Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 22/05/17№ 19 (892) У МІСЬКІЙ ЦЕНТРАЛЬНІ КЛІНІЧНІЙ ЛІКАРНІ ВІДРЕМОНТУВАЛИ ТЕРАПЕВТИЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Відділення, у якому наприкінці лютого закінчили капітальний ремонт, відвідали голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, депутати обласної ради Андрій Андріїв і Леонід Баранюк, депутати міської ради Юрій Мандич, Василь Гомонай, начальник відділу охорони здоров’я міськради Василь Решетар, начальник управління капітального будівництва Адам Юрко.

Із часу введення в експлуатацію медзакладу, а це було кілька десятків років тому, терапевтичне відділення жодного разу не ремонтувалося капітально. Відділення велике, розраховане на 45 ліжок. Тут лікуються дуже важкі хворі, майже третина з них – соціально незахищені, тому важливо забезпечити там належні умови для пацієнтів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/05/17, 13:11


№ 19 (892) ЛІТНІ КАНІКУЛИ В УЖГОРОДІ: діятимуть пришкільні табори і мовні школи

Наближається улюблена пора всіх школярів – літні канікули. Це період, коли втомленим від навчання дітям потрібно добре відпочити і набратися сил та здоров’я. Однак розлучатися зі шкільними друзями для цього зовсім не обов’язково, адже разом із ними можна гарно провести час у літньому таборі.

Рішенням сесії Ужгородської міської ради затверджено Програму відпочинку та оздоровлення дітей на 2017–2019 роки, що передбачає організацію пришкільних таборів і мовних шкіл. Уже незабаром, від 29 травня до 16 червня, в Ужгороді діятимуть і пришкільні літні табори відпочинку з денним перебуванням, і мовні школи, де працюватимуть учителі спеціалізованих навчальних закладів із вивчення іноземних мов.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/05/17, 13:10


№ 19 (892) ІГОРЯ ФАРТУШКА ПРИЗНАЧИЛИ ЗАСТУПНИКОМ МІСЬКОГО ГОЛОВИ

Цього четверга, після перерви у пленарному засіданні, депутати Ужгородської міської ради продовжили роботу чергової ХІI сесії.

27-ма голосами «за» підтримали призначення заступником міського голови Фартушка Ігоря Івановича. Ігор Фартушок розповів присутнім у залі про себе, свою професійну діяльність, про те, над якими напрямками працюватиме в міській раді.

Більшість проектів рішень, що стосувалися доповнення до програми приватизації, міські обранці на цьоготижневому пленарному засіданні не підтримали. Проголосували за включення до програми приватизації тільки двох об’єктів – будівель на вулиці Перемоги, 23а і на вулиці Руській, 38, котрі підлягатимуть приватизації шляхом викупу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/05/17, 13:08


№ 19 (892) У ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ УЖГОРОДА ПОРОДІЛЬ ПРИВІТАЛИ З ДНЕМ МАТЕРІ

Усіх матусь, які з новонародженими дітками перебували на початку тижня в міському пологовому будинку, вітали з Днем матері представниці міського благодійного фонду «Клуб «Альтруса» Ужгород».

За порадами медиків, підготували невеличкі подарунки з найнеобхіднішого для кожної мами: памперси, пелюшки, гігієнічні вологі серветки, дитячий крем і чай.

До «Альтруси» в Ужгороді входять ініціативні жінки, які успішно працюють у бізнесі, медицині, освіті тощо. Фонд діє в місті від початку 90-их років. Трохи більше ніж два роки тому, після деякої паузи, він активізував свою діяльність із громадської ініціативи керівниці ДПІ в м. Ужгороді Марії Бадиди.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/05/17, 13:07


№ 19 (892) НОВОПРИЗНАЧЕНИЙ ГЕНКОНСУЛ СЛОВАЧЧИНИ В УЖГОРОДІ зустрівся з міським головою обласного центру

Під час зустрічі, що відбулася на початку тижня, обговорювалися перспективні напрямки співпраці, продовження і розвиток контактів зі словацькими містами-побратимами Ужгорода.

У розмові з призначеним нещодавно Генеральним консулом Словацької Республіки в Ужгороді Мірославом Мойжітою йшлося, зокрема, про необхідність пришвидшення процедур під час перетину кордону, адже тривале простоювання в пункті пропуску гальмує транскордонні проекти і розвиток бізнесу. Пан консул докладно цікавився напрацьованими контактами, програмами, які діють зі словацькими партнерами в Ужгороді; відзначив навчальні програми для школярів і студентів, зацікавленість, яка є в обласному центрі та й на Закарпатті загалом до вивчення словацької мови; наголосив на важливості повернення в Україну словацького бізнесу, який дещо відсторонився через події на Сході України.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/05/17, 12:56


№ 19 (892) ЗА СУМЛІННУ СЛУЖБУ І ЗАХИСТ НАШОЇ ДЕРЖАВИ

Урочиста зустріч з нагоди 14-ої річниці з дня створення Ужгородського зонального відділу Військової служби правопорядку, а також повернення військовослужбовців із зони проведення АТО відбулася вчора в Ужгородському зональному відділі ВСП.

Із вітальними словами до бійців звернулися заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок, військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату Богдан Череміський, начальник Ужгородського зонального відділу Військової служби правопорядку у Збройних силах України Федір Міцель та інші.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/05/17, 12:55


№ 19 (892) ЯК В УЖГОРОДІ «ПРИЖИЛИСЯ» КОНТЕЙНЕРИ, ДЕ МОЖНА ЗАЛИШИТИ РЕЧІ ДЛЯ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ

Уже другий місяць біля приміщення міської організації Товариства Червоного Хреста стоять два контейнери, призначені для вживаних речей, що можуть стати у пригоді малозабезпеченим містянам. Ужгородці активно несуть із дому непотрібні одяг, взуття, іграшки та книжки, адже переконані – вони комусь пригодяться.

Нагадаємо, що контейнери з антивандальним захистом місту подарувала фірма «АВЕ-Ужгород». Сортують і передають речі тим, хто їх потребує, працівники Ужгородської міської організації Товариства Червоного Хреста України. «Відколи тут встановили контейнери, в яких можна залишати вживані речі, допомагати стало набагато простіше», – запевняють в організації.

Кожні 4-5 днів речі з контейнерів виймають, сортують і пропонують тим, хто потребує допомоги, – переважно багатодітним сім’ям, малозабезпеченим ужгородцям.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/05/17, 12:54


№ 19 (892) ЄДИНИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ ПРОФСПІЛОК В УКРАЇНІ, ЯКИЙ НЕ ЗМІНИВ ПРОФІЛЮ, може стати ще одним ужгородським цілорічним концертним майданчиком

Ужгородський будинок культури профспілок на тижні оглянув разом із головою облпрофради Володимиром Фленьком міський голова Богдан Андріїв.

У приміщенні Будинку культури профспілок – єдиного в нашій державі, який не змінив профілю, – проводять свої репетиції чимало ужгородських колективів, знаних навіть далеко за межами України. Це академічний камерний хор «Кантус» під керівництвом народного артиста України Еміла Сокача, заслужений ансамбль танцю України «Юність Закарпаття», зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Джерельця Карпат», зразковий дитячий ансамбль танцю «Веселка» та інші.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/05/17, 12:53


№ 19 (892) СПРАВА ПРОФЕСОРА ІВАНА ЗАПІСОЧНОГО ЖИВЕ. До 95-річчя від дня народження вченого

Чим далі час віддаляє нас від пам’ятних подій, визначних постатей минулих літ, тим ясніше проявляється їх велич. Особливо – велич людини, життя якої було яскравим прикладом для багатьох, людини, яка помітно вплинула на хід подій, на життя і долю тих, хто був поруч. Такою постаттю в житті ужгородських фізиків, тих, хто навчався у нього, працював разом з ним, був Іван Прохорович Запісочний – доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат премії ім. К. Д. Синельникова НАН України, державний стипендіат, почесний громадянин м. Ужгорода, якому 12 травня 2017 року виповнилось би 95 років.

З іменем професора І. П. Запісочного пов’язана ціла низка піонерських оригінальних досліджень у фізиці електрон-атомних, електрон-іонних зіткнень, спектроскопії вакуумного ультрафіолетового діапазону, газової квантової електроніки, нелінійної оптики. Отримані результати мали фундаментальне значення для розвитку цих галузей, а також знайшли широке застосування в суміжних галузях науки і техніки. Його перу належать понад триста наукових праць і 12 авторських свідоцтв на винаходи, більшість із яких є визначальними для атомної фізики.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/05/17, 12:53


№ 19 (892) УЖГОРОДСЬКОМУ КОЛЕДЖУ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ – ЮВІЛЕЙНИХ СІМДЕСЯТ!

Чудову концертну програму для своїх шанувальників підготував колектив закладу, відомого не тільки на Закарпатті, а й у всій Україні та далеко за її межами своїми випускниками, історією і традиціями.

Масштабний святковий концерт «У мистецтві, натхненні, любові» з нагоди 70-річчя коледжу нещодавно відбувся в обласному муздрамтеатрі.

Глядацька зала була повна вщерть: на ювілейний концерт прийшли і теперішні педагоги та студенти коледжу, і викладачі, що вже на заслуженому відпочинку, колишні вихованці, керівники області й міста, представники галузі культури, творчих спілок, батьки студентів, просто поціновувачі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/05/17, 12:50
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS