Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 21/08/17№ 31 (904) ДАРМШТАДТСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР дасть концерт в Ужгороді

Концерт оркестру Europajugendorchester Darmstadt (EJOD) відбудеться 22 серпня в Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі імені Братів Шерегіїв за підтримки Ужгородської міської ради. Початок – о 18:00. Вхід вільний.

Захід присвячено Дню незалежності України та 25-річчю побратимських стосунків між Ужгородом і Дармштадтом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:33


№ 31 (904) СПЕЦІАЛІЗОВАНУ ТЕХНІКУ ДЛЯ ПРОЧИЩЕННЯ, САНАЦІЇ, ТЕЛЕІНСПЕКЦІЇ МЕРЕЖ ВОДОВІДВЕДЕННЯ демонстрували в Ужгороді

В. о. міського голови, заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок, директор департаменту міського господарства Володимир Бабидорич, депутат міської ради Василь Гомонай навідалися до Ужгородського водоканалу.

Сюди приїхали представники ТОВ «Імест-Плюс» (офіційний представник компанії RIDGE TOOL COMPANY на території України), аби продемонструвати спеціалізовану техніку для прочищення, санації, телеінспекції зовнішніх мереж водовідведення і дощової каналізації.

Як розповів генеральний директор ТОВ «Імест-Плюс» Василь Бутин, обладнання, котре вони презентують, цікаве тим, що є дуже компактним, для його роботи не потрібно задіювати багатьох працівників. Це обладнання може проїхати вузенькими вулицями в маленьких містах, у дворах, не пошкодивши при цьому бруківки чи дорожнього покриття. За своєю функціональністю воно не поступається великій техніці, може швидко й ефективно прочищати каналізацію, інспектувати якість проведених робіт, стан трубопроводів. Власне, як працює техніка, продемонстрували на вулиці Гойди – перевірили стан мереж.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:32


№ 31 (904) ВОДОКАНАЛ УЖГОРОДА ВДАЄТЬСЯ ДО ВИМУШЕНИХ ЗАХОДІВ: ВІДКЛЮЧЕННЯ ЗЛІСНИХ БОРЖНИКІВ та фіксує втручання мешканців у роботу лічильників

КП «Водоканал м. Ужгорода», влада міста роблять усе можливе для поліпшення якості послуг водопостачання і водовідведення, прагнучи забезпечити цілодобове водопостачання на всій території міста.

Однак, на жаль, не всі споживачі належно виконують свої обов’язки щодо оплати спожитих послуг. Тому підприємство було вимушене вдатися до непопулярного, але дієвого способу змусити боржників сплатити заборгованість. Упродовж минулого тижня було проведено низку заходів із відключення неплатників від мереж водопроводу і/або каналізації. При цьому боржники додатково оплачують роботи з відключення і повторного підключення до централізованих мереж.

Результатом проведених заходів стало те, що 29 абонентів повністю розрахувалися з КП «Водоканал м. Ужгорода», троє – частково погасили борг, чотири бюджетні організації надали гарантійні листи стосовно оплати боргу, щойно надійдуть кошти на їхні рахунки. І лише 6 об’єктів таки позбавлені можливості отримання послуг. Тобто можна зробити висновок, що, за несуттєвим винятком, оплата не проводиться не через відсутність коштів – вони знайшлися перед загрозою позбавлення водопостачання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:31


№ 31 (904) В УЖГОРОДІ ХОЧУТЬ СТВОРИТИ ЦЕНТР ПІДГОТОВКИ ВОЛОНТЕРІВ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

У міській раді за участі керуючої справами виконкому Ужгородської міськради Олени Макари та з ініціативи голови міської організації Спілки жінок України, голови Ужгородської міської організації Товариства Червоного Хреста Валентини Митровцій цієї середи відбулася робоча зустріч із представниками місцевих громадських організацій щодо розгляду можливості взяти участь у конкурсі для громад Закарпатської області від Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

Були присутні також керівниця громадської організації «Щасливі діти» Ольга Павлова, членкиня правління ГО «Щасливі діти» Людмила Сюзева, голова ГО «Творці країни мрій» Олена Кондратенко, керівниця Благодійного фонду «Все можливо» Олена Логвіненко, представник Благодійного фонду «Все можливо» Олександр Байдебура. Крім того, долучилися до дискусії й поділилися досвідом запрошені на зустріч представники громадської ініціативи «КримSOS» Марія Кисіль та В’ячеслав Ломбросо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:31


№ 31 (904) МЕХАНІЗМ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ В УЖГОРОДІ забезпечує відповідний відділ міськради

Відділ запобігання і протидії корупції та взаємодії з правоохоронними органами є відносно новим виконавчим органом Ужгородської міської ради. У своїй діяльності він керується Конституцією України, законами, актами Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування і реалізацію державної антикорупційної політики.

Про особливості роботи, пов’язаної з протидією корупції в Ужгороді, ми поспілкувалися з начальником відділу Віталієм Штефуцою.

– Розкажіть про діяльність відділу. Які його основні функції?

– Основними функціями відділу є: забезпечення реалізації державної політики з питань запобігання і протидії корупції, взаємодії з підрозділами правоохоронних органів, органів юстиції та суду щодо дотримання законності й правопорядку; підготовка, забезпечення і контроль здійснення заходів для запобігання корупції; надання методичної та консультаційної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства; участь в інформаційному і науково-дослідному забезпеченні здійснення заходів щодо запобігання та виявлення корупції, а також у міжнародному співробітництві в зазначеній сфері. Крім того, сюди належить проведення організаційної та роз’яснювальної роботи із запобігання корупції, її виявлення і протидії їй; проведення перевірки фактів своєчасності подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, перевірки таких декларацій на наявність конфлікту інтересів; здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів; розгляд заяв та скарг громадян стосовно дій чи бездіяльності, які містять ознаки корупційних дій і вчинені працівниками виконавчого комітету Ужгородської міської ради.

– Який досвід роботи ви мали до початку керування відділом? Як працюється на цій посаді?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:30


№ 31 (904) ВЛАДА БУДЕ ЗМУШЕНА ЗАСТОСУВАТИ МЕХАНІЗМ ПРИЗУПИНЕННЯ СОЦВИПЛАТ до тих, хто неналежно виконує батьківські обов’язки

В Ужгородській міській раді днями відбулося засідання координаційної ради з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини за участю заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олександра Петіка, заступника міського голови Ужгорода Олександра Білака, депутатів міської ради Юрія Мандича, Мирослава Горвата, Євгена Прозора, керівниці Закарпатського обласного благодійного фонду «Благо» Елеонори Кулчар, голови Товариства музичної культури циган Закарпаття «Лаутарі» Віллі Папа та інших ромських громадських активістів, представників управління освіти Ужгородської міської ради, Управління патрульної поліції Ужгорода і Мукачева.

Олександр Білак розповів присутнім про випадок цього тижня на залізничному вокзалі, коли виявили трьох ромських дітей, які жебракували і нюхали клей. Він також зазначив, що у ЗМІ, в мережі Інтернет дуже багато обурених відгуків стосовно поведінки ромів, а на останній прийом міського голови приходили мешканці вулиці Андрія Палая (колишня Тельмана) з колективним зверненням з цього приводу – тому питання гостре, потребує врегулювання; але слід наголосити, що тут ідеться не про якусь національну нетерпимість чи упереджене ставлення, а власне про проблеми безпритульності та бездоглядності дітей.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:29


№ 31 (904) НАТАЛІЯ ПЕТІЙ-ПОТАПЧУК: «МІСІЯ ЗАКАРПАТСЬКОГО НАРОДНОГО ХОРУ – ЗБЕРЕГТИ НАЙЦІННІШЕ – ТРАДИЦІЇ»

Вклад заслуженого академічного Закарпатського народного хору в розвиток краю безсумнівний. Насамперед тому, що творчість колективу – це велика скарбниця рідних пісень, танців, давнього вбрання, традицій, переданих від дідів-прадідів. Від часу створення – 1945 року – діяльність хору спрямована на збереження національного духу.

Злагоджену роботу колективу, підбір цікавого репертуару, пошук маловідомих пісень та відродження забутих традицій забезпечує на сьогодні художній керівник і головний диригент Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук. Вона розповідає:

«Я корінна закарпатка. Ще з дитинства було величезне почуття патріотизму, гордості за рідний край. Завжди хотіла пізнавати світ, була допитливою, цікавилася історією. Навіть маленькою дуже любила народні пісні – в нас удома часто співали, оживлювали закарпатські традиції. Завжди мені хотілося, щоб наша пісня, закарпатська культура були продемонстровані якнайкраще».

З ранніх років пані Наталія була пов’язана з мистецтвом музики. Після закінчення музичної школи та училища вищу освіту в цій сфері здобувала у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка.

– Ще зі студентських років працювала з багатьма колективами: хоровими, вокальними. Освіта академічна породила вибір – класична музика чи народна. Але моєю мрією завжди було показати саме народну пісню, народне звучання, нашу народну творчість на п’єдесталі, не примітивно. Навіть працюючи з аматорськими колективами, я знала, що все має бути на високому рівні. Зокрема, працювала з ансамблем «Красія». Ми об’їздили майже всю Європу, ще 2004 року представляли Україну в Грузії, – пригадує пані Наталія.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:26


№ 31 (904) РЕФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЦИНИ. Погляд старого лікаря на реформування української охорони здоров’я

Приводом до моїх роздумів над нинішнім станом української медицини послужило різке погіршення демографічної ситуації, пов’язане з переорієнтацією гуманних принципів класичної медицини на ринкові засади економічних відносин у суспільстві, у тому числі в охороні здоров’я. Навіть задекларована реформа сфери охорони здоров’я і проголосовані в першому читанні у Верховній Раді відповідні законопроекти не дають підстав сподіватися на вихід із цієї ситуації, ба більше – вони є сумнівними щодо їх ухвалення в цілому.

Зважаючи на свій 65-річний стаж лікаря, хірурга-практика та організатора охорони здоров’я від первинної ланки до клінічної лікарні обласного центру, скористаюсь можливістю висловитися з ключових питань надання медичної допомоги. Та перед тим пригадалися надто близькі нашому часу слова Олександра Пушкіна: «Тьма низких истин нам дороже, чем возвышающий обман». Під «низькими істинами» мається на увазі важкий стан охорони здоров’я населення, неможливість хворого матеріально забезпечити своє ефективне лікування й оплату наданих йому медичних послуг, низька санітарна культура, повна відсутність пропаганди здорового способу життя в нашому повсякденні. Нині ми повинні глянути правді в очі і не тішити людей швидкими результативними змінами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:25
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS