


№ 46 (919) МУЗИКА СВОБОДИ І НЕЗАЛЕЖНОСТІ В Ужгороді відбувся ювілейний, ХХ фестиваль джазової музики «Пап-джаз-фест»

Минулої суботи фестиваль розпочався реквіємом на вшанування пам’яті жертв Голодоморів та хвилиною мовчання.

«Голодомор – трагедія, яку ми згадуватимемо в нашій державі завжди. Джаз – це музика свободи, незалежності, музика, яка несе світові найкращі ідеї. Дві держави у світі забороняли джаз – гітлерівська Німеччина і сталінський СРСР. Тому, певно, доречно, щоб сьогодні на цій сцені звучала саме джазова музика. Ця музика потрібна нам сьогодні, коли наші хлопці стоять на східних рубежах нашої держави і боронять нашу Вітчизну. Думаю, наш фестиваль і пам’ятні заходи недарма склалися в один день. І тому буде звучати музика джазу – академічна, аранжована у традиціях джазової музики. Програму спеціально для цієї події підготував прекрасний «Пап-джаз-квінтет». Це будуть різні твори, але всі вони говоритимуть про те, що наша держава стояла, стоїть і буде стояти», – сказав на початку фестивалю ведучий, відомий музичний критик із Києва Петро Полтарев.

Присутніх привітали заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок, начальник управління національностей та релігій обласної державної адміністрації Йосип Резеш, заступниця начальника управління культури ОДА Ілдико Молнар, депутати Ужгородської міської ради Юрій Мандич і Мирослав Горват.

– Для Ужгорода «Пап-джаз-фест» став родзинкою, про фестиваль знають, його люблять, на нього приходять. Коли грав реквієм – він змушував душу ридати, згадувати те, що було колись на нашій землі. Ми розуміли все без слів – саме за такі речі ми любимо джаз, любимо фестиваль, поважаємо людей, які цей фестиваль організовують, – сказав Ігор Фартушок.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/17, 12:04
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS