Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 19/09/16№ 35 (858) Які вулиці вже оновлені й кому ще пощастить. Про ремонти доріг і тротуарів – міський голова Ужгорода Богдан Андріїв

Такий масштабний ремонт доріг і тротуарів, як нині в Ужгороді, напевно, мало хто пам’ятає. Звідки на все це гроші, які вулиці вже оновлені й кому ще пощастить, – розповів міський голова Богдан Андріїв.

– Пане Богдане, почнімо з головного: звідки гроші на такі масштабні капремонти?

– Левова частка коштів, які цьогоріч передбачені на здійснення капітальних ремонтів вулиць, – це кошти міського бюджету. Тобто це гроші, котрі ми платимо до бюджету як податки – податок на доходи фізичних осіб, земельний податок, інші місцеві податки і збори. Крім того, цього року Ужгороду надійшла субвенція з Державного бюджету в сумі 16,5 млн. гривень. Ці гроші вдалося одержати виключно за підтримки народних депутатів України від Закарпаття, зокрема Михайла Ланя, який особисто лобіював виділення коштів для обласного центру Закарпаття. Загалом із цих шістнадцяти з половиною мільйонів значна частка піде на капітальний ремонт і утеплення Ужгородської класичної гімназії, близько 2 млн. гривень – на ремонт терапевтичного відділення Ужгородської ЦМКЛ та об’єкти водопостачання, а решта – на капітальні ремонти міських вулиць.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  19/09/16, 10:57


№ 35 (858) Депутати виділили кошти на реконструкцію проблемного каналізаційного колектора у провулку Соляному

На позачерговій сесії Ужгородської міської ради після обговорення порядку денного засідання зареєструвалося 25 депутатів.

Проект щодо земельної ділянки біля драмтеатру не отримав достатньо голосів для включення до порядку денного. Міський голова Богдан Андріїв зазначив, що на черговому засіданні наступної сесії буде розглядатися питання про розробку детального плану території. Це дасть можливість провести громадське обговорення і ще раз ухвалити рішення про неможливість забудови зеленої зони біля обласного драмтеатру.

Під час обговорення йшлося, що ініціатива викупити для суспільних потреб ділянку, на якій нещодавно хотіли почати забудову, недоцільна – є інші юридичні механізми не допустити забудови. Зокрема, не зовсім правильне в цьому разі формулювання «для суспільних потреб» чи «у зв’язку з суспільною необхідністю».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  19/09/16, 10:56


№ 35 (858) На засіданні виконкому напрацьовано програми на наступний рік, зокрема діяльності Центру «Дорога життя» та фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд міськими автобусами

В Ужгородській міській раді напрацьовують проекти програм, які реалізовуватимуться наступного, 2017 року. На позавчорашньому засіданні виконкому погоджено Програму додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2017 рік. Передбачене фінансування – 3 мільйони 144 тисячі гривень.

У Програмі зазначається, що з цієї суми будуть надавати одноразову грошову допомогу ужгородцям, які є інвалідами; непрацюючим, самотнім громадянам похилого віку; учасникам АТО; мамам, які народили 1 січня; виділятимуть гроші для поховання самотніх, перевезення тіл померлих мешканців Ужгорода до моргу тощо. За цією ж програмою буде виділятися допомога переселенцям, родинам загиблих захисників країни.

Також на засіданні виконкому ухвалили рішення погодити Програму фінансування видатків на житлово-комунальні послуги почесним громадянам Ужгорода і делегатам І з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України на 2017 рік із подальшим поданням на розгляд сесії. Наступного року на це заплановано 350 тисяч гривень.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/09/16, 10:54


№ 35 (858) Ужгород приймав гостей з міста-побратима Корвалліса

Делегація з американського Корвалліса, яка цими днями перебувала з візитом на Закарпатті, завітала до Ужгородської міської ради.

Американських гостей, а приїхали 26 мешканців Корвалліса, зустріли міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його перший заступник Іштван Цап і секретар Ужгородської міськради Андріана Сушко.

Богдан Андріїв пригадав своє перебування у травні в Корваллісі, привітав родину Марка та Еліс Ремптон, вдома у яких проживав під час свого візиту, і передав вітання ще одній сім’ї, котра теж гостинно його приймала, але цього разу не приїхала до Ужгорода. Наголосив, що багато цікавого побачив у Корваллісі, з чим широко ознайомив керівників усіх підрозділів міськради, бо Ужгороду є чого повчитися, перейняти з американського досвіду. Також міський голова висловив вдячність керівництву США за підтримку України в протистоянні зовнішньому агресору, в запровадженні демократичних реформ і просуванні до об’єднаної Європи.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  19/09/16, 10:53


№ 35 (858) Зміни на фасадах історичних будинків Ужгорода необхідно погоджувати у міській раді

У центральній частині Ужгорода, яка належить до історико-архітектурного ареалу, почастішали випадки утеплення фасадів будинків. При цьому пінопластом закривають рельєфну штукатурку. Крім того, дерев’яні вікна замінюють на пластикові з порушенням малюнку вікна та його геометрії, що спотворює фасад старовинної будівлі.

Відповідно до рішення виконкому Ужгородської міської ради від 07.11.2008 № 454, з метою збереження історико-архітектурної спадщини міста, зокрема, заборонено юридичним і фізичним особам прибудови для влаштування зовнішніх входів до вуличних фасадів будинків чехословацької забудови 20–30-их років ХХ століття, що належать до архітектурного ансамблю «Малий та Великий Галагов» і центральної історичної частини міста.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  19/09/16, 10:52


№ 35 (858) Чимало зроблених для Ужгорода справ свідчать про реальну небайдужість наших іноземних колег

Відділ міжнародних грантових програм та інновацій Ужгородської міської ради раніше мав назву: відділ міжнародного співробітництва та європейської інтеграції. Після його реорганізації, крім назви, змінилися й напрями роботи. Про те, над чим працюють працівники відділу, ми поспілкувалися з його начальницею Вікторією Тарахонич.

– Вікторіє Юріївно, що належить до відання вашого відділу?

– Напрями роботи нашого відділу різнобічні – це ведення листування міського голови з мерами міст-побратимів, дипломатичними установами в Україні та за кордоном, листування з відповідними структурними підрозділами міських рад міст-побратимів, організація офіційних зустрічей із закордонними делегаціями, підготовка і реалізація всіляких культурно-освітніх заходів. Тобто всі міжнародні зв’язки і співпраця Ужгородської міської ради з закордонними партнерами відбуваються безпосередньо через наш відділ.

Після затвердження в липні цього року на сесії міської ради Положення про Громадський бюджет міста на 2017 рік наш відділ забезпечує організацію розгляду проектів, поданих до Громадського бюджету міста, веде реєстр отриманих проектів та оприлюднює їх на веб-сайті міської ради, а також веде всю відповідну супровідну роботу і документацію.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  19/09/16, 10:51


№ 35 (858) Розвиток дворового футболу: об’єднання ромських дітей і залучення їх до спорту

Днями в малій залі Ужгородської міської ради відбулася підсумкова прес-конференція щодо проекту «Підтримка розвитку дворового футболу для ромських підлітків», який реалізовувався за підтримки Програмної ініціативи «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження».

Як розповів керівник проекту, голова правління ГО «Об’єднаймо зусилля», депутат Ужгородської міської ради Юрій Мандич, упродовж літнього тренувального періоду кількість дітей, котрі долучалися до дворового футболу в мікрорайоні «Радванка», з кожним місяцем збільшувалася – приєднувалися школярі міста з малозабезпечених та неблагополучних сімей: на початку було десь двадцять дітей, через два місяці – вже понад сорок, а під кінець додалося ще 16 хлопців, які брали участь у турнірі поза конкурсом. Загалом було утворено три вікові групи юних футболістів: 2001–2003, 2004–2005 і 2007–2009 років народження.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/09/16, 10:50


№ 35 (858) Лев Луцкер: «У моєму серці Ужгород завжди залишається казковим»

Наприкінці серпня на засіданні сесії Ужгородської міської ради депутатський корпус підтримав звернення щодо присвоєння звання «Почесний громадянин міста Ужгорода» Леву Луцкеру – відомому театральному діячеві, педагогу, засновникові руху КВН в Ужгороді і на Закарпатті. З цієї нагоди, напередодні Дня міста, ми вирішили поспілкуватися зі знаковою особистістю Ужгорода.

Ось уже 16 років Лев Луцкер мешкає в Німеччині, в затишному, компактному і такому схожому на рідний Ужгород місті Штраубінгу в Баварії. Поспілкуватися з паном Левом ми змогли завдяки Скайпу.

Нинішнє його життя не є легким – у 72 роки страждає на важку хворобу і не встає на ноги. Єдиною втіхою для Лева Йосиповича тепер є створення цікавих кількахвилинних відеороликів-презентацій різної тематики, серед яких чимало присвячених дорогому Ужгороду.

«Вже маю близько 400 таких коротких відеофільмів. Завдяки тому, що свого часу навчався в художньому училищі, володію й таким умінням і вже спробував себе в оформленні книжок Людмили Кудрявської. Роблю тепер те, що можу, і ніколи не скаржуся ні на що. Який сенс звинувачувати себе чи когось у тому, що хворію?!» – риторично каже Лев Луцкер.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  19/09/16, 10:49
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS