Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Грудень 2017№ 49 (922) БЮДЖЕТ УЖГОРОДА НА 2018-ИЙ УХВАЛЕНО. А зелені зони обласного центру залишаться – це позиція депутатів і голови міста

Цьоготижневе засідання сесії Ужгородської міської ради почалося з хвилини мовчання в пам’ять про загиблих на Сході України закарпатців. Міський голова Богдан Андріїв попросив ушанувати героїв, які в зоні АТО відстоюють незалежність нашої держави.

На початку сесійного засідання грамотами Ужгородської міської ради нагородили інспекторів взводу № 2 роти № 3 Управління патрульної поліції в містах Ужгороді та Мукачеві департаменту патрульної поліції, старшого лейтенанта поліції Михайла Матлаха і лейтенанта Дмитра Шакоянца. Богдан Андріїв зазначив, що днями в Ужгороді сталася пожежа і при її ліквідації мужність та героїзм проявили не лише рятувальники, а й працівники поліції.

На сесію прийшли мешканці міста – відстоювати збереження зелених зон. Звернення на підтримку цього підготував народний депутат України Роберт Горват. Міський голова попросив не хвилюватися, адже депутати міськради і він особисто підтримують таку позицію, тож усі зелені зони залишаться.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:40


№ 49 (922) НА ТЕАТРАЛЬНІЙ УРОЧИСТО ЗАСВІТИЛИ вогники головної ялинки міста

Традиційно дійство у День Святого Миколая супроводжував Парад Миколайчиків, які пройшли головними вулицями Ужгорода. Одягнені в костюми й шапочки Миколая школярі роздавали перехожим цукерки і вітали зі святом.

На сцені представили яскраве театралізоване дійство з казковими персонажами, новорічно-різдвяними піснями, танцями, а також рухливими іграми, що розігрівають тіло і в мороз.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв привітав усіх із Днем Святого Миколая та прийдешніми святами, побажав, щоб усі негаразди, незгоди, які були у 2017 році, залишилися позаду, а в Новому році – щоб у кожну домівку, в кожну родину прийшли щастя, радість, добробут і мир.

Після спільного заклику: «Один, два, три! Ялиночко, гори!» – новорічна красуня Ужгорода засяяла яскравими вогнями.

Урочистостями біля головної ялинки на площі Театральній розпочалася тривала і насичена програма Новорічно-Різдвяних свят в Ужгороді.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:39


№ 49 (922) ЩЕ ОДНЕ МІСТО МОЖЕ СТАТИ ПОБРАТИМОМ УЖГОРОДА

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв цього понеділка зустрівся зі представником організації «Штайнбайс-Трансферцентрум Відень» Юргеном Райцнером. Обговорили налагодження співпраці і підписання угоди з новим містом-побратимом Ужгорода – австрійським Санкт-Пельтеном.

Пан Юрген представляє організацію, яка допомагає бізнесу європейських країн налагоджувати контакти, партнерську співпрацю, залучати нові технології завдяки взаємодії з науковцями, університетами, розвивати конкуренцію на ринку, інвесторам ЄС – просуватися на схід. Представництва фірми є в Австрії, Німеччині, а центри зв’язків – у Румунії, Угорщині й Україні, зокрема в Ужгороді.

Ужгородська міська рада вже проводить перемовини про налагодження побратимської співпраці з австрійським Санкт-Пельтеном. Свою допомогу в цьому запропонував і пан Райцнер. Він зазначив, що Ужгород належить до Дунайського регіону і може приєднатися до напрацювань стратегії його розвитку. Пан Юрген є заступником керівника Спілки дунайських міст. Співпраця між містами, за його словами, дуже важлива, бо саме в міста інвестуються гроші, там створюються робочі місця, запроваджуються інновації.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:39


№ 49 (922) У МІСЬКРАДІ ВІДЗНАЧИЛИ ЮНИХ УЖГОРОДЦІВ – ПРИЗЕРІВ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ТА СВІТОВИХ ЗМАГАНЬ

«Усі не можуть стати олімпійськими чемпіонами, але, ті, хто щоденно прикладатиме зусилля, тренуватиметься, незважаючи на втому, обов’язково досягнуть високих результатів. Бажаю, щоб ваші заслуги завжди гідно оцінювали. Ніколи не здавайтеся, якщо поставили собі щось за мету, то обов’язково намагайтеся її досягти», – звернувся до молоді Ужгородський міський голова Богдан Андріїв. Також він привітав усіх із прийдешніми новорічно-різдвяними святами, побажав сили, наснаги, міцного здоров’я, добробуту і миру в нашій країні.

Заступник міського голови Олександр Білак зазначив: «Кожен із вас досяг певних висот. Я впевнений, що це тільки початок, перші кроки, і в майбутньому перемог та здобутків буде дедалі більше. Дякую всім тренерам, батькам, які вкладають багато зусиль, щоб ви гідно представляли Ужгород на всеукраїнських, європейських та світових змаганнях. Зі свого боку ми будемо продовжувати сприяти і підтримувати юних спортсменів, з кожним роком намагаючись цю підтримку примножувати».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:38


№ 49 (922) ЕЛЕКТРОННА СИСТЕМА eHEАLTH (УЖГОРОД): ключовим критерієм є зручності для пацієнтів

19-го грудня для керівників медичних закладів нашого міста відбулася презентація можливостей електронної системи охорони здоров’я eHeаlth (Ужгород). До 1 липня наступного року систему планується остаточно напрацювати, адаптувати, щоб вона повноцінно функціонувала з другого півріччя 2018 року.

Представники ТОВ «Ілайф» із Києва, яке є розробником багатьох електронних сервісів для медустанов, регіонів, Міністерства охорони здоров’я, навели приклади розроблених ними програмних продуктів: «Доступні ліки», регіональні інформаційні системи для кількох міст та областей, «Фармакорішення» – для реєстрації в Україні медпрепаратів, загальнодержавний сервіс для ВІЛ-інфікованих тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:37


№ 49 (922) ТУРБОТИ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Діти з багатодітних родин у День Святого Миколая отримали подарунки від депутатів Ужгородської міської ради. Традиційно, вже кілька років поспіль депутати готують презенти, про які діти пишуть у своїх листах до Миколая. Це, зокрема, солодощі, іграшки, необхідні речі тощо.

Зокрема дошкільнят та учнів початкових класів Ужгородського НВК «Гармонія» з Днем Святого Миколая солодкими подарунками привітали депутат Ужгородської міської ради Юрій Станко і голова комітету місцевого самоврядування мікрорайону «Доманинці» Тетяна Росоха.

• • •

Із Днем Святого Миколая та прийдешніми святами Нового року й Різдва вітали 19 грудня дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-чорнобильців, а також діток з інвалідністю. У залі ПАДІЮНу відбувся святковий концерт, який підготували його вихованці; представили святкове дійство і в холі біля новорічної ялинки.

Вітання від міського голови Ужгорода Богдана Андріїва передав його заступник Олександр Білак: «Бажаю вам, щоб Святий Миколай разом із великим мішком довгожданих подарунків приніс також здоров’я, мир в усі родини. Радісних і щасливих свят!».

Майже шістсот діток отримали солодкі подарунки від управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:36


№ 49 (922) «ОРИГАМІ ПО-УКРАЇНСЬКИ. РІЗДВЯНІ ФАНТАЗІЇ»: як ужгородка поєднує науку і мистецтво

Завершується Рік Японії в Україні, і з цієї нагоди за підтримки Ужгородської міської ради, департаменту культури Закарпатської ОДА, Закарпатського музею народної архітектури та побуту й ЗОЦНТТУМ в Ужгороді відбудеться особлива подія – тут уперше відкриють виставку під егідою Посольства Японії в Україні. Назва мистецького заходу відповідна – «Оригамі по-українськи. Різдвяні фантазії».

Авторкою робіт, представлених на персональній виставці, є членкиня Спілки дизайнерів України і Координаційної ради оригамістів, методистка Малої академії наук, керівниця гуртка «Оригамі» Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Оксана Лібак. Понад 30 років вона присвятила оригамі і досягла чималих успіхів. Про це та інше ми й поспілкувалися з мисткинею.

У цьому захопленні поєднується наука і мистецтво. Авторка робіт стверджує, що оригамі базується на математичних принципах. «Фізик-теоретик і любов до математики – це дуже близьке, адже оригамі дозволяє поринути у світ просторових фігур», – вважає пані Оксана.

Перші свої роботи вона виготовила ще 1980 року, і відразу це були складні та цікаві фігури, тож потім виступала з напрацюваннями на різноманітних конференціях, брала участь у виставках. Майстриня зазначає, що унікальність цих робіт – у технічних перспективах використання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  27/12/17, 14:34


№ 47 (920) НОВЕ СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ ОТРИМАЛА УЖГОРОДСЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ

За кошти міського бюджету для відділення анестезіології та інтенсивної терапії придбано 2 концентратори кисню вартістю 171 тисяча 170 гривень, приліжковий монітор за 91 тисячу гривень; для кардіологічного кабінету – систему серцевого моніторингу голтер вартістю 76 тисяч гривень; у стерилізаційне відділення – ультразвукову мийку за 10 тисяч гривень. Завершено тендер із закупівлі енцефалографа для стаціонару вартістю 148 тисяч 195 гривень.

Як розповів головний лікар Ужгородської міської дитячої клінічної лікарні Ігор Рошко, до прикладу, голтер дасть можливість перевіряти серцеву діяльність маленьких пацієнтів в умовах дотримання звичного способу життя. До грудей пацієнта прикріплюють електроди, з’єднані проводами з невеликою коробкою (сам ЕКГ-голтер), яку зазвичай чіпляють до пояса, штанів чи кладуть у кишеню. Носіння приладу зазвичай не створює жодних незручностей, з ним можна спокійно робити свої повсякденні справи. На відміну від звичайної електрокардіограми, яка показує фактичну роботи серця в момент зчитування, голтер дозволяє впродовж досить тривалого часу (зазвичай доби) контролювати роботу серця і виявляти можливі причини тих чи інших захворювань.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:30


№ 47 (920) ВОДОПОСТАЧАННЯ «НОВОГО РАЙОНУ» ВДАЛОСЯ СУТТЄВО ПОЛІПШИТИ, об’єднавши можливості державного та міського бюджетів

Нещодавно на вулиці Легоцького ввели в експлуатацію нову підвищувальну насосну станцію з резервуаром чистої води, будівництво якої було розпочато ще в далекому 2004 році.

– Кошторисна вартість об’єкта – понад 7,5 мільйона гривень, з яких упродовж 2004–2008 років профінансували більш ніж 3 мільйони гривень, а далі все зупинилося… Повернулись до робіт у 2015 році, коли було виділено близько 800 тисяч гривень. У 2016 році було виділено ще 3,1 мільйона гривень, з яких майже 2,3 мільйона гривень – у вигляді субвенції з держбюджету, завдяки підтримці нардепа від «Відродження» Михайла Ланя, а 650 тисяч гривень – із міського бюджету. Так, об’єднавши можливості державного та міського бюджетів, завершили реконструкцію, провели підготовчі роботи і запустили ПНС, – розповів депутат Закарпатської обласної ради Андрій Андріїв.

До слова, багатоповерхівки у мікрорайонах «Перемога-1», «Перемога-2», «Молодіжний» введені в експлуатацію понад 30 років тому. Устаткування було застарілим та енергозатратним, а стан насосного обладнання і резервуарів – украй незадовільним.

Завдяки спільній роботі вдалося не тільки поліпшити водопостачання будинків у цих мікрорайонах, а й підвищити надійність роботи всієї системи подачі та розподілу води, звести до мінімуму аварійні ситуації, зменшити витрати електроенергії.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:29


№ 47 (920) ІЗ ДНЕМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПРИВІТАЛИ ВСІХ, ХТО ПРАЦЮЄ, ЩОБ МІСТО РОЗВИВАЛОСЯ, А КОЖНОМУ В НЬОМУ ЖИЛОСЯ КРАЩЕ

Урочистості до Дня місцевого самоврядування Ужгородська міська рада провела в Обласному театрі ляльок «Бавка». Вітали депутатів міської ради, працівників виконкому, представників громадськості, ЗМІ, голів ОСББ – тих, хто дбає про розвиток міста і поліпшення життя містян.

Державний Гімн України виконав народний аматорський камерний хор інтелігенції Ужгорода «Кредо» Міського центру дозвілля – будинку культури. З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Богдан Андріїв – подякував за спільну роботу на благо Ужгорода, краю, України, побажав усім миру, міцного здоров’я, щастя, згуртованості і взаєморозуміння.

Відтак відбулося нагородження депутатів, ветеранів органів місцевого самоврядування, креативної молоді, представників громадськості, журналістів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/12/17, 15:28
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS