Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за Лютий 2017№ 6 (879) ВОСТАННЄ ТАРИФИ НА ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЛІФТІВ ПЕРЕГЛЯДАЛИСЯ ЩЕ У 2011 РОЦІ

У минулому номері «Ужгород» повідомляв про намір КП «Ужгородліфт» здійснити зміну вартості послуг, пов’язаних із технічним обслуговуванням ліфтів і системами диспетчеризації в житлових будинках міста. Після оприлюднення офіційного повідомлення в березні має бути ухвалене відповідне рішення виконкому міської ради, і від квітня буде встановлена нова вартість. Аби дізнатися про причини підвищення тарифів з обслуговування ліфтів, ми вирішили поспілкуватися з директором «Ужгородліфту» Сергієм Сорокою.

– Пане Сергію, поясніть ужгородцям причини підвищення цін на обслуговування ліфтів.

– Востаннє тарифи на технічне обслуговування ліфтів переглядалися у 2011 році. Тоді було встановлено тариф у розмірі 0,55 грн. за 1 кв. м площі квартири. Зрозуміло, що з того часу подорожчали й електроенергія, і пально-мастильні матеріали, зросла мінімальна заробітна плата (від 985 до 3200 гривень). Установлений на сьогодні тариф не покриває фактичної собівартості і призводить до погіршення якості надання послуг, адже більшість запчастин до ліфтів подорожчали як мінімум утричі, особливо на ліфти у «словацьких» будинках. Тому підприємство тепер не має можливості відповідним чином обслуговувати витяги. Стає складно купити будь-які елементарні запчастини, не кажучи вже про якісь дорогі. Так, до прикладу, дозакривач дверей на «словацький» ліфт раніше коштував 250 грн., а тепер – дев’ятсот, і їх треба 9 штук на один ліфт. Потрібно враховувати й те, що працівникам підприємства необхідно виплачувати заробітну плату. Тому вважаємо підвищення тарифів обґрунтованим.

– А чому розрахунок плати за користування ліфтами відрізняється, не є однаковим для всіх будинків?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/17, 12:08


№ 6 (879) МЕХАНІЗМИ, ЯКІ БИ ПОЛІПШИЛИ В УЖГОРОДІ ОБСЛУГОВУВАННЯ СЛУЖБАМИ ТАКСІ, визначали в міськраді

Це питання розглядали на розширеній нараді за участю представників влади міста, управління Укртрансбезпеки, Держспоживслужби, поліції, митниці, податківців і підприємців, які здійснюють перевезення пасажирів на таксі.

Як поінформував заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, тепер працюють 13 служб таксі. Міський голова Богдан Андріїв навів і особисті приклади, і зі звернень до міської ради, і з повідомлень у ЗМІ та соцмережах про те, що часто годі дочекатися машини за викликом, а коли й приїздить, то чимало випадків, коли авто в дуже поганому технічному стані, брудне і зовні, і всередині, водії неохайні, дозволяють собі смалити цигарки в салоні, хамовито спілкуються з пасажирами. Також дуже часто «таксують» водії на іноземних номерах («пересічники»), тоді як їм це категорично заборонено, при цьому ще й пасажир не може розраховувати на відшкодування від страхової компанії в разі ДТП.

Представник Управління Укртрансбезпеки в Закарпатській області Сергій Кейс додав, що в більшості таксі немає інформації про вартість перевезення і вони не обладнані таксометрами.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/17, 12:06


№ 6 (879) ЮРІЙ ОКСЬОН: «ВДАЛОСЬ ОСВІТИТИ МАЙЖЕ ВЕСЬ МІКРОРАЙОН «НОВИЙ»

Іще одним гостем сьогоднішньої рубрики «Трибуна депутата», який звітує про виконану торік на своєму виборчому окрузі роботу, є депутат Ужгородської міської ради Юрій Оксьон, член фракції політичної партії «Відродження» та комісії з питань законності, Регламенту і депутатської етики.

– Я вже багато років є мешканцем Нового району і добре знаю його больові точки. Після того, як став депутатом Ужгородської міської ради, першочергово намагався розв’язувати проблеми цього району, котрий є моїм виборчим округом. Це, зокрема, стосується вуличного освітлення, яке місцями не було навіть запроектовано і хіба частково облаштовано. Саме тому поставив перед собою мету освітлення мікрорайону – і від 2010 року розпочалося активне встановлення опор, ліхтарів та облаштування вуличного освітлення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/17, 12:04


№ 6 (879) «ІЗ ПРОБЛЕМАМИ ВИБОРЧОГО ОКРУГУ ЗНАЙОМИЙ З ВЛАСНОГО ДОСВІДУ ТА ЗАВДЯКИ СПІЛКУВАННЮ Й ПІДТРИМЦІ МЕШКАНЦІВ» – ІВАН ЯКУБИК

Продовжуємо інформувати наших читачів про діяльність міських обранців за минулий, 2016 рік.

Нині перед містянами звітує Якубик Іван Іванович, депутат Ужгородської міської ради VII скликання.

В Ужгородській міськраді представляю і захищаю інтереси мешканців таких вулиць: Військове містечко, № 31; вулиці Горянська і Горянської Ротонди; вул. Дендеші, № 147–172; вулиці Олександра Блистіва (колишня Краснодонців), Лисенка, Механізаторів, Томчанія, Рильського, Садова, Слави; провулки М. Підгірянки, Музейний, Ожиновий, Підвальний; вулиці Артилерійська, Верещагіна; вул. Гагаріна, №№ 2–27, 29–45, 49, 49А, 51, 55, 57–59, 61, 61А, 63, 65, 67, 69, 71, 73, 75, 77–77Б, 79, 81, 87, 89, 91, 91А; вулиці Золота, Кобилянської, Кошового, Лобачевського, Проектна, Чкалова; провулок Чкалова; вул. Сергія Мартина (колишня Паризької Комуни), № 4А.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/17, 12:03


№ 6 (879) МОЖЛИВОСТІ ОНОВЛЕННЯ І ВПОРЯДКУВАННЯ УЖГОРОДСЬКИХ ПАРКІВ, СКВЕРІВ ТА НАБЕРЕЖНИХ обговорили в міській раді зі спеціалістом зі Львова

Днями в Ужгороді знову побував розробник ландшафтної карти Львова, проектів реконструкції Стрийського парку і парку ім. Івана Франка в цьому місті – старший викладач кафедри містобудування Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» Степан Тупісь.

Із ним зустрівся міський голова Ужгорода, аби поспілкуватися стосовно оновлення і впорядкування зелених зон у нашому місті. Богдан Андріїв запросив львівського науковця взяти участь в оголошених конкурсах на реконструкцію парків «Боздоський» і «Підзамковий», скверу на площі Петефі, Ротарійського парку; також просив дати рекомендації щодо змін в озелененні центру Ужгорода. При цьому наголосив, що потрібно зберегти все найкраще з минулого цих зелених зон, історичні особливості, бо ж, наприклад, парк «Підзамковий» має понад 400-літню «біографію». Водночас парки, сквери в Ужгороді повинні бути комфортними для відвідувачів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/17, 12:01


№ 6 (879) ГУРТОК ЮНОГО ЗАЛІЗНИЧНИКА ЗНОВУ ЗАПРАЦЮВАВ!

Ще одна добра справа відновлена в Ужгороді – відтепер школярі зможуть відвідувати гурток, який до цього більше ніж 10 років не функціонував.

У гуртку юного залізничника учні будуть ознайомлюватися з усіма тонкощами роботи української залізниці і навіть матимуть можливість опанувати фах машиніста, провідника, диспетчера тощо. Під час першої зустрічі зі школярами їм розповіли про цікаві факти з роботи залізниці, показали «мозок» залізниці – диспетчерську, де відбувається вся складна логістика руху потягів.

У зимово-весняний час діти вивчатимуть теорію, а вже на початку літа зможуть застосувати знання на практиці, працюючи на базі Ужгородської дитячої залізниці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/17, 12:01


№ 6 (879) «НАЙЧАСТІШЕ ВІД УЖГОРОДЦІВ НАДХОДЯТЬ СКАРГИ ЩОДО РЕЖИМУ РОБОТИ ТОРГІВЕЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ» – НАТАЛІЯ ЛЕЛЕКАЧ

У структурі Ужгородської міської ради є чимало відділів, які підпорядковуються певному управлінню і, залежно від його спрямування, виконують відповідні функції задля успішної діяльності всього підрозділу. Нині ми поспілкуємося з начальницею відділу торгівлі й захисту прав споживачів управління економіки та підприємництва Наталією Лелекач.

– Пані Наталіє, розкажіть детальніше, що належить до функціональних обов’язків відділу, яким керуєте.

– Ми курируємо ті напрямки, що стосуються сфери торгівлі та надання послуг. Одним із великих напрямків є робота з ринками, супермаркетами і пекарнями міста. Усі вони подають нам дані щодо своїх оптових і роздрібних цін, а ми ту інформацію, з метою врегулювання цін, передаємо до обласного управління, потім вона надходить до відповідного столичного управління. Також контролюємо плату від осіб, які торгують на ринку, – якщо це виробник продукції, то сума за торгове місце нижча, ніж у того, хто перепродує товари.

Крім того, ми встановлюємо режим роботи торгівельних закладів – денний, від 8-ої до 22 години, і нічний, який погоджує спеціальна комісія, розглянувши документи підприємців та маючи дозвіл від мешканців суміжних квартир, якщо заклад міститься в житловому будинку, а остаточно затверджує виконком.

Ще до повноважень відділу належить надання дозволу на розміщення пересувного обладнання на території міста. Як правило, зацікавлені підприємці звертаються до ЦНАПу, а звідти подані документи надходять до нашого відділу торгівлі. Окремою важливою ланкою нашої роботи є участь в організації в місті різноманітних фестивалів, ярмарків.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/17, 12:00


№ 6 (879) У ЦЕНТРІ «ДОРОГА ЖИТТЯ» УСПІШНО ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ КАНАДСЬКИЙ ПРОЕКТ щодо зайнятості людей з особливими потребами

Упродовж майже трьох десятиліть Канада фінансувала гуманітарні проекти у країнах, що розвиваються, за допомогою Канадського фонду місцевих ініціатив (КФМІ). За ці роки КФМІ не лише надав значну допомогу людям, а й посприяв налагодженню відносин Канади з цими країнами, їхнім громадянським суспільством та інституціями.

Торік Посольство Канади в Україні оголосило відкриття програми КФМІ на 2016–2017 роки та конкурс проектів на отримання гранту. У цьому конкурсі взяв участь і Медико-соціальний реабілітаційний центр «Дорога життя», подавши заявку на здійснення проекту «Право на працевлаштування та зайнятість людей з інвалідністю».

Центр виграв грант на здійснення двох частин проекту: «Люди з інтелектуальною недостатністю на відкритому ринку праці» та «Поліграфічно-сувенірна майстерня».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  21/02/17, 11:59


№ 5 (878) НЕЗАБАРОМ В УЖГОРОДІ ЗАПРАЦЮЄ ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА ДО ДИТСАДКІВ

На початку цьоготижневого планового засідання виконавчого комітету Ужгородської міської ради до порядку денного додатково внесли два питання: про припинення роботи пунктів обігріву і демонтаж відповідного намету біля озера “Кірпічка” та щодо звернення колишніх керівників міста й кількох ужгородських родин із проханням поховати відомого ужгородця Олега Ямалова, який чимало зробив для міста і Закарпаття загалом, на кладовищі Кальварія.

На засіданні в першу чергу взяли до відома звіт про виконання бюджету Ужгорода за 2016 рік, який подається на розгляд сесії міської ради.

Як повідомила начальниця фінансового управління міської ради Леся Гах, до бюджету міста у 2016 році надійшло 981 мільйон 440,1 тисячі гривень, або 108,6% від уточненого планового обсягу. Приріст надходжень до бюджету міста порівняно з 2015 роком становив 238 мільйонів 713,7 тисячі гривень. Податок на доходи фізичних осіб залишився найвагомішим джерелом надходжень у структурі загального фонду бюджету міста (60,1%).

Значну частину надходжень податків та зборів загального фонду бюджету міста, а саме – 23,5%, становили місцеві податки і збори. Фактичний обсяг їх надходжень до бюджету міста становив 113 мільйонів 914,8 тисячі гривень, або 112,9% від запланованого обсягу.

У структурі місцевих податків і зборів у 2016 році найбільша питома вага – надходжень єдиного податку (61,4%) і податку на майно (38,5%). Слід зазначити, що в частині податку на майно найвагомішою є плата за землю, питома вага якої у складі місцевих податків і зборів становить 35,2%.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  15/02/17, 10:51


№ 5 (878) ПРЕДСТАВНИКИ «КАРПАТСЬКОГО ІНСТИТУТУ РОЗВИТКУ» запропонували допомогу в розробці стратегії для Ужгорода

Можливості залучення фахівців «Карпатського Інституту Розвитку» зі словацького міста Кошице до розробки стратегії розвитку нашого міста «Ужгород 2030» розглянули цього тижня під час зустрічі міський голова Богдан Андріїв і співробітники Інституту Алена Козлайова, Андрей Штайнер, Міхал Швалб.

Богдан Андріїв привітав гостей і наголосив: «Ви маєте значний досвід напрацювання стратегії розвитку для міст Міхаловце, Кошице, угорського Мішкольца та інших, і ми вважаємо, що цей досвід був би корисним для формування бачення перспектив Ужгорода, визначення маршрутної карти, яка допомогла б нашому місту бути справді європейським».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  15/02/17, 10:50
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS