Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 17/01/17№ 1 (874) ПОТОЧНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ НА АВТОБУСНИХ МАРШРУТАХ і закладення європейських принципів майбутнього конкурсу обговорили в міськраді

Нараду з перевізниками і працівниками відділу транспорту, державних закупівель та зв’язку провів на тижні виконувач обов’язків міського голови, його перший заступник Іштван Цап.

Уже вкотре Іштван Цап акцентував на необхідності нагадати водіям про обов’язок культурно, ввічливо поводитися і спілкуватися з усіма пасажирами, зокрема з пільговиками і школярами міста, проїзд для яких, за рішенням виконкому міськради, є безплатним. Кожен випадок конфліктів водіїв із пасажирами отримує жорстку оцінку міської влади. Зазначалося, що незабаром буде розроблено і виготовлено для кожного ужгородського школяра учнівський квиток єдиного зразка – для уникнення непорозумінь і маніпулювання з пільговим проїздом школярів.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/01/17, 12:55


№ 1 (874) ЯК ЗРОБИТИ ПЕРШІ ІТ-КРОКИ

16-го січня в Ужгороді відбудеться презентація проекту з безплатного вивчення основ програмування Technology Nation від Фонду BrainBasket.

Про те, як зробити перший крок в IT, у чому переваги навчального курсу і що потрібно, аби стати провідним IT-спеціалістом, розповість Володимир Люлька, директор Фонду BrainBasket.

Зустріч призначено на 16 січня за адресою: Ужгородський національний університет, вул. Заньковецької, 89, зелений корпус, 3 поверх, конференц-зал. Вхід вільний, реєстрація обов’язкова, за посиланням: https://docs.google.com/forms/.

Technology Nation – це всеукраїнський проект, який дозволяє всім охочим безплатно здобути комп’ютерну освіту світового рівня і вивчити основи найбільш використовуваних мов програмування. Це дає слухачам добре підґрунтя для дальшого навчання і працевлаштування в IТ-сфері.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/01/17, 12:53


№ 1 (874) ФАХІВЦІ УЗГОДИЛИ СВОЇ ДІЇ ЩОДО ОЧИЩЕННЯ МІСТА ВІД СНІГУ, розв’язання інших можливих проблем

У четвер – через сніг, який нападав уночі, і подальші прогнози синоптиків – відбулося засідання оперативного штабу з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Ужгородській міській раді.

Керівники комунальних служб, організацій з обслуговування, департаменту міського господарства, рятувальники, поліція, медики, муніципальна поліція та інші фахівці узгоджували свої дії щодо розчищення вулиць, пішохідних зон від снігу, розв’язання інших можливих проблем.

Виконувач обов’язків міського голови, його перший заступник Іштван Цап підкреслив, що очікується весь «спектр» неприємностей погоди – снігопад, можливий і дощ зі снігом, підвищення, а відтак знову зниження температури, шквальний вітер: «Якщо користуватися термінологією автомобілістів, то це своєрідний краш-тест для всіх служб і відомств. Ситуація може змінюватися раптово, тож керівники всіх підрозділів, які відповідають за життєзабезпечення Ужгорода, зобов’язані цілодобово бути на зв’язку, а всі служби – бути в постійній готовності й оперативно розв’язувати проблеми міста».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/01/17, 12:53


№ 1 (874) ІЗ РОБОТОЮ АМБУЛАТОРІЙ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ ознайомився міський голова

З настанням Нового року лікарі амбулаторії сімейної медицини, що на вулиці Челюскінців в Ужгороді, приймають пацієнтів у комфортних умовах. Наприкінці 2016 року тут нарешті завершили капітальний ремонт приміщення.

Роботи почали ще у 2015-ому, але вдалося закінчити їх лише минулого року, бо більшість робіт профінансували у 2016 році. Аби привести амбулаторію до ладу, витратили 930 тисяч гривень із міського бюджету. За ці кошти відремонтували всі кабінети, коридори, санвузли, маніпуляційні, облаштували хол, де тепер мами можуть залишати дитячі візочки, замінили систему опалення, встановили новий енергоощадний котел, утеплили фасад.

Як тепер медики надають послуги ужгородцям, чи ще щось потрібно допомогти, вивчав міський голова Богдан Андріїв. Разом із керівницею міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяною Козак він відвідав кілька амбулаторій.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/01/17, 12:52


№ 1 (874) «ЗАВДАННЯ ВИКОНКОМУ – МІНІМІЗУВАТИ ПРОБЛЕМИ МІСТА, ЗРОБИТИ ЖИТТЯ ГРОМАДИ КРАЩИМ» – МИКОЛА ПАЛІНЧАК

Палінчак Микола Михайлович, доктор політичних наук, професор, декан факультету міжнародних відносин, член Національної спілки журналістів України, член Наукової ради Угорської академії наук, автор понад 200 публікацій, у тому числі з питань аналізу політики та ухвалення рішень, з питань державного управління й місцевого самоврядування. Член Ужгородського міськвиконкому.

– Пане Миколо, розкажіть трішки про себе…

– За фахом я історик, юрист, економіст-міжнародник. Працював на юридичному факультеті, від 1997-го по 2012 рік очолював Інститут державного управління та регіонального розвитку Ужгородського університету, був проректором нашого вишу, а з 2005 року очолюю факультет міжнародних економічних відносин УжНУ.

– Як сприйняли пропозицію стати членом виконкому Ужгородської міської ради? Не було вагань?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/01/17, 12:50


№ 1 (874) МІСЬКА РАДА ВІДСТОЯЛА ПРАВА УЖГОРОДЦІВ, які понад 10 років боролися за можливість приватизувати житло в гуртожитку

Гуртожиток в Ужгороді на вулиці Лобачевсього, 41 ще в радянські часи збудували для працівників Ужгородського машинобудівного заводу. Він увійшов до статутного фонду акціонерного товариства ВАТ «Машинобудівний завод «Тиса», створеного в процесі корпоратизації державного підприємства «Машинобудівний завод «Тиса». У 2004 році гуртожиток перейшов у власність дочірнього підприємства «Житлово-побутова фірма «Тис».

У 2006 році через борги фірми «Тис» перед ПАТ «Закарпаттяобленерго» за електроенергію, які сягнули 800 тисяч гривень, міський відділ державної виконавчої служби наклав арешт на гуртожиток, стояло навіть питання про реалізацію об’єкта на торгах (разом із людьми, що там проживають). Однак зі вступом у силу Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» набув чинності мораторій на відчуження, зокрема гуртожитків, що і врятувало тоді мешканців від втрати житла.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/01/17, 12:47


№ 1 (874) ЮРІЙ ЛОМАГА: «ПРІОРИТЕТОМ ДЛЯ МЕНЕ ЯК ДЕПУТАТА Є ПИТАННЯ БЛАГОУСТРОЮ ВНУТРІШНЬОКВАРТАЛЬНИХ ТЕРИТОРІЙ, ОБЛАШТУВАННЯ АВТОСТОЯНОК ТА ОСВІТЛЕННЯ ВУЛИЦЬ»

Юрій Юрійович Ломага народився 11 січня 1973 року в с. Броді Іршавського району. Навчався в Іршавській ЗОШ № 1, закінчив Ужгородський державний університет за спеціальністю «Лікарська справа». Працював в Іршавській районній лікарні акушером-гінекологом, завідувачем пологового відділення, головним лікарем районної лікарні, начальником відділу охорони здоров’я Іршавської районної державної адміністрації. Від 2010 року мешкає в Ужгороді, працює на посаді заступника головного лікаря Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака. Доктор медичних наук, професор кафедри акушерства та гінекології Ужгородського національного університету. Депутат Ужгородської міської ради.

– Пане Юрію, з якою метою ви пішли в політику?

– Я лікар за фахом і покликанням, тому моє основне життєве кредо – допомагати людям. Працюючи на посаді заступника головлікаря обласної лікарні, щодня спілкуюся з десятками людей, які потребують професійної лікарської допомоги. Тому і вирішив допомагати людям не тільки на роботі, а й бути корисним для всіх жителів рідного Ужгорода. У 2015 році балотувався у депутати Ужгородської міської ради по виборчому округу № 32 у «Новому районі» від політичної партії «Патріот», де і став переможцем завдяки довірі виборців. У міськраді належу до фракції депутатської групи «Патріот».

– Членом якої депутатської комісії ви є?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/01/17, 12:47


№ 1 (874) ВИДІЛЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО ПОГОДЖУВАЛИ НА ЗАСІДАННІ КОМІСІЇ МІСЬКРАДИ

10-го січня в Ужгородській міськраді відбулося чергове засідання комісії з питань визначення потреби у земельних ділянках та порядку їх надання учасникам бойових дій у зоні проведення АТО і родинам загиблих воїнів.

У роботі комісії взяли участь виконувач обов’язків міського голови, його перший заступник Іштван Цап, секретар міської ради Андріана Сушко, головний архітектор міста Олег Боршовський, керівники відділів землекористування та правового забезпечення Олександр Чепкий і Олена Жулінська, голова ГО «Побратими України» Микола Марчишак, керівництво Ужгородського зонального відділу військової служби правопорядку у Збройних силах України.

Розглянули питання кожного учасника бойових дій за трьома списками: тих, хто подав заяви (15) на конкретні земельні ділянки через Центр надання адміністративних послуг; тих, хто подав заяви (17) без конкретного місця розташування через відділ звернень громадян Ужгородської міськради, і 7 заяв, поданих ГО «Армія гідності Закарпаття».

Щодо кожної заяви члени комісії перевіряли, чи подано весь належний пакет документів, зокрема посвідчення учасника бойових дій, яке дає право на позачергове отримання земельної ділянки. Відмовили у виділенні землі для будівництва гаража, оскільки таке цільове призначення для цієї категорії громадян не передбачене законодавством, і ГО «Армія гідності Закарпаття», адже за законом громадяни повинні з заявами на отримання ділянки звертатися персонально, а не через юридичну особу.

Щодо окремих заяв ухвалили рішення провести додаткове вивчення, мешканцям інших регіонів рекомендовано звернутися за місцем реєстрації. Оформлення деяких ділянок трохи затримується через потребу внести коригування до генплану Ужгорода, розробити і затвердити детальні плани територій, вивчається також відповідність містобудівній документації.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/01/17, 12:46


№ 1 (874) ЩИРА ПОДЯКА МЕРУ І ДЕПУТАТАМ МІСТА – ВІД КОЛЕКТИВУ УЖГОРОДСЬКОЇ КЛАСИЧНОЇ ГІМНАЗІЇ

Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати й заохочувати їх – святий обов’язок сім’ї, навчального закладу, влади і громадськості. Тільки тоді у нас буде гідна зміна – сильна і красива.

Це добре розуміють міський голова м. Ужгорода Богдан Євстафійович Андріїв, депутатський колектив Ужгородської міської ради, депутат Закарпатської обласної ради Андрій Євстафійович Андріїв та інші представники нашої місцевої влади. Педагогічний, учнівський і батьківський колективи Ужгородської класичної гімназії висловлюють найтеплішу подяку за вагому фінансову підтримку нашого навчального закладу у 2016 році, спрямовану на заміну всіх вікон, утеплення фасаду та проведення великого обсягу ремонтних робіт.

Ці люди не тільки продемонстрували свій високий професіоналізм, а також проявили найкращі людські якості – чуйність, розуміння і готовність допомагати у вирішенні багатьох питань функціонування освітнього закладу міста Ужгорода.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/01/17, 12:45


№ 1 (874) Костянтин Сас зумів поєднати роботу з відпочинком – понад 50 років працював у сфері дитячого спортивного туризму

Людей, котрі щиро люблять свою роботу, знайдеться не так і багато. А тих, для кого професія стала сенсом усього життя, – ще менше. Вісімдесятилітній мешканець Ужгорода Костянтин Сас присвятив улюбленій роботі більш як півстоліття, працював і будучи пенсіонером, аж до липня цього року.

На запитання, чим йому подобається обрана професія, відповів коротко: «Я не можу без неї…». Хоч пан Костянтин давно на пенсії, на роботу навідується щодня. Енергійний, завжди з усмішкою на обличчі, чоловік жваво розповідає про своє життя, адже справді є що сказати і чим поділитися.

Ця людина зуміла поєднати роботу з відпочинком: Костянтин Федорович 53 роки життя віддав дитячому туризму – спочатку як тренер і педагог, потім уже як завуч при спортивному товаристві «Авангард».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  17/01/17, 12:44
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS