Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 22/11/16№ 44 (867) ЗАВЕРШЕНО ПІДГОТОВКУ ПРОЕКТУ детального плану території індивідуальної житлової забудови для учасників АТО

За дорученням міського голови Ужгорода Богдана Андріїва на звернення учасників АТО, представників громадської організації “Спілка учасників бойових дій в АТО міста Ужгород “Побратими України м. Ужгород” підготовлено містобудівну документацію – проект детального плану території індивідуальної житлової забудови для учасників АТО в межах вулиць Загорська – Мінська – Тютюнова.

Тут заплановано розміщення 170 ділянок і зон соціально-побутової інфраструктури – зелених, торгівельної, ділової.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/16, 12:22


№ 44 (867) СЛІД СУВОРО ВИКОНУВАТИ ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ! Міський голова наголосив на важливості неухильного дотримання підрядниками техніки безпеки

Розмова з керівниками підрядних, комунальних організацій щодо безпеки виконання робіт і охорони праці відбулася 17 листопада в Ужгородській міській раді.

Міський голова Богдан Андріїв поінформував про нещасний випадок, який стався 16 листопада з дівчинкою, що постраждала під час зрізання дерев на алеї біля ЗОШ №№ 12 і 15. Він поставив жорстку вимогу позачергово провести інструктажі для всіх працівників кожного підприємства, пройти додаткове навчання, особливу увагу звернути на виконання робіт підвищеної небезпеки.

«Треба пам’ятати, що йдеться однаковою мірою про безпеку і працівників підприємства, суворе дотримання вимог із охорони праці, і про сторонніх, які випадково, навіть з власної неуважності, можуть опинитися поруч і постраждати», – підкреслив Богдан Андріїв.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/16, 12:22


№ 44 (867) БІЛЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ В УЖГОРОДІ ТРАВМУВАЛАСЯ ШКОЛЯРКА. Що призвело до нещастя, вивчають правоохоронці

16-го листопада працівники підрядної організації «УжАгромікс» вирізали дерева на алеї між школами №№ 12 та 15, і при цьому травми зазнала школярка 2004 року народження…

Обов’язок виконавця робіт – ужити всіх заходів безпеки. Чи було це зроблено і що призвело до нещастя, вивчають правоохоронці. Крім того, всі обставини надзвичайної події, за попередньою інформацією, з’ясовуватиме і спеціальна комісія Держпраці. За висновками цих структур можна буде визначити, що стало причиною нещасного випадку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/16, 12:22


№ 44 (867) ПРОЕКТ ПРОГРАМИ БУДІВНИЦТВА ДИТЯЧИХ І СПОРТМАЙДАНЧИКІВ розглянула, cеред іншого, спортивно-координаційна рада

У четвер на черговому засіданні спортивно-координаційної ради в Ужгородській міськраді обговорювалися питання про програму будівництва дитячих і спортивних майданчиків у місті, календар спортивних змагань, Центр «Спорт для всіх», навчання плавання ужгородських школярів.

Спочатку тренер Вадим Колечко, засновник спортивного клубу «На старт», розповів про навчання плавання третьокласників трьох шкіл – №№ 3, 5, 9, у рамках уроків фізкультури, яке відбувається в басейні «Буревісник». Обговорили дальше поширення такої практики, щоб елементарних навичок тримання на воді набули всі школярі Ужгорода, адже це важливо для безпеки життя. Відповідне доручення скерують міському управлінню освіти.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/16, 12:21


№ 44 (867) «ТРАНСПОРТНА» КОМІСІЯ ОПРАЦЮВАЛА ЧИМАЛО ПИТАНЬ

Чергові звернення від ужгородців, депутатів, офіційних структур днями розглянули на засіданні комісії з безпеки дорожнього руху та координації роботи автотранспорту Ужгородської міської ради.

Члени комісії ухвалили рішення доручити відділу транспорту, державних закупівель та зв’язку підготувати для розгляду на засіданні виконкому міськради проект рішення про скорочення маршрутів №№ 9, 19, 21 і 20 від зупинки «Медичний центр “Покров”» до зупинки «Речовий ринок».

Цьому ж підрозділу міськради рекомендували опрацювати питання відкриття автобусного маршруту з мікрорайону «Дравці» до корпусів УжНУ на «БАМі» або на пл. Корятовича.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/16, 12:21


№ 44 (867) ПРО РЕМОНТНІ РОБОТИ В УЖГОРОДІ ТА ІНШІ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ – у телепередачі «Про головне»

Упродовж останніх місяців на кількох вулицях Ужгорода ведуться масштабні ремонтні роботи, через що утруднений автомобільний рух. Щоб з’ясувати причини тривалого проведення робіт, журналісти передачі «Про головне» та її ведучий Михайло Данканич запросили до діалогу заступника міського голови Ужгорода Олександра Габора, головного архітектора міста Олега Боршовського та Ігоря Петрика, директора ТОВ “КБК”, представника однієї з підрядних організацій, які проводять роботи в Ужгороді.

– Розпочнемо з простого запитання: наскільки комфортно вам, як водіям, останні два місяці пересуватися містом?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/16, 12:21


№ 44 (867) ОЗЕЛЕНЕННЯ УЖГОРОДА: з комплексною програмою і науковим підходом

Про початок розробки комплексної програми озеленення Ужгорода на 2017–2022 роки, аспекти, які будуть враховуватися, розповіли наприкінці минулого робочого тижня на прес-конференції у «Совиному гнізді» посадовці, науковці та громадські активісти – представники робочої групи, створеної на виконання розпорядження міського голови Богдана Андріїва.

Декан біологічного факультету УжНУ, кандидат біологічних наук Ярослава Гасинець нагадала, що Ужгород завжди славився ботанічним садом і зеленими насадженнями, це, серед іншого, приваблювало до нашого міста туристів і гостей. На жаль, останній проект благоустрою та комплексного озеленення міста розроблявся ще в 1982-му. Роками до питання зелених насаджень підходили за «пожежним» принципом, тобто проблеми бралися розв’язувати лише тоді, коли, скажімо, падали дерева, гілки чи вирувала негода.

Нинішній міський голова Ужгорода Богдан Андріїв акцентує, що сучасне європейське місто – це не лише відремонтовані дороги, будинки, комунікації, послуги з освіти і медицини, а й зелень, без якої неможливий комфорт. Своїм розпорядженням він сформував робочу групу, котра напрацює комплексну стратегію, програму, бачення на багато років, як рухатися з озелененням Ужгорода.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/16, 12:18


№ 44 (867) ДЕМОНТАЖ САМОВІЛЬНО ВСТАНОВЛЕНИХ ОБМЕЖУВАЧІВ РУХУ, ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ – серед питань, що розглянув виконком

Засідання виконкому міський голова Ужгорода Богдан Андріїв почав із приємного – привітав молодих спортсменів зі другим місцем на Чемпіонаті світу з гирьового спорту і вручив грамоти міської ради срібним призерам – ужгородцям Миколі Гичці та Михайлові Тупиці, а також їхньому тренеру Андрієві Яремусу.

Далі розпочали розгляд майже чотирьох десятків питань порядку денного із заслуховування звіту про виконання бюджету міста за січень – вересень 2016 року. Як повідомила начальниця фінансового управління Леся Гах, до бюджету міста за цей період надійшло 683 млн. 696,7 тис. гривень, або 108,6% від уточненого планового обсягу. Приріст надходжень порівняно з відповідним періодом 2015 року становить 170 млн. 378,8 тис. гривень.

Найвагомішим джерелом надходжень залишився податок на доходи фізичних осіб. У структурі загального фонду бюджету міста його частка – 58,9%. Фактичні надходження його становили 201 млн. 945,2 тис. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги надходжень відповідного податку зросли на 53,9%, або на 70 млн. 686 тис. гривень.

Значну частину надходжень, а саме – 23,9%, або 82 млн. 91 тис. гривень, становлять місцеві податки і збори. Зокрема, понад 49 мільйонів – єдиний податок, більш ніж 45 мільйонів – акцизний податок, понад 30 мільйонів – плата за землю; від сплати державного мита надійшло 3,1 мільйона гривень, плата за оренду майна – 3,1 мільйона гривень; податку на нерухоме майно сплатили понад 2 мільйони гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/16, 12:17


№ 44 (867) ШКОЛЯРІ НАВЧАТИМУТЬСЯ 12 РОКІВ, А ПЕРШАЧКИ ЗМОЖУТЬ ПИСАТИ ОЛІВЦЕМ. Еволюція української освіти: від комсомольських організацій до демократії

Якщо порівнювати нинішню систему шкільної освіти з радянською, то чітко видно головну відмінність – відсутність тиску партійної ідеології на навчальний процес. Але життя ставить усе більші вимоги до виховання молодого покоління, підготовки високоосвічених спеціалістів, творчих особистостей. Тому розробляються нові програми для поліпшення якості освіти. Про нововведення у школах ми розмовляли з представницями методичного кабінету управління освіти Ужгородської міської ради. Та спочатку нагадаємо, яким було шкільне навчання ще до здобуття Україною незалежності.

Валентина Пономарьова працює вчителькою в Ужгородській ЗОШ І–ІІІ ступенів 42 роки. Вона проводила уроки ще в часи Радянського Союзу, пізніше – в добу становлення незалежної України, тож може порівняти колишню систему освіти з нинішньою.

Школи ім. Леніна, Ленінські суботники, Ленінська кімната і Музей атеїзму

Школа працювала під постійним впливом і командуванням партійних органів. Не було абсолютно ніякої свободи та демократичності. На всі свята координація йшла під особливим натиском партії. Постійно відбувалися змагання між школами, конкурси. Влаштовувалися політичні бої в Палаці піонерів. Були, зокрема, змагання за присвоєння школі імені Леніна.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/16, 12:16


№ 44 (867) ДВІ СЕСТРИ-УЖГОРОДКИ, ПОПРИ ВАЖКУ ХВОРОБУ, ВІРЯТЬ У СВОЄ ОДУЖАННЯ і борються за нього

Ця історія розпочалася понад тридцять років тому. Двоє щасливих молодят уперше готувалися стати батьками, з нетерпінням чекаючи на свою бажану дитину. Нею стала здорова дівчинка, однак у пологовому будинку немовляті занесли стафілококову інфекцію, що ледь не вартувало дитині життя. Впродовж першого року дівчинка Мирослава постійно хворіла, ліки не допомагали, температура весь час трималася високою. «Горить, як свічка», – казали лікарі мамі. При цьому вони радили… зробити на згадку фото з дитиною – на випадок, якщо помре…

«Батьки, Галина і Михайло, тоді були ще студентами. Вони навчалися в університеті в місті і приїздили додому лише на вихідні, тож практично вся титанічна праця з догляду, виходжування мене лягла на плечі бабусі з дідусем – Антоніни Оксентівни і Станіслава Федоровича, – розповідає свою життєву історію нині вже доросла Мирослава. – За словами мами, біля мене, хворої, чергували позмінно. Коли зі мною залишався дідусь, він брав мене на руки і співав пісні – всі, які тільки знав. Я слухала його могутній, дуже гарний голос – і, нарешті, засинала. Інфекційне захворювання дало ускладнення ослабленому організмові – перестав засвоюватися кальцій, почали деформуватися кістки і суглоби».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  22/11/16, 12:14
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS