Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Листопад 2017№ 45 (918) 3,5 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ – НА ГРОМАДСЬКІ ПРОЕКТИ 2018. А якщо будуть цікаві пропозиції, міська влада дофінансує

Результати впровадження проектів громадської ініціативи (громадського бюджету) цього року та зміни й перспективи на 2018 рік представили у вівторок журналістам і громадськості в Ужгородській міській раді.

Міський голова наголосив, що днями на сесії депутати проголосували за продовження практики громадської ініціативи на 2018 рік і збільшили максимальні суми на так звані великі проекти до півмільйона.

«Загальна сума на реалізацію ініціатив ужгородців залишається та сама, що й цього року, – 3,5 мільйона гривень, проте якщо будуть цікаві пропозиції, наступного року переглянемо рішення і дофінансуємо», – запевнив Богдан Андріїв.

Заступник міського голови Ігор Фартушок нагадав, що громадський бюджет запровадили наприкінці 2016 року; в лютому 2017-го відібрали проекти, які голосуванням підтримало найбільше мешканців міста, а від травня почалася активна робота з їх виконання. На цей час близько 80% ініціатив завершують реалізовувати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  29/11/17, 13:03


№ 45 (918) МІСЬКИЙ ГОЛОВА УЖГОРОДА БОГДАН АНДРІЇВ – у 20-ці найпрогресивніших мерів України

Міські голови Ужгорода, Чернігова, Глухова, Ірпеня потрапили до «Рейтингу українських мерів-інноваторів». Про це повідомляють організатори проекту – «Українська правда» і Міжнародний саміт мерів.

Зазначається, що упродовж 2 тижнів професійне журі та пересічні українці пропонували кандидатури мерів, які працюють над змінами і впроваджують інновації у своїх містах.

У результаті надійшло 400 заявок, із яких професійне журі обрало топ-20 мерів. Зокрема, до двадцятки мерів-інноваторів потрапили: Богдан Андріїв (Ужгород), Владислав Атрошенко (Чернігів), Анатолій Белей (Броди), Юрій Бова (Тростянець), Вадим Бойченко (Маріуполь), Володимир Гаразд (Долина), Володимир Карплюк (Ірпінь), Олексій Каспрук (Чернівці), Тарас Кучма (Дрогобич), Віталій Луков (Вознесенськ).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  29/11/17, 13:02


№ 45 (918) ВДАЛОСЯ ВІДСТОЯТИ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ МІСЦЕВИХ ГРОМАД ПРИ ФОРМУВАННІ БЮДЖЕТІВ

Верховна Рада України 14 листопада прийняла в першому читанні проект держбюджету України на 2018 рік. За прогнозами спікера Парламенту, ухвалити бюджет мають уже до середини грудня, і тепер триває його доопрацювання. Завдяки активній позиції Асоціації міст України, Закарпатську обласну організацію якої очолює міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, уже вдалося відстояти окремі принципи, важливі для місцевих громад.

Зокрема, як повідомила директорка департаменту фінансів та бюджетної політики Ужгородської міської ради Леся Гах, народні депутати зважили на пропозиції і зауваження Асоціації міст України щодо збільшення обсягів освітньої та медичної субвенцій місцевим бюджетам і зменшення більш ніж у 2 рази, з 82 мільйонів гривень до 39 мільйонів, реверсної дотації (вилучення коштів із місцевих бюджетів до держбюджету).

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  29/11/17, 13:01


№ 45 (918) В УЖГОРОДІ ВІДБУЛИСЯ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ЩОДО ПРОЕКТІВ ТРЬОХ ТЕРИТОРІЙ

Метою слухань, проведених цього четверга в сесійній залі міськради, було обговорення і врахування пропозицій стосовно містобудівної документації – представлених проектів детальних планів територій у районі вулиць Собранецької, Бобяка та Загорської.

Насамперед розробники (комунальне підприємство Архітектурно-планувальне бюро) представили проект на вулиці Собранецькій (масив 2). Це трохи більше ніж 36 гектарів, де передбачені: на 13,31 га – житлова забудова садибного типу на 220 ділянках розміром 6 соток кожна; територія під зелені насадження – 10,78 га; для вулиць та проїздів – 4,2 га і ще 0,41 га – для інженерної інфраструктури. Планується також розміщення 3 закладів – громадського харчування, торгівлі та побутового обслуговування, у перспективі – дитсадка, а в охоронній зоні лісу – парку відпочинку, спортивних майданчиків і фізкультурно-оздоровчих споруд.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  29/11/17, 13:01


№ 45 (918) КОТЕЛЬНЯ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ ДІЄ В АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ

Нова котельня, яку обладнали в Ужгородській музичній школі імені Чайковського, запрацювала на початку листопада.

Капітальний ремонт системи опалення музшколи профінансували з міського бюджету, на це виділили 1 мільйон 69 тисяч гривень. За ці кошти замінили труби зовнішньої тепломережі на сучасні, у подвійній ізоляції з поліуретановим утепленням – стара зовнішня мережа була без ізоляції, що призводило до великих втрат тепла; старі котли, котрі вже вичерпали свій ресурс і не забезпечували як слід будівлю теплом, замінили на нові, енергоощадні, німецької компанії «Будерус»; зробили повністю ремонт приміщення для котельні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  29/11/17, 13:00


№ 45 (918) В УЖГОРОДІ ДІЯТИМЕ ПОСТІЙНА ВИСТАВКА ПРО ІСТОРІЮ ЗАКАРПАТСЬКОГО КРАЮ

21-го листопада в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького, що в Ужгородському замку, офіційно відкрили виставку «Історія Закарпаття від VIII ст. до 1920 р.». Експозицію створили завдяки співпраці нашого музею з Ніредьгазьким музеєм імені Андраша Йоша, за підтримки уряду Угорщини, а також Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатської обласної ради.

Урочисте відкриття виставки відбулося за участі керівників Закарпаття, представників Уряду Угорщини, Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, депутатів, громадськості, представників національно-культурних товариств і ЗМІ. Відвідали відкриття виставки і заступники міського голови Ужгорода Олександр Білак та Василь Гомонай.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  29/11/17, 12:59


№ 45 (918) ЄВРОПЕЙСЬКІ ПЕРЕРОБНІ ТЕХНОЛОГІЇ місту готова запропонувати австрійська компанія

На тижні міський голова Ужгорода Богдан Андріїв зустрівся з представником австрійської компанії Energy Transfer Vienna Ласлом Гомбошем. Ця віденська компанія працює над створенням сміттєпереробних спалювальних заводів, які також виробляють теплову енергію для обігріву, альтернативну електроенергію, а ще разом зі сміттям спалюють і осад від очищення стічних вод.

В австрійській столиці, як розповів пан Ласло, три такі заводи, котрі щороку переробляють близько 250 тисяч тонн відходів, а енергія, яку вони виробляють, може забезпечити 40 тисяч квартир теплом і 30 тисяч – електроживленням.

Представник віденської компанії наголосив, що у Європі тепер найактуальніший тренд – переробка разом зі сміттям також осаду стічних вод, і саме такі технології, разом із виробництвом електроенергії, оскільки централізовано Ужгород не опалюється, вони готові запропонувати нашому місту.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  29/11/17, 12:59


№ 45 (918) УЖГОРОД УВІЙШОВ ДО АЛЬЯНСУ МІСТ І РЕГІОНІВ ІЗ РОМСЬКИХ ІНІЦІАТИВ. Як забезпечити умови для ефективнішого включення ромів до українського суспільства?

Заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, депутат Ужгородської міської ради Юрій Мандич, голова благодійного фонду «Благо» Елеонора Кулчар минулого тижня взяли участь у роботі в Києві Українського альянсу міст і регіонів із ромських ініціатив.

Створено Альянс, аби забезпечити умови для ефективнішого включення ромів до українського суспільства, боротьби з антиромськими настроями, для технічної, юридичної, експертної та інформаційної підтримки членів Альянсу, проведення тренінгів, семінарів, узагальнення й відтворення успішних практик включення ромської меншини тощо.

На відкритті заходу присутніх вітали голова відділу ромів та кочівників Ради Європи (Страсбург) Торлстон Афлербах, начальник відділу взаємодії з національними спільнотами України і закордонними делегаціями Міністерства культури України Володимир Ходаківський. З найкращими практиками поліпшення становища ромів ознайомила заступниця голови міжвідомчої координаційної групи з питань реалізації ромської стратегії при Кабінеті Міністрів України Зола Кондур. Про можливості співпраці Українського альянсу міст і регіонів із ромських ініціатив розповів представник відділу ромів та кочівників Ради Європи Маркос Андраде.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  29/11/17, 12:58


№ 45 (918) ШКОЛЯРІ ЯК ПІЛЬГОВІ ПАСАЖИРИ МАРШРУТОК В УЖГОРОДІ для безкоштовного проїзду масово пред’являють підроблені учнівські квитки

Кілька випадків – прикладів того, як в Ужгороді водії автобусів міських маршрутів спілкуються зі школярами, – цими днями обговорюються в соцмережі Фейсбук.

Це прокоментував начальник відділу транспорту, державних закупівель та зв’язку Ужгородської міської ради Петро Бобик:

– Ми звернулися до всіх перевізників із проханням ще раз провести роз’яснювальну роботу з водіями, наголосити на необхідності бути ввічливими, коректними, уважними до пасажирів. Але потрібно говорити й про інший аспект безкоштовного перевезення школярів. Тисячі ужгородських сімей щодня реально економлять, і, якщо рахувати з березня 2016 року, коли було ухвалено рішення про безплатний проїзд для учнів шкіл міста, це чималі гроші. Отже, мета, яку поставив міський голова Богдан Андріїв при запровадженні цієї пільги, досягнута.

Судячи з дискусії в соцмережах, те, що в Ужгороді діти можуть їздити автобусами без оплати та ще й у будь-який час доби, незалежно від дня, місяця, періоду, вихідних, канікул тощо, – сприймається усіма як безумовно належне і гарантоване. Хоча законодавством передбачено, що пасажир має право купувати для дітей віком від 6 до 14 років квитки за пільговою ціною – зі знижкою 25% і лише від 1 жовтня по 15 травня.

Перевізники в Ужгороді забезпечують безплатний проїзд учнів ТІЛЬКИ ЗА ВЛАСНИЙ КОШТ, БЕЗ ЖОДНОЇ КОПІЙКИ КОМПЕНСАЦІЇ З МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ. При цьому з часу запровадження цієї пільги соціальні мережі два-три рази на місяць «здригаються» від повідомлень, що водії вимагають посвідчення у школярів або не дозволяють без нього їхати. Нескладно підрахувати, яку частину одного відсотка з усіх перевезених школярів (загалом їх у місті близько 15 500) становлять такі випадки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  29/11/17, 12:57


№ 45 (918) ПЕРЕВІРИТИ ДОТРИМАННЯ РЕЖИМУ РОБОТИ ЗАКЛАДІВ ТОРГІВЛІ УЖГОРОДА доручив міський голова Богдан Андріїв

Члени виконкому Ужгородської міської ради розпочали цьоготижневе засідання з розгляду проекту рішення щодо звіту про виконання бюджету Ужгорода за січень – вересень цього року.

До бюджету міста за січень – вересень 2017 року надійшло доходів (зі трансфертами) на суму 922 418,3 тисячі гривень, або 102,7% від уточненого планового показника – 897 793,8 тисячі гривень; з них до загального фонду (зі трансфертами) надійшло 875 406,8 тисячі гривень, або 102,1% виконання; до спеціального фонду – 47 011,5 тисячі гривень, або 117,1% виконання. У звітному періоді приріст надходжень бюджету міста порівняно з відповідним періодом 2016 року становив 238 721,6 тисячі гривень. Податок на доходи фізичних осіб у січні – вересні залишився базовим джерелом наповнення загального фонду бюджету міста (60,2%). Фактичні надходження його становили 292 869,0 тисячі гривень, або 103,6% від планового показника – 282 575,4 тисячі гривень. У структурі місцевих податків і зборів у січні – вересні 2017 року найбільшу питому вагу мали надходження єдиного податку (64,2%) і податку на майно (35,6%).

Члени виконкому проголосували за те, щоб узяти звіт до відома і подати на розгляд сесії міської ради.

Директорка департаменту фінансів та бюджетної політики Ужгородської міської ради Леся Гах зазначила, що на сайті міськради вже оприлюднено проект міського бюджету на наступний рік, він підготовлений з огляду на нинішні законодавчі реалії.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  29/11/17, 12:57
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS