Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Березень 2017№ 11 (884) ПРО ВИБІР СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ ПОРА ДУМАТИ ВЖЕ ТЕПЕР

Від 1 січня цього року розпочалися зміни у системі первинної ланки медичної допомоги в нашій країні, згідно з якими до липня українці мають обрати свого сімейного лікаря й укласти з ним угоду.

До нововведень залишається понад 3 місяці, і є чимало запитань, на котрі намагаються знайти відповіді як лікарі, так і пацієнти. Попри все медики переконані, що обстеження всією родиною у сімейного лікаря дають можливість запобігти низці захворювань. Про стан впровадження сімейної медицини в Ужгороді ми вирішили дізнатися у головного лікаря Ужгородського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяни Козак.

– Тетяно Юріївно, розкажіть про теперішнє функціонування Центру, яким є його штат медпрацівників…

– Центр первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) працює від 2014 року – минуло три роки, як ми відокремили первинну мережу медпослуг від вторинної, охопивши і дитяче, і доросле населення. У штаті є 82 сімейні лікарі, 115 медичних сестер, які обслуговують 113 603 пацієнтів. У мережі функціонує 9 амбулаторій, наближених до різних мікрорайонів. Приємно, що у трьох із них зроблено ремонт під європейський зразок, потихеньку оснащуємо всім необхідним обладнанням.

– Розкажіть про стан впровадженням реформи сімейної медицини в Ужгороді.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/03/17, 13:11


№ 11 (884) СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ УЖГОРОДСЬКОЇ МЕДИЦИНИ обговорили на розширеній нараді

Результати роботи всіх міських медичних закладів протягом минулого року і плани на 2017-ий проаналізували на засіданні в Ужгородській міській раді.

Начальник відділу охорони здоров’я Василь Решетар підсумував основні тенденції захворюваності у 2016-му, що вдалося зробити для поліпшення умов у закладах, закупівлі обладнання.

Загалом, на галузь охорони здоров’я Ужгорода, із субвенціями з державного бюджету, протягом минулого року використано понад 103 мільйони гривень.

Міська влада виділяла суттєві кошти на поліпшення умов у закладах. На поточні і капітальні ремонти медустанов з Програми соціально-економічного розвитку Ужгорода минулого року спрямували понад 7,5 мільйонів гривень. Створено міську кисневу станцію, значні ремонти зроблено в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини. Повністю профінансовано всі 10 міських програм із додатковим виділенням грошей для окремих категорій хворих, почала роботу перша в Ужгороді виїзна бригада паліативної допомоги.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/03/17, 13:09


№ 11 (884) МІСЬКИЙ ГОЛОВА БОГДАН АНДРІЇВ УЗЯВ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ РАДИ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПІД ГОЛОВУВАННЯМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ПЕТРА ПОРОШЕНКА

У понеділок у Києві відбулося п’яте засідання Ради регіонального розвитку, на якому головував Президент України Петро Порошенко. Учасниками засідання, крім керівництва уряду, парламенту, були і представники місцевих органів влади. Від Закарпатської області в роботі зібрання взяли участь голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль і голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, керівники райдержадміністрацій, голови інших міст.

Як інформує офіційний сайт Президента, глава держави переконаний, що Україна демонструє позитивний розвиток за всіма напрямками проведення реформ. Однак Петро Порошенко також зазначив, що жодної ейфорії ці тенденції наразі не викликають. Вони поки що не відчутні для переважної більшості українців. У цьому плані керівництво держави лише починає робити перші кроки – такі, як підвищення мінімальної зарплати до рівня 3200 гривень, збільшення заробітних плат лікарів, учителів тощо, нарощування витрат на дорожнє будівництво, надання фінансових можливостей для розвитку місцевих громад і багато іншого.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/03/17, 13:08


№ 11 (884) СИСТЕМУ ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ КВИТКІВ для міських автобусних пасажирських перевезень представили на ознайомлення ужгородській владі

Цього тижня генеральний директор ТОВ «КС-Мехатронікс» Анатолій Долинний (м. Київ) і представник компанії СП «Сенк», яка в Ужгороді співпрацює з цим підприємством, презентували перевізникам та працівникам профільного відділу Ужгородської міської ради – транспорту, державних закупівель і зв’язку – систему використання електронних квитків для міських автобусних пасажирських перевезень.

Як розповів Анатолій Долинний, ще з 2013 року ТОВ «КС-Мехатронікс», котре належить до групи компаній «Кард-системс», надає різноманітні послуги, в тому числі стосовно комплексного вирішення питання впровадження оплати за проїзд електронним квитком у міському транспорті, що частково реалізовано у Києві, тепер започатковується у Дніпрі; в Ужгороді ж представили приклад міста Білої Церкви.

Пропонується встановити в автобусі, на вході через кожні двері, пристрій – валідатор, який фіксуватиме проїзд пасажира, що придбав електронний квиток у паперовому вигляді, у вигляді пластикової картки з можливістю її поповнення чи звичайної банківської картки. При цьому вартість квитка, за рішенням місцевої ради, яке ухвалюватиметься на підставі обґрунтованих, наданих перевізниками розрахунків, може встановлюватися різна. Квиток на одноразову поїздку – найдорожчий, його можна придбати на зупинках за однією ціною, у водія автобуса – трохи дорожче. Номінал карток, скажімо в Білій Церкві, за словами пана Анатолія, є 5 видів, вони передбачають різну кількість поїздок: на тиждень чи місяць, у тому числі й безлімітні; для школярів – за однією ціною, для студентів – за іншою. При цьому пільговики теж фіксують через валідатор факт поїздки, але кошти з такої картки не стягуються.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/03/17, 13:06


№ 11 (884) В УЖГОРОДСЬКОМУ ПОЛОГОВОМУ ВІДТЕПЕР І СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ ВИДАЮТЬ, і реєструють місце проживання дитини

Щасливі батьки перших п’ятьох новонароджених діток цієї середи в пологовому будинку Ужгорода отримали не тільки свідоцтва про народження малят, а й документи про реєстрацію їхнього місця проживання.

Привітати і вручити документи, а також квіти до пологового прийшли міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, керуюча справами виконкому Олена Макара, начальниця головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Руслана Натуркач, начальниця Ужгородського відділу ДРАЦС Тетяна Лендєл-Склярова і провідний спеціаліст Оксана Суржан.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/03/17, 13:05


№ 11 (884) ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ – 2017 стартував із нашого міста

Урочисте відкриття, яке дало своєрідний старт заходам у всіх бібліотеках області, відбулося 20 березня в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок «Бавка». Веселе, гамірне театралізоване дійство з конкурсами, загадками, персонажами відомих дитячих літературних творів, піснями й танцями зібрало чимало гостей – як маленьких, так і дорослих.

На свято завітали заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, президент Української асоціації працівників бібліотек для дітей, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко, заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації Іван Канюка.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/03/17, 13:04


№ 11 (884) «СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО – НОВА ФІЛОСОФІЯ БІЗНЕСУ»

Під час «круглого столу» з такою назвою в Ужгороді презентували проект «Центр підтримки соціального підприємництва».

Ініціаторка проекту – голова громадської організації «Моє Закарпаття» Наталя Степанова розповіла, що йдеться про організацію допомоги учасникам АТО, переселенцям, людям з особливими потребами – знайти добру роботу або започаткувати власну справу, підтримувати і розвивати бізнес. Пані Наталя навела приклади успішного соціального бізнесу, який у Львові та на Київщині започаткували люди, котрі пройшли пекло війни на Сході. За її словами, опитування в різних районах Закарпаття підтверджують, що наші учасники АТО хочуть працювати в різних сферах – таких, до прикладу, як фермерство, деревообробка, навіть стоматологія, але їм потрібна різнопланова підтримка, супровід у ході роботи, і для цього, серед іншого, вже укладено угоду про співпрацю з обласним центром зайнятості.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Соціум)  -  28/03/17, 13:03


№ 11 (884) В УЖГОРОДІ З’ЯВЛЯТЬСЯ СУЧАСНІ ЗУПИНКИ ГРОМАДСЬКОГО ТРАНСПОРТУ

Перше питання, яке погодили на цьоготижневому засіданні виконкому Ужгородської міськради, – взяти на балансовий облік спортивні майданчики і вжити заходів для визначення осіб, уповноважених здійснювати їх утримання.

За розпорядженням міського голови Богдана Андріїва упродовж 2 місяців тривала інвентаризація чималої кількості спортмайданчиків.

Узявши до уваги протокол засідання комісії з безпеки дорожнього руху та координації роботи автотранспорту, члени виконкому надали дозвіл ТОВ «Дозор Україна» на розміщення в Ужгороді сучасних зупинок громадського транспорту, обладнаних електронними табло, wi-fi, за такими адресами:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/03/17, 13:03


№ 11 (884) СПОРТ, ТУРИЗМ, КУЛЬТУРА – ТРИ ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ СПІВПРАЦІ УКРАЇНСЬКОЇ І СЛОВАЦЬКОЇ МОЛОДІ

У рамках проекту «Україна і Словаччина – очима молоді» 20 березня на Закарпатті розпочав роботу міжнародний українсько-словацький молодіжний табір. Ужгородські учні класичної гімназії та загальноосвітньої школи № 4 (з поглибленим вивченням словацької мови) і кошицькі учні школи кінематографії та білінгвістичної гімназії, перебуваючи в таборі, спільно визначили головні напрямки співпраці: спорт, туризм і культура.

22-го березня в Ужгородській міській раді відбулася зустріч заступника міського голови Олександра Білака з делегацією проекту «Україна і Словаччина – очима молоді» у складі: керівниця Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталія Носа, директор асоціації Вадим Пилипенко, фінансовий директор Наталія Штибель, менеджери «МАІРР» Володимир Меренич та Артур Шейдик, тренерка і керівниця МРЕО «Екосфера» Катерина Станкевич, тренер та медіа-експерт Ласло Балог. Також участь у зустрічі взяли директор Ужгородської класичної гімназії Сергій Роман та його заступниця Світлана Дутко, заступниця директора спеціалізованої ЗОШ І–ІІІ ступенів № 4 Єва Дорогович, учителька цієї школи Анжеліка Горбач, директорка школи кінематографії м. Кошице Ярміла Угрікова, представники школи Лівія Гірякова, Вальтер Юрик, Ерік Сікора, учасники проекту – студенти і школярі зі Словаччини й України.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/03/17, 13:02


№ 11 (884) УЖГОРОДСЬКІ ДІТИ ПОДІЛИЛИСЯ ВРАЖЕННЯМИ ПРО ДАРМШТАДТ

«Дуже було добре! Хочу поїхати ще, але вже на довше!» – такою фразою Юліанни Копчі можна узагальнити враження сімох ужгородських школярів, які нещодавно за програмою обміну два тижні навчались у школах міста-побратима Ужгорода – німецького Дармштадта.

На прес-конференції, що відбулася цього тижня в залі засідань виконавчого комітету Ужгородської міської ради, діти детально розповіли про поїздку, свої враження і здобутий досвід.

Зокрема, Романові Міцоді з Ужгородської ЗОШ № 12, котрий навчався в одній із найбільших шкіл Дармштадта, сподобалося, як проводилися уроки, – наприклад, учні складали моделі хімічних елементів із набору-конструктора; а з історії німецьким дітям викладали в 10 класі те, що наші вивчають ще у 8-му. Прикладом для хлопця стала учениця тієї школи, яка за програмами обміну побувала вже у Канаді та Сінгапурі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/03/17, 13:01
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS