Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 14/11/16№ 43 (866) ФУТБОЛЬНИЙ КЛУБ «УЖГОРОД» УДРУГЕ ПОСПІЛЬ СТАВ ЧЕМПІОНОМ ЗАКАРПАТТЯ! Завершальний, 26-ий тур у вищій лізі області визначив переможця

Спортсмени ФК «Ужгород» на стадіоні «Автомобіліст» минулого тижня, в суботу, перемогли місцевий «Спартакус» із рахунком 3:0 і вдруге здобули чемпіонський титул. Матч між міськими командами вирішував, чи стане «Ужгород» чемпіоном: у разі перемоги – однозначно; якби була нічия, то, за перемоги «Севлюша» над «Поляною», мав би бути ще «золотий матч»; якби ж ужгородці поступилися, то, за позитивного результату для виноградівців, володарем золотих нагород став би «Севлюш».

Тому, звісно, на гравців «Ужгорода» тиснув тягар відповідальності за результат. У складі «Спартакуса» на поле вийшли грати «бувалі та обтерті» тренери Валентин Слюсар і Мирослав Бундаш – задля впевненості своїх підопічних у власних силах.

Незважаючи на ці обставини та відсутність у лавах «Ужгорода» лідерів команди – Михайла Реплюка, який травмувався у попередньому матчі, і дискваліфікованого Роберта Гегедоша, гравці надвідповідально підійшли до цього матчу. І вже на 16-ій хвилині удар Віктора Ряшка стає результативним. Цей гол змусив «спартакусівців» іти в атаку великими силами, проте підопічні Івана Шанти вміло оборонялися і чекали нагоди підловити суперника на контратаці. Вдалося це зробити на завершальних хвилинах матчу – на 86-ій хвилині Микола Ількович подвоює перевагу, а Василь Пиняшко доводить переможний результат до трьох голів.

І під звуки невмирущої «We Are The Champions» від «Queen» гравці «Ужгорода» побігли святкувати вдруге поспіль здобутий чемпіонський титул.

Після матчу міський голова Ужгорода Богдан Андріїв поділився враженнями від завершальної гри обласного чемпіонату в сезоні 2016 року:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/11/16, 12:15


№ 43 (866) ВІДКРИТТЯ ПАМ’ЯТНИКА ШТЕФАНІКУ – ще одне підтвердження міцної дружби між двома народами

Пам’ятник відомому не тільки у Словаччині, а й у всьому світі політичному діячеві, генералові французької армії, астроному Міланові Растиславу Штефаніку відкрили у четвер в Ужгороді, у сквері імені Масарика.

В урочистостях узяли участь, зокрема, голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова, спеціальний представник Міністерства закордонних і європейських справ Словацької Республіки Еміл Кухар, Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек, Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді Отто Ковчар, Почесний консул Словацької Республіки у Великому Березному Олег Адамчук, представники уряду Словаччини, представники духовенства, освіти, культури, науковці, митці, студенти.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/11/16, 12:14


№ 43 (866) МІСЬКИЙ ГОЛОВА ЗУСТРІВСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ОБСЄ

Життям ужгородської громади, питаннями економічної, міжетнічної ситуації в місті та багатьма іншими цікавилися представники ОБСЄ у розмові з міським головою Богданом Андріївим.

З робочою кількаденною поїздкою в нашому краї перебувають керівниця Івано-Франківського відділення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Хатуна Мургулія і спостерігач СММ ОБСЄ Дорін Фазлі.

Під час зустрічі, зокрема, Хатуна Мургулія висловила думку, що тепер, коли завершується календарний рік і минає рік від часу проведення місцевих виборів, очевидно, підбиваються підсумки зробленого в Ужгороді й формуються плани на наступний, 2017 рік.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/11/16, 12:09


№ 43 (866) НА ОСОБИСТОМУ ПРИЙОМІ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ужгородці зверталися переважно з комунальними питаннями

Найбільше питань до міського голови Ужгорода під час цьоготижневого особистого прийому громадян було стосовно включення до планів наступного року ремонтів за бюджетні кошти – доріг, тротуарів, дахів, фасадів, внутрішньоквартальних територій тощо. Як відомо, міська влада тепер формує і плани оновлень у місті та їх фінансування у 2017-му, і проектно-кошторисну документацію на конкретні об’єкти, щоб розпочати роботи з настанням сприятливої погоди навесні якомога швидше.

Загалом на прийом до міського голови Ужгорода прийшло понад півсотні ужгородців, було 37 звернень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/11/16, 12:08


№ 43 (866) «КІЛЬКАРІЧНІ БОРГИ НЕДОБРОСОВІСНИМ МЕШКАНЦЯМ ВСЕ ОДНО ДОВЕДЕТЬСЯ СПЛАТИТИ!» – БОГДАН ТЕРЕНЯК

Обслуговуванням житлових будинків у нашому місті опікуються комунальні підприємства, а також, віднедавна, ОСББ. Товариство «Житло-Сервіс» створене давно – ще 1994 року, на базі ЖРЕР № 7. Про сьогодення «Житло-Сервісу» спілкуємося з його керівником Богданом Тереняком.

– Богдане Івановичу, розкажіть яку територію обслуговує ТОВ «Житло-Сервіс».

– Раніше наше товариство обслуговувало 64 будинки в «Новому районі», однак після створення ОСББ 11 будинків відійшли під самостійне управління. Тепер обслуговуємо 53 будинки загальною площею 153 тис. кв. м. У штаті налічується в нас 41 працівник, зокрема 9 осіб керівного складу (начальник, секретарка, головний інженер-майстер, інженер з техніки безпеки, паспортист, бухгалтери), 16 двірників, по четверо електриків і сантехніків, троє диспетчерів, один водій, двоє покрівельників і ще двоє малярів. До слова, у наших двірників великий обсяг роботи, бо одному двірнику належить прибирати за нормою в середньому 4 тис. кв. м, а отже у нас мало би працювати хоч 20 осіб.

– Якою є ситуація щодо плати мешканців за квартиру?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/11/16, 12:07


№ 43 (866) БЛИЗЬКО 400 ВИДІВ ВИНА представлять на «Закарпатському божоле»

Про це 10 листопада у «Совиному гнізді», місці проведення фестивалю, розповіли під час прес-конференції перший заступник міського голови Ужгорода Іштван Цап, голова Спілки виноградарів і виноробів Закарпаття Олександр Ковач і директор комунального підприємства «Уж-Фест» Василь Крайняй.

– Ми запросили вас, щоб офіційно анонсувати цікаву подію – свято молодого вина «Закарпатське божоле», яке відбудеться з 18-го по 20 листопада у «Совиному гнізді». Хотів би наголосити, що ми не ставили за мету зробити фестиваль масовим. Виноробів є багато, серед яких – і фахові, і не дуже. Саме тому акцент робиться не на кількості, а на якості представленої учасниками продукції. Загалом заявок на участь надійшло безліч. Проте ми запровадили чіткі однозначні критерії, спрямовані на якість, – тому відбір був жорсткий, – сказав Іштван Цап.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/11/16, 12:05


№ 43 (866) БОГДАН АНДРІЇВ: «ПЕРЕКОНАНИЙ, ЩО ПРОЕКТИ, ЯКІ МИ ЗМОЖЕМО РЕАЛІЗУВАТИ СПІЛЬНО ЗІ СЛОВАЦЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ, БУДУТЬ КОРИСНІ ДЛЯ ОБОХ СТОРІН»

У мистецькій галереї «ІЛЬКО» в четвер відбулася конференція з питань транскордонного співробітництва, організована в рамках проекту словацько-української співпраці «Дружба Словаччина – Україна», що фінансується за кошти Норвезького фінансового механізму.

Відкрила захід Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова. Вона наголосила, що для Словаччини Україна є важливою, перевіреною міцною дружбою доброю сусідкою, з якою поєднує спільна історія. Обидві країни постійно працюють над зміцненням зв’язків у всіх сферах співробітництва. Є хороша співпраця з керівництвом і області, й міста Ужгорода. Пані консул побажала учасникам конференції плідно попрацювати і знайти нових партнерів для майбутнього співробітництва.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв привітав гостей конференції й акцентував на тісній співпраці зі словацькими містами:

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/11/16, 12:04


№ 43 (866) ІСТОРІЯ ВОСЬМОЇ ШКОЛИ, яка святкує 60-річчя

Йшов 1956 рік. Першого вересня в Ужгороді була відкрита неповна середня школа № 8 з українською і російською мовами навчання. Новизна полягала в тому, що була зроблена спроба зібрати з різних шкіл учнів-переростків, які не встигали в навчанні, – вони й утворили основний контингент закладу (280 учнів від 3-го по 7-ий клас). В основному це були діти з проблемних, неповних сімей, вкрай занедбані у виховному плані, – діти, які дуже нагадували макаренківських вихованців. Школу розмістили у двох приміщеннях: основну – на нинішній площі Петефі і початкову – на розі цієї площі й теперішньої вулиці Швабської. Стан обох приміщень був далекий від стандартів справжньої школи.

Труднощі полягали в тому, щоб якнайшвидше сформувати учнівський і вчительський колективи для успішного розв’язання поставлених перед новою школою завдань. Першим директором НСШ № 8 був Михайло Васильович Кошеля (на фото), першим завучем – Михайло Наумович Михайлов. Дует виявився успішним – завдяки поєднанню молодості, енергії, настирливості директора і життєвого досвіду, професіоналізму, інтелігентності та високої культури завуча.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/11/16, 12:03


№ 43 (866) МІГАЛЬ ШЮТЄВ ВІДЗНАЧАЄ 75-ЛІТНІЙ ЮВІЛЕЙ!

Лікар з великої літери – людина максимально скромна і делікатна, доброзичлива, чесна, професіональна й відповідальна. Можна добирати нескінченну кількість означень, та жодне з них не розкриє повною мірою його характеру. Тільки познайомившись із Мігалем Мігальовичем, можна зрозуміти, якої доброї натури цей чоловік.

Народився Мігаль Мігальович Шютев в Ужгороді, у звичайній сім’ї робітника. Закарпаття – багатонаціональний край, тож і не дивно, що наш ювіляр походить із угорськомовної родини. Шкільні роки його проходили в Ужгородській загальноосвітній школі № 10 імені Ґабора Дойка (тоді Мате Залки) з угорською мовою навчання.

Вже зі шкільної парти Мігаль Шютев виявляв зацікавленість до медицини. По закінченні середньої школи однозначно вирішив, що його подальше життя буде пов’язане з медициною та допомогою людям, і вступив до Ужгородського державного університету на медичний факультет.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/11/16, 12:00


№ 43 (866) ЗАБУДОВНИКА ПРИТЯГНУТО ДО АДМІНВІДПОВІДАЛЬНОСТІ – за виконання будівельних робіт без дозволів та проектної документації

Один із мешканців Ужгорода звернувся на урядову «гарячу лінію» щодо неправомірного вивезення глини, ґрунту громадянином С. з історичної частини міста, від будинку № 6 на Замкових сходах.

Працівники відділу державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради розглянули звернення і, вийшовши на місце, зробили фотофіксацію об’єкта. Встановили, що громадянин С. і справді проводить будівельні роботи, при цьому підкопує гору, на якій стоять греко-католицький собор, Ужгородський замок та інші споруди історичного центру, а ґрунт виносить на вулицю Фединця. Зафіксовано, що залізобетонна конструкція, яка тримає раніше встановлену підпірну стінку, розбита; забирають ґрунт і з-під дерева, яке через це може впасти, і з-під одноповерхового будинку. З боку сходів роблять другий поверх житлового будинку.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  14/11/16, 11:58
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS