Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 13/03/17№ 9 (882) БОГДАН АНДРІЇВ – ЛЮДИНА, ЯКУ ОБРАЛО МІСТО

Він увійшов у передвиборчу боротьбу за головне крісло закарпатського обласного центру в когорті потужних, відомих і активних людей. Будьмо відверті – на старті цієї гонитви мало хто всерйоз сприймав мерські амбіції Андріїва. Однак уже незабаром його участь у наступному етапі виборів мало в кого викликала запитання. А вже у другому турі його конкурент, відомий своїми нестандартними рішеннями і прогнозованими симпатіями значної частини ужгородського електорату, помітно занервував: стало очевидним, що не дуже знайомий значній частині соціуму Богдан Андріїв має більшу підтримку, ніж занадто впевнений у собі Ратушняк. Стрімка кар’єра колишнього міського депутата зламала відомий у своїй традиційній ротації дует міських голів Ужгорода: Погорєлов-Ратушняк. І місто обрало нове прізвище…

Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю, яке днями міський голова Ужгорода дав журналістам Інтернет-сайту uzhgorod.in.

– Богдане Євстафійовичу, а ви не шкодуєте сьогодні, що взялися до цієї справи?

– Ні…(усміхається). Мушу сказати: життя змінилося докорінно! Денний графік розписаний до дрібниць, з’явилося нове коло спілкування…

– Приємне?

– По-різному буває… Звичайно, багато людей, різних сфер життя. І серед людей – багато різних. Сказати, що кожна розмова цікава, буде нечесно. Але це – моя робота…

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/03/17, 12:16


№ 9 (882) ОЛЕНА МАКАРА: МАЄМО ЧУДОВИЙ ДЕМОКРАТИЧНИЙ МЕХАНІЗМ ДОЛУЧЕННЯ ВСІХ УЖГОРОДЦІВ ДО УХВАЛЕННЯ РІШЕНЬ

Завершуємо цикл матеріалів про членів Ужгородського виконавчого комітету. І «останні штрихи» – від «диригента» злагодженої роботи всього виконкому, або, як вона скромно називає свої функції, «диспетчера» – керуючої справами виконкому Олени Макари.

– Олено Михайлівно, ви за посадою входите до складу виконкому. Розкажіть детальніше про цю роботу.

– Моя робота як члена виконкому починається задовго до самого засідання. Адже за обов’язками керуючий справами ще й організовує підготовку засідань виконавчого комітету. А це значить, що треба завчасно визначити коло питань, які саме вноситимуться на розгляд, прослідкувати, щоб виконавці належно підготували проекти рішень, опрацювати їх, вивірити. При цьому і проекти рішень, і сформований порядок денний треба у визначені терміни оприлюднити на сайті, вчасно надати пакет документів для вивчення всім членам виконкому.

Виконую своєрідну «диспетчерську функцію» і під час самого засідання виконкому, і після – проголосовані рішення треба опрацювати для підписання міським головою, оприлюднити їх із дотриманням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та довести до виконавців. Усі ці етапи «проходимо» разом зі спеціалістами організаційного і протокольного відділів.

– За вашими спостереженнями – які питання під час засідань викликають дискусії чи непорозуміння?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/03/17, 12:15


№ 9 (882) МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ – З ОНОВЛЕНИМ ВІДДІЛЕННЯМ ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ДИХАННЯ

Відділення захворювань органів дихання Ужгородської міської дитячої лікарні, яке капітально відремонтували за кошти субвенції з державного бюджету, оглянули у четвер голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, народний депутат України Михайло Ланьо, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та його заступник Олександр Білак, керівник департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Василь Маркович, начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар, депутат облради Василь Кошеля, депутати міськради Василь Гомонай, Юрій Станко і Юрій Оксьон, журналісти.

Ремонт цього відділення дитячої лікарні в Ужгороді – одна з добрих справ, які вдалося реалізувати в обласному центрі Закарпаття завдяки виділенню місту торік понад 16 мільйонів гривень субвенції з державного бюджету.

Загальна вартість робіт, виконаних у дитячій лікарні, – майже 1,2 мільйона гривень. За словами Михайла Ланя, він переконався, що кошти з державного бюджету справді використані за призначенням: “Турбота про дітей, про їхнє здоров’я – важливішого не може бути. Тому я радий бачити, що умови перебування в лікарні кардинально змінилися. Взагалі Ужгород розвивається й ефективно використовує виділені асигнування”.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/03/17, 12:13


№ 9 (882) СЛОВАЦЬКІ ГОСТІ ЗАПРОСИЛИ УЖГОРОДЦІВ узяти якнайширшу участь у Днях України в Кошице

Мери міст-побратимів – словацького Кошице Ріхард Раші (на фото праворуч) й українського Ужгорода Богдан Андріїв – мали робочу зустріч для визначення напрямків підготовки спільних проектів у рамках транскордонної співпраці з залученням європейських фінансових механізмів.

На перемовинах також були присутні Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Янка Буріанова (на фото ліворуч), радник мера Кошице Радослав Єнчуш, уповноважений мерії цього словацького міста з міжнародного співробітництва Едуард Бураш, а з українського боку – заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, керуюча справами виконкому міськради Олена Макара, начальниця відділу міжнародних ґрантових програм та інновацій Вікторія Тарахонич.

Словацькі гості насамперед запросили ужгородських колег узяти якнайширшу участь у Днях України в Кошице – від 19-го по 27 квітня. Там будуть численні презентації, можливість установити ділові, бізнесові контакти, налагодити тісніше співробітництво в освітній галузі й обміні мистецькими колективами, домовитися про участь у спортивних змаганнях. Особливо запропонували Ужгороду представити «родзинки» нашого фестивалю «Сакура Фест».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/03/17, 12:12


№ 9 (882) UZHGOROD OPEN-2017 В ОЧІКУВАННІ ПРЕДСТАВНИКІВ МАЙЖЕ 20 КРАЇН

Минулого тижня відбулося засідання робочої групи, члени якої представляли структурні підрозділи, відповідальні за проведення традиційних міжнародних змагань із танцювального спорту «Uzhgorod Open-2017».

За словами заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, президента Закарпатського обласного осередку Всеукраїнської федерації танцювального спорту Олександри Мишко, ініціатора й основного організатора традиційного заходу, участь у змаганнях та суддівстві, за попередньою інформацією, візьмуть представники 18 країн, причому не лише Європи, а й Азії та Африки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/03/17, 12:11


№ 9 (882) ОДИН ІЗ ПЕРШИХ КРОКІВ У РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ «МУНІЦИПАЛЬНА КАРТКА УЖГОРОДЦЯ» – ЗРОБЛЕНО

Меморандум про співробітництво між Ужгородською міською радою й АТ «Державний ощадний банк України» підписали на початку тижня міський голова Богдан Андріїв і перший заступник голови правління банку Григорій Бородін (на фото праворуч).

При цьому були присутні також заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, начальник Закарпатського обласного управління АТ «Ощадбанк» Максим Гордійчук, директор із розвитку соціальних проектів представництва компанії MasterCard в Україні Ігор Панченко, начальник управління праці та соціального захисту населення міськради Андрій Біксей, начальник відділу транспорту, державних закупівель і зв’язку Петро Бобик.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/03/17, 12:10


№ 9 (882) НЕЗАКОННІ ОБМЕЖУВАЧІ РУХУ В МІСТІ І ПОНАД СОТНЮ РЕКЛАМОНОСІЇВ – ДЕМОНТУЮТЬ

На цьоготижневому засіданні виконкому Ужгородської міськради першим питанням затвердили перелік актів списання багатоквартирних житлових будинків із комунального балансу міста. Йдеться про багатоповерхівки за адресами: вул. Богомольця, 18/22, вул. Можайського, 16 – їхні мешканці створили ОСББ «УНГВАРСЬКИЙ-16» і «ШВАЧКА».

За цим рішенням департамент міського господарства і КП «ЖРЕР № 8» повинні зняти вказані будинки з балансу. Головам правлінь ОСББ «УНГВАРСЬКИЙ-16» і «ШВАЧКА» необхідно забезпечити належне утримання спільного майна багатоквартирного будинку: прибирання прибудинкової території, підвалу, технічних поверхів та покрівлі; технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання і водовідведення, зливової каналізації; дератизацію та дезінсекцію; обслуговування димових і вентиляційних каналів; технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання; проведення поточного ремонту тощо.

Розглянувши заяви ужгородців, члени виконкому ухвалили рішення про переоформлення 8 гаражів. Переоформлення здійснено на основі договорів купівлі-продажу, а також з огляду на смерть попередніх власників.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/03/17, 12:10


№ 9 (882) У ПАДІЮНі ПРИВІТАЛИ ЖІНОК УЖГОРОДА

Святковий концерт у переддень 8 Березня влаштували у приміщенні Палацу дітей та юнацтва для представниць освіти, науки, культури, медицини, соціальної сфери і громадських організацій.

Прийшли на концерт і міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, керуюча справами виконкому Ужгородської міської ради Олена Макара, секретар міської ради Андріана Сушко.

Богдан Андріїв звернувся до представниць прекрасної статі з вітальним словом, побажав гарного весняного настрою, здоров’я та усмішок: «Завжди залишайтеся такими ж чарівними і прекрасними, радуйте своїх рідних та близьких, і головне – будьте щасливими та коханими». Також міський голова подякував жінкам, матерям, бабусям воїнів АТО, які захищають рідну землю на Сході України.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/03/17, 12:09


№ 9 (882) ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОЖЛИВОСТЕЙ МОБІЛЬНОГО СЕРВІСУ: функції міста, послуги, транспорт

Скільки даних та можливостей можна отримати через смартфон – і для управлінської команди міста, і для кожного мешканця зокрема, – в Ужгородській міській раді презентували генеральний і комерційний директори групи столичних компаній «Інтелект-Сервіс» Сергій Линник та Дмитро Борисов.

Як розповів Дмитро Борисов, розроблене їхніми компаніями програмне забезпечення – це вітчизняний інноваційний продукт, котрий уже певною мірою використовують Верховна Рада України, Укрпошта, Укрзалізниця, кілька міністерств, чимало комерційних фірм. Воно автоматично враховує новації в податковому і бухгалтерському законодавстві, дає миттєвий доступ до найрізноманітніших баз даних.

Ідеться про безкоштовний для користувача додаток «Твій час» для смартфона, який містить цифровий підпис власника. Сергій Линник наочно продемонстрував, якими можливостями можна користуватися.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/03/17, 12:07


№ 9 (882) ВІТАЛІЙ ГОТРА: «ЦЕ БУВ ВАЖКИЙ РІК, ЩО ДАВ МОЖЛИВІСТЬ РОЗПОЧАТИ РОБОТУ, ЯКОЇ ДАВНО НІХТО НЕ ПРОВОДИВ»

Цього тижня пропонуємо вашій увазі звіт за період від листопада 2015-го по листопад 2016 року депутата Ужгородської міської ради VІІ скликання Віталія Вікторовича Готри, обраного від партії «Відродження» по виборчому округу № 33, до якого належать: вул. Володимирська, № 82, вул. Легоцького, №№ 38–46, 50–52, 54–64, вул. М. Драгоманова, вул. Перемоги, №№ 132, 149. У раді обраний до складу постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та оподаткування.

За звітний період в Ужгородській міській раді проведено 8 сесій, у т. ч. 17 пленарних засідань – брав участь в усіх засіданнях; на сесіях розглянуто 461 питання, з яких ухвалено 438 рішень; постійна комісія провела 46 засідань, у т. ч. два виїзні, брав участь у 45 засіданнях.

На засіданнях погоджено 15 пропозицій щодо розподілу субвенцій з державного бюджету, розглянуто питання про хід виконання затверджених радою цільових програм за І квартал поточного року, про фінансове забезпечення з бюджету міста видатків на харчування дітей у дошкільних і загальноосвітніх закладах міста, про фінансування видатків професійно-технічних училищ міста, про фінансове забезпечення установ охорони здоров’я міста, про розподіл вільного залишку коштів бюджету міста між основними розпорядниками, заслухана інформація фінансового управління щодо перевиконання показників бюджету міста тощо. На розгляд сесій комісія направила 74 критичні зауваження і пропозиції, більшість із яких була радою підтримана.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  13/03/17, 12:07
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS