Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 07/11/17№ 42 (915) ЯКЩО СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ ТРИВАТИМЕ, – штрафуватимуть і вилучатимуть товар

Тротуари і прибудинкову територію в Ужгороді на вулиці Вілмоша Ковача (колишня Бєлінського) біля ринку «Білочка» вчора вранці розчистили від сміття. Люди, які організували тут стихійний ринок, облаштували собі «робочі місця» з різного непотребу: старих столів, ящиків, піддонів, дощок. Усе те працівники ТОВ «Ужбудсервіс», котрі обслуговують цю територію, зібрали і вивезли вантажівкою.

Працівники відділу муніципальної інспекції з благоустрою Ужгородської міської ради вкотре наголосили, що торгувати можна лише у встановлених місцях. Що стосується ринку «Білочка», то там достатньо вільних місць. Від понеділка, якщо стихійна торгівля триватиме, муніципальна інспекція разом із поліцією штрафуватимуть порушників і вилучатимуть товар.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/11/17, 14:00


№ 42 (915) ЯК ПРОТИДІЯТИ ЖЕБРАЦТВУ І ТОРГІВЛІ БЕЗ ДОЗВОЛІВ, вирішували у міській раді Ужгорода

Учасниками наради були представники Держспоживслужби, Національної поліції, патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Андрій Біксей повідомив, що працівники їхнього управління вже докладно вивчали проблему жебракування. Встановлено, що до цього вдаються насамперед мешканці села Концова на Ужгородщині, Перечинського і Великоберезнянського районів – їх щоранку організовано звозять до Ужгорода чотирма-п’ятьма мікроавтобусами.

Як акцентував, звертаючись до представників поліції, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, оскільки жебрацтво заборонене законом, єдиний спосіб припинити те, що в центрі міста прохачі, каліки чіпляються до перехожих, мало не кидаються під колеса автівок на перехрестях, – впливати на тих, хто робить на цьому бізнес, доправляє й оббирає осіб, готових простягати руку: «Цей ганебний промисел і дуже заважає ужгородцям, і робить негативним туристичний імідж нашого міста. Тільки системна робота правоохоронних органів може розв’язати проблему, міська влада готова надавати підтримку, допомогу».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/11/17, 13:58


№ 42 (915) ВИЗНАЧЕНО СТРАТЕГІЮ РОЗВ’ЯЗАННЯ ОСНОВНИХ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ МІСТА

Цього тижня на позачерговому засіданні виконкому Ужгородської міськради погодили Програму охорони навколишнього природного середовища Ужгорода на 2018–2022 роки – на минулому черговому засіданні її відклали на додаткове опрацювання.

У Програмі зазначаються основні екологічні проблеми міста:

– забруднення атмосферного повітря стаціонарними і пересувними джерелами;

– забруднення поверхневих і підземних вод;

– забруднення і засмічення навколишнього середовища побутовими відходами;

– збіднення біорізноманіття;

– недостатній рівень екологічної освіти й інформування населення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/11/17, 13:58


№ 42 (915) ДОКЛАДНО ПРО РЕФОРМУ ОСВІТИ: ЩО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ УЖГОРОДСЬКИХ ШКОЛЯРІВ ТА ПЕДАГОГІВ

5-го вересня 2017 року Верховна Рада проголосувала за Закон «Про освіту». Тож багатьох цікавить, як реформа змінить життя шкіл, учителів, учнів. Основній частині змін «зелене світло» дадуть у вересні 2018 року для дітей, які прийдуть до першого класу.

Апробацію запустили у 100 українських школах – за новими правилами частина першачків навчається вже тепер. Два такі класи створено і в Ужгородській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 8.

Як саме реформа вплине на кожного з учасників навчального процесу, пояснює начальниця управління освіти Ужгородської міської ради Оксана Бабунич.

ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА ПО-НОВОМУ

– Насамперед слід зауважити, що освітянська реформа впроваджується не тільки одним Законом «Про освіту». До цього було ухвалено низку актів, які внесли корективи у наявну правову базу.

Закон України від 23 травня 2017 року «Про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг» зобов’язав області створити ресурсні центри інклюзивної освіти. Міська ж влада має створити інклюзивно-ресурсний центр. Ця установа повинна координувати дії навчальних закладів стосовно освіти дітей з особливими потребами, – розповідає Оксана Бабунич.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/11/17, 13:57


№ 42 (915) «СОЦІАЛЬНА – НЕПРОСТА РОБОТА, ТОМУ ВИПАДКОВИХ ПРАЦІВНИКІВ У НАС НЕМАЄ» – АНДРІЙ БІКСЕЙ

У неділю, 5 листопада, відзначається День працівника соціальної сфери України. Можна багато говорити про те, яким має бути працівник соціальної сфери, але найголовніше його завдання – вчасно подати руку допомоги саме тому, хто її вкрай потребує. В Ужгородській міській раді соціальною проблематикою опікується управління праці та соціального захисту населення. Про особливості роботи напередодні професійного свята – розмова з начальником управління Андрієм Біксеєм.

– Із якими питаннями найчастіше ужгородці звертаються до вашої установи? Які тенденції – напевно, тепер акцент на субсидіях?

– Так, найчастіше звертаються з питань призначення і розрахунку субсидії, отримання пільг, матеріальної допомоги, допомоги при народженні дитини, різних виплат.

– Колектив управління – найбільший у складі Ужгородськї міської ради. Розкажіть, будь ласка, про нього докладніше.

– Є архівна історична довідка, в якій ідеться, що Ужгородський міський відділ соціального забезпечення створений 15 грудня 1945 року, належить до Ужгородської міської ради депутатів трудящих, кількість працівників – шість. Ця структура з часом трансформувалася в нинішнє управління праці та соціального захисту населення.

Тепер штат – 56 працівників, це апарат управління і 9 відділів. Колектив насамперед жіночий, чоловіків лише п’ятеро. Ось така у нас гендерна рівність (сміється – авт.).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/11/17, 13:54


№ 42 (915) ПАВІЛЬЙОНИ НА АВТОБУСНИХ ЗУПИНКАХ УЖГОРОДА: реконструкція – обов’язкова, конкурси – прозорі та відкриті

Прес-конференція за участі підприємців, які будували торгові павільйони на автобусних зупинках в Ужгороді, і представників міської влади відбулася нещодавно в Ужгородському прес-клубі. Підприємці та їхні представники вважають рішення виконкому міської ради про реконструкцію автобусних зупинок неправомірним, а нові конкурси – непрозорими.

«Підприємці уклали з міською радою договори, на підставі яких інвестували власні кошти в побудову інфраструктури для міста. За це міськрада надавала в безкоштовне користування на 10 років ділянку поруч із зупинкою для розташування торгового павільйону. Після закінчення строку підприємці мали подати заяву на встановлення плати за оренду цих торгових павільйонів – на це вони мають переважне право. Міськрада має нові проекти сучасних зупинок – красивих, але в нинішній економічній ситуації це дуже великі кошти», – розповіла Олена Лалакулич. Вона зазначила, що деякі підприємці готують позови до суду, бо вважають ці торгові павільйони власними і не бажають проводити реконструкцію за суми, на їхню думку, «непідйомні».

Підприємиця Марія Городіштьян не погодилася з новими умовами конкурсу, тож його виграв новий суб’єкт господарювання. Однак жінка аргументує, що брала кредит під будівництво торгового павільйону, який ще дотепер не повернула; що будувала за всіма дозволами, з усіма необхідними документами; вважає, що від неї забирають її власне майно.

Позицію Ужгородської міської ради озвучила начальниця управління майном департаменту міського господарства Тетяна Полтавцева.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/11/17, 13:52


№ 42 (915) ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ – ЗА НЕПРАВОМІРНЕ ПАРКУВАННЯ НА МІСЦЯХ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ

Ужгородська влада долучилася до прес-конференції, яка стосувалася процесу поліпшення інфраструктури та умов доступності для людей з інвалідністю.

Приводом для заходу на тему «Моніторинг територіальних органів Національної поліції в Закарпатській області на доступність для маломобільних груп населення, осіб із проблемами зору», що відбувся у Головному управлінні Національної поліції в Закарпатській області, стало набуття чинності закону про збільшення штрафу за паркування на місцях для інвалідів.

Участь у прес-кон­ференції взяли старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини НПУ Тетяна Трильо, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, голова Закарпатського обласного товариства інвалідів Денис Сухотін, заступник начальника Управління патрульної поліції в містах Ужгороді та Мукачеві Сергій Мельник, представники Національної поліції.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/11/17, 13:51


№ 42 (915) МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС «ПАДІЮН-ЄВРО-ДАНС – 2017» зібрав понад 600 учасників

Незважаючи на несприятливі погодні умови, дощ, у п’ятницю минулого тижня в центрі Ужгорода було яскраво і тепло! Адже стартував традиційний Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії «ПАДІЮН-ЄВРО-ДАНС – 2017».

До обласного центру Закарпаття приїхали колективи з різних куточків України і з-за кордону. Урочистою ходою учасники фестивалю пройшли центральною частиною міста, після чого вишикувалися на площі Театральній.

«Розігрівав» до святкового настрою публіку ансамбль мажореток «Акцент» Ужгородського коледжу культури і мистецтв.

Юних учасників фестивалю з приїздом до Ужгорода привітали представниця Міністерства освіти і науки України Світлана Бут, директорка Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» Світлана Ганущина, голова ГО «Яскрава країна» Ольга Обласова, головний спеціаліст управління культури Закарпатської ОДА Вікторія Фролова. До привітань долучився і заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак – зокрема, побажав учасникам приємних вражень від перебування в Ужгороді й висловив надію на активну участь юних танцівників у подальших фестивалях.

Особливістю вечора став яскравий флешмоб із талановитим танцівником Андрієм Товстим. Разом із дітьми й хореографами танцювали всі, тож навіть дощ не зумів зіпсувати піднесеного настрою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  07/11/17, 13:50
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS