Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 14/12/16№ 47 (870) «ДВЕРІ МОГО КАБІНЕТУ ПРАКТИЧНО ЗАВЖДИ ВІДЧИНЕНІ НАВСТІЖ» – радник міського голови Віталій Штефуца

Серед посадовців міської ради немалу роль відіграє радник міського голови – особа, безпосередньо підпорядкована керівникові міста, котра володіє відповідними діловими й інтелектуальними якостями. Сьогодні знайомимося з людиною, яка обіймає цю посаду в Ужгородській міськраді, – Віталієм Штефуцою.

– Віталію Олександровичу, розкажіть про свій трудовий стаж…

– За освітою я політолог, кандидат політичних наук. Працював у різних структурах, зокрема в управлінні соціального захисту Закарпатської ОДА, був помічником начальника Закарпатського обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, певний період – приватним підприємцем. А від 1 березня цього року призначений радником ужгородського міського голови.

Маю також великий досвід громадської діяльності, ще у 2002 році був членом ради з питань молодіжної політики при голові Закарпатської ОДА.

– Які обов’язки покладені на вас?

– Радник міського голови здійснює аналітичне забезпечення діяльності керівника органу місцевого самоврядування при розв’язанні ним різних завдань. Це стосується аналізу справ у відповідній сфері управління, розробки проектів рішень, вибору засобів їхнього обґрунтування, оцінки наслідків запровадження, розробки завдань, програм, методів і методик підготовки та реалізації управлінських рішень. Загалом радник повинен знати державну політику, основи економіки, права і політології, форми та методи роботи зі ЗМІ, правила ділового етикету.

Крім того, звертаю увагу на розробку пропозицій щодо підвищення ефективності роботи виконавчого комітету міської ради; беру безпосередню участь в організації та проведенні нарад, колегій, семінарів, конференцій з тих питань, які належать до моєї компетенції; виконую дорадчу роботу. Важливим напрямком у роботі також є підтримка робочих контактів із відповідними підрозділами та експертами державних органів влади й органів місцевого самоврядування, а також взаємодія з місцевою прокуратурою, Ужгородським ГУНП України в Закарпатській області, Ужгородською МДПІ, Ужгородським об’єднаним міським військовим комісаріатом, Управлінням СБУ в Закарпатській області.

Підтримую постійні зв’язки з правоохоронними органами, вивчаю й аналізую здійснення ними заходів щодо державних, обласних та міських програм профілактики і боротьби зі злочинністю й корупцією, а також виконання управліннями, відділами та іншими структурними підрозділами Ужгородської міської ради і виконкому законодавчих актів, розпоряджень голови міської ради з питань правоохоронної діяльності. Відтак всебічно доношу до міського голови об’єктивну інформацію про заходи, що здійснюють правоохоронці для забезпечення правопорядку в місті.

Постійно контактую і співпрацюю з депутатами Ужгородської міської ради, незалежно від їх фракційної приналежності, що дає змогу готувати об’єктивні і, я впевнений, позитивні рішення. Постійно проводимо консультації з громадськістю з важливих питань діяльності міста.

– Чи звертаються до вас мешканці міста? З якими питаннями?

– Ужгородців звертається багато, і в кожного – свої проблеми чи питання, тому до кожного треба індивідуальний підхід. Також багато містян приходить на прийоми до міського голови. Питання, які турбують людей, завжди є різними, починаючи від комунальних проблем і закінчуючи сімейними чи проханнями про матеріальну допомогу. Часто звертаються керівники ОСББ, адже в процесі їх створення виникає чимало проблем, які намагаємося спільно розв’язувати. Завжди стараємося допомогти людям. Когось Богдан Євстафійович направляє до мене, декого я «перехоплюю» з його приймальні, аби не завантажувати безпосередньо мера, бо ж є питання, які можна вирішити і без втручання міського голови. Є й такі відвідувачі, які цілеспрямовано йдуть до мене. Працювати для людей завжди приємно, тому для зручності громадян намагаюся залишати двері мого кабінету практично завжди відчиненими навстіж.

– Як можете загалом оцінити поточний стан справ муніципалітету і його подальші пріоритети?

– Думаю, ужгородці й ті, хто періодично приїжджає до Ужгорода, можуть краще сказати про ті помітні зміни, які відбуваються в нашому місті. Постійно провадяться активні роботи в комунальній сфері, для розвитку інфраструктури міста. Звісно ж, усе змінити одночасно неможливо – першочергово вирішуються нагальні та особливо болючі питання життєдіяльності Ужгорода і його мешканців. Роботи в нас ще багато, адже за один рік важко все зробити, якщо перед тим десятки років на левову частину проблем просто заплющували очі… Я щиро радий, що працюю в молодій та амбітній команді керівника міста, і впевнений, що ужгородці бачать та оцінюють ті позитивні зміни, які відбуваються в обласному центрі.

Розмову вела Ольга ПАЛОШ

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/12/16, 09:55
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS