Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 20/12/16№ 48 (871) ВИКОНКОМ ПІДТРИМАВ МІЛЬЯРДНИЙ ПРОЕКТ БЮДЖЕТУ УЖГОРОДА НА НАСТУПНИЙ РІК і низку стратегічних, соціально важливих міських програм

На цьоготижневому засіданні виконавчого комітету Ужгородської міської ради найперше проголосували за доповнену і переформатовану, відповідно до законодавчих змін, які наберуть чинності з 2017 року, Програму розвитку транскордонного співробітництва, туризму та формування позитивного міжнародного інвестиційного іміджу на 2017–2022 роки.

Як підкреслювалося, програму розширили, бо транскордонне співробітництво дає додаткові інструменти для впровадження проектів у сфері інфраструктури, туризму, транспорту, культури, охорони довкілля, посилення економічних зв’язків та бізнес-активності. Також це підготовка і розробка спільних операційних програм прикордонного співробітництва Європейського інституту сусідства, завдяки чому Ужгород може отримати значні фінансові ресурси в рамках міжнародної технічної допомоги.

Туристична галузь є однією з пріоритетних у соціально-економічному розвитку міста, однак її ефективному функціонуванню заважає комплекс проблем, для розв’язання яких і пропонується реалізація програм та ініціатив за участі представників освітніх закладів, органів влади, бізнесу, громадських організацій і медіа. Фінансування Програми на 6 років передбачає виділення з міського бюджету 4 мільйонів 490 тисяч гривень. На 2017-ий – 890 тисяч гривень. Програму ще мають розглянути на сесії міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/12/16, 11:40


№ 48 (871) ІНДЕКС ПУБЛІЧНОСТІ УЖГОРОДСЬКОЇ МІСЬКРАДИ СУТТЄВО ПОЛІПШИВСЯ: громадськість ознайомили з результатами моніторингу ОПОРИ

Цього четверга в Ужгородському прес-клубі представник Громадянської мережі ОПОРА Ярослав Гулан презентував результати вимірювання Індексу публічності місцевих рад обласних центрів, зокрема й Ужгородської міської ради.

ОПОРА проводить такі моніторинги від 2013 року, і Ярослав Гулан повідомив, що за підсумками 2016-го Індекс публічності Ужгородської міської ради становить 49%, він суттєво поліпшився у порівнянні з минулим роком, коли місто посіло останню позицію серед усіх обласних центрів.

Дослідження відбувалося за розробленою ОПОРОЮ єдиною методикою, яка включає близько 100 питань, висновки зроблені приблизно на 70% із моніторингу офіційного сайту Ужгородської міської ради і на 30% із перевірок «наживо».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/12/16, 11:39


№ 48 (871) МІСЬКИЙ ГОЛОВА ЗАПЕВНИВ ВІЙСЬКОВИКІВ У ВСЕБІЧНІЙ ПІДТРИМЦІ

Богдан Андріїв на тижні зустрівся з представниками військових формувань, які дислокуються в Ужгороді, – військової частини А-1778, 3002 «У», зонального відділу правопорядку. Також поспілкувався з військовим комісаром Закарпатської області Богданом Череміським. Зокрема, підбили підсумки року, що минає, та обговорили плани на наступний.

У 2016-му Ужгородська міська рада, реалізовуючи програми підтримки військових, допомагала із придбанням матеріально-технічних засобів – відповідно до звернень військовослужбовців. Не оминули увагою і бійців, котрі повернулись із зони АТО. Їм надавалася одноразова грошова допомога, членам родин та сім’ям загиблих Героїв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/12/16, 11:38


№ 48 (871) «ЖОДНИХ ТАЄМНИЦЬ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ НЕМАЄ» – ОЛЬГА КАЖМІР

У структурі Ужгородської міської ради є управління та відділи, котрі на слуху у громадськості, але є й такі, що на перший погляд непомітні, але від їхньої ефективності, системної роботи залежать усі інші підрозділи. Серед таких – відділ бухгалтерського обліку та звітності управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді, яке, за обсягом наданих прав, визначене головним розпорядником бюджетних коштів. Начальниця і головний бухгалтер відділу Ольга Кажмір розповіла, як працюють та що планують.

– Ольго Юріївно, розкажіть детальніше про роботу відділу бухгалтерського обліку та звітності, яким керуєте.

– Наш відділ є частиною управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді, згідно зі структурою міської ради. Відділ забезпечує ведення бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності по трьох галузях: культури, фізичного виховання та спорту і соціального захисту. Взагалі відділ бухгалтерського обліку та звітності можна назвати головною артерією управління – без нього неможливо донести наміри державного фінансово-економічного потоку, наміри міської влади і, відповідно, управління на підставі законності, формування та оптимального розподілу фінансових ресурсів. Це є своєрідне сполучення коштів через усі етапи бухгалтерського процесу до місця свого призначення.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/12/16, 11:37


№ 48 (871) В УЖГОРОДІ ВШАНУВАЛИ ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

Щороку 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків чорнобильської аварії.

На урочисті збори з цієї нагоди у вівторок зібралися члени Ужгородської міської організації ГО «Союз Чорнобиль Україна», яку очолює Олександр Чемет. Подякувати мужнім людям прийшли міський голова Ужгорода Богдан Андріїв і його заступник Олександр Білак.

«30 років тому, коли сталася ця біда, ніхто достеменно не знав, які можуть бути наслідки. Ризикуючи життям, ціною власного здоров’я ви врятували від страшної катастрофи не тільки Україну, а й багато держав світу. Спасибі вам за це», – сказав Богдан Андріїв. Він запевнив, що міська рада підтримає діяльність організації в наступному році, передбачивши на це фінансування з міського бюджету. Також міський голова повідомив, що, крім одноразової підтримки, яка надається за відповідними зверненнями чорнобильців, можна отримати і допомогу на лікування чи інші нагальні потреби, звернувшись із заявою до міської ради, – за наявності підстав кошти виділяються рішенням сесії міської ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/12/16, 11:35


№ 48 (871) «ГОРДОСТІ ЗА ТЕ, ЩО БУВ ТАМ, НЕМАЄ… МИ ВИКОНУВАЛИ СЛУЖБУ!» – ліквідатор Шухрадшон Кодиров

Цього тижня ми вшановували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Багато з тих, хто прийняв на себе перший удар ядерної стихії, на жаль, уже відійшли у вічність, але поруч з нами живуть люди, які доклали чималих зусиль, аби мінімізувати наслідки аварії. Сьогодні розповімо про ужгородця, який охороняв у ті часи Чорнобильську зону.

Мешканець Ужгорода Шухрадшон Кодиров (на фото – ліворуч) народився 1962 року в Узбекистані, в родині військовослужбовців. Сім’я переїхала до Ужгорода, коли був ще двомісячним немовлям. Відтоді він і живе в нашому місті. У 80-их роках служив у міліції. У червні 1986-го був направлений у службове відрядження до Києва.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/12/16, 11:35


№ 48 (871) «ПРАЦЕЛЮБНІСТЬ, ПОМІРКОВАНІСТЬ І ЧЕСНІСТЬ – ОСНОВА ДОВГИХ РОКІВ ЖИТТЯ»

6-го грудня відсвяткував свій 99-ий рік народження ужгородець, ветеран Другої світової війни Клим Степанович Луців. З цієї нагоди ми вирішили розповісти про довгожителя нашого міста.

Народився Клим Луців у 1917 році на Івано-Франківщині, біля м. Долини, в багатодітній сім’ї – був третім із вісьмох дітей. Після завершення навчання в сільській школі пішов працювати з молодшим братом Михайлом до лісокомбінату. У 40-му році їх обох призвали до лав Червоної армії, вони потрапили на Далекій Схід…

Про Другу світову війну Клим Степанович згадує часто, розказуючи про незламний дух того покоління. Каже, що йому, простому сільському хлопцеві, випала складна доля:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  20/12/16, 11:33
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS