Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 03/10/17№ 37 (910) СВІЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ УЖГОРОД ВІДЗНАЧИВ НАДНАСИЧЕНОЮ ПРОГРАМОЮ. У старовинному середмісті на багатьох локаціях тривав великий святковий марафон

Минулого тижня у п’ятницю – неділю ужгородці та гості міста святкували День народження обласного центру. Ужгород зустрів свої 1124-ті народини урочисто, різнобарвно, на величезній кількості локацій, де кожен міг обрати собі відпочинок до смаку і бажань. Єдине, що внесло свої корективи у перебіг відзначення, то це дощова погода.

Першого дня в рамках святкування Дня міста урочисту програму на площі Театральній представили учні ужгородських шкіл. Шкільні колективи і юні співаки БПЛ «Інтелект» – ЗОШ І–ІІІ ст. № 11, УС ЗОШ І ст. № 1, Лінгвістичної гімназії імені Тараса Шевченка, УСЗОШ І–ІІІ ст. № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів, УЗОШ І–ІІІ ст. № 19, НВК «Первоцвіт», НВК «Гармонія» виконали музичні композиції й танцювальні номери.

• • •

Також відбулося нагородження переможців конкурсу малюнків «Європейський тиждень мобільності». ГО «ФОРЗА» спільно з управлінням освіти міськради визначили найкращі роботи маленьких ужгородців про те, яким вони бачать Ужгород без автомобілів.

Переможців нагородили призами та грамотами голова ГО «Форза» Леся Лойко, заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай і начальниця міського управління освіти Оксана Бабунич.

• • •

У підвалах культурно-історичного центру «Совине Гніздо» проводилася виставка-продаж продукції закарпатських виноробів, пасічників та сироварень. Скуштувати смачного вина та сиру, придбати домашні ковбаси, натуральний мед і медопродукти можна було до неділі включно – до закінчення святкування Дня Ужгорода.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  03/10/17, 14:11


№ 37 (910) УЖГОРОДЦІ ДВА ДНІ ТЕСТУВАЛИ СУЧАСНИЙ АВТОБУС «ЕЛЕКТРОН», а він – ужгородські маршрути і дороги

Сучасний автобус «Електрон» діставався Ужгорода зі Львівської області своїм ходом. Минулої суботи через дощ він вирушив від початкової зупинки на вулиці Тиводара Легоцького пізніше від анонсованого часу, але майже відразу в автобусі, розрахованому на сотню місць, стало багатолюдно.

Ужгородці активно оцінювали новинку на дорогах міста. Хтось вважає, що автобус відповідає рівню обласного центру і європейського міста, тому потрібно мати такий для комунального транспорту міста. Проте чимало пасажирів зазначали, що Ужгород ще не готовий до такого транспорту, оскільки необхідно зробити капітальні ремонти низки вулиць; радіуси поворотів не дають змоги маневрувати без виїзду на зустрічну смугу; слід також навести лад із водіями, які паркуються на автобусних зупинках; на окремих відрізках дороги треба встановити знаки про заборону паркування. Є і побоювання, що суттєво зростуть інтервали між рейсами.

«Такі автобуси – позитивні зміни, які показують, що міська влада дбає про мешканців обласного центру», – каже один із пасажирів.

А для найменших новий транспорт був своєрідним атракціоном – діти активно розглядали новинку, якої ще не бачили в Ужгороді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  03/10/17, 14:08


№ 37 (910) ПРЕДСТАВНИКИ МІСЬКОЇ ВЛАДИ І ПОЛЬСЬКИЙ ДИПЛОМАТ ОБГОВОРИЛИ ПЕРСПЕКТИВИ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ТА ЛОГІСТИКИ, а також торкнулися українського закону про освіту

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак і начальниця відділу міжнародних ґрантових програм та інновацій Вікторія Тарахонич зустрілися з радником-посланником, Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Рафалом Вольскі, який перебував на Закарпатті у кількаденній ознайомчій поїздці.

Дипломат, призначений навесні цього року на посаду Генконсула у Львові, коротко розповів про свою попередню роботу, в тому числі керівником торгово-економічного відділу Генконсульства Польщі у Мюнхені, Першим радником Посольства Польщі в Україні. Відзначив, що, будучи істориком за фахом, добре знає, наскільки важливе Закарпаття як регіон, тож хотів би збільшити тут присутність зразків польської культури, активізувати бізнесові зв’язки своєї країни і нашого краю. Пан Рафал сказав, що дуже вражений Ужгородом, його колоритом, тим, що тут гармонійно поєднуються історія та сучасний розвиток, і назвав це фантастичним капіталом нашого міста.

У розмові торкнулися українського закону про освіту – стосовно навчання мовами нацменшин. Генеральний консул зауважив, що польська сторона дуже спокійно підходить до новацій, адже потрібно забезпечити такі умови, аби кожна нацменшина могла вивчати і свою мову, і повною мірою опанувати державну мову України. Аналогічний чималий досвід – розвитку і підтримки української, білоруської, німецької мов має Польща, і поляки готові ним ділитися.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  03/10/17, 14:07


№ 37 (910) УЧИТЕЛЬКА З УЖГОРОДА БОРЕТЬСЯ ЗА ПЕРЕМОГУ У ПРЕСТИЖНОМУ КОНКУРСІ «GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE»

Цю нагороду ще називають «Учительським Оскаром» чи «Нобелівською премією для вчителів». У цьогорічній п’ятірці найкращих українських учителів – і талановита педагогиня з обласного центру Закарпаття. Голосування триватиме ще тиждень, а вже 7 жовтня стане відоме ім’я переможця, який отримає приз 100 тисяч гривень і змагатиметься за міжнародну премію Global Teacher Prize – за звання найкращого вчителя світу.

Мета премії – відзначити досягнення вчителів не лише стосовно власних учнів, а й їхній внесок у суспільство. Організатори престижного конкурсу кажуть, що ця премія покликана привернути увагу до важливості освіти і значення внеску вчителів у майбутнє країни, підняти престиж та популяризувати цю професію, підготувати освітян до старту реформи Нової української школи.

Ще у серпні вчителька початкових класів Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 (колишній НВК “Ужгородський економічний ліцей, ЗОШ І-ІІ ступенів”) Вікторія Биркович подала заявку на участь у цьому конкурсі, заповнила анкету, надіслала резюме і розповіла, які зміни вважає потрібними в сучасній системі освіти. Вже від початку своєї педагогічної діяльності вона почала застосовувати нові методи у навчанні, чим і вразила професійне журі конкурсу, а ще – великою любов’ю до професії, роботи і своїх учнів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  03/10/17, 14:06


№ 37 (910) ГОТОВНІСТЬ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА, БЮДЖЕТНИХ ЗАКЛАДІВ ДО РОБОТИ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД РОЗГЛЯНУЛИ НА ВИКОНКОМІ. І ухвалили рішення, що двосторонній рух вулицею Заньковецької, запроваджений як експеримент, буде постійним

На цьоготижневому черговому плановому засіданні члени виконкому підтримали проект рішення про Програму матеріально-технічного забезпечення Управління патрульної поліції у містах Ужгороді та Мукачеві Департаменту патрульної поліції. З міського бюджету на придбання оргтехніки, запасних частин і комплектуючих до службових транспортних засобів, офісних меблів, друкованої продукції для роботи особового складу Управління патрульної поліції в містах Ужгороді та Мукачеві виділять 300 тисяч гривень. Питання ще мають розглянути депутати на сесії.

У виконкомі Ужгородської міської ради погодили і Програму розвитку транскордонного співробітництва та підтримки імплементації проектів міжнародної технічної допомоги у м. Ужгороді на 2018–2022 роки. Програма передбачає створення комплексної системи розвитку транскордонного співробітництва, з урахуванням якої реалізуватимуться проекти транскордонної співпраці й відбудеться поглиблення відносин міста з прикордонними регіонами сусідніх держав – членів Європейського Союзу в економічній, екологічній та гуманітарній сферах.

В Ужгороді працюватиме ухвалена на засіданні виконкому п’ятирічна програма енергоощадності та енергоефективності міста. Мета Програми – забезпечити ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів у бюджетній сфері міста і в житлово-комунальному господарстві, скорочення бюджетних витрат на використання енергоресурсів, підвищення культури енергоспоживання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  03/10/17, 14:05


№ 37 (910) ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОННОЇ ФІЗИКИ НАН УКРАЇНИ ВІДЗНАЧИВ 25-РІЧЧЯ

21-го вересня колектив Інституту електронної фізики (ІЕФ) НАН України відзначав 25-у річницю з часу його створення. Чверть століття тому, згідно з Постановою Президії АН України, почала діяти перша на Закарпатті академічна установа такого рівня.

Створенню нового інституту передувала активна підготовча дiяльнiсть. Його попередником було Ужгородське відділення Інституту ядерних досліджень АН України, що 1981 року об’єднало академічні відділи фотоядерних процесів (професор В. О. Шкода-Ульянов), теорії гадронів (професор Ю. М. Ломсадзе), створені на рубежі 60-их – 70-их років минулого століття, і нові відділи електронних (професор І. П. Запісочний) та іонних (професор О. Б. Шпеник) процесів.

Першим керівником відділення став справжній ентузіаст і прихильник академічної науки – професор Іван Прохорович Запісочний. Він розгорнув будівництво лабораторного корпусу на «БАМі», на вулиці Університетській, 21, із перспективою утворення нового інституту. Після переходу Івана Прохоровича з адміністративної посади керівника відділення на посаду головного наукового співробітника естафету керівника підхопив його найкращий учень – професор Отто Бартоломійович Шпеник. Уже на той час він, учений зі світовим ім’ям, занурився у важку щоденну організаційну роботу. І ось 1992 року вже у незалежній Україні вдалося завершити будівництво на Університетській. Не забарилося й відкриття нового інституту. Його незмінним директором упродовж майже чверті століття був перший академік на теренах нашого краю О. Б. Шпеник. Створення інституту мало забезпечити розвиток фундаментальних і прикладних дослiджень із низки актуальних напрямів фізики на світовому рiвнi. Такими напрямами було визначено атомну фізику, теорію елементарних частинок, фізику лазерів на парах металів, ядерну і радіаційну фізику. Разом з іншими новими напрямами, що за роки існування інституту розширювалися й уточнювалися відповідно до вимог часу, вони i дотепер визначають наукову спрямованість інституту.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  03/10/17, 14:03
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS