Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 13/09/16№ 34 (857) У МІСТІ ТРИВАЄ МАСШТАБНИЙ РЕМОНТ ДОРІГ і внутрішньоквартальних територій

Далі проводяться роботи з капітального ремонту вулиці Перемоги на ділянці від площі Петефі до проспекту Свободи.

Там, де тротуар ширший, одразу формують лунки для дерев, які висадять пізньої осені; де тротуар вужчий, це зроблять згодом, аби наразі зручніше було перехожим. За рекомендаціями науковців кафедри ботаніки УжНУ, тут збираються посадити липи і кулясті клени, загалом тільки на цій частині вулиці Перемоги – 70 дерев.

Оскільки поруч обласна лікарня, куди звертаються пацієнти з усієї області, тут уперше в Ужгороді викладуть так звану тактильну плитку – з невеличким рельєфом, який відчуватимуть при ходьбі люди з вадами зору. Це допомагатиме їм орієнтуватися в напрямках руху, переходу через дорогу. А взагалі тротуари на Перемоги викладають ФЕМ-плиткою українського виробництва, назва саме цієї – «Римський камінь».

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  13/09/16, 12:02


№ 34 (857) ЯКНАЙШВИДШЕ ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ, з якими ужгородці прийшли на прийом до міського голови, доручено керівникам відповідних структурних підрозділів

Понад три десятки звернень міський голова Ужгорода Богдан Андріїв розглянув цього тижня на черговому особистому прийомі громадян.

Більшість звернень стосувалися надання матеріальної допомоги, насамперед на лікування. Прохали ужгородці і про отримання земельних ділянок, квартир, ремонт покрівель та під’їздів, покращення житлових умов, розв’язання проблем із каналізацією, просили допомогти вирізати аварійні дерева.

Літня жінка звернулася зі скаргою на шум на дитячому майданчику, який дуже їй заважає. Міський голова доручив вийти на місце комісії і визначити, як розв’язати проблему. Звучали на прийомі громадян і скарги на сусідів та водіїв маршруток.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  13/09/16, 12:00


№ 34 (857) УЖГОРОД – ДЕВ’ЯТИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР, ЯКИЙ ОТРИМАВ ПОВНОВАЖЕННЯ ДЕРЖАРХБУДКОНТРОЛЮ

Це відбулося в рамках децентралізації: 9 вересня акт приймання-передавання справ підписали Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев і міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Тепер місцева влада впливатиме на весь процес будівництва – від виділення земельної ділянки до приймання об’єктів будівництва в експлуатацію. Це дасть можливість громаді ефективно боротися з незаконними будівництвами і залучати нові інвестиції. Досвід міст, які вже користуються новими функціями, зокрема Луцька, показав, що місцева влада здатна збільшити обсяги будівництва та інвестиційну привабливість галузі на 10-12%.

«Ужгород – найзахідніше місто України, яке перебрало на себе нові функції. Таким чином, воно завершило процес децентралізації серед обласних центрів західного регіону. Сподіваюся, що незабаром цей приклад візьмуть на озброєння й інші регіони. Переконаний, що влада Ужгорода використає нові можливості на благо громади і цим прискорить розвиток міста», – наголосив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  13/09/16, 11:58


№ 34 (857) «РЕНОВАЦІЮ УНІКАЛЬНОГО СКВЕРУ-АЛЬПІНАРІЮ» розглянули на позачерговому засіданні виконкому

Заступниця начальника управління містобудування та архітектури Валентина Квіт поінформувала про засідання містобудівної ради з цього питання, де фахівці обговорили проект і просили внести корективи, аби максимально зберегти автентичність скверу, природні елементи.

Керівниця департаменту міського господарства Оксана Пайда наголосила, що проект минулого року пройшов онлайн-обговорення, здобув перемогу в загальноукраїнському конкурсі і департамент підтримує проведення робіт.

Авторка проекту – доцент УжНУ Діана Кайнц – пояснила, що організатори конкурсу в умови закладали створення довготривалого ефекту від проведених робіт, отож планується не лише впорядкувати територію, водойму, а й сформувати лавку-клумбу з місцями для сидіння, а також металеву перголу, яка допоможе врятувати два вже похилені дерева, зокрема тис, і матиме поручні для зручності спуску літніх людей, дітей.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  13/09/16, 11:56


№ 34 (857) МІСЬКА ВЛАДА ПІДТРИМУЄ МЕШКАНЦІВ УЖГОРОДА У ПРОТИДІЇ ЗАБУДОВІ ПЛОЩІ БІЛЯ ОБЛМУЗДРАМТЕАТРУ і використовуватиме всі правові механізми для збереження там рекреаційної зеленої зони

Першим кроком міської влади Ужгорода для правової зупинки будівельних робіт, які почалися минулого тижня біля обласного муздрамтеатру і викликали обурення містян, було скасування рішенням позачергового засідання виконкому містобудівних умов та обмежень забудови цієї земельної ділянки, виданих попередньою владою минулого року.

Рішення виконкому ґрунтується на тому, що містобудівні умови та обмеження не відповідали чинному на той час генеральному плану міста (редакція 2004 року), котрий визначав цю територію як зелену зону загального користування. За нині чинним генеральним планом Ужгорода, ухваленим у 2016 році, ділянка належить до рекреаційних зон озеленених територій загального користування і благоустрою.

Ужгородська міська влада також звернулася до Державної архітектурно-будівельної інспекції України та Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Закарпатській області щодо скасування декларації про початок будівництва.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  13/09/16, 11:54


№ 34 (857) НАПРАЦЬОВУЮТЬСЯ УМОВИ ДЛЯ ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ ПРОЕКТІВ РЕКОНСТРУКЦІЇ площ Петефі та Театральної, вулиць Корзо, Волошина, Корятовича

Ситуацію з реконструкцією площі Шандора Петефі на робочій нараді обговорили фахівці різних структурних підрозділів Ужгородської міської ради і вирішили, що днями оголосять конкурс, за умовами якого проекти можна буде подавати впродовж чотирьох місяців.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв наголосив, що потрібно вже напрацьовувати, які ремонти, реконструкції необхідно виконати в місті наступного року, з тим, аби врахувати це при ухваленні у грудні бюджету на 2017 рік, розробити проекти, кошториси, отримати висновки експертизи і наступного року почати роботи, щойно дозволить погода.

Зазначалося, що цього року проведуть капітальний ремонт пішохідної частини площі Петефі – від пішохідного мосту до паркувальних місць. Проектно-кошторисна документація на цей капремонт уже два місяці перебуває на експертизі. Передбачається ремонт комунікацій, викладення шліфованого мощення, перекриття для руху автомобілів, які тепер масово порушують заборону на проїзд.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  13/09/16, 11:54


№ 34 (857) СТАНІСЛАВ ПОНОМАРЬОВ: «ЗАДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЖИТТЯ НЕОБХІДНО ПРАЦЮВАТИ РАЗОМ»

Сьогоднішня наша розмова – з депутатом Ужгородської міської ради від партії «Відродження» Станіславом Пономарьовим, головою постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури.

– Пане Станіславе, ви є депутатом кількох скликань. Що вас спонукає знов і знов обирати цю діяльність?

– Справді, депутатом став уже вчетверте, бо самі мешканці мого округу просили, щоб я знову висунув свою кандидатуру. Ну і, звісно, є бажання до певної самореалізації. На торішніх виборах пройшов до міськ-ради з партійною програмою політичної сили «Відродження», і тепер разом із колегами стараємось її успішно реалізовувати, незважаючи на всілякі проблематичні, і не лише, моменти.

Що стосується роботи моєї, так би мовити, депутатської комісії, то я очолюю одну з найскладніших – постійну комісію з питань регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури. Наші засідання відбуваються щосереди о другій годині в міській раді, інколи проводимо й по два-три засідання на тиждень – через велику кількість заяв. На мій погляд, усі члени комісії працюють вправно, маємо налагоджену співпрацю, до розгляду певних питань часто долучаються й активісти, представники різних державних органів і, звичайно, міський голова та секретар ради.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  13/09/16, 11:54


№ 34 (857) ЯК ЛЮДИ З ВАДАМИ ЗОРУ ВЧАТЬСЯ БАЧИТИ СВІТ. Захоплюватися потрібно не тими, хто має все, а тими, хто всупереч вадам намагається жити повноцінним життям

Закарпатська обласна організація Українського товариства сліпих УТОС об’єднує Міжгірську, Хустську, Мукачівську й Ужгородську територіально-первинні організації, а також Мукачівську виробничо-первинну організацію, на підприємстві якої працюють інваліди зору.

Українське товариство сліпих опікується соціальним захистом інвалідів, їхньою реабілітацією та оздоровленням. Одна з рекреаційних точок для слабозорих – Боярський будинок відпочинку під Києвом. Там оздоровлюються члени УТОС у літньо-осінній період. УТОС допомагає також людям з обмеженими можливостями працевлаштуватися.

«Іноді працевлаштовуються через нас, іноді самостійно шукають роботу. До прикладу, ті, хто має ІІІ групу інвалідності зору (деколи ІІ групу), можуть працювати вантажниками, – розповідає Василь Тирпак, голова Закарпатської обласної організації УТОС. – А ті, в кого І група, або зовсім незрячі, в основному працевлаштовуються масажистами – шестеро осіб уже знайшли роботу в міській лікарні».

В Ужгородській територіально-первинній організації налічується близько 260 інвалідів зору, але не всі вони є ужгородцями, адже до цієї ТПО належать мешканці й інших міст, зокрема Чопа, і районів: Перечинського, Великоберезнянського, Ужгородського.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  13/09/16, 11:52
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS