Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Серпень 2017№ 32 (905) У ВИКОНКОМІ ПОГОДИЛИ ВАЖЛИВІ ПРОГРАМИ: додаткових гарантій соціального захисту ужгородців; забезпечення молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб житлом; підтримки громадських організацій соціального спрямування

Розпочали цьоготижневе засідання виконкому з урочистостей: міський голова виконав почесну місію – вручив відзнаки Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичні операції» ужгородським волонтерам, які беруть активну участь у підтримці наших військовиків, – Людмилі Мандзич, Миколі Новосаду, Степанові Молнару і Євгенію Молнару (на фото). Богдан Андріїв подякував волонтерам за подвижницьку роботу, за постійну допомогу та підтримку захисників України і привітав усіх присутніх із Днем Прапора та 26-ою річницею Незалежності України.

На засіданні члени виконкому погодили Звіт про виконання бюджету м. Ужгорода за січень – червень 2017 року. Як зазначалося, за цей період надійшло доходів (зі трансфертами) на суму 618 млн. 46,4 тис. грн. Порявняно з аналогічним періодом минулого року приріст надходжень становить 169 млн. 918,5 тис. грн. Звіт буде поданий на розгляд сесії міської ради.

Також у виконкомі погодили Програму додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2018 рік. Метою програми є надання адресної матеріальної допомоги громадянам, які потребують соціальної підтримки. Фінансування програми передбачили в розмірі 3 млн. 144 тис. грн. Програму теж мають затвердити на сесії міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/08/17, 12:04


№ 32 (905) ЗАРАДИ ЗДОРОВ’Я ДВОХ ЗАКАРПАТСЬКИХ БІЙЦІВ: у благодійному забігу до Дня прапора взяло участь 135 ужгородців

Захід відбувався у рамках проекту «Цим переможемо», мета якого – допомогти пораненим закарпатцям – ветеранам АТО.

Учасниками забігу стали як команди, так і всі охочі містяни, зокрема команди патрульних, футболістів, прикордонників, люди з особливими потребами на візках.

Долучилися до заходу й міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Ігор Фартушок, працівники виконкому і депутати міської ради.

Всі учасники бігли заради здоров’я двох закарпатських бійців – Івана Говбела і Антона Савка. Іван Говбел зі селища Ясіні Рахівського району – боєць-доброволець 128-ої бригади. Пройшов Дебальцево. З війни привіз дуже складну хворобу – неспецифічний виразковий коліт. Антон Савко у лютому 2015-го під Дебальцевим зазнав важкого поранення в голову. Пережив кому. Обом бійцям потрібне довічне лікування. Участь у змаганнях передбачала внесення благодійної допомоги на користь військовиків.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/08/17, 12:03


№ 32 (905) ДО УЖГОРОДА З КОНЦЕРТОМ ЗАВІТАВ ДАРМШТАДТСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР

Це унікальний проект культурного обміну між країнами. Щороку до Дармштадта з’їжджаються молоді музиканти з усіх міст-побратимів, зокрема і з Ужгорода.

Після прем’єрного концерту молодіжний оркестр у складі 32 музикантів з Іспанії, Нідерландів, Великобританії, Австрії, Угорщини, Німеччини й України демонструє програму в містах-побратимах.

Увечері 22 серпня виступ Дармштадтського молодіжного симфонічного оркестру зібрав повну залу слухачів-поціновувачів у Закарпатському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Братів Шерегіїв. Захід приурочили до Дня незалежності України та 25-річчя побратимських стосунків між Ужгородом і Дармштадтом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/08/17, 12:02


№ 32 (905) В УЖГОРОДІ НИНІ ПЕРЕБУВАЄ ІКОНА, З ЯКОЮ В ПЕРІОД МАЙДАНУ СТАЛОСЯ ДИВО

Перед Днем незалежності України в обласному центрі Закарпаття стартувала благодійна виставка-продаж під назвою «Для бійців від митців». Захід є всеукраїнським.

Картини та ікони вже побували у п’ятьох українських містах. В Ужгороді – шоста за рахунком виставка: кілька було у Львові, а також Червонограді та Києві. За вторговані раніше гроші волонтери купили захисникам тепловізор і втілюють добрі задуми далі, проводячи такі заходи і в інших містах.

Зокрема, на благодійній виставці-продажі в Ужгороді понад 60 митців представили близько сотні робіт: ікони, живопис та графіку. До організації заходу причетний і Рух підтримки закарпатських військових.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  30/08/17, 12:00


№ 31 (904) ДАРМШТАДТСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР дасть концерт в Ужгороді

Концерт оркестру Europajugendorchester Darmstadt (EJOD) відбудеться 22 серпня в Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі імені Братів Шерегіїв за підтримки Ужгородської міської ради. Початок – о 18:00. Вхід вільний.

Захід присвячено Дню незалежності України та 25-річчю побратимських стосунків між Ужгородом і Дармштадтом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:33


№ 31 (904) СПЕЦІАЛІЗОВАНУ ТЕХНІКУ ДЛЯ ПРОЧИЩЕННЯ, САНАЦІЇ, ТЕЛЕІНСПЕКЦІЇ МЕРЕЖ ВОДОВІДВЕДЕННЯ демонстрували в Ужгороді

В. о. міського голови, заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок, директор департаменту міського господарства Володимир Бабидорич, депутат міської ради Василь Гомонай навідалися до Ужгородського водоканалу.

Сюди приїхали представники ТОВ «Імест-Плюс» (офіційний представник компанії RIDGE TOOL COMPANY на території України), аби продемонструвати спеціалізовану техніку для прочищення, санації, телеінспекції зовнішніх мереж водовідведення і дощової каналізації.

Як розповів генеральний директор ТОВ «Імест-Плюс» Василь Бутин, обладнання, котре вони презентують, цікаве тим, що є дуже компактним, для його роботи не потрібно задіювати багатьох працівників. Це обладнання може проїхати вузенькими вулицями в маленьких містах, у дворах, не пошкодивши при цьому бруківки чи дорожнього покриття. За своєю функціональністю воно не поступається великій техніці, може швидко й ефективно прочищати каналізацію, інспектувати якість проведених робіт, стан трубопроводів. Власне, як працює техніка, продемонстрували на вулиці Гойди – перевірили стан мереж.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:32


№ 31 (904) ВОДОКАНАЛ УЖГОРОДА ВДАЄТЬСЯ ДО ВИМУШЕНИХ ЗАХОДІВ: ВІДКЛЮЧЕННЯ ЗЛІСНИХ БОРЖНИКІВ та фіксує втручання мешканців у роботу лічильників

КП «Водоканал м. Ужгорода», влада міста роблять усе можливе для поліпшення якості послуг водопостачання і водовідведення, прагнучи забезпечити цілодобове водопостачання на всій території міста.

Однак, на жаль, не всі споживачі належно виконують свої обов’язки щодо оплати спожитих послуг. Тому підприємство було вимушене вдатися до непопулярного, але дієвого способу змусити боржників сплатити заборгованість. Упродовж минулого тижня було проведено низку заходів із відключення неплатників від мереж водопроводу і/або каналізації. При цьому боржники додатково оплачують роботи з відключення і повторного підключення до централізованих мереж.

Результатом проведених заходів стало те, що 29 абонентів повністю розрахувалися з КП «Водоканал м. Ужгорода», троє – частково погасили борг, чотири бюджетні організації надали гарантійні листи стосовно оплати боргу, щойно надійдуть кошти на їхні рахунки. І лише 6 об’єктів таки позбавлені можливості отримання послуг. Тобто можна зробити висновок, що, за несуттєвим винятком, оплата не проводиться не через відсутність коштів – вони знайшлися перед загрозою позбавлення водопостачання.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:31


№ 31 (904) В УЖГОРОДІ ХОЧУТЬ СТВОРИТИ ЦЕНТР ПІДГОТОВКИ ВОЛОНТЕРІВ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

У міській раді за участі керуючої справами виконкому Ужгородської міськради Олени Макари та з ініціативи голови міської організації Спілки жінок України, голови Ужгородської міської організації Товариства Червоного Хреста Валентини Митровцій цієї середи відбулася робоча зустріч із представниками місцевих громадських організацій щодо розгляду можливості взяти участь у конкурсі для громад Закарпатської області від Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

Були присутні також керівниця громадської організації «Щасливі діти» Ольга Павлова, членкиня правління ГО «Щасливі діти» Людмила Сюзева, голова ГО «Творці країни мрій» Олена Кондратенко, керівниця Благодійного фонду «Все можливо» Олена Логвіненко, представник Благодійного фонду «Все можливо» Олександр Байдебура. Крім того, долучилися до дискусії й поділилися досвідом запрошені на зустріч представники громадської ініціативи «КримSOS» Марія Кисіль та В’ячеслав Ломбросо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:31


№ 31 (904) МЕХАНІЗМ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ В УЖГОРОДІ забезпечує відповідний відділ міськради

Відділ запобігання і протидії корупції та взаємодії з правоохоронними органами є відносно новим виконавчим органом Ужгородської міської ради. У своїй діяльності він керується Конституцією України, законами, актами Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування і реалізацію державної антикорупційної політики.

Про особливості роботи, пов’язаної з протидією корупції в Ужгороді, ми поспілкувалися з начальником відділу Віталієм Штефуцою.

– Розкажіть про діяльність відділу. Які його основні функції?

– Основними функціями відділу є: забезпечення реалізації державної політики з питань запобігання і протидії корупції, взаємодії з підрозділами правоохоронних органів, органів юстиції та суду щодо дотримання законності й правопорядку; підготовка, забезпечення і контроль здійснення заходів для запобігання корупції; надання методичної та консультаційної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства; участь в інформаційному і науково-дослідному забезпеченні здійснення заходів щодо запобігання та виявлення корупції, а також у міжнародному співробітництві в зазначеній сфері. Крім того, сюди належить проведення організаційної та роз’яснювальної роботи із запобігання корупції, її виявлення і протидії їй; проведення перевірки фактів своєчасності подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, перевірки таких декларацій на наявність конфлікту інтересів; здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів; розгляд заяв та скарг громадян стосовно дій чи бездіяльності, які містять ознаки корупційних дій і вчинені працівниками виконавчого комітету Ужгородської міської ради.

– Який досвід роботи ви мали до початку керування відділом? Як працюється на цій посаді?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:30


№ 31 (904) ВЛАДА БУДЕ ЗМУШЕНА ЗАСТОСУВАТИ МЕХАНІЗМ ПРИЗУПИНЕННЯ СОЦВИПЛАТ до тих, хто неналежно виконує батьківські обов’язки

В Ужгородській міській раді днями відбулося засідання координаційної ради з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини за участю заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олександра Петіка, заступника міського голови Ужгорода Олександра Білака, депутатів міської ради Юрія Мандича, Мирослава Горвата, Євгена Прозора, керівниці Закарпатського обласного благодійного фонду «Благо» Елеонори Кулчар, голови Товариства музичної культури циган Закарпаття «Лаутарі» Віллі Папа та інших ромських громадських активістів, представників управління освіти Ужгородської міської ради, Управління патрульної поліції Ужгорода і Мукачева.

Олександр Білак розповів присутнім про випадок цього тижня на залізничному вокзалі, коли виявили трьох ромських дітей, які жебракували і нюхали клей. Він також зазначив, що у ЗМІ, в мережі Інтернет дуже багато обурених відгуків стосовно поведінки ромів, а на останній прийом міського голови приходили мешканці вулиці Андрія Палая (колишня Тельмана) з колективним зверненням з цього приводу – тому питання гостре, потребує врегулювання; але слід наголосити, що тут ідеться не про якусь національну нетерпимість чи упереджене ставлення, а власне про проблеми безпритульності та бездоглядності дітей.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/08/17, 10:29
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS