Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Жовтень 2017№ 40 (913) «ФОТОАЛЬБОМ УЖГОРОД» ПРЕДСТАВЛЯТИМЕ НАШЕ МІСТО В РІЗНИХ КРАЇНАХ

Нещодавно в історико-культурному комплексі «Совине Гніздо» офіційно презентували новий фотоальбом «Ужгород», що вийшов друком до Дня міста.

Це збірка світлин професіоналів та аматорів, які подавали свої роботи на спеціально створену сторінку у Фейсбуку «Фотоальбом Ужгород. Збираймо фото разом!», а згодом група у складі фотомитця Сергія Денисенка, керівниці мистецького центру «Кубло» Тетяни Смріги та дизайнера Артура Рущака відібрала фото і сформувала видання.

Як зазначив на відкритті презентації міський голова Ужгорода, видання дуже назріло, бо останнє робилося чимало років тому, а місто динамічно змінюється, проведено багато ремонтів, оновлено вулиці, будівлі. Скажімо, навіть «Совине Гніздо» ще трохи більш як рік тому не приймало відвідувачів. «Дуже вдячний усім причетним до створення альбому – виконали чудову спільну роботу», – наголосив Богдан Андріїв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/10/17, 11:39


№ 40 (913) ЖІНКА В ПОЛІТИЦІ ТА ЖИТТЯ УЖГОРОДА: секретар ради Андріана Сушко – про це і не тільки

Від 26 листопада 2015 року на посаді секретаря Ужгородської міськради перебуває Андріана Сушко, яка є водночас депутатом від політичної сили ВО «Батьківщина» по виборчому округу мікрорайону Шахта.

На неї покладено чимало обов’язків, адже секретар координує роботу депутатів і депутатських комісій, забезпечує контроль за виконанням рішень міської ради, зберігання офіційних документів, пов’язаних із місцевим самоврядуванням територіальної громади тощо. Про особливості роботи, спостереження з владної позиції та з погляду звичайної ужгородки, а також на тему «Жінка в політиці» ми й поспілкувалися з Андріаною Сушко.

– Пані Андріано, розкажіть докладніше про свої повноваження на посаді секретаря ради.

– Якщо казати в цілому, серед повноважень секретаря – вся «паперова» робота, яка стосується проведення сесій міськради, організація робочих нарад, робота постійних і тимчасових депутатських комісій, проведення Днів депутата, координація роботи погоджувальної ради, а також координування відділу роботи з депутатами і постійними комісіями, візування рішень ради, розпоряджень міського голови з визначених напрямів діяльності, підписання додатків до рішень ради… Секретар координує роботу й інших структурних підрозділів – управлінь, відділів, виконує окремі доручення міського голови, може давати доручення всім структурним підрозділам ради. Можна сказати – це представник депутатського корпусу у виконкомі. Крім того, делегована депутатами представляти їхні інтереси саме у виконавчій гілці влади.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/10/17, 11:39


№ 40 (913) МІСЬКА ВЛАДА ПІДТРИМУВАТИМЕ І НАДАЛІ ПРОЕКТ «ХОСПІС ВДОМА»

Лекцію-практику «Паліативна допомога: що маємо і куди прямуємо» провели цього вівторка в історико-культурному центрі «Совине Гніздо» працівники Ужгородського міського центру первинної медико-соціальної допомоги (керівниця Тетяна Козак) і представники громадської організації «Пройдемо шлях разом».

Захід приурочили до Дня хоспісної та паліативної допомоги, який у всьому світі традиційно відзначають у другу суботу жовтня. Його метою є підвищення інформованості про паліативну допомогу, хоспіси, розуміння медичних, соціальних, практичних та духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання, і членів їхніх сімей тощо.

– Наприкінці січня цього року при Ужгородському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги розпочала роботу виїзна бригада паліативної допомоги «Хоспіс вдома». Я дуже радий, що нам вдалося реалізувати цей проект, міська рада профінансувала його, підтримуватиме і надалі, – наголосив міський голова Богдан Андріїв, відзначивши, що ужгородські медики вже можуть надавати практичну і методичну допомогу тим органам місцевого самоврядування, які лише планують створити такі бригади.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/10/17, 11:36


№ 40 (913) МИ ВДЯЧНІ ВАМ, НАШІ ВОЇНИ, ЗА ВІРНІСТЬ ПРИСЯЗІ, СЛУЖІННЯ УКРАЇНІ, ЇЇ ЗАХИСТ! Героїчним оборонцям держави вручили високі нагороди

В Ужгороді урочистості до Дня захисника України минулої суботи розпочалися з покладання квітів до Вічного вогню на Пагорбі Слави і до могил загиблих в АТО Героїв. Пам’ять тих, хто віддав своє життя, захищаючи Україну, вшанували хвилиною мовчання та військовим салютом.

Після цього колона воїнів АТО, ветеранів війни, керівників області й Ужгорода, правоохоронних і силових структур, духовенства, дипломатів та всіх, хто прийшов ушанувати військовиків, вирушила з Пагорба Слави на площу Народну, де відбулися святкові виступи заслуженого академічного Закарпатського народного хору та інших творчих колективів. Тут же, на площі, розгорнулася виставка військової техніки та озброєння, були представлені спецавтомобілі поліції, рятувальників, машини спецзв’язку; можна було не тільки оглянути, а й потримати в руках різну зброю, приміряти спецодяг, посидіти в кабіні бронетранспортера.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/10/17, 11:36


№ 40 (913) ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ, ПОКИ ЖИВЕ ПАМ’ЯТЬ ПРО НИХ

17-го жовтня біля ректорату Ужгородського національного університету на площі Народній урочисто відкрили пам’ятний знак «Борцям за свободу і незалежність України». Участь у відкритті взяли міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, ректор УжНУ Володимир Смоланка, викладачі і студенти вишу, голова Закарпатської крайової організації Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих Іван Коршинський, військовий капелан.

Пам’ятний знак – своєрідний подарунок місту від університету, який саме цими днями святкує 72-у річницю з дня створення. Встановлення пам’ятного знака «Борцям за свободу і незалежність України» біля будівлі ректорату УжНУ погоджено у виконкомі Ужгородської міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/10/17, 11:35


№ 40 (913) МОЖЛИВОСТІ СПІВПРАЦІ З ІНДІЄЮ: величезні перспективи у багатьох галузях

17-го жовтня в Ужгороді Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті та заступник керівника дипломатичної місії Індії в Україні Г. Р. Міна провели зустріч-семінар за участю підприємців, науковців, під егідою Закарпатської торгово-промислової палати (ТПП). Узяв участь у семінарі й заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак.

Як поінформував Президент ТПП Отто Ковчар, якщо торговельний оборот між Індією й Україною з 2000 року зріс утричі, то зокрема з Закарпаттям за цей період – у 16 разів. Він розповів про потенційні напрямки співпраці, інвестування в наш край. Насамперед – маємо величезні туристично-рекреаційні можливості, адже мінеральні й термальні води у нас найкращі в Україні, працює фаховий медичний персонал – недарма ж індійські студенти охоче навчаються в Ужгородському національному університеті на медичному і стоматологічному факультетах. Величезні перспективи має й автомобілебудівне підприємство «Єврокар», із конвеєра якого сходять «Шкода», «Фольксваген», «Ауді», але поки що його потужності задіяні лише приблизно на 10%. Ішлося і про закарпатське підприємство, наразі законсервоване, де виробляли титанові порошки і таблетки, що використовуються при виробництві сталі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/10/17, 11:34


№ 40 (913) УжНУ – УНІВЕРСИТЕТ, ВІДКРИТИЙ ДО СВІТУ. Вишу виповнилося 72 роки

Цієї середи в Ужгороді відбулося урочисте розширене засідання Вченої ради, присвячене 72-річчю Ужгородського національного університету. У великому залі ректорату зібралося чимало гостей, серед яких були керівники області й міста, представники правоохоронних органів, силових структур, делегації із закордонних вишів, зокрема Румунії, Польщі, Словаччини, Німеччини, США.

Із вітальним словом до присутніх звернувся ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка:

«Сьогодні нам – сімдесят два. Ми живемо у світі невпинних змін, у якому успішним є не той, хто спостерігає збоку, а той, хто є частиною постійного процесу переосмислення здобутого й відкритості до незвичного, нового. Знаємо, що однією з головних умов успіху є здатність до руху з постійним прискоренням. Радий, що Ужгородському національному університету це вдається. Нинішній світ – світ нових можливостей, а УжНУ – університет, відкритий до світу. Сьогодні тисячі студентів саме завдяки УжНУ мають можливість пізнавати світ – фізичний та інтелектуальний. А майже тисяча іноземних студентів відкривають для себе Ужгород, Україну і несуть інформацію про нас у свої далекі світи».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/10/17, 11:33


№ 39 (912) «ЗАКАРПАТТЯ – БІЗНЕС У ЦЕНТРІ ЄВРОПИ». В Ужгороді відбувся інвестиційний форум

Закарпатський економічний ландшафт, можливості і пропозиції крайового бізнесу, наявні та заплановані інвестиційні проекти і програми, проекти, спрямовані на розвиток малого та середнього бізнесу, представляли на інвестиційному форумі «Закарпаття – бізнес у центрі Європи».

Учасниками форуму стало близько півтори сотні представників бізнесу, зокрема й зі сусідніх із Закарпаттям областей та країн, торгово-промислових палат, громадських організацій, наукових інституцій, керівники підприємств, дипломати іноземних держав.

В урочистому відкритті взяли участь керівники краю й міста – очільник Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/17, 13:44


№ 39 (912) МІСЬКИЙ ГОЛОВА УЗЯВ УЧАСТЬ У ЗУСТРІЧІ З ПОСЛАМИ КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ЧЕТВІРКИ

7-го жовтня керівники Закарпаття та Ужгорода – голова обласної адміністрації Геннадій Москаль, перший заступник голови обласної ради Йосип Борто і міський голова Богдан Андріїв зустрілися з Послами країн Вишеградської четвірки.

Зустріч із Надзвичайними і Повноважними Послами Угорщини в Україні Ерно Кешкенем, Словацької Республіки Юраєм Сівачеком, Чеської Республіки Радеком Матулою і членами делегацій відбулася в колонному залі Закарпатської обласної державної адміністрації.

Обговорили з дипломатами питання співпраці та перспективи її розширення. Ерно Кешкень порушив болюче питання освітнього закону, висловивши сподівання на пошук компромісу, і почув слова підтримки від керівників Закарпатської області.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/17, 13:43


№ 39 (912) ВОДНО-СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС НАДЗВИЧАЙНО ПОТРІБЕН УЖГОРОДУ. Аби тренувалися спортсмени, підтримували здоровий спосіб життя мешканці й гості міста

На початку тижня відбулася чергова зустріч народного депутата України, чемпіона світу і Європи з плавання, голови міжфракційного депутатського об’єднання «Здорова нація», заступника голови комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Верховної Ради Дениса Силантьєва з керівництвом Ужгородської міської ради щодо можливостей реалізації інвестиційного проекту «Будівництво рекреаційно-оздоровчого, спортивного і розважального центру на геотермальних джерелах Ужгорода».

Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що в Україні немає належного сучасного водного комплексу для тренувань плавців, які захищають честь нашої країни. Водно-спортивний комплекс надзвичайно потрібен Ужгороду – аби могли тренуватися спортсмени, підтримувати здоровий спосіб життя мешканці й гості міста, для поліпшення рекреаційної привабливості міста і Закарпаття загалом. Міська влада зацікавлена в реалізації цього проекту і готова зробити все від неї залежне. Попередня розрахункова вартість такого об’єкта – близько 300 мільйонів гривень, що абсолютно нереально для фінансових можливостей Ужгорода. І навіть підготовка проектно-кошторисної документації, її державна експертиза, без чого немає шансів претендувати на державне фінансування, залучення фондів, коштуватиме 4-5 мільйонів гривень, а за таку суму можна повністю розв’язати якісь інфраструктурні проблеми міста. Тому наразі ухвалено тільки рішення сесії міської ради про дозвіл на підготовку проекту відведення земельної ділянки. Очікується встановлення охоронної зони Ужа, адже комплекс планується розмістити поблизу Боздоського парку і річки, а цей документ поки що перебуває на розгляді в Міністерстві екології та природних ресурсів України. Коли така зона буде встановлена, можна буде переходити до розробки детального плану території.

Денис Силантьєв підкреслив, що спорудження комплексу має значення не лише для розвитку спорту, підтримки здоров’я, це – ще й важлива складова соціально-економічного розвитку держави. Тим більше, що в населення дуже великі проблеми зі здоров’ям і потрібно вкладати гроші не тільки в медичну допомогу, а й у профілактику захворюваності. Тому він, зі свого боку, і надалі допомагатиме Ужгороду реалізувати проект створення водно-спортивного комплексу.

Голова Федерації водних видів спорту Закарпаття Роберт Левицький навів приклад, що лише за наслідками цьогорічного Чемпіонату світу з водних видів спорту в Будапешті спрогнозували подальше збільшення там кількості туристів на 40%.

За результатами зустрічі домовилися про два листи, які скерує міська влада Ужгорода до центральних органів влади у Києві, про активізацію діяльності робочої групи з реалізації проекту, визначення покрокового плану дій. Денис Силантьєв також пообіцяв звернутися по підтримку до депутатів, поцікавитися в Мінекології, Фонді регіонального розвитку та інших центральних структурах, що можна зробити для реалізації проекту геотермального комплексу в Ужгороді.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  18/10/17, 13:41
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS