Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 28/12/16№ 49 (872) УЖГОРОД – ІЗ БЮДЖЕТОМ! Депутати прийняли головний кошторис міста на 2017 рік

На цьоготижневій сесії депутати схвалили проект міського бюджету Ужгорода на наступний рік.

На 2017-ий передбачили: доходи бюджету – 1 048 142,4 тисячі гривень, видатки – 1 047 834,9 тисячі гривень.

Також затвердили на 2017 рік резервний фонд міського бюджету в сумі 4 мільйони гривень і перелік захищених статей видатків загального фонду міського бюджету: оплата праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів; забезпечення харчами; оплата комунальних послуг та енергоносіїв; оплата енергосервісу; обслуговування державного (місцевого) боргу; поточні трансферти населенню; поточні трансферти місцевим бюджетам; підготовка кадрів вищими навчальними закладами І–ІV рівнів акредитації; забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування; фундаментальні дослідження, прикладні наукові та науково-технічні розробки.

Підтримали і Прогноз бюджету Ужгорода на 2018–2019 роки. Він був поданий відповідно до вимог ст. 21 Бюджетного Кодексу України і має за мету створити механізм управління бюджетним процесом, встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету в середньостроковій перспективі, забезпечення передбачуваності й послідовності бюджетної політики міста. Розроблено документ з урахуванням прогнозних показників економічного і соціального розвитку України на 2018-ий та 2019-ий роки, інших законодавчих актів, Постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 404 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року», міських програм та інших документів.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/12/16, 14:22


№ 49 (872) ПЛІДНА СЕСІЯ НАПЕРЕДОДНІ НОВОГО РОКУ: окрім бюджету-2017, депутати затвердили низку стратегічних, соціально важливих міських програм

Цього тижня відбулася чергова сесія Ужгородської міської ради, на початку якої зареєструвалося 33 депутатів із загальної кількості 36 осіб. За пропозицією міського голови Богдана Андріїва, до порядку денного включили проект рішення про виділення допомоги – 30 тисяч гривень – для дівчинки, з якою стався нещасний випадок під час обрізання дерев біля ЗОШ № 12 та № 15, і проект про затвердження технічної документації зі землеустрою щодо ділянки в районі вулиць Загорської – Івана Франка, де планується будівництво нових школи та садочка. Депутати одностайно підтримали цю пропозицію.

Перед початком розгляду питань порядку денного сесійного засідання з коротким звітом про роботу Ужгородської місцевої прокуратури перед депутатами виступив заступник керівника прокуратури Михайло Пантьо. Таке звітування передбачає законодавство – правоохоронці повинні інформувати про стан зі злочинністю та дії, які вживає прокуратура.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/12/16, 14:20


№ 49 (872) МАКСИМАЛЬНО ПІДГОТУВАТИ МІСТО ДО СВЯТ!

Таке доручення дав на черговій щотижневій нараді з керівниками комунальних служб і підприємств міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, яка відбулася у вівторок.

«Ще раз усе перевірте, завершіть відновлення доріг і тротуарів у місцях, де проводилися земляні роботи; приберіть, вивезіть звалища гілок чи сміття, які повлаштовували мешканці; слідкуйте, аби чистими були території біля контейнерних сміттєвих майданчиків!» – наголосив Богдан Андріїв.

На нараді обговорили роботу комунальників, зокрема прибирання і вивезення сміття фірмою «АВЕ-Ужгород» із центру міста безпосередньо під час свят. Наприклад, на площах Театральній, Петефі працівники «АВЕ» 31 грудня чергуватимуть цілодобово, а в усі інші святкові дні вивозитимуть сміття з центру щонайменше двічі на день.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/12/16, 14:19


№ 49 (872) НА ОСНОВНИХ ЗАВДАННЯХ НА НАСТУПНИЙ РІК наголосили керівникам освітніх закладів міста

Міський голова Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак на тижні взяли участь у робочій нараді керівників навчальних і дошкільних закладів Ужгорода за підсумками року.

Як підкреслювали директори і завідувачі, ще жодного попереднього року школи та садочки не отримували стільки коштів із бюджету – і не лише на капітальні ремонти, реконструкцію, а й на дрібніші численні поточні господарські потреби.

Міський голова відзначив, що при цьому, наприклад, у школі, в актовій залі якої проводилася нарада, хоч діти на карантині, батареї в класах і коридорах дуже гарячі, теплотраса, котра йде по всьому периметру двору від котельні, – практично «гола», тож гріє повітря. Він акцентував, що Верховна Рада ухвалила Державний бюджет на наступний, 2017 рік, і за цим документом фінансування всіх комунальних витрат освітянських закладів перекладено на місцеві бюджети. Із доходів міст потрібно буде платити і зарплати працівникам, які не є педагогами. Додалися також утримання ПТУ, оплата комунальних послуг для медичних закладів та багато іншого. Це суттєво збільшить навантаження на бюджет, а тому потрібно в кожному закладі ще раз прискіпливо проаналізувати, які витрати нераціональні і що можна зробити для економії. Крім того, Ужгород долучається до програми кредитування від Європейського інвестиційного банку для підвищення енергоефективності бюджетних будівель, що передбачає модернізацію котелень, утеплення фасадів, заміну вікон і дверей, – тому безгосподарність у ставленні до енергоносіїв просто неприпустима.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/12/16, 14:19


№ 49 (872) «МИКОЛАЯ МИ ЧЕКАЛИ…». В Ужгороді провели низку святкових благодійних та соціальних акцій – як для малечі, так і для дорослих

Благодійна соціальна акція «Подарунок від Святого Миколая» відбулася 16 грудня в Ужгородському коледжі культури і мистецтв.

У рамках акції, оголошеної заздалегідь, збирали іграшки і солодкі подарунки для малечі зі сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО, дітей з інвалідністю.

Організаторами стали Ужгородська міська рада, Ужгородський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Іван Фленько) разом зі соціальними партнерами – Ресурсним центром підтримки і супроводу внутрішньо переміщених осіб громадської організації «Справа Кольпінга» в Україні (керівник Олександр Кацьора), благодійним фондом «Карітас», Мукачівською греко-католицькою єпархією, Ужгородською міською організацією Товариства Червоного Хреста й Ужгородською міською організацією Спілки жінок України.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/12/16, 14:18


№ 49 (872) В УЖГОРОДІ ВИЗНАЧИЛИ УПРАВИТЕЛІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ

На конкурс було подано пропозиції від ТОВ «Наш-Добробут», ТОВ «Хаус менеджмент групп», КП «ЖРЕР № 8», ТОВ «ЖРЕР № 8», ТОВ «Ремонтсервіс-4», КП «ЖРЕР № 4», ТОВ «АВЕ Ужгород», ПП «УжБудСервіс», КП «ЖРЕР № 5» і ТОВ «Житло-Сервіс».

9-го грудня у присутності представників підприємств, які взяли участь у конкурсі, і представників громади було відкрито конверти з документами, кожного претендента заслухали.

Того ж дня комісія вирішила, відповідно до п. 2 розділу 5 «Положення про конкурсну комісію з призначення управителя багатоквартирного будинку в місті Ужгороді», оголосити перерву в роботі комісії до 19 грудня 2016 р. для проведення аналізу поданих конкурсних пропозицій на предмет їх повної відповідності вимогам конкурсної документації, оцінки поданих пропозицій за затвердженими критеріями, виставлення балів та ухвалення рішення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/12/16, 14:17


№ 49 (872) РІК НА НОВОМУ МІСЦІ: архівний відділ підсумовує 2016-ий

Традиційно наприкінці року архівний відділ Ужгородської міськради звітує про виконану роботу. Тож нині, саме в День працівників архівної справи, начальниця відділу Тетяна Мар’їна підбиває підсумки року, що минає.

Рік тому архівний відділ отримав нове приміщення на вул. Кармелюка, 7, проте робота з облаштування документосховища ще триває. Ми розробили «Програму розвитку архівної справи в місті Ужгороді на 2016–2020 роки». Заплановано продовжити реконструкцію приміщення і багато іншого, зокрема треба придбати оргтехніку, стелажі, спецкоробки для зберігання архівних документів (500 таких коробок цьогоріч уже придбано). А ще потрібно обладнати установу сучасними системами відеоспостереження.

Підбиваючи підсумки роботи у 2016 році, маємо затвердити пріоритети і плани на 2017-ий. До пріоритетів архівного відділу Ужгородської міської ради належить збереження і примноження Національного архівного фонду (НАФ), здійснення дієвого контролю за станом діловодства, експертизою цінності та збереженості архівних документів на підприємствах, в установах з метою якісного формування НАФ.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/12/16, 14:16


№ 49 (872) «ЯКЩО ЛЮДИНА СПРАВДІ ШУКАЄ РОБОТУ, ТО МОЖЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАТИСЯ ЩЕ ДО НАБУТТЯ СТАТУСУ БЕЗРОБІТНОГО» – СЕРГІЙ ОЛЕКСІЮК

21-го грудня виповнилося 26 років Державній службі зайнятості України. За ці роки пройдено важливий і нелегкий шлях становлення й організації системи соціального захисту громадян від безробіття. Знайти достойну роботу в нашому місті багатьом його мешканцям допоміг Ужгородський міський центр зайнятості. Про нинішній стан справ у Центрі зайнятості ми поспілкувалися з директором Сергієм Олексіюком.

– Пане Сергію, якою є ситуація по Ужгороду стосовно працевлаштування?

– Упродовж 2016 року послугами Ужгородського міського центру зайнятості скористалося 3440 осіб, у тому числі 1822 зареєстрованих безробітних. Із них 64% становлять жінки, близько 50% – молодь до 35 років. Станом на 1 грудня 2016 року на обліку перебуває 1018 осіб, з них 450 осіб зареєстровані як безробітні.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/12/16, 14:14


№ 49 (872) «ПРАГНЕМО ВІДНОВЛЕННЯ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ «ГАЛАГОВ» – СЕРГІЙ ВАРЦАБА

Як нещодавно повідомляв «Ужгород», за рішенням сесії міської ради всі ужгородські депутати повинні відзвітувати перед виборцями – від 9 грудня і до Нового року. Свого часу ми вже проводили розмови-знайомства з міськими обранцями, тепер же розпочинаємо нову рубрику – з їхніми звітами про виконану депутатську роботу за 2016 рік. Нинішній гість – депутат Ужгородської міської ради від фракції «Патріот» Сергій Варцаба.

– Пане Сергію, що із запланованого вдалося втілити за цей рік?

– За звітний період брав участь у пленарних засіданнях усіх сесій міської ради і засідань постійної комісії з питань благоустрою, житлово-комунального господарства та приватизації майна комунальної власності. Постійно привертав увагу керівництва міста, депутатів до тих проблем, з якими виборці зверталися до мене.

На виборчому окрузі № 7 (центральна частина міста, так званий «Малий Галагов»), за яким я закріплений, постійно вивчаю громадську думку стосовно різних питань життя виборців, беру активну участь у масових заходах, проводжу роботу зі зверненнями громадян. За звітний період до мене надійшло понад 50 індивідуальних і колективних звернень. Щодо всіх їх практично є позитивні рішення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/12/16, 14:13


№ 49 (872) «ПРОСПЕКТ» УЧЕРГОВЕ ВИБОРОВ «КУБОК НОК УКРАЇНИ» ПАМ’ЯТІ ЙОСИФА БЕЦИ

Упродовж двох днів, 16–17 грудня, в СК «Юність» вирували футбольні пристрасті, а футбольна команда Проспекту підтвердила статус фаворита, ставши переможницею турніру пам’яті Йосифа Беци.

Цьогоріч турнір дещо відрізнявся від попередніх – окрім дорослих команд, у ньому взяли участь і 9 дитячих колективів 2007–2008 років народження. У змаганнях дитячих найкращою командою стали вихованці свалявського «Сузір’я», які у фіналі перемогли вихованців Ігоря Гарлача з ужгородського «Пегаса». Бронзові нагороди здобула команда з Іршавщини – ФК «Сільце».

А боротьба серед дорослих команд стартувала наступного дня, 17 грудня, з групового етапу. 25 команд з усієї області були розділені на 8 груп, матчі відбувалися за футзальними правилами. Після зіграних матчів 16 найсильніших команд із груп зійшлися в 1/8 фіналу, а потім – у чвертьфіналах. Цікаво, що двох півфіналістів у цих матчах визначали тільки в серії післяматчевих пенальті. Фортуна була прихильна до «Вікінга» і «Спарти». Студентська команда УТЕІ, завдяки єдиному голу, здолала колектив «Конвектора», а зірковий склад «Проспекту» (в команді грали Василь Пиняшко, Владислав Микуляк, Юрій Славік, Роберт Гегедош, Микола Гібалюк) без труднощів переконливо переміг «Епіцентр» – 5:1.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  28/12/16, 14:11
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS