Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 18/10/17№ 39 (912) «ЗАКАРПАТТЯ – БІЗНЕС У ЦЕНТРІ ЄВРОПИ». В Ужгороді відбувся інвестиційний форум

Закарпатський економічний ландшафт, можливості і пропозиції крайового бізнесу, наявні та заплановані інвестиційні проекти і програми, проекти, спрямовані на розвиток малого та середнього бізнесу, представляли на інвестиційному форумі «Закарпаття – бізнес у центрі Європи».

Учасниками форуму стало близько півтори сотні представників бізнесу, зокрема й зі сусідніх із Закарпаттям областей та країн, торгово-промислових палат, громадських організацій, наукових інституцій, керівники підприємств, дипломати іноземних держав.

В урочистому відкритті взяли участь керівники краю й міста – очільник Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/17, 13:44


№ 39 (912) МІСЬКИЙ ГОЛОВА УЗЯВ УЧАСТЬ У ЗУСТРІЧІ З ПОСЛАМИ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ЧЕТВІРКИ

7-го жовтня керівники Закарпаття та Ужгорода – голова обласної адміністрації Геннадій Москаль, перший заступник голови обласної ради Йосип Борто і міський голова Богдан Андріїв зустрілися з Послами країн Вишеградської четвірки.

Зустріч із Надзвичайними і Повноважними Послами Угорщини в Україні Ерно Кешкенем, Словацької Республіки Юраєм Сівачеком, Чеської Республіки Радеком Матулою і членами делегацій відбулася в колонному залі Закарпатської обласної державної адміністрації.

Обговорили з дипломатами питання співпраці та перспективи її розширення. Ерно Кешкень порушив болюче питання освітнього закону, висловивши сподівання на пошук компромісу, і почув слова підтримки від керівників Закарпатської області.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/17, 13:43


№ 39 (912) ВОДНО-СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС НАДЗВИЧАЙНО ПОТРІБЕН УЖГОРОДУ. Аби тренувалися спортсмени, підтримували здоровий спосіб життя мешканці й гості міста

На початку тижня відбулася чергова зустріч народного депутата України, чемпіона світу і Європи з плавання, голови міжфракційного депутатського об’єднання «Здорова нація», заступника голови комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Верховної Ради Дениса Силантьєва з керівництвом Ужгородської міської ради щодо можливостей реалізації інвестиційного проекту «Будівництво рекреаційно-оздоровчого, спортивного і розважального центру на геотермальних джерелах Ужгорода».

Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що в Україні немає належного сучасного водного комплексу для тренувань плавців, які захищають честь нашої країни. Водно-спортивний комплекс надзвичайно потрібен Ужгороду – аби могли тренуватися спортсмени, підтримувати здоровий спосіб життя мешканці й гості міста, для поліпшення рекреаційної привабливості міста і Закарпаття загалом. Міська влада зацікавлена в реалізації цього проекту і готова зробити все від неї залежне. Попередня розрахункова вартість такого об’єкта – близько 300 мільйонів гривень, що абсолютно нереально для фінансових можливостей Ужгорода. І навіть підготовка проектно-кошторисної документації, її державна експертиза, без чого немає шансів претендувати на державне фінансування, залучення фондів, коштуватиме 4-5 мільйонів гривень, а за таку суму можна повністю розв’язати якісь інфраструктурні проблеми міста. Тому наразі ухвалено тільки рішення сесії міської ради про дозвіл на підготовку проекту відведення земельної ділянки. Очікується встановлення охоронної зони Ужа, адже комплекс планується розмістити поблизу Боздоського парку і річки, а цей документ поки що перебуває на розгляді в Міністерстві екології та природних ресурсів України. Коли така зона буде встановлена, можна буде переходити до розробки детального плану території.

Денис Силантьєв підкреслив, що спорудження комплексу має значення не лише для розвитку спорту, підтримки здоров’я, це – ще й важлива складова соціально-економічного розвитку держави. Тим більше, що в населення дуже великі проблеми зі здоров’ям і потрібно вкладати гроші не тільки в медичну допомогу, а й у профілактику захворюваності. Тому він, зі свого боку, і надалі допомагатиме Ужгороду реалізувати проект створення водно-спортивного комплексу.

Голова Федерації водних видів спорту Закарпаття Роберт Левицький навів приклад, що лише за наслідками цьогорічного Чемпіонату світу з водних видів спорту в Будапешті спрогнозували подальше збільшення там кількості туристів на 40%.

За результатами зустрічі домовилися про два листи, які скерує міська влада Ужгорода до центральних органів влади у Києві, про активізацію діяльності робочої групи з реалізації проекту, визначення покрокового плану дій. Денис Силантьєв також пообіцяв звернутися по підтримку до депутатів, поцікавитися в Мінекології, Фонді регіонального розвитку та інших центральних структурах, що можна зробити для реалізації проекту геотермального комплексу в Ужгороді.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/17, 13:41


№ 39 (912) ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ МІЖ УжНУ ТА МІСЬКОЮ РАДОЮ про виконання спільних проектів і програм розвитку

Меморандум про порозуміння та співпрацю між Державним вищим навчальним закладом «Ужгородський національний університет» і Ужгородською міською радою щодо виконання спільних проектів та програм розвитку підписали міський голова Ужгорода Богдан Андріїв і ректор вишу Володимир Смоланка.

Підписання відбулося 10 жовтня у залі Вченої ради УжНУ в рамках «круглого столу» «Університет, місто, бізнес – партнерство заради розвитку». Вітаючи учасників зібрання, Богдан Андріїв відзначив, що вищий навчальний заклад, найстаріший в області, – одна з «родзинок» Ужгорода, яка приваблює молодь до обласного центру Закарпаття вчитися, а відтак і працювати, створювати сім’ї і проживати.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/17, 13:40


№ 39 (912) ПРАКТИКАМИ ВЗАЄМОДІЇ ВЛАДИ З ГРОМАДОЮ в містах-побратимах Ужгороді і Дармштадті обмінялися фахівці

Як відбувається діалог із громадою в німецькому місті Дармштадті та в його українському місті-побратимі Ужгороді, йшлося днями на дискусійному зібранні в історико-культурному центрі «Совине Гніздо», в рамках співпраці з делегацією німецьких фахівців щодо розробки спільних проектів між нашими містами. Досвід Дармштадта представила Імке Юнг-Кро, уповноважена з прав громадян у муніципалітеті цього міста. Посаду пані Імке ще називають посадою омбудсмена, і схожі, за її словами, є лише в муніципалітетах ще 5 міст Німеччини.

У відділі омбудсмена – троє працівників, їхня діяльність зосереджена на тому, аби громадяни розуміли, що, чому і як запланувала зробити влада; аби враховувати думку мешканців і запобігати потенційним конфліктам через незадоволення громадян діями влади. До речі, комунікація через соцмережі, Фейсбук вважається не надто ефективною. Пояснюють це тим, що часто дискусія на таких майданчиках зводиться до неконструктиву і навіть агресії – заочно користувачі «вихлюпують» власний негатив, який може виникати з зовсім іншого приводу, і дозволяють собі те, що при спілкуванні віч-на-віч остерігалися б заявляти. Німецькі фахівці вважають ефективнішим не діяти «через мікрофон» (тобто скликаючи зібрання, громадські слухання), а спілкуватися з людьми просто на вулиці, у дворах будинків. Пані Імке також повідомила про щорічні розширені зібрання працівників апарату муніципалітету для аналізу роботи з громадськістю, визначення перспектив.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/17, 13:39


№ 39 (912) ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ГАРАНТУВАННЯ ЯКІСНОГО ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ЗЕМЛЯНИХ РОБІТ підготують найближчим часом за дорученням міського голови

Цьоготижневе чергове засідання виконкому Ужгородської міської ради розпочалося з питання про приватизацію державного житлового фонду. Під час голосування за порядок денний до нього внесли три додаткові питання, що пов’язане насамперед із надходженням звернень до ЦНАПу на отримання адмінпослуг.

Із проханнями передати у власність квартири, які винаймають, звернулося 9 осіб; ще п’ять звернень було щодо передачі орендованого житлового приміщення в гуртожитку безоплатно у приватну спільну сумісну власність. Усі заяви ужгородців задовольнили. Підтримали і проект рішення про договори найму, чотирьох осіб прийняли на квартирний облік, двом – відмовили.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/17, 13:38


№ 39 (912) ЗАХОДИ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ СУТТЄВО ЕКОНОМЛЯТЬ КОШТИ

Круглий стіл «Енергоефективність осель – шлях до заощадження» відбувся днями в історико-культурному центрі «Совине Гніздо». Юрій Копинець, голова ГО «Фундація розвитку громадянського суспільства», яка організувала дискусію, відзначив, що це – лише перший зі серії заходів, спрямованих на обмін думками, досвідом голів ОСББ, представників бізнесу, бюджетних установ і влади міста, які разом сприятимуть енергоефективності.

Доповідь про стан і перспективи заходів з енергоефективності в Ужгороді представив заступник міського голови Василь Гомонай.

Зокрема він наголосив, що в Ужгороді активно створюються ОСББ, є вже 322 такі об’єднання. Останніми роками міська влада здійснювала підтримку енергоощадних заходів у житловому секторі за чотирма програмами. За Програмою ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду (3)», яка підтримувала ОСББ, було реалізовано 18 проектів – з утеплення фасадів, заміни вікон і дверей, електромереж у місцях загального користування в житлових будинках, капремонту покрівель тощо. За Програмою капітального ремонту житлового фонду на 2015–2016 роки проводився ремонт електрощитових, електромереж, заміна вікон і дверей. За Програмою відшкодування тіла кредитів ОСББ, ЖБК «Теплий дім» передбачено, що 55% тіла кредиту на впровадження енергоощадних заходів відшкодовує міська рада, 40% – погашає Держенергоефективності України об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків, які оформили кредити в одному з державних банків – «Ощадбанку», «Укргазбанку», «Укрексімбанку», «Приватбанку». За цією програмою торік, у 2016-му, з бюджету міста було відшкодовано 190 тисяч гривень двом ОСББ. Цього року за Програмою передбачено 2,2 мільйона гривень спрямувати на відшкодування тіла кредиту. У січні – лютому в «Укргазбанку» їх оформили теж два ОСББ на 190 тисяч гривень, за інформацією банківських установ ще десять ОСББ оформляють кредити. Тому планується ухвалити рішення сесії міськради і передбачити ще мільйон гривень на відшкодування. Також в Ужгороді вже багато років діє Програма встановлення автономного електричного опалення, за якою допомагають облаштовувати обігрів осель соціально незахищеним ужгородцям. На наступний, 2018 рік за цією програмою планується виділити 500 тисяч гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/17, 13:36


№ 39 (912) ЧАСТИНУ «СОВИНОГО ГНІЗДА» ПЕРЕДАДУТЬ ПІД ВИСТАВКОВІ ПЛОЩІ. В Ужгороді відкрили виставку до Дня художника

Майже півтори сотні робіт закарпатських митців, відібраних на обласну художню виставку з нагоди Дня художника, представили цієї середи в Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая і в галереї «Ужгород»: у старому середмісті – живопис і скульптуру, а на проспекті Свободи – графіку і декоративно-прикладне мистецтво. Такі виставки – уже традиція, вони відображають різноманіття видів, жанрів та стилів і здобутків творчих закарпатців.

На відкритті виставки в музеї імені Бокшая голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма повідомив, що художня рада провела дуже суворий відбір робіт, і попросив поціновувачів мистецтва не забувати, що кожен митець до глядача іде зі своїми переживаннями. Потім пан Кузьма оголосив хвилину мовчання в пам’ять про народного художника України Золтана Мичку, який помер навесні цього року. Далі оголосили імена 10 закарпатських митців, котрі нещодавно увійшли до складу Національної спілки художників, а ще Борис Кузьма вручив відзнаку мистецької премії імені Тетяни Яблонської – вищої галузевої нагороди Національної спілки художників України – заслуженому художнику Антонові Ковачу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/17, 13:33
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS