Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 21/03/17№ 10 (883) «КАБІНЕТ УЖГОРОДЦЯ». Наше місто стало першим на Закарпатті, яке відкриває своїм мешканцям шлях до електронних послуг

Можливості і функціонування цифрової екосистеми «Кабінет ужгородця», розробленої в рамках тристоронньої співпраці проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Ужгородської міськради та громадської організації «Вголос», представили в міській раді. З цієї нагоди до обласного центру Закарпаття завітали міжнародний менеджер проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Гендрік ван Зіл, координаторка з інноваційного врядування цього проекту Марія Гуцман, спеціаліст із розвитку громад, який координує проекти в кількох областях, Олександр Рябий, інженер проекту Лариса Батченко.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, відкриваючи зібрання, подякував представникам проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», ГО «Вголос, ІТ-спеціалістам на чолі з Владиславом Паніним, які втілили інноваційний задум, і наголосив, що Ужгород має добрий досвід співпраці з ЄС/ПРООН в оновленні, капітальних ремонтах багатоповерхівок, мешканці яких оформили статус ОСББ. У цьому багато допомогли координаторки Проекту ЄС/ПРООН «МРГ-3» в Закарпатській області Марія Йовбак і Любов Павлович. А тепер наше місто стало першим на Закарпатті, яке відкриває своїм мешканцям шлях до електронних послуг, впровадивши елементи електронної демократії.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/03/17, 13:47


№ 10 (883) ПРАЦІВНИКІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОЇ СФЕРИ ВІТАЛИ з професійним святом

Щороку третьої неділі березня відзначається День комунальника України. Праця комунальників важка і часто невдячна, у повсякденному житті на свою адресу вони чують більше скарг, ніж похвали. Проте щодня вони виходять на роботу, підмітають вулиці чи збирають сміття, лагодять вуличне освітлення, дбають про те, щоб в оселях було світло, вода… Тобто роблять усе для комфортнішого життя людей.

У четвер в Ужгороді відбулися урочистості з нагоди професійного свята працівників житлово-комунальної сфери. Спочатку в Закарпатській обласній державній адміністрації очільники області, міста відзначили грамотами і подяками керівників та найкращих працівників галузі.

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль подякував комунальникам за нелегку і водночас надзвичайно важливу для життєдіяльності міст, області загалом роботу, побажав витримки й достойної оцінки роботи споживачами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/03/17, 13:45


№ 10 (883) В УЖГОРОДІ ЗАРЕЄСТРУВАТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ можна буде в пологовому будинку

Свідоцтво про народження дитини отримати відразу в пологовому будинку Ужгорода можна від 14 грудня 2015 року. А з наступного вівторка, 21 березня, тут же можна буде зареєструвати і місце проживання малят.

Що і як потрібно зробити, аби батьки могли повною мірою користуватися новою послугою, яку роз’яснювальну та інформаційну роботу провести, обговорили на нараді керуюча справами виконкому Ужгородської міської ради Олена Макара, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами і запобігання корупції та боротьби з нею Ігор Фартушок, начальниця Центру надання адміністративних послуг Жанна Павлув, головний спеціаліст відділу реєстрації місця проживання Олег Алентьєв, заступниця начальника Головного територіального управління юстиції Маріанна Готра, заступник начальника управління – начальник відділу державної реєстрації ЗМІ та громадських формувань УДР Головного територіального управління юстиції Олександр Горзов і начальник Ужгородського міського відділу реєстрації актів цивільного стану Тетяна Лендєл-Склярова.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/03/17, 13:44


№ 10 (883) В УЖГОРОДІ ВІДБУДЕТЬСЯ IV МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДИТЯЧО ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ «ВЕСНЯНИЙ БАЛ»

Фестиваль, який уже традиційно навесні збирає талановитих дітей та молодь з різних куточків України в нашому гостинному місті, проведуть 24–26 березня в «ПАДІЮНі». Цього разу на «Весняний бал» завітає понад 500 учасників – із Києва, Дніпра, Одеси, Львова, Кривого Рогу, Покровська (Красноармійськ), Вінниці та Закарпатської області.

На сцені виступлять колективи вокального, хореографічного та інструментального жанрів.

Організатори фестивалю серед цілей заходу виділяють розвиток і популяризацію дитячої творчості, формування творчого потенціалу молодого покоління, виявлення та заохочення талановитих виконавців.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/03/17, 13:44


№ 10 (883) ЗРАЗКОВИЙ ПРИКЛАД ТОГО, ЯК ПОТРІБНО ОБ’ЄДНУВАТИСЯ, – перше створене в Ужгороді ОСББ «Свожек»

Представники «Свожека» стверджують, що основою успішного функціонування об’єднання співвласників багатоквартирного будинку є свідомість мешканців, – тоді буде і результат.

За минулі два роки і початок поточного в місті створено 263 ОСББ, усього ж у реєстрі Ужгорода на сьогодні налічується 298 ОСББ. У кожного з них є як позитивні сторони діяльності, так і певні проблеми.

Ми починаємо серію публікацій про життя-буття містян, що створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Сьогодні розмовляємо з головою першого в Ужгороді ОСББ «Свожек» Катериною Станкевич.

– Пані Катерино, розкажіть, чи були у вашому будинку противники створення ОСББ.

– Наш будинок № 34 на вулиці Олександра Капуша (колишня Мондока) раніше був відомчим і підпорядковувався «Укрколгосппроекту», але згодом організацію розформували і передали будинок на баланс мешканцям, які й вирішили створити ОСББ. Цю ідею підтримали всі без винятку на загальних зборах, бо не хотіли прив’язуватися до ЖРЕРу. Створили ми ОСББ «Свожек» 2001 року. Назва розшифровується як «Своя ЖЕК». Першим керівником ОСББ був А. М. Петровський, а 2008 року мешканці обрали мене.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/03/17, 13:43


№ 10 (883) ЮРІЙ МАНДИЧ: «РАЗОМ ЗА РІК МИ ЗРОБИЛИ СТІЛЬКИ, СКІЛЬКИ НЕ ВДАВАЛОСЯ ЗА МИНУЛІ РОКИ. ПОПЕРЕДУ – ЩЕ БАГАТО РОБОТИ». Депутат Ужгородської міської ради від округу № 16 – про зроблене у 2016-му

– Незважаючи на труднощі, можемо сказати, що у 2016 році все ж було багато й чудового – ми жили, любили, раділи дітям, працювали, будували. А головне – робили наш мікрорайон «Радванка» ще кращим. Стільки, скільки нам вдалося цього року, напевно, мало коли і вдавалося. А все тому, що ми діяли спільно й не опускали рук.

Саме тому я зараз хочу подякувати – у першу чергу своїм виборцям за довіру і можливість продовжити роботу, колегам та однодумцям – за співпрацю, друзям і рідним – за підтримку. Впевнений – люди бачать, що не кидаю слів на вітер, намагаюся допомагати їм у розв’язанні їхніх проблем. Це дуже приємно, коли ти не лише виправдовуєш кредит довіри своїх виборців, з якими живеш поруч, а й маєш серед них повагу за вже виконану роботу.

Вдячний усім, із ким вдалося налагодити плідні робочі стосунки. Перед усім щира подяка міському голові Богданові Андріїву. За його підтримки багато справ рухаються вперед, місто ожило, в тому числі вдалося розв’язати низку проблем нашого мікрорайону, які роками були забуті. Неабияка заслуга в цьому і всієї нашої команди, депутатського корпусу, колег із міськради. Якраз тепер, коли є сильна, потужна команда однодумців, у місті вдається справді робити кардинальні зміни, і всі це бачать.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/03/17, 13:42


№ 10 (883) «ПЕРЕДБАЧЕННЯ, ЯКІ ВИДАЮТЬ ЗАКАРПАТСЬКІ СИНОПТИКИ, МАЮТЬ ДУЖЕ ВИСОКИЙ РІВЕНЬ СПРАВДЖУВАНОСТІ» – ВАСИЛЬ МАНІВЧУК

Кожен із нас полюбляє стежити за прогнозами погоди. Однак ми рідко задумуємося над тим, якою кропіткою є робота синоптиків і всього колективу гідрометеоцентрів. Щодня працівники гідрометеослужб спостерігають за змінами погодних умов, сумлінно фіксуючи гідрометеорологічні явища та елементи. Наступного тижня, 23-го березня, відзначатиметься Всесвітній метеорологічний день, і з цієї нагоди ми вирішили поспілкуватися з Василем Манівчуком, начальником Закарпатського обласного центру з гідрометеорології.

– Василю Миколайовичу, якими напрацюваннями обласного гідрометцентру можете похвалитись?

– Перш за все відзначу, що Закарпатський обласний центр із гідрометеорології є структурним підрозділом Українського гідрометцентру і входить до сфери управління Державної служби з надзвичайних ситуацій. Нашими основними функціями є проведення спостережень як за гідрометеорологічними явищами, так і за забрудненням довкілля. Не менш важливим є прогнозування погодних умов і гідрологічного режиму, попередження й інформування населення, органів влади, колег зі суміжних країн про ризики виникнення надзвичайних чи стихійних гідрометеорологічних явищ. Загалом спектр наших спостережень за гідрометеорологічними елементами і забрудненням навколишнього природного середовища є дуже широким.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/03/17, 13:39


№ 10 (883) ВИХІДНІ ПРОГНОЗУЮТЬ ХОЛОДНИМИ І ДОЩОВИМИ, ПРОТЕ З НАСТУПНОГО ТИЖНЯ ПОТЕПЛІШАЄ ДО 15 ГРАДУСІВ

Фах синоптика вимагає таких рис характеру, як пунктуальність, заповзятість і наполегливість. Провідний синоптик відділу метеорологічного прогнозування та гідрометеорологічного забезпечення Закарпатського обласного гідрометцентру Василина Блох пропрацювала у цій сфері понад 30 років. Від неї ми зараз дізнаємося про погоду на найближчі дні та специфіку роботи метеорологів.

– Перше, актуальне, мабуть, для всіх запитання: якою ж буде погода найближчими днями в Ужгороді?

– Сьогодні та завтра – дощовою і прохолодною, температура повітря вдень сягатиме 4-9 градусів тепла, вночі – від 2 градусів морозу до 3 градусів тепла. Проте вже 20 березня почне теплішати, опади припиняться, вдень буде 10-15° С, уночі – в межах 0–5 градусів.

– Побачимо, чи справдиться ваш прогноз! Василино Іванівно, як взагалі виникло бажання здобути фах метеоролога?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/03/17, 13:38
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS