Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 21/06/17№ 23 (896) УЖГОРОДСЬКИХ МЕДИКІВ ПРИВІТАЛИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ

Урочистості до Дня медичного працівника, який відзначатимемо у неділю, 18 червня, відбулися цього четверга в Закарпатській обласній філармонії.

Привітати з професійним святом лікарів і медичних сестер, медиків-ветеранів, санітарів прийшли міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської облдержадміністрації Володимир Маркович, начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар, голова профспілки медичних працівників Закарпаття Володимир Турок.

«Ви є представниками найгуманнішої у світі професії. Щодня стикаєтеся з людським болем, стражданнями, пропускаєте все це через своє серце. Здоров’я ужгородців, а дуже часто і мешканців інших міст чи сіл, залежить від вас. Інколи ваше добре, обнадійливе слово допомагає пацієнтам одужати швидше, ніж ліки. Від себе особисто, від усієї міської ради, депутатського корпусу щиро дякую вам за щоденну важку працю. Ми сподіваємося, що нова медична реформа буде ефективною і ваш труд буде належно оцінений», – сказав Богдан Андріїв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/06/17, 09:51


№ 23 (896) ПРО РЕМОНТИ, ОЧИЩЕННЯ УЖГОРОДА ВІД РЕКЛАМИ, НОВИЙ КОМУНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ спілкувалися керівники міста з журналістами

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, його заступник Ігор Фартушок, керуюча справами виконкому міської ради Олена Макара, секретар міськради Андріана Сушко зустрілися цього тижня з журналістами.

Прес-конференції в Ужгородській міській раді відбуватимуться щомісяця, аби, за словами міського голови, представники ЗМІ мали можливість дізнаватися більше про роботи, що проводяться в місті, події, ставити запитання, які їх цікавлять, а отже – цікавлять громаду і потребують реагування. Богдан Андріїв відзначив, що міська влада відкрита, завжди з задоволенням спілкується з пресою, бере участь у телепередачах і готова якнайширше інформувати громаду про свою діяльність. Він коротко поінформував про роботи, які тепер виконуються в Ужгороді, – капітальні й поточні ремонти вулиць, внутрішньоквартальних територій, покрівель будинків, ремонтні роботи у школах та дитсадках.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/06/17, 09:50


№ 23 (896) БАГАТО ЗВЕРНЕНЬ – ЩОДО РЕМОНТУ ПОКРІВЕЛЬ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ

Майже півсотні ужгородців прийшли на черговий щомісячний особистий прийом до міського голови. Богдан Андріїв розглянув 33 звернення, з них чимало – колективних.

Зокрема, мешканці багатоповерхівки на Минайській, 67 звернулися з проханням облаштувати внутрішньоквартальну територію, просили допомогти розв’язати питання з паркуванням у їхньому дворі великої кількості машин. За словами ужгородців, там залишають свій транспорт продавці базару, що неподалік.

Багато було звернень стосовно ремонту покрівель житлових будинків, які протікають, – наприклад, на Оноківській, 4, Грушевського, 64, Руській, 48, Станційній, 14, Володимирській, 28 та ін. Мешканці багатоповерхівки на вулиці Грушевського, 64 розповіли, що на їхньому подвір’ї є аварійне дерево – висока тополя, яка похилилася, стала небезпечною, тому вони попросили допомогти її зрізати. Міський голова пообіцяв, що комісії виїдуть на місця і вивчать ситуацію.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/06/17, 09:48


№ 23 (896) МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З ТОВ «ЧОТИРИ ЛАПИ УКРАЇНА» підписала міська рада Ужгорода

14-го червня міський голова Богдан Андріїв і директорка зоозахисної організації ТОВ «Чотири лапи Україна» Олександра Лісчишина підписанням меморандуму визначили засади співпраці у розв’язанні проблем безпритульних тварин в Ужгороді.

Команда із шістьох фахівців представництва міжнародної організації з кінця травня працює в обласному центрі Закарпаття – проводить безплатну стерилізацію, щеплення від сказу, ідентифікацію та реєстрацію собак-безхатченків. Директорка зоозахисної організації повідомила, що в Ужгороді задіяні мобільна клініка, двоє ветеринарів, двоє ловців, адміністратор і доглядальник тварин. Значну допомогу надають захисники з ГО «Барбос».

Попереду ще близько тижня роботи, а вже простерилізовано понад 90 собак. Усіх, як розповіла Олександра Лісчишина, відловлювали тільки гуманними методами, вручну. Чотирилапих узято на облік, вони мають блакитну бирку на вусі. До речі, представниця міжнародної організації відзначила, що й досі в Ужгороді є чимало собак із бирками, причепленими їм під час попередньої кампанії 2013 року. Отже, тварини добре почуваються, живуть у звичному середовищі, але головне – вони не принесли потомства, яке би збільшило кількість безпритульних тварин на міських вулицях. Загалом, після акцій і 2013 року, і теперішньої орієнтовно 90% собак-безхатьків в Ужгороді вже будуть стерилізовані.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/06/17, 09:48


№ 23 (896) У МІСЬКРАДІ РОЗГЛЯНУЛИ ВАЖЛИВІ ПРОБЛЕМИ РОМІВ: потрібно проводити роз’яснення, інформаційно-просвітницькі заходи

Днями у міській раді Ужгорода відбулося засідання координаційної ради з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини за участю заступника міського голови Ігоря Фартушка, депутатів міської ради Юрія Мандича (на фото праворуч), Мирослава Горвата (на фото ліворуч), Євгена Прозора і Володимира Химинця, керівниці Закарпатського обласного благодійного фонду «Благо» Елеонори Кулчар, заступника голови Товариства ромів Закарпаття «Рома» та заступника голови Конгресу ромів Закарпаття «Праліпе» Сергія Чічака, голови Товариства музичної культури циган Закарпаття «Лаутарі» Віллі Папа й інших.

Під час засідання розглянули одні з найголовніших проблем ромів – паспортизацію, легалізацію земельних ділянок і житлових будинків ромських поселень. Зазначалося, що багато ромів узагалі не мають документів про народження, документа, який посвідчує особу, належних документів на житло. Це ставить, у деяких випадках для цілих поколінь, ромів під загрозу безгромадянства. Також вони стають особливо вразливими, бо не мають доступу до основних послуг – соціальних виплат, працевлаштування, освіти.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/06/17, 09:47


№ 23 (896) НА ЗАСІДАННІ ВИКОНКОМУ НАГОРОДИЛИ МАТІР-ГЕРОЇНЮ і проаналізували минулий опалювальний сезон

Цьоготижневе чергове засідання виконавчого комітету Ужгородської міськради міський голова розпочав зі вручення ужгородці, багатодітній матері Олександрі Дзіковській (на фото) почесної відзнаки «Мати-героїня», яку їй було присвоєно Указом Президента України. Богдан Андріїв подякував пані Олександрі за те, що гідно виховала вісьмох дітей, наголосив, що вона є прикладом, побажав міцного здоров’я, добробуту родині.

Почесні грамоти Ужгородської міської ради Богдан Андріїв вручив і патрульним Управління патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві, які минулого тижня, ризикуючи життям, затримали злочинців на краденому автомобілі, подякував їм за службу. Відзнаки отримали лейтенанти поліції Аліна Маріонда, Володимир Зубанич і Ярослав Романишин.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/06/17, 09:45


№ 23 (896) ІГОР РОШКО: «КОЛИ БАЧИШ, ЯК ДИТИНА ОДУЖУЄ, ЯК ВИПРОМІНЮЄ ПОЗИТИВНІ ЕМОЦІЇ, – ЦЕ БЕЗЦІННО»

Діти – майбутнє нації. А здорові діти – квітуче майбуття народу. Принаймні за охорону здоров’я маленьких ужгородців можна не тривожитися, адже в дитячій клінічній лікарні міста створені всі умови для того, щоб юні пацієнти швидко ставали на ноги.

Напередодні свята медичних працівників, яке відзначаємо 18 червня, ми поспілкувалися з головним лікарем Ужгородської міської дитячої клінічної лікарні Ігорем Рошком – про педіатрію в обласному центрі Закарпаття і медицину в цілому.

Ігор Гаврилович у цій галузі працює вже 31 рік, вісім з яких – очолює її в Ужгороді. Медик переконаний: для того, щоб головний лікар знав, як треба обстежувати й лікувати, найперше він має бути фахівцем своєї справи.

– Пане Ігорю, чим для вас є медицина?

– Медицина – це взагалі покликання. Думаю, навряд можна бути лікарем, який повністю віддає себе роботі, якщо не любити цю справу і тих пацієнтів, що до тебе звертаються. Тому добре, коли професія приносить задоволення і є улюбленою. Це наповнює особливим змістом не тільки робочу діяльність, а й життя загалом.

– Навіть в улюбленій роботі трапляються труднощі. Що є найскладнішим у професії лікаря?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/06/17, 09:43


№ 23 (896) ПРОЕКТИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ обговорили під час зустрічі в Ужгородській міській раді

Заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок зустрівся з директоркою Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації «Вибір» Василиною Марко, іншими представниками Центру і волонтером Корпусу миру зі США Роландом Лавалі, який допомагає в роботі з людьми з особливими потребами.

Василина Марко розповіла, що ще 2015 року «Вибір» і Ужгородське товариство інвалідів праці та дитинства «Оптиміст» звернулися до Корпусу миру з проханням скерувати до них волонтера; з різних об’єктивних причин справа затрималася, але нарешті приїхав і вже працює Роланд Лавалі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/06/17, 09:42
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS