Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 10/10/17№ 38 (911) «МИ ВІДЧУВАЄМО ВАШУ ПІДТРИМКУ». Програма перебування німецьких партнерів в Ужгороді була дуже насиченою

«Виповнюється вже 25 років з часу підписання угоди між нашими містами-побратимами – Ужгородом і Дармштадтом. За цей час багато ужгородців, особливо дітей, побували в німецькому місті, а тепер у нас якісно новий етап – реалізації спільних проектів. Досвід наших європейських друзів для нас дуже цінний і важливий!» – із такими словами до учасників робочої конференції зі співпраці між нашими містами звернувся міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

«Ми відчуваємо вашу підтримку нашої держави в ЄС, дякуємо за ті кроки, які ви робите для позитивного іміджу України. Сподіваюся, поїдете з приємними враженнями і від спілкування, і від перебування в нашому Ужгороді. Передаю вітання міському голові Дармштадта – обер-бургомістрові Йомену Парчу, працівникам муніципалітету, депутатам – це наші добрі друзі», – сказав Богдан Андріїв.

«Ми не можемо зменшити відстань між Ужгородом і Дармштадтом, 1100 кілометрів, але зробимо тіснішою нашу співпрацю і реалізуємо спільні напрацювання в багатьох напрямках», – запевнив заступник міського голови Олександр Білак.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  10/10/17, 13:21


№ 38 (911) ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ ВАСИЛЬ ГОМОНАЙ – про міське господарство, політику, право, футбол, і не тільки

Віднедавна міський голова Ужгорода має нового заступника – Василя Гомоная. Це юрист за фахом, викладач і політик – за видами діяльності, футболіст – за зацікавленнями. А ще – люблячий чоловік і батько. Відтепер у нього додалися нові обов’язки, адже як заступник очільника Ужгорода він є відповідальним за діяльність департаменту міського господарства й управління капітального будівництва. Про це та інше ми і поспілкувалися з паном Василем.

– Розкажіть про себе. Де здобували освіту, яким був ваш попередній досвід роботи і що передувало політичній діяльності?

– Народився я в Ужгороді, 25-го серпня 1978 року. Закінчив ЗОШ № 1. Вдячний батькам, що віддали саме в цю школу з поглибленим вивченням іноземної мови, адже знання мов – це великий козир. 1995 року вступив на юридичний факультет ще тоді Ужгородського державного університету, який закінчив у 2000-му. Працював юристом на Львівській залізниці і відразу спробував себе як викладач. Відтоді – в Ужгородському національному університеті, на посадах спочатку асистента, викладача, потім – старшого викладача та доцента кафедри конституційного права і порівняльного правознавства. У 2004-му захистив кандидатську дисертацію, здобув науковий ступінь «кандидат юридичних наук», наступного року отримав атестат доцента. Тоді ж склав іспит й отримав право на адвокатську діяльність. У 2010 році спробував себе у політичній сфері: став депутатом міськради. І от недавно, 12 вересня, рішенням сесії був призначений заступником міського голови.

Працюючи на юридичному факультеті УжНУ, викладаю конституційне та конституційно-процесуальне право. Одна з тем, які викладаю студентам, – організація роботи місцевих рад. Тож маю можливість ці теоретичні знання застосовувати на практиці, а студентам розказати цікаві аспекти практичної діяльності. Вважаю великим позитивом те, що понад 7 років є депутатом міської ради. Цей досвід є надзвичайно корисним у виконанні повноважень заступника міського голови. За цей час був членом майнової комісії та секретарем комісії з питань регулювання земельних відносин, з 2015 року очолював комісію з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів і оподаткування. Тобто попередній досвід однозначно є корисним у виконанні нових повноважень.

– Які у вас повноваження на новій посаді? Напрямки роботи?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  10/10/17, 13:19


№ 38 (911) ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: більшість питань намагалися вирішувати одразу – були присутні керівники профільних структурних підрозділів

Цього понеділка на особистому прийомі міського голови Богдана Андріїва побувало 56 ужгородців із 43-ма зверненнями. Здебільшого просили допомогти коштами на лікування, посприяти в отриманні земельних ділянок, провести ремонти багатоповерхівок і вулиць.

Жінка зі старої багатоповерхівки на вулиці Гвардійській запевняла, що мешканці виконують ті роботи, які можуть подужати власними силами, але акти обстеження стану будинку засвідчують: потрібна і допомога з бюджету. Мешканець будинку на вулиці Олександра Можайського просив поліпшити вуличне освітлення; ще один містянин звернувся з приводу необхідності додаткового прочищення дорожньої зливової каналізації.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  10/10/17, 13:18


№ 38 (911) МЕДИКО-СОЦІАЛЬНИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ДОРОГА ЖИТТЯ» відзначає 18-у річницю з дня створення

Ця благодійна неприбуткова організація опікується комплексною реабілітацією дітей та молоді з вадами фізичного і розумового розвитку.

3-го жовтня працівників та вихованців закладу привітав від імені міського голови Ужгорода Богдана Андріїва його заступник Олександр Білак. Він подякував керівництву і колективу реабілітаційного центру за щоденну наполегливу працю, батькам, які з розумінням ставляться до тих чи інших проблем у діяльності організації.

– «Дорога життя» пройшла складний етап становлення і тепер упевнено підтверджує свій статус організації, котра є небайдужою до найбільш незахищених людей, до дітей, які потребують особливої уваги. Ми намагаємося підтримувати і залучати «Дорогу життя» до різних програм, у тому числі позабюджетних, міжнародних грантових. Під час однієї з недавніх зустрічей на нашу пропозицію Центр включено до спільного українсько-словацького проекту, і з 2018 року «Дорога життя» братиме участь у ньому разом з іншими ужгородськими організаціями, – зазначив Олександр Білак.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  10/10/17, 13:17


№ 38 (911) ОСОБЛИВА КНИГОЗБІРНЯ: ТВОРЧИЙ ОСЕРЕДОК УЖГОРОДА Й УСЬОГО ЗАКАРПАТТЯ ДИВУЄ НОВИМИ ПРОЕКТАМИ

Кажуть, у домі без книжки – як без вікон, темно. Можливо, народна мудрість і пояснює, чому в цьому місці завжди приємно та світло. Йдеться про мудрість, увіковічену в численних книжках, а також відкритість і затишок, які зустрічають читачів у Закарпатській обласній науковій універсальній бібліотеці імені Федора Потушняка.

Працівники обласної книгозбірні ламають стереотипні уявлення про типових бібліотекарів. Тут усі – креативні люди, які не засиджуються за паперами та стосами книжок, а вносять у життя Ужгорода і всього Закарпаття нові творчі ідеї.

Нещодавно відзначався Всеукраїнський день бібліотек, і з цієї нагоди ми поспілкувалися з відомою в нашому краї, зокрема в Ужгороді, активісткою, волонтеркою, людиною, для якої професія бібліотекаря стала справою життя, – завідувачкою відділу обслуговування ЗОУНБ імені Потушняка Євгенією Напудою.

Професійне свято у книгозбірні відзначили насичено: від безкоштовного запису в бібліотеку до художніх виставок і презентації книжки. Крім того, родзинкою всього заходу стала презентація відеоекскурсії бібліотекою.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  10/10/17, 13:16


№ 38 (911) У «СЛОВАЦЬКІЙ» ШКОЛІ В УЖГОРОДІ ПЕДАГОГИ НАВЧАЮТЬ ТВОРЧО. Історії вчителів з-за кордону

Від початку незалежності України у значної етнічної групи – закарпатських словаків – з’явилася можливість вивчати рідну мову у школах. 1997 року міська влада Ужгорода, на підставі договору Міністерства освіти України і Міністерства освіти Словацької Республіки, ухвалила рішення про відкриття класу зі словацькою мовою навчання в АНВК № 2. У 2001-2002 н. р. в ЗОШ № 20 навчання словацькою мовою відбувалося вже у п’ятьох класах. Згодом на їх базі було створено спеціалізовану загальноосвітню школу І–ІІІ ст. № 21 зі словацькою та українською мовами навчання і поглибленим вивченням іноземних мов.

У 2008-му було ухвалено рішення про відкриття в Ужгороді Центру словацької культури і навчального закладу. Того ж року почалася реконструкція приміщення школи № 4, яке на той час не використовувалося. Урочисте відкриття реконструйованої українсько-словацької школи відбулося 1 вересня 2011 року.

Тепер у спеціалізованій загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням словацької мови міста Ужгорода навчається 363 учні, класи максимально заповнені. Особливістю є те, що в педагогічному колективі є 5 учителів, які приїхали зі Словаччини. Саме вони навчають дітей словацької мови. Також учні вивчають українську, англійську й німецьку мови.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  10/10/17, 13:15


№ 38 (911) БОЗДОСЬКИЙ ПАРК ПЕРЕТВОРИВСЯ НА ТЕРИТОРІЮ ДИТИНСТВА

Минулої суботи в Ужгороді тривало святкування Дня міста – було проведено кілька масштабних акцій, які довелося перенести через негоду. У Боздоському парку влаштували десятки локацій для активного відпочинку дітей та їхніх батьків, велозаїзди і перегони, пізнавальні атракції на свіжому повітрі.

Кілька сотень дітей стали учасниками фестивалю «Антиспінер». Учні та вихованці навчальних закладів, ужгородці й гості міста змогли поринути у світ дворового дозвілля. У Боздоському парку стрибали зі скакалками, грали у класики, квадрат і футбол, складали кубик Рубика… Активними були як учасники, так і вболівальники. На імпровізованих трибунах уболівали за своїх вихователі, вчителі, друзі, батьки і родичі. Таким гамірним міський парк не був давно. І хоч ігри та забавки були дитячими, але медалі, кубки та відзнаки – справжнісінькими!

Одночасно з дворовими іграми парком простяглися велотраси для швидкісних заїздів, заїздів із перепонами, масових велостартів. П’єдестал велогонки підкорювали дітки від двох років, які разом зі своїми старшими друзями і батьками ще раз довели, що Ужгород – велосипедне місто. Організатори велолокацій – велоклуб «Лідер», за підтримки Ужгородської міської ради, нагородили найспритніших та найвіртуозніших велосипедистів медалями, грамотами і тематичними подарунками, які стануть у пригоді тим, хто надає перевагу двоколісному транспорту.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  10/10/17, 13:14


№ 38 (911) «ІНТЕРЛЯЛЬКА-2017»: ДИТЯЧЕ ЖУРІ ВІДДАЛО ПЕРЕВАГУ ВИСТАВІ «СОЛОМ’ЯНИЙ БИЧОК»

Першого жовтня у центрі Ужгорода, на площі Театральній, найменшим містянам та їхнім батькам показали дійство «Казкове місто майстрів», присвячене відкриттю ХVІ Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Інтерлялька-2017».

Для участі у фестивалі до Ужгорода звідусіль з’їхалися лялькарі: академічні і приватні театри ляльок із різних куточків України, постійні багаторічні учасники – колеги зі словацького міста Кошице, колективи з Франції та Аргентини. Поза конкурсом показували свої здобутки і студенти театральних вишів України.

Організаторів та учасників фестивалю вітав заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак. «Нам приємно, що Ужгород вкотре став театральною сценою для цього виду мистецтва. Це є свідченням того, що обласний ляльковий театр «Бавка» має міжнародне визнання», – підкреслив він.

Ляльковий фест був започаткований 1990 року з ініціативи Закарпатського академiчного обласного театру ляльок «Бавка». Унікальному святу театралів немає аналогів в Україні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  10/10/17, 13:13
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS