Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 01/11/16№ 41 (864) ЯКІ ДОРОЖНІ РОБОТИ І РЕМОНТИ ТРОТУАРІВ ВЖЕ ЗАВЕРШЕНО, що оновлюють далі і якими будуть завдання на наступний рік

Ці та інші нагальні питання обговорили на понеділковій нараді міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Олександр Габор, керівниця департаменту міського господарства Оксана Пайда і представники підрядних організацій, які працюють у місті.

Міський голова наголосив, що фахівці міської ради і спеціалісти, котрі розроблятимуть проекти оновлення вулиць, повинні ще на стадії проектування в комплексі підходити до всіх робіт. Він наполягає:

«Потрібно враховувати всі складові: і заміну дорожнього покриття, і, при необхідності, заміну всіх підземних комунікацій, влаштування зливової мережі, тротуари, озеленення, освітлення, встановлення обмежувачів руху чи паркування – наприклад, стовпчиків, які би перешкоджали ставити машини на тротуарах».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  01/11/16, 13:01


№ 41 (864) В УЖГОРОДІ ОБГОВОРИЛИ ТРАНСКОРДОННІ ПРОГРАМИ СПІВПРАЦІ. Зокрема можливості регіону щодо отримання коштів із європейських фондів і програм

Днями в Ужгороді відбулася міжнародна конференція з транскордонної взаємодії – «Можливості участі територіальних громад Закарпаття у міжнародних і транскордонних програмах співпраці», співорганізаторами якої стали Закарпатська обласна рада і Міжрегіональна асоціація «Карпатський Єврорегіон».

Участь у конференції взяли керівники області Михайло Рівіс і Геннадій Москаль, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Янка Буріанова, аташе із зовнішньоекономічних питань Генерального консульства Угорщини в м. Берегові Золтан Сакач, торговий аташе Угорщини в західному регіоні Беата Мюль, міжнародні експерти, представники іноземних делегацій, депутати обласної ради, голови районних, міських і сільських рад, науковці.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  01/11/16, 13:00


№ 41 (864) УЖГОРОД МАЄ ШАНСИ СТАТИ ПЕРШИМ МІСТОМ В УКРАЇНІ, ДЕ БУДЕ ДОСЯГНУТО НУЛЬОВОЇ СМЕРТНОСТІ НА ДОРОГАХ

І це не утопія, переконують представники громадської організації Vision Zero Віктор Загреба й Андрій Коман, які на запрошення міського голови Богдана Андріїва побували в Ужгороді. Вони оглянули стан інфраструктури нашого міста і провели цього тижня в міській раді «круглий стіл» із безпеки дорожнього руху. Впродовж 2015 року, за даними активістів, в Ужгороді загинуло внаслідок ДТП 5 осіб, тому нульової смертності на дорогах Ужгорода досягти цілком реально.

Перед проведенням круглого столу «Безпека руху та зменшення смертності на дорогах до нульової відмітки» Віктор Загреба й Андрій Коман спільно з працівниками патрульної поліції та радником міського голови на громадських засадах Маріанною Собран оглянули вулиці міста, зокрема ділянки, які за статистикою є найбільш аварійно небезпечними.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  01/11/16, 12:59


№ 41 (864) ЩО НАЛЕЖИТЬ ДО ПОСЛУГ ІЗ УПРАВЛІННЯ БАГАТОКВАРТИРНИМ БУДИНКОМ І ЯКА МАЄ БУТИ ПЕРІОДИЧНІСТЬ ЇХ НАДАННЯ?

На цьоготижневому засіданні виконкому Ужгородської міськ-ради, яке відбулося 26 жовтня, розглянули зміни до рішення виконкому від 27 липня 2016 року № 232, зокрема відтепер буде викладено у новій редакції додаток 1 «Перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком» до Положення про конкурсну комісію з призначення управителя багатоквартирного будинку в Ужгороді.

Отже, перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком і періодичність їх надання такі:

1. Утримання спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території, в тому числі:

1) прибирання прибудинкової території (підмітання тротуарів, проїздів, майданчиків, прибирання газонів від сміття, вивезення змету в літній період від 6:00 до 14:00, у зимовий – від 7:00 до 15:00, щодня, крім неділі; очищення приямків, відмосток від сміття, бур’янів – 1 раз на місяць; догляд зелених насаджень – весняно-осінній період; прибирання листя в осінній період – щодня, крім неділі; підмітання і зсування снігу, очищення асфальтного покриття від ожеледі, посипання піском тротуарів, дворових перехідних доріжок, зовнішніх сходів та площадок під’їздів, прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами – в зимовий період, залежно від атмосферних опадів; очищення приямків із металевою решіткою при вході у під’їзд – 2 рази на місяць);

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  01/11/16, 12:58


№ 41 (864) 125-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЙОСИПА БОКШАЯ вшанували в музеї його імені

Жовтень став направду доленосним місяцем у житті одного з найвідоміших художників Закарпаття. Саме посеред розкішної і філософської водночас осені Йосип Бокшай народився (2 жовтня 1891 року), восени ж він і відійшов у вічність (19 жовтня 1975 р.). А ще цього місяця – власне, 25 жовтня – митець одружився з Маргаритою Арвої, яка була його Мадонною і на полотнах, і в дійсності.

У Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая цього тижня відкрили експозицію, що, за словами самих музейників, є чи не найкращою з досі представлених, адже презентує помітну добірку творів як із музейної, так і з родинної колекцій, а також – архівні матеріали, документи, світлини, котрі сповна показують не лише мистецьку, а й людську особистість Йосипа Бокшая.

В урочистому відкритті виставки «Людина віри, художник правди» до 125-річчя з дня народження співзасновника закарпатської художньої школи, академіка, народного художника СРСР Йосипа Бокшая і 70-річчя Закарпатського обласного художнього музею, який названий ім’ям корифея, у вівторок узяв участь міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Були присутні також представники обласної влади, дипломатичних представництв Угорщини і Словаччини в Ужгороді, весь склад Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, який приїхав зі спектаклем до нашого міста.

Відкриття виставки супроводжували виступи академічного камерного хору «Кантус».

Заступник голови Закарпатської ОДА, керівник апарату Олександр Петік відзначив, що Йосип Бокшай – яскравий представник закарпатців, які належать до галереї лідерів Європи.

«Людина віри, художник правди» – це не просто звучна назва виставки, а й непохитні життєві і творчі переконання Йосипа Бокшая. Так про художника мовив присутній на виставці єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік: «Він прожив нелегке життя. Але важливо, що навіть у ті часи, коли змушували творити в стилі соцреалізму, у глибині душі Йосип Бокшай залишився тим, ким і був насправді. Я не мав щастя знати його особисто, але мав нагоду спілкуватися з його учнями. Вони згадували, як їх, тодішніх студентів, вражало те, що, малюючи в горах, Йосип Бокшай не соромився в їхній присутності ввечері стати на коліна і молитися, ба навіть, починаючи малювати, перехрещував полотно. Він не соромився своєї віри, він звеличував її».

Відтак священики прочитали молитви в пам’ять про художника.

Сакральний живопис вважає вершинним здобутком у творчості Йосипа Бокшая завідувачка експозиційного відділу музею, мистецтво-знавець Олена Приходько: «Із перших самостійних кроків у мистецтві Йосип Бокшай проявив себе як художник сакральної теми, художник-монументаліст. Здобув прекрасну освіту в Будапештській академії мистецтв, удосконалював фахову майстерність в Італії, і оцей відгомін відчувається в його сакральних монументальних творах. Знаємо, що найвищим його досягненням у цій царині є розписи ужгородського Хрестовоздвиженського кафедрального собору, які непогано збереглися, хоч і потребують реставраційних втручань».

Постійну експозицію Бокшая, яка діє в обласному музеї, доповнили полотнами, котрі зазвичай зберігаються у фондах. Загалом відвідувачі виставки можуть побачити близько 80 творів. Долучився також Благодійний фонд ім. Й. Бокшая, який представив для огляду архівні матеріали, дитячі рисунки, фронтові замальовки митця. Виставку з нагоди ювілею Йосипа Бокшая охочі зможуть оглянути до 7 грудня.

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  01/11/16, 12:57


№ 41 (864) «СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ УЖГОРОДА НА НАСТУПНІ 20 РОКІВ – ОСНОВОПОЛОЖНИЙ ДОКУМЕНТ, ЩО ПІДКАЖЕ, В ЯКОМУ НАПРЯМКУ НЕОБХІДНО РУХАТИСЯ ДАЛІ» – ОЛЬГА ТРАВІНА

Продовжуємо знайомити читачів із роботою структурних підрозділів Ужгородської міської ради. На часі – розмова з начальницею управління економіки та підприємництва Ольгою Травіною.

– Ольго Валеріївно, розкажіть детальніше про роботу відділів управління економіки та підприємництва, яким ви керуєте.

– Наше управління є одним зі структурних підрозділів Ужгородської міської ради, складається з чотирьох відділів: торгівлі та захисту прав споживачів; із питань тарифів; економіки і підприємництва; зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та туризму.

Відділ торгівлі та захисту прав споживачів, після того як у законодавстві і сфері торгівлі й підприємництва відбулося чимало змін, виконує низку функцій, серед котрих – і надання дозволів на розміщення пересувного обладнання на території міста. Це переважно сезонна торгівля у весняно-літній період морозивом, кукурудзою, прохолодними напоями, кавою. Як правило, зацікавлені підприємці звертаються до ЦНАПу, а він передає подані документи до відділу торгівлі.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  01/11/16, 12:56


№ 41 (864) ДМИТРО ПАЦКАН: «АКТИВНІСТЬ ДЕПУТАТА МАЄ ПОЛЯГАТИ В БЕЗПОСЕРЕДНЬОМУ СПІЛКУВАННІ З ВИБОРЦЯМИ – ЧЕРЕЗ ЗУСТРІЧІ, ТЕЛЕФОН, СОЦМЕРЕЖІ…»

Дмитро Сергійович Пацкан, депутат Ужгородської міської ради VII скликання, народився 5 жовтня 1980 року в Ужгороді. Навчався у школі № 11, потім – в Ужгородському комерційному технікумі, опісля – в Ужгородському національному університеті. Тепер є приватним підприємцем.

– Якими були ваші перші кроки в політиці?

– До політики я долучився як помічник народного депутата Роберта Горвата. Потім став депутатом міськради Ужгорода, це моя перша каденція.

– Які пункти своєї передвиборної програми вважаєте визначальними? Чи вдалося вже щось із них реалізувати?

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  01/11/16, 12:54


№ 41 (864) «РАДИЙ, ЩО МИ ПЕРЕМОГЛИ НІМЕЦЬКИЙ ФАШИЗМ» – ВЕТЕРАН МИХАЙЛО ПИЛЕНКО

Учора, 28-го жовтня, обласний центр Закарпаття, разом з усією державою, відзначав День визволення України вiд фашистських загарбників. Живих очевидців тих подій, на жаль, залишилося надто мало, тому герої-воїни та їхні спогади є дуже цінними. Нині спілкуємося з ветераном – ужгородцем Михайлом Пиленком, який брав участь у визволенні України.

Народився Михайло Васильович 17 вересня 1926 року в селі Олександрівці Краснопільського району Сумської області. Коли почалася війна, Михайло якраз закінчив 7 класів школи, мав 15 років.

«Мати працювала у колгоспі, була великою трудівницею. Батько був дуже грамотним і мудрим, працював писарем у сільраді, проте дуже рано помер, тож мати ростила нас із молодшою сестрою сама, а згодом – із вітчимом, – розповідає 90-літній ветеран. – Із початком війни мене та інших молодих хлопців забрали рити окопи. Ми потрапили до Курської області, де пережили страшні злидні й голод. Згодом військкомат направив нас у 8-ий запасний полк до Старого Осколу під Воронежем, а в березні 1943 року я став солдатом у мінометному полку. Там виконував функції навідника, потім мене призначили зв’язківцем і помічником командира взводу у штабі дивізіону. Військова справа вимагала знань, фізичної витривалості, уважності і доброї пам’яті».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  01/11/16, 12:53


№ 41 (864) ОДЯГ «ІЗ ДРУГИХ РУК» ЦІЄЇ ЗИМИ БУДЕ ЗІГРІВАТИ БАГАТЬОХ УЖГОРОДЦІВ. Чому зростає популярність «секонд-хендів»?

На головних вулицях Ужгорода можна побачити не лише вітрини магазинів із відомими брендами. Часто впадають у вічі й такі вивіски: «Планета секонд-хенд», «Євро-одяг», «Одяг із Європи» тощо – мережі магазинів уживаного одягу зростають. На вулиці Швабській уже десь п’ять «секондів», на проспекті Свободи – сім.

Навіть на «бутиковій» Корзо «пліч-о-пліч» розміщені три такі торгові точки. І з кожним місяцем їх стає в місті дедалі більше. Бо є попит…

Віднедавна помітна тенденція – магазини вживаного одягу винаймають торгові площі в історичних кварталах Ужгорода, в елітних, так би мовити, новобудовах. А оренда квадратного метра в районі Корзо, Петефі, Корятовича стартує від 500 гривень…

До відома: 80% уживаного одягу та взуття на Закарпаття потрапляє з країн Західної Європи, решту везуть зі США і Канади; товар, залежно від дати оновлення та його «люксовості», коштує від 7 грн. до шестисот за кілограм.

Яскрава вивіска, гучна музика, велика кількість покупців, зосереджені продавці й уважні охоронці – така картина вимальовується майже в усіх магазинах, що торгують уживаними речами. У кожному «секонд-хенді» – своя налагоджена система продажу й оцінювання товару.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Новини)  -  01/11/16, 12:51
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS