Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 06/12/16№ 46 (869) УЖГОРОДСЬКІ ДЕПУТАТИ ПОВИННІ ПРОЗВІТУВАТИ ПЕРЕД ВИБОРЦЯМИ ДО НОВОГО РОКУ

У вівторок, 29 листопада, відбулося третє пленарне засідання чергової VІІІ сесії Ужгородської міської ради VІІ скликання. Ще перед початком засідання міський голова Богдан Андріїв зробив кілька заяв.

Перша – щодо акту вандалізму, який вчинили невідомі з пам’ятником жертвам Голокосту біля обласної філармонії. Такі речі є неприпустимими в цивілізованому суспільстві, зазначив Богдан Андріїв і додав, що у завжди толерантному Ужгороді, де споконвіків поруч дружно живуть представники різних національностей, цей факт викликав гостре несприйняття усієї громади. Міський голова висловив сподівання, що правоохоронці знайдуть злочинців, які вчинили наругу над пам’яттю невинних жертв Голокосту.

Богдан Андріїв також поінформував депутатів, що минулого тижня було підписано угоду про партнерство з містом Дебреценом в Угорщині.

Крім того, міський голова повідомив, що Міністерство фінансів України надало позитивний висновок стосовно можливості залучення коштів Європейського інвестиційного банку для Ужгородського водоконалу.

Далі Богдан Андріїв сповістив присутнім про успіх футбольної команди депутатів Ужгородської міськради на традиційному міжнародному футбольному турнірі міст-побратимів у Міхаловцях (про це читайте на стор. 10) і вручив найкращим гравцям чемпіонату грамоти.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/16, 12:17


№ 46 (869) ВОДОКАНАЛ ПРОСИТЬ РОЗРАХУВАТИСЯ ЗА НАДАНІ ПОСЛУГИ!

Шановні ужгородці! КП «Водоканал міста Ужгорода» нагадує про необхідність розрахуватися за спожиті послуги згідно з виставленими рахунками за жовтень 2016 року.

У разі виникнення будь-яких запитань щодо оплати (для проведення звірки чи уточнення даних зі стану оплати) ви можете звернутися до абонентського відділу підприємства у зручний для вас час (від 8:00 до 17:00) на адресу: вул. Митна, будинок 1, перший поверх.

Якщо ж немає можливості особисто відвідати підприємство, можна провести звірку в телефонному режимі, зателефонувавши за номерами 64-31-05, 64-06-98, 44-39-31,

44-03-42, надіславши запит на електронну адресу підприємства info@voda.uz.ua або за допомогою Особистого кабінету на сайті http://www.mega-billing.com. Відповідь на ваші запити стосовно уточнення боргів, нарахувань, оплат тощо ви гарантовано отримаєте у найкоротший термін.

Для уникнення неприємних ситуацій та негативних наслідків для тих, хто має заборгованість за спожиті послуги, адміністрація підприємства наполегливо просить не зволікати з розв’язанням проблем із заборгованістю і звернутися для укладення договору на реструктуризацію боргу.

«Наше підприємство завжди готове розглянути кожну ситуацію окремо. Ми з повагою і розумінням ставимося до кожного свого споживача», – наголошує директор Водоканалу Станіслав Карташов.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/16, 12:15


№ 46 (869) ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ наступного року діятиме в Ужгороді

Українська спілка промисловців і підприємців (УСПП) спільно з українським комерційним банком організували на тижні в Ужгороді регіональний бізнес-форум «Україна – країна підприємців». Захід орієнтований і на підприємців, і на тих, хто бажає розпочати власну справу.

Участь у форумі взяли майже три сотні представників бізнесу. Ужгородський міський голова Богдан Андріїв у вітальному слові відзначив, що напередодні форуму фахівці управління економіки та підприємництва міськради спільно з представниками банку й регіонального відділення УСПП проаналізували можливості міського бюджету і напрацьовують програму підтримки малого та середнього бізнесу, якою передбачено виділення з міського бюджету 1 мільйона гривень на погашення відсотків по кредитах для бізнесу. Дотепер подібних програм у місті не було.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/16, 12:14


№ 46 (869) ПЕРША РІЧНИЦЯ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ЗАКАРПАТТЯ. 29-го листопада 2015 року 250 патрульних поліцейських вийшли на вулиці Ужгорода і Мукачева

Цього тижня, через рік, на площі Театральній в обласному центрі відбулися урочистості з нагоди першої річниці Управління патрульної поліції в містах Ужгороді та Мукачеві, яке очолює Юрій Марценишин.

Привітати патрульних зі святом прийшли заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова, керівництво правоохоронних структур області, інші поважні гості.

Богдан Андріїв подякував патрульним за роботу, за те, що своєю працею повертають довіру громадян до правоохоронної системи, побажав миру і злагоди. За сумлінне виконання службових обов’язків, високу професійність і вірність присязі він вручив грамоту Ужгородської міської ради лейтенантові поліції, інспектору роти № 8 батальйону Управління патрульної поліції в містах Ужгороді та Мукачеві Христині Дідик.

Найкращі патрульні краю отримали також відзнаки Департаменту патрульної поліції України, Закарпатської обласної ради, подарунки від Управління патрульної поліції в містах Ужгороді та Мукачеві.

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/16, 12:14


№ 46 (869) ПРИЧИНИ НЕДОЛІКІВ БУДІВНИЦТВА – ВІДСУТНІСТЬ НАЛЕЖНОГО КОНТРОЛЮ. Думка фахівця

За минулі десятиліття Ужгород значно розбудувався – виникли мікрорайони індивідуальних малоповерхових котеджів у межах міста і в його передмістях. Окрім того, за минулі 5-7 років досить активно зводилися багатоквартирні 4-5-поверхові будинки з комфортними оселями. При цьому вже використовуються новітні технології та матеріали, підвищилася якість оздоблювальних робіт, більше уваги почали приділяти естетичному вигляду й архітектурній виразності будинків.

Проте шкода, що часто за красивим фасадом ховаються серйозні недоліки будівельних конструкцій, починаючи від основи фундаментів і закінчуючи покриттям даху. Чимала частина цих недоліків – у проектній документації некваліфікованих авторів і недбалій їхній експертизі, але переважна частина проблем будівництва – на совісті саме замовників, виконробів, інженерів технагляду та безпосередньо будівельників.

Основні причини – порушення вимог проекту, Державних будівельних норм і правил, Державних стандартів, а також повна безконтрольність щодо якості робіт та відповідності вимогам з боку безпосередніх керівників будівництва і державних органів контролю за цією важливою галуззю.

Тому й стали можливими руйнування ще не добудованих об’єктів, приймання в експлуатацію фактично аварійних будівель, порушення технічних норм і технологій, використання заборонених матеріалів тощо. Все це згодом несе смертельну небезпеку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/16, 12:12


№ 46 (869) «КРУГЛИЙ СТІЛ» З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ НАСИЛЬСТВУ відбувся в Ужгородській міськраді

«Практики запобігання та протидії насильству щодо жінок і дівчат в Україні: досвід м. Ужгорода» – такою була тема заходу, проведеного 25 листопада в малому залі міської ради, в межах міжнародної кампанії «16 днів проти гендерного насильства».

У засіданні взяли участь представники міських та обласних громадських організацій, які безпосередньо допомагають постраждалим від насильства, представники міської ради. На початку з вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

На зібранні йшлося про те, що за офіційною статистикою від насильства потерпає близько 44% українців, серед них більшість – жінки. Також 30% осіб до 18 років зазнавали виявів насильства у сім’ї.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/16, 12:11


№ 46 (869) «МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК, ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ (3)». Підбито підсумки Проекту ЄС/ПРООН

28-го листопада в Ужгородській міській раді для голів ОСББ, громадських організацій – учасників Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду (3)» провели «круглий стіл» щодо підсумків реалізації проектів у 2016 році та обговорення планів на 2017 рік.

Перед початком «круглого столу» міський голова Богдан Андріїв побажав учасникам успіху, закликав активніше долучатися до співпраці, подавати нові проекти і спільними зусиллями змінювати місто. Він підкреслив ефективність та перспективність Проекту, вручив сертифікати за успішно реалізовані мікропроекти в рамках Проекту ЄС/ПРООН «МРГ – III» представникам двох громадських організацій: «Лідер-Ужгород» («Капітальний ремонт шатрової покрівлі ЗОШ I–III ступенів № 20 – ліцею «Лідер» в м. Ужгороді») – Мар’янові Комарницькому; ГО «Рука допомоги» («Реконструкція електромережі ЗОШ № 14») – Романові Стойці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/16, 12:08


№ 46 (869) МИХАЙЛО ЧУРИЛО: «ДЕПУТАТИ ПОВИННІ ПРАЦЮВАТИ НА РОЗВИТОК УЖГОРОДА»

Наша газета продовжує знайомити читачів із людьми, котрі представляють депутатський корпус міста і прагнуть змінити на краще сьогодення обласного центру. Нині наша розмова – з депутатом Ужгородської міської ради, представником фракції «Патріот» Михайлом Чурилом.

– Пане Михайле, ви вже вдруге стали депутатом Ужгородської міської ради. Що вас спонукає до цієї діяльності?

– До міської ради я був обраний за списком від партії «Патріот». Моє завдання як депутата і керівника фракції – це благоустрій не тільки округу, від якого я обраний, а й цілого міста (як лідер організації очолював список партії «Патріот» і обирався всім містом).

Вважаю знаковим той факт, що серед «патріотів» є бізнесмени, лікарі, директори підприємств державної форми власності, люди з великим досвідом.

– Які бачите невідкладні проблеми Ужгорода, способи їх розв’язання?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/16, 12:06


№ 46 (869) ЛЮБА ФРЕВЛИК СТЕЖИТЬ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ ПЕНСІЙ УЖГОРОДЦЯМ УЖЕ 30-ИЙ РІК

Продовжуючи цикл матеріалів про «старожилів» міської ради, «Ужгород» завітав до управління праці та соціального захисту населення, де також працює чимало людей з великим трудовим стажем. Сьогодні ми спілкуємося з начальницею відділу контролю за призначенням та виплатою пенсій Любою Фревлик.

– Любо Миколаївно, розкажіть трішки про себе…

– Народилася я у Великоберезнянському районі. Закінчила восьмирічку, а тоді вступила до Чернігівського юридичного технікуму. Через три роки отримала диплом юриста і за направленням у 1986 році як молодий спеціаліст прибула до Ужгорода для роботи в службі соцзахисту.

– Як розвивалася ваша кар’єра?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/16, 12:05


№ 46 (869) ПРО ЗАЛУЧЕННЯ МОЛОДІ ДО ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ дебатували в Ужгороді

Креативна презентація посібника «Інструментарій для громадян» у форматі дебатного турніру відбулася 30 листопада в залі судових засідань юридичного факультету УжНУ. Дебати проводилися за британською системою. Участь у турнірі взяло 8 команд, по двоє гравців у кожній. Кожна команда, за жеребом, мала або відстоювати тезу як «влада», або ж її заперечувати як «опозиція».

Усі три теми дебатного турніру стосувалися залучення молоді до політичних процесів: її участі в ухваленні рішень органами влади; застосування гаджетів для електронного голосування на місцевих виборах; балотування молоді в депутати місцевих рад.

Боротьба команд була емоційною, молоді люди досить аргументовано відстоювали позицію «влади» чи «опозиції», залежно від ролі команди. Головною думкою захисту було партнерство з владою, те, що молодь є рушієм змін, – тому саме вона має брати відповідальність за себе і за громаду; опоненти ж, у свою чергу, наголошували на відсутності досвіду. Але з другого боку – як здобути досвід, не зробивши першого кроку? Так само наголошувалося, що для будь-якої громади кращим є еволюційний шлях, ніж юнацький максималізм тощо.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  06/12/16, 12:03
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS