Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Липень 2017№ 28 (901) «ЄДИНЕ ВІКНО» СОХЗАХИСТУ ЗАПРАЦЮВАЛО. Із його роботою цього тижня ознайомилося керівництво Ужгорода

На початку робочого тижня міський голова Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, керуюча справами виконкому Олена Макара цікавилися, як працює створений нещодавно в міському управлінні праці та соціального захисту населення відділ приймання і видачі документів «Єдине вікно».

На першому поверсі будівлі управління на площі Петефі облаштували сучасне приміщення зі зручностями, де, як і у ЦНАПі, можна здати документи на отримання будь-якої з майже шести десятків соціальних допомог чи послуг. Працюють 8 віконечок, на інформаційних стендах розміщено зразки заяв на різні види допомог, перелік документів, які потрібно подавати. Тут же працюють консультанти, волонтери, котрі допомагають заповнити бланки заяв, підказують, що і як зробити.

«Єдине вікно» в управлінні діє вже понад два тижні. Керівники міської ради прийшли подивитися все в дії, так, щоб не переривати звичного робочого процесу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/07/17, 12:29


№ 28 (901) ВИКОНКОМ СКАСУВАВ МІСТОБУДІВНІ УМОВИ ТА ОБМЕЖЕННЯ ЗАБУДОВИ ДІЛЯНКИ ВУЛИЦЬ 8 БЕРЕЗНЯ – МОЖАЙСЬКОГО

У четвер відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради, на якому розглядалося лише одне питання: про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на вулицях 8 Березня – Можайського.

До відома: напередодні у місті виник резонанс через вирубування дерев на цій ділянці. Тому одразу ж наступного дня вранці це питання розглядалося на нараді під головуванням міського голови Богдана Андріїва, за участю фахівців різних структурних підрозділів Ужгородської міської ради. Були присутні також мешканці будинків, що поруч із цією ділянкою, і представники фірми-забудовника.

На нараді, а відтак і на засіданні виконкому йшлося, що на земельній ділянці, наданій в оренду 2007 року, забудовники почали підготовчі роботи до будівництва і, без проведення обстежень та складання акта про видалення, зрубали кілька дерев.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/07/17, 12:27


№ 28 (901) БРИГАДА «ХОСПІС УДОМА» ОТРИМАЛА НОВУ МАШИНУ за кошти міського бюджету Ужгорода

Автомобіль Fiat Qubo цієї середи передали ужгородській виїзній бригаді паліативної допомоги за місцем проживання «Хоспіс удома», яка з кінця січня працює при міському центрі первинної медико-санітарної допомоги.

Придбали автомобіль через електронну систему публічних закупівель ProZorro за кошти міського бюджету Ужгорода, вартість – 327 тисяч гривень. Ця автівка дає можливість не лише виїздити бригаді до важкохворих, а й, за потреби, перелаштувати сидіння і привезти лежачого хворого до медичного закладу.

Міський голова Богдан Андріїв зустрівся з колективом бригади паліативної допомоги. Головний лікар міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак розповіла, що від початку роботи цієї групи, майже за півроку, вже взято на обслуговування 77 пацієнтів. Щодня роблять 8-10 виїздів до важкохворих із онкологічними недугами, тих, хто, скажімо, переніс інсульт, ампутацію через цукровий діабет тощо.

У складі бригади 9 фахівців, які попередньо пройшли додаткову підготовку з надання саме паліативної допомоги: лікар-терапевт, три медичні сестри, психолог, два соціальні працівники, духівник, водій.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/07/17, 12:27


№ 28 (901) У «РАДВАНСЬКІЙ» АМБУЛАТОРІЇ ЗРОБЛЕНО КАПРЕМОНТ

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв на тижні оглянув, як виконано капітальний ремонт в амбулаторії міського центру первинної медико-санітарної допомоги на вулиці Гранітній у мікрорайоні «Радванка».

Ремонт проводився без припинення надання медичних послуг мешканцям мікрорайону. Утеплено фасад будівлі, замінено дах, підлоги, систему опалення, встановлено новий котел, проведено внутрішні ремонтні роботи, облаштовано територію. Головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак розповіла, що одне з підприємств міста допомогло встановити паркан.

Богдан Андріїв поспілкувався з медиками, зокрема щодо придбання нових меблів для кабінетів, доповнення охоронної системи сигналізації відеонаглядом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/07/17, 12:26


№ 28 (901) В УЖГОРОДІ ВИВЧАЛИ СТАН ОЧИСНИХ СПОРУД МІСЬКОГО ВОДОКАНАЛУ

Питання безпеки в місті розглянули цієї середи на засіданні комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) Ужгородської міської ради.

Зокрема, обговорили необхідність розробити чіткий алгоритм дій усіх служб, організацій, які залучаються в разі виявлення ртуті, – письмовий документ повинен регламентувати всі процедури: від збирання до перевезення, утилізації небезпечної речовини.

Розглянули і питання стану будівель, розрахованих на масове перебування людей. Міський голова Богдан Андріїв доручив спеціалістам міської ради спільно з ДСНС та поліцією провести перевірки, чи достатньо виходів із таких будівель для кількості людей, на які вони потенційно розраховані, чи не перебуває там зазвичай більше відвідувачів, чи розроблено заходи і плани евакуації на випадок надзвичайних ситуацій, пожеж. Наголошувалося, що чимало розважальних закладів, кафе, ресторанів в Ужгороді містяться в підвалах чи, навпаки, на верхніх поверхах будівель, – тому потрібно подбати про заходи безпеки в разі надзвичайних ситуацій, виникнення паніки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/07/17, 12:26


№ 28 (901) ПІД ЧАС ЗУСТРІЧЕЙ МІСЬКОГО ГОЛОВИ Й УЖГОРОДСЬКИХ ДЕПУТАТІВ ІЗ МЕШКАНЦЯМИ КІЛЬКОХ МІКРОРАЙОНІВ МІСТА порушувалися нагальні питання

У суботу, 15 липня, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв і депутат міськради Дмитро Пацкан зустрілися з мешканцями багатоповерхівок № 31 та № 44 на вулиці Толстого.

У будинку № 31 склалася критична ситуація – у всіх 72-ох квартирах близько тижня не було води через давню проблему з водопостачанням і водовідведенням. Підвали постійно затоплювало, годі було дістатися до труб, усі попередні спроби розв’язати проблему давали тільки короткотерміновий результат.

На сесії минулого тижня депутати підтримали виділення понад 284 тисяч гривень на капітальний ремонт водогону та каналізації в цій багатоповерхівці, і на зустрічі з мешканцями Богдан Андріїв розповів про те, що проектно-кошторисна документація вже готова, обговорив проведення робіт, повідомив про найближчі плани інших робіт у місті загалом.

Пізніше відбулася розмова з мешканцями будинку № 44, де планово виділили гроші на ремонт даху. В цьому будинку 48 квартир, вартість капітального ремонту становить близько 282 тисяч гривень; роботи розпочнуть за тиждень-два і вже до вересня планують закінчити.

• • •

Окрім того, днями міський голова Богдан Андріїв і депутат міськради Володимир Білонка провели зустріч із мешканцями багатоповерхових будинків №№ 68, 70, 72 на вулиці Легоцького.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/07/17, 12:25


№ 28 (901) ДОСВІД ШВЕДСЬКОГО МІСТА І ПАРАЛЕЛІ З УЖГОРОДОМ: корисні практики закордоння для розвитку обласного центру Закарпаття

Для України досвід розвинутих держав є повчальним. Саме тому влада Ужгорода нерідко контактує із закордонними партнерами – з метою засвоєння корисних практик для розвитку міста.

Нещодавно депутат Ужгородської міської ради Микола Сюсько повернувся зі Швеції, де проводилося двотижневе навчання на тему «Ефективне і сучасне публічне управління». Лекції відбувалися на базі університету в місті Мальме, за підтримки Шведського інституту. У заході взяли участь представники різних країн, зокрема Швеції, Литви, Латвії, країн Східного Партнерства.

Вивчивши ідеї, які можна було б реалізувати саме в обласному центрі Закарпаття, депутат вирішив поділитися ними з читачами газети «Ужгород», а ініціативою – з депутатським корпусом.

«Насамперед хотів би провести паралель між досвідом міста Мальме і нашим Ужгородом. Найважливіше – вдалося вивчити сучасні тенденції розвитку Швеції та одного з найбільших міст – Мальме. Однією з найуспішніших практик, що могла б бути цікавою для нашого обласного центру, є практика виходу міста з кризи. Ми дуже часто кажемо, що Ужгород перебуває в деякій кризі (скрутному економічному становищі), незважаючи на те, що впродовж останніх років, завдяки децентралізації, ми отримали значно більше коштів до міського бюджету. Проте є недостатня кількість ресурсів, аби розв’язати теперішні нагальні проблеми нашого міста – водопостачання, стан доріг, ремонти в об’єктах соціальної сфери тощо», – зауважує Микола Сюсько.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/07/17, 12:23


№ 28 (901) ВПРОВАДЖЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО БЮДЖЕТУ В УЖГОРОДІ і долучення міста до проекту USAID обговорили представники влади, громади та експерти

Дискусії щодо впровадження громадського бюджету (бюджету участі) в нашому місті відбувалися цього вівторка у форматі «круглого столу» в історико-культурному центрі «Совине Гніздо».

Міський голова Богдан Андріїв привітав гостей, які приїхали до Ужгорода: В’ячеслава Зубенка, генерального директора Інституту бюджету і соціально-економічних досліджень (проект USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження»); Катерину Борисенко, менеджера проекту, представницю ГО «Соціал Буст»; Андрія Пелехатого, експерта Інституту Регіонального Розвитку, співробітника Інституту регіональних досліджень імені Долішнього НАН України; а також науковців УжНУ, активних ужгородців. Міський голова відзначив, що громадський бюджет запроваджено торік в Ужгороді вперше, але ця ініціатива мала активний відгук громади, подано кілька десятків проектів, більш як половина з них під час голосування здобула значну підтримку містян, уже почалася їх реалізація. Він наголосив: «Це дуже добра практика, бо залучає мешканців до вирішення питань, які важливі для них, дає можливість реалізувати креативні проекти».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/07/17, 12:22


№ 28 (901) СОЦІАЛЬНЕ ТАКСІ – ДЛЯ ЛЮДЕЙ ІЗ ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ. Швейцарські партнери нададуть Ужгороду мікроавтобус із візками

Наприкінці минулого робочого тижня міський голова Ужгорода Богдан Андріїв і його заступник Олександр Білак зустрілися з директоркою Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації «Вибір», керівницею Ужгородського товариства інвалідів «Оптиміст» Василиною Марко, іншими представниками Центру і волонтером Корпусу миру зі США Роландом Лавалі, який допомагає в роботі з людьми з особливими потребами.

Василина Марко подякувала міському голові за надання приміщень у комплексі колишнього бізнес-інкубатора на вулиці 8 Березня і попросила сприяння, аби двома кімнатами можна було обмінятися з організаціями, котрі розміщені на першому поверсі будівлі, адже людям з особливими потребами складно підніматися сходами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/07/17, 12:22


№ 28 (901) ЯК ОФОРМИТИ ПРИБУДИНКОВУ ТЕРИТОРІЮ? Про це в Ужгородській міськраді розповіли керівникам ОСББ і ЖБК

Засідання «круглого столу» на тему «Оформлення прибудинкових територій ОСББ і ЖБК» за участю керівників Ужгородської міської ради – начальника відділу землекористування Олександра Чепкого, начальника управління містобудування та архітектури, головного архітектора міста Олега Боршовського, начальниці відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж департаменту міського господарства Марини Куберки, голів ОСББ, ЖБК днями відбулося в Ужгороді.

Олександр Чепкий розповів про встановлений тимчасовий порядок оформлення земельних ділянок прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків для ОСББ, ЖБК. Тепер ОСББ оформляють прибудинкові території в постійне користування, оскільки законодавчо не врегульована процедура оформлення прибудинкової території ОСББ у власність, хоча статтею 42 Земельного кодексу України передбачена можливість оформлення прибудинкової території або у власність, або в користування. Керівник земельного відділу також повідомив, що готуються зміни до тимчасового порядку оформлення прибудинкової території в Ужгороді, які спростять цю процедуру.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  25/07/17, 12:21
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS