Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 14/06/17№ 22 (895) ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ПРАЦЮЄ І РОЗВИВАЄТЬСЯ. Переймаємо досвід інших міст, де роблять усе комплексно

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв та головний архітектор міста Олег Боршовський на телеканалі «Тиса-1» у програмі «Про головне», яка вийшла в ефір 1 червня, презентували проекти майбутніх реконструкцій окремих об’єктів міста і відповідали на запитання ведучого Олександра Мерявчика, журналістів Віталія Глаголи, Лариси Романюк, Петра Гойса. Пропонуємо виклад розмови читачам газети «Ужгород».

– В Ужгороді активно тривають ремонти і вулиць, і тротуарів. Про окремі ділянки й аспекти цих робіт ми поговоримо детальніше, але хотілося б загальну характеристику. Як тривають роботи? Чи йде все за планом? І, власне, чи задоволені ви ходом виконання цих робіт?

Богдан Андріїв: – Місто працює, ремонтні роботи тривають. На початку цього сезону нам трохи завадили погодні умови: фактично, травень був першим місяцем після зими, де вже не було кількаденних дощів, щоб ми могли приступити до активної фази капітальних і поточних ремонтів наших доріг. Наразі триває капітальний ремонт на вулиці Заньковецької (на ділянці від проспекту Свободи до вулиці Грушевського). До речі, на цій ділянці для легкових автомобілів ми плануємо запустити дворядний рух. Сподіваємося, найближчим часом усі роботи будуть завершені.

Також триває капітальний ремонт вулиці Берчені, яка переходить у вулицю Тимірязєва. Ця ділянка вже заасфальтована до перехрестя, і ми тепер рухаємося далі в напрямку вулиці Підгірної.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/06/17, 11:46


№ 22 (895) ПРОЇЗД У ПІШОХІДНУ ЗОНУ ПЛОЩІ ПЕТЕФІ ЗАБОРОНЕНО!

На Православній та Київській набережних в Ужгороді встановили знаки «В’їзд заборонено».

Відповідно до рішення комісії з безпеки дорожнього руху та координації роботи автотранспорту Ужгородської міськради працівники КП «КШЕП» установили дорожні знаки «В’їзд заборонено» на повороті біля колишньої міської санепідемстанції на Київській набережній та неподалік Генерального консульства Угорщини в Ужгороді на Православній набережній.

Проїзд у пішохідну зону площі Петефі заборонено.

ПРОХАННЯ ДО ВОДІЇВ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ – НЕУХИЛЬНО ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ!

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/06/17, 11:41


№ 22 (895) РЕЗУЛЬТАТИ СЛУХАНЬ ЩОДО УНІФІКАЦІЇ НАЗВ ВУЛИЦЬ МІСТА оприлюднені на сайті міськради

Під час громадських слухань в Ужгородській міській раді відбулося обговорення назв вулиць, провулків, площ міста, приведених до єдиного уніфікованого порядку найменування.

Керуюча справами виконкому Олена Макара повідомила, що відповідно до розпорядження міського голови Богдана Андріїва було створено робочу групу, яка впродовж кількох місяців проводила уніфікацію назв вулиць міста. Кожну назву проаналізували і дослідили, в результаті члени робочої групи сформували свої рекомендації, які оприлюднені на сайті міської ради, де охочі можуть із ними ознайомитися.

Наголошувалося, що в жодному разі не йдеться про перейменування вулиць, а тільки про впорядкування назв. Наприклад, однією з рекомендацій стосовно вулиць, названих чиїмсь ім’ям, є написання повних назв, тобто писати повністю ім’я, а не ініціали перед прізвищем – не І. Франка, а Івана Франка і т. п.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/06/17, 11:41


№ 22 (895) МІСЬКА ВЛАДА ВІДСТОЯЛА ІНТЕРЕСИ УЖГОРОДЦІВ: Вищий господарський суд України поставив крапку в епопеї з прибудинковою територією на Минайській

Як ми вже повідомляли, у 2011 році Ужгородська міська рада рішенням сесії передала прибудинкову територію багатоквартирних будинків №№ 10, 12 на вулиці Минайській в оренду на 5 років приватній фірмі «Укрвест» для будівництва та обслуговування адміністративного комплексу. У липні 2016 року на сесії було ухвалено рішення про поновлення договору оренди, однак після детального вивчення міський голова Богдан Андріїв скористався щодо нього правом вето.

Питання подали на повторний розгляд сесії міської ради, на якій депутати підтримали позицію міського голови і не дозволили продовжити договір оренди. Таким чином ділянка повернулася у користування громади.

ПП «Укрвест» звернулося до суду з вимогою поновити договір оренди землі на новий термін – на 5 років, до 2021-го.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/06/17, 11:40


№ 22 (895) В УЖГОРОДІ СТАРТУЄ «МАЙСТЕРНЯ МІСТА» + Програма заходу

Проект запрацює в обласному центрі Закарпаття вперше, заходи відбуватимуться від 19-го по 25 червня. Про це розповіли заступник міського голови Олександр Білак і радниця міського голови на громадських засадах Маріанна Собран (на фото) під час зустрічі зі представниками громадських організацій та ініціатив, які братимуть участь у «Майстерні».

Обговорювалися організаційні питання – від проведення кожного з заходів до технічного оснащення і забезпечення всім необхідним. Зазначалося, що головна мета «Майстерні міста» – зацікавити активних ужгородців, представників громадських організацій у діалозі на актуальні для міста теми.

«Майстерня міста» – це урбаністично-культурний проект, який стартував у 2012 році з ініціативи виконавців проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» – німецького Товариства з обмеженою відповідальністю GIZ GmbH, за дорученням уряду Німеччини, і Львівської міської ради. За 5 років створено відкриту платформу для інноваційних ідей, діалогу та співпраці між громадськими організаціями, представниками міської влади й активними мешканцями.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/06/17, 11:40


№ 22 (895) МІСЬКИЙ ГОЛОВА ОБГОВОРИВ МОЖЛИВОСТІ СПІВПРАЦІ З НІМЕЦЬКОЮ САКСОНІЄЮ під час зустрічі в обласній раді

Голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, заступник голови Закарпатської ОДА Володимир Колесніков, заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, керівники структурних підрозділів облради й ОДА, представник Державної прикордонної служби України зустрілися цієї середи зі членами парламенту Саксонії (Німеччина) Андре Бартом і Маріо Бегером, членом Федеральної програмної комісії Христофом Нойманом, членом районного правління м. Майзена Штефаном Вайдманом та оберкомісаром Федеральної поліції Міхаелем Ульманом.

Закордонні гості – це члени партії «Альтернатива для Німеччини», які зацікавлені в розвитку Європи і мають бажання ближче ознайомитися із Закарпаттям у цілому та Ужгородом зокрема.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/06/17, 11:38


№ 22 (895) ОЛЕКСАНДРА ГАРКУША: «ЧАС НЕ ГУБИТЬ ЕНТУЗІАЗМУ, ЯКЩО ЦЕ – УЛЮБЛЕНА СПРАВА»

Відома ужгородська художниця і видавець Олександра Гаркуша не тільки допомагає книжкам з’являтися на світ, а й робить із них справжні мистецькі творіння. Більше ніж за десять років існування видавництва тут вийшло друком понад дві сотні різноманітних літературних видань і художніх альбомів.

ПОЧАТОК ДІЯЛЬНОСТІ Й ПЕРША КНИЖКА

У невеликому офісі видавництва пані Олександри справді затишно. На полицях – кольорові книжки, а на стінах – грамоти. Не одну нагороду видавництво отримало за втілення письменницької душі як закарпатських авторів, так і літераторів з інших областей.

«Те, що малювати – моє покликання, я зрозуміла ще дитиною. Досі збереглися мої перші зошити з «карлючками». Тоді не уявляла себе ніким іншим, як художницею. Тепер думаю, що могла би спробувати себе ще в якійсь професії. Однак я рада, що можу робити справу, яка мені дійсно до душі», – зізнається Олександра Гаркуша.

Після закінчення Ужгородського училища прикладного мистецтва ім. А. Ерделі вона навчалася в Українській академії друкарства ім. Івана Федорова, де здобула спеціальність художника-графіка. Захоплення видавничою справою почалося з роботи у видавництві «Закарпаття».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/06/17, 11:36
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS