Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 22/11/17№ 44 (917) ПОНАД 7,3 МІЛЬЙОНА НА ХАРЧУВАННЯ ШКОЛЯРІВ виділять наступного року з бюджету Ужгорода

Це – майже на 2,6 млн. більше, ніж цього року. На засіданні виконкому Ужгородської міської ради 8 листопада ухвалено рішення про збільшення грошової норми оплати харчування дітей. Від 1 січня 2018 року учні пільгових категорій загальноосвітніх шкіл міста будуть забезпечені сніданками, обідами та підвечірками, вартість яких майже у 2 рази більша, ніж 2017 року.

Наприклад, якщо цього року грошова норма на сніданки ужгородських школярів – 4 гривні 80 копійок, то вже від січня 2018-го буде 9 гривень 25 копійок; на обід витрачалося 7 гривень 70 копійок – буде 14 гривень 80 копійок; на підвечірок цьогоріч – 1 гривню 90 копійок, наступного року – 3 гривні 70 копійок.

Виконком Ужгородської міської ради 14 грудня 2016 року суттєво розширив перелік пільгових категорій дітей, батьків яких звільнено від оплати харчування в повному обсязі чи частково. Адже відповідно до Постанови Кабміну від оплати харчування звільняються тільки діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, що навчаються в інклюзивних класах, діти 1–4 класів, батьки яких отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/17, 10:49


№ 44 (917) БОГДАН АНДРІЇВ: «ВВАЖАЮ, ЩО МИ НА ПРАВИЛЬНОМУ ШЛЯХУ»

Ужгородський міський голова минулого тижня взяв участь у прямому ефірі програми «Про головне» на каналі «Тиса-1». Ведучий програми Олександр Мерявчик розпитав очільника міста про ремонтні роботи, що тепер відбуваються в Ужгороді, та інші поточні справи, а також поставив питання від глядачів.

– Богдане Євстафійовичу, вже майже два роки, як ви стали міським головою Ужгорода. Чи вдається вам реалізовувати те, що планували? Як працюється? Що б ви констатували на рубежі двох років?

– Оцінку моїй роботі дадуть ужгородці, гості нашого міста. Але переконаний, що нам вдається працювати. Започаткували багато проектів, деякі вже втілені, деякі – у процесі реалізації. Є у нас також амбітні плани на наступні роки, і я переконаний, що їх успішно втілимо в життя. Я, звичайно, не передбачав, що такі великі обсяги робіт доведеться провести, щоб реалізувати ці проекти. Зокрема, це і площа Шандора Петефі, де нещодавно розпочалися роботи, які триватимуть і взимку.

– Два роки вашої роботи на посаді міського голови збігаються зі двома роками процесів децентралізації. Ужгород має досить великий фінансовий потенціал, бюджет перевиконується. Чи вистачає коштів на реалізацію запланованих проектів? І взагалі – як місто почувається у фінансово-економічному плані?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/17, 10:48


№ 44 (917) СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯ – представники Ужгородської міськради були учасниками форуму IT-директорів органів влади

Керуюча справами виконкому Ужгородської міської ради Олена Макара і начальник відділу програмного та комп’ютерного забезпечення Микола Урста взяли участь у III Національному форумі IT-директорів органів влади «Взаємодія і електронні послуги», який відбувся 16–17 листопада у Києві.

На форумі презентували й обговорили сучасний стан розвитку електронного урядування, електронної взаємодії, електронних сервісів та послуг, електронної ідентифікації, відкритих даних, регіонального розвитку IT з урахуванням реформи децентралізації, налагодження ефективної співпраці, посилення міжвідомчої координації.

Загалом форум об’єднав понад 250 представників органів влади, місцевого самоврядування, у тому числі об’єднаних територіальних громад. Були і закордонні гості – з Естонії, Молдови, Польщі. Основну увагу зосередили на питанні впровадження системи електронної взаємодії державних реєстрів в Україні, що дозволить забезпечити дистанційний та оперативний доступ громадян до якісних адміністративних послуг, дасть можливість державним інституціям швидко і безпечно обмінюватися необхідними даними.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/17, 10:47


№ 44 (917) НА РИНКУ ПРАЦІ – Ужгородський міський центр зайнятості

Проблема безробіття в Україні, на жаль, є поширеною. Проте статистичні дані дають надію на краще – від початку року рівень безробіття знизився з 1,6% до 1,2%. Таку інформацію наводить Державна служба статистики. Водночас потреба роботодавців у працівниках росте: якщо взимку до Держслужби зайнятості подали 47,4 тисячі вакансій, то влітку їх було вже понад 65 тисяч. На десять вакантних місць в Україні претендує 49 безробітних.

Як відомо, найбільше вакансій є у сфері промисловості; далі – оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність. Менше пропозицій працевлаштування – у сфері мистецтва, спорту і розваг, інформації й телекомунікацій, а також фінансової та страхової діяльності.

Яка ситуація з працевлаштуванням у місті над Ужем, знають в Ужгородському міському центрі зайнятості. Тут станом на 1 листопада на обліку зафіксовано 997 осіб, 333 особи зареєстровані як безробітні.

У Центрі зазначають, що за період від січня по жовтень 2017 року зареєстровано 2314 вакансій, за направленням служби зайнятості укомплектовано 1733 вакансії, що становить 75% від їх загальної кількості. Число роботодавців, які поінформували службу зайнятості про наявні вакансії, збільшилося на 20% порівняно з минулим роком.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/17, 10:46


№ 44 (917) ПРОДОВЖЕННЯ МИНУЛОТИЖНЕВОЇ СЕСІЇ: депутати розглянули майже сорок питань

Цього тижня відбулося друге пленарне засідання чергової сесії Ужгородської міської ради. Перед його початком міський голова Богдан Андріїв привітав та нагородив грамотою Ужгородської міськради Юлію Гомбош, яка стала абсолютною чемпіонкою України з бодіфітнесу. Нещодавно Чемпіонат України з бодібілдингу та фітнесу проходив у Вінниці, за звання переможців у кількох номінаціях змагалися жінки та чоловіки, понад вісім десятків учасників із 12 областей України. За оцінками журі, ужгородка Юлія Гомбош стала кращою спочатку у своїй категорії (зі зростом до 163 см), а відтак виборола титул абсолютної чемпіонки України у категорії «бодіфітнес». До речі, пані Юлія – багатодітна мама, виховує трьох дітей, а також є талановитим кондитером.

Розглядаючи питання порядку денного, більшість депутатів проголосували за заборонену розміщення на території Ужгорода пересувних та інших мобільних цирків з тваринами, пересувних зоопарків, у яких відсутні дозвільні документи або неналежні умови утримання тварин, що не відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.

Нагадаємо, ужгородці зареєстрували електронну петицію з цього питання, вона набрала необхідну кількість голосів і цього тижня на сесії її розглянули депутати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/17, 10:45


№ 44 (917) СТАНОВЛЕННЯ ХУДОЖНЬОГО СЛОВА НА ЗАКАРПАТТІ – в експонатах Народного музею літератури

Закарпаття – полінаціональний край, тож сплетіння мов додає йому особливого колориту. Тут компактно проживають не тільки українці, а й угорці, словаки, румуни тощо. Срібна Земля славиться талановитими митцями. Однак питання української мови завжди було і залишається актуальним. Адже колись солов’їна зазнавала утисків і заборон, а з часом – змінювалася.

9-го листопада ми відзначали День української мови та писемності. Для кожного це свято стало особистим індикатором ставлення до живої душі нації – мови, до її збереження і збагачення.

Мовні тенденції Закарпаття можна простежити за допомогою літературних пам’яток. У них відбито розвиток української мови від найдавніших часів до сьогодення. Важливу роль у збереженні цих пам’яток відіграє Народний музей літератури Закарпаття, який діє при обласній організації Національної спілки письменників України.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/17, 10:44


№ 44 (917) В УЖГОРОДІ ВДЕСЯТЕ ОБРАЛИ НАЙКРАЩУ МАТУСЮ. Знаний у краї конкурс «Супер-Мама» цьогоріч став ювілейним

Мама – найтепліше і найрідніше слово у житті кожного з нас. Саме з мамою завжди асоціюються найприємніші миті, важливі події, моменти глобального щастя чи смутку, бо тільки найрідніша людина зможе щиро порадіти нашим успіхам, розділити смуток і допомогти. Матуся – найкраща подруга, віддана спільниця на шляху до вершин, порадниця і захисниця, надійна опора. Все це щоразу доводять учасниці майже щорічного благодійного конкурсу «Супер-Мама», який незмінно організовують члени Ужгородського «Зонта-клубу».

Теперішнє дійство було особливим, бо найкращу матусю Ужгорода обирали ювілейний, 10-ий раз. Усі гроші, одержані з продажу квитків, цього разу добродії віддали на потреби благодійної батьківської організації «Надія», яку очолює Ольга Принцовська.

У ювілейному конкурсі «Супер-Мама» взяли участь шестеро ужгородських матусь-красунь: Анна Григаш, Вікторія Зубань, Крістіна Сотнікова, Віталія Булина, Лівія Ковач і Надія Бачинська. Ведучими вечора були президентка «Зонта-клубу» Ужгорода Мар’яна Пришляк і директорка швейної фабрики «Парада», активна членкиня «Зонта-клубу» Мирослава Каламуняк. Оцінювало талановитих матусь компетентне журі на чолі з заступником міського голови Ужгорода Олександром Білаком.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/17, 10:43
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS