Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 31/01/17№ 3 (876) ДЕПУТАТИ ЗАТВЕРДИЛИ КОМПЛЕКСНУ ПРОГРАМУ ВІДНОВЛЕННЯ ІСТОРИЧНОГО ЦЕНТРУ УЖГОРОДА НА НАЙБЛИЖЧІ РОКИ та інші, не менш важливі для життєдіяльності міста, програми

Перед початком засідання цьоготижневої сесії Ужгородської міськради очільник міста Богдан Андріїв запропонував ушанувати хвилиною мовчання пам’ять колишнього міського голови Еміла Поповича, якого в середу провели в останню путь…

Двадцятьом шістьом ужгородцям нададуть матеріальну допомогу. За таке рішення проголосували депутати міської ради. Сума допомоги становитиме від тисячі до двох тисяч гривень. Кошти малозабезпеченим ужгородцям виділили, в основному, на лікування.

Наступним підтримали проект рішення про зміни у штатному розкладі Ужгородського міського пологового будинку і додали закладу ще одну ставку акушера-гінеколога.

Депутати проголосували за Комплексну програму профілактики та протидії злочинності в Ужгороді на 2017–2020 роки. Нещодавно програму погодили у виконкомі. Ініціаторами її розробки є Ужгородський ВП ГУНП в Закарпатській області та виконавчий комітет Ужгородської міської ради. Нагадаємо: фінансування програми на 4 роки становить 3 мільйони 760 тисяч гривень, на цей рік передбачено 930 тисяч гривень. Реалізація програми дозволить правоохоронним органам, органам виконавчої влади і місцевого самоврядування упродовж 4 років здійснити комплекс узгоджених заходів щодо профілактики правопорушень та усунення причин, які їх зумовили, створити в місті сприятливі умови для діяльності Національної поліції та підвищити її авторитет серед населення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/17, 12:09


№ 3 (876) ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ УЖГОРОДА І РАЙОНУ!

Нагадуємо про необхідність своєчасно розрахуватися за спожиті послуги згідно з виставленими рахунками.

Віднедавна ви можете проводити оплату, в тому числі, і через свій особистий кабінет на сайті http://www.mega-billing.com.

При виникненні будь-яких питань щодо оплати, для проведення звірки та уточнення даних ви можете звернутися до абонентського відділу підприємства у зручний для вас час на адресу: вул. Митна, 1, 1-ий поверх.

Підприємство працює від 8:00 до 17:00 за київським часом. Прийом громадян працівники абонентського відділу проводять і під час обідньої перерви від 12:00 до 13:00.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/17, 12:07


№ 3 (876) УЖГОРОД ПРОДОВЖУЮТЬ ЗВІЛЬНЯТИ ВІД РЕКЛАМНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Останню конструкцію для білбордів у центрі Ужгорода біля площі Поштової навпроти Альпінарію демонтували цими днями.

За домовленістю міської влади з підприємцями історичний центр Ужгорода поступово звільнили від рекламоносіїв. Зокрема, три з п’ятьох білбордів та опори для них забрали восени, в середині жовтня; ще один – у перші дні нового, 2017 року; а тепер простір тут нарешті взагалі вільний.

Та якщо одні підприємці з розумінням ставляться до того, що потрібно йти на компроміс, аби спільними зусиллями дбати про європейськість Ужгорода, інші – не виконують навіть рішень виконкому про демонтаж незаконних рекламоносіїв. Але ці рішення таки доведеться виконати, а при тому ще й сплатити штрафи за протоколами про адмінпорушення.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/17, 12:07


№ 3 (876) СПІЛЬНИЙ ГРАНТОВИЙ ПРОЕКТ. У Братиславі представляють делегація Ужгородської міськради разом зі словацькими колегами

Делегація Ужгородської міської ради, яку очолює заступник міського голови Олександр Білак, на тижні відвідала столицю Словаччини. Там відбувається 23 Міжнародна туристична виставка-ярмарок «ITF SLOVAKIATOUR».

Разом із заступником мера міста Міхаловце Бенджаміном Банчеєм ужгородці представляють спільний грантовий проект «Інновативні інформаційні продукти транскордонної співпраці» в рамках Програми Норвезької допомоги.

Головною метою проекту є зменшення бар’єрів для транскордонної співпраці, забезпечення розвитку інформаційних потоків інноваційними методами з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Міхаловце й Ужгород мають ключові позиції в сусідніх регіонах, багатий потенціал для співпраці та спільного розвитку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/17, 12:06


№ 3 (876) В Ужгороді почала роботу виїзна бригада паліативної допомоги. Цього тижня новостворена бригада «Хоспіс вдома» вирушила до перших пацієнтів

Виїзну бригаду паліативної допомоги за місцем проживання «Хоспіс вдома» створили при Ужгородському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги у вересні минулого року, вперше в місті, рішенням виконкому міської ради.

У складі команди, котра опікуватиметься невиліковно хворими, 9 фахівців, які пройшли додаткову підготовку щодо надання саме паліативної допомоги: лікар-терапевт, медичні сестри, психолог, соціальний працівник, духівник, водій, диспетчер.

Перед першим виїздом їх привітав із початком роботи міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Він побажав колективу успіхів і терпіння, адже їхня робота дуже складна, і запевнив, що міська влада буде намагатися забезпечити «Хоспіс вдома» коштами й усім необхідним. Початково передбачено близько півмільйона гривень. Розглядається питання про можливість придбання нової машини «швидкої допомоги». Будуть залучати всіляку допомогу – фінансову та матеріальну, в тому числі від закордонних організацій, благодійних фондів, волонтерську.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/17, 12:04


№ 3 (876) Андріана Сушко: «Особлива увага на окрузі приділялася створенню ОСББ»

Продовжуємо знайомити наших читачів зі звітами міських обранців за виконану торік роботу. Нині наш гість – Андріана Антонівна Сушко, яка обрана до Ужгородської міської ради від політичної партії ВО «Батьківщина» по виборчому округу № 9. До округу належать вулиці Коцки, Свиди, Бажана, Балудянського, Благоєва, Високовольтна, Дунаєвського, Задора, Сільвая (мікрорайон Підлипники), Манайла, Оноківська (№№ 1–20, 22), Підлипницька, Сови, Ротмана, Шафарика, Тимірязєва (№ 15а). Крім того, закріпилася за округом № 10 (де відсутній депутат), до якого належать вулиці Бродлаковича, Венеліна-Гуци, Грабаря, Далека, Дарвіна, Зелена, Котляревського, Нахімова, Руданського, Федьковича, Шахтарів. У міській раді обрана на посаду секретаря ради, брала участь у роботі переважної більшості депутатських комісій.

За звітний період в Ужгородській міській раді проведено 8 сесій, у т. ч. 17 пленарних засідань. Брала участь у всіх засіданнях, крім одного, через відпустку. На сесіях депутати розглянули 461 питання, з яких ухвалено 438 рішень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/17, 12:03


№ 3 (876) Марія Пчолинська: «Щоб не було зверхності й зухвалості! Цим керувалась у житті»

Бувають зустрічі з людьми, від котрих віє світлом, добром, оптимізмом. Серед таких позитивних особистостей – Марія Василівна Пчолинська, яка тривалий час пропрацювала в Ужгородській міській раді, впровадивши і налагодивши низку важливих напрямів у роботі міськвиконкому. За сумлінну працю вона нагороджена відзнаками і грамотами міської й обласної рад, ОДА, Міністерства освіти України, знаком «Відмінник освіти України», медаллю «Ветеран праці», має педагогічне звання «Вчитель-методист». Напередодні славного ювілею, який пані Марія відзначила цього тижня, ми поспілкувалися з нею.

– Маріє Василівно, розкажіть трішки про себе…

– Народилася 25 січня 1947 року в селі Новому Давидкові Мукачівського району в сім’ї колгоспників. Навчалась у Новодавидківський школі та Хустській школі-інтернаті. Одразу після школи вступила на вечірнє відділення хімічного факультету УжДУ, який закінчила в 1971 році. Навчання поєднувала з трудовою діяльністю – від роботи вожатою до посади заступниці директора з навчально-виховної роботи Доманинської восьмирічної школи, яка з приєднанням мікрорайону до Ужгорода стала школою № 17. Від 1988-го понад десять років працювала заступницею директора з навчально-виховної роботи, вчителькою хімії Ужгородської ЗОШ № 1. Коли почала працювати завучем у 17-ій школі, то активно організовувала для мешканців цього мікрорайону в місцевому клубі проведення КВН, усіляких «вогників» із концертними програмами за власним сценарієм. Не раз виступала в ролі ведучої таких заходів, полюбляла декламувати поезію. Крім того, мала творчі розробки з рівневого диференційованого навчання дітей, проводила навчання за розробленими тестовими завданнями, давала відкриті уроки на методичних засіданнях для вчителів міста. Понад 25 років співала в хоровій капелі вчителів, де була заодно і ведучою програми; працювала в міській жіночій раді, була членом її президії. Взагалі моє життя було дуже цікавим, змістовним і насиченим, йшло за течією рівно і спокійно. Я не шукала місця роботи – як правило, мене запрошували і з цим мені завжди таланило.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/17, 12:02


№ 3 (876) «Математику любив завжди, тому все життя практично нею й живу» – Василь Маринець

Доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, академік Академії наук вищої школи України, лауреат Державної премії в галузі освіти 2012 року, закордонний член Угорської академії наук, завідувач кафедри диференціальних рівнянь і математичної фізики УжНУ, почесний громадянин міста Ужгорода Василь Маринець святкує своє 75-річчя.

Василь Васильович Маринець народився 29 січня 1942 року в Мукачеві у незаможній робітничій сім’ї. Той період у житті закарпатців був нелегким, тож хлопчик з дитячих років був залучений до фізичної праці. Навчався спочатку в середній школі № 2, а потім у СШ № 16 м. Мукачева, яку закінчив у 1959 році.

Того ж року Василь Маринець вступив до Ужгородського держуніверситету, на фізико-математичний факультет (відділення математики). Навчання юнакові давалося досить легко. Після успішного захисту дипломної роботи рішенням Державної екзаменаційної комісії від 11 грудня 1964 року йому було присвоєно кваліфікацію математика-обчислювача, з рекомендацією до аспірантури. Вступив до аспірантури після річної служби в армії – на кафедру обчислювальної математики УжДУ (науковий керівник – доцент Буледза А. В.). В аспірантурі молодий науковець працював над проблемами спектральної теорії бігармонічних операторів і теорії пружності.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  31/01/17, 11:58
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS