Газета ужгородської міської ради і виконкому

Архів за 05/09/16№ 33 (856) Перший дзвоник пролунав у всіх ужгородських школах

Близько 1700 першокласників сіли за парти і розпочали своє шкільне життя. Загалом цього навчального року до міських шкіл пішло на 728 учнів більше, ніж минулого.

Свято Першого дзвоника відвідав і міський голова Ужгорода Богдан Андріїв – він був присутній на урочистих лінійках двох ужгородських шкіл – № 5 та № 19. Богдан Андріїв привітав усіх із Днем знань: «Сьогодні важливий і зворушливий день для наших першокласників. Хочу побажати їм наполегливості й терпіння у навчанні, адже знання – це запорука успіху та широких можливостей. Також звертаюся до батьків: любіть своїх дітей і підтримуйте у всіх починаннях».

Міський голова висловив подяку вчителям, які разом зі знаннями віддають дітям часточку свого серця. Найкращих педагогів та найсумлінніших учнів Богдан Андріїв відзначив почесними грамотами і вручив їм невеличкі подарунки.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  05/09/16, 11:00


№ 33 (856) Забудова в ареалі одного з культурницьких об’єктів Ужгорода є неприпустимою! Виконком скасував дозволи на будівництво поблизу драмтеатру

Міська влада Ужгорода здійснила першочергові кроки для зупинення розпочатих у п’ятницю вранці будівельних робіт біля обласного муздрамтеатру на приватній ділянці, де на тижні зрізали 4 сріблясті ялинки.

Зокрема, вчора терміново скликали позачергове засідання виконкому, де було одностайно підтримано рішення про скасування, через невідповідність, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки: м. Ужгород, провулок Мостовий, поз. 1 – від 26.08.2015 № 136/20-16/2015.

У ході обговорення зазначалося, що до виданих при попередньому керівництві міста, у 2015 році, умов та обмежень для цієї ділянки є низка зауважень про допущені порушення – які саме, на основі напрацювань управління правового забезпечення, докладно поінформував міський голова Богдан Андріїв. Як він наголосив, попри те, що ділянка продана з аукціону ще у 2009 році і що власник має державний акт на право власності на землю, є неприпустимим проведення забудови в ареалі одного з культурницьких об’єктів Ужгорода.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна)  -  05/09/16, 10:58


№ 33 (856) Яка ситуація із забезпеченням підручниками школярів Ужгорода?

На сьогодні вона така: для початкових класів забезпечення підручниками становить 80% від потреби; для 10–11 класів – 98%; для 5–9 класів, за попередніми даними, – 69%, але, як повідомила на засіданні виконкому керівниця управління освіти Оксана Бабунич, уже надійшли всі необхідні підручники для 8 класу – нові, щойно з видавництва.

У понеділок, 5 вересня, обласний департамент освіти буде проводити перерозподіл підручників, оскільки в Ужгороді найвища в області середня наповнюваність класів: якщо по Закарпаттю вона становить 14 учнів, то в нашому місті – 28,3. Крім того, на засіданні виконкому міськради зазначалося, що цього року в навчальних закладах Ужгорода здобуватиме освіту на 728 учнів більше, ніж торік, тому ситуація буде врегульовуватися.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  05/09/16, 10:57


№ 33 (856) В Ужгороді сіли вперше за парти близько 1700 першокласників

Мережу міських навчальних закладів на 2016/2017 навчальний рік, який розпочався цього тижня, затвердили на засіданні виконкому міськради.

У затвердженому документі зазначено, що в місті 54 навчальні заклади; конкретизовано, скільки з них і які саме є загальноосвітніми, які – спеціалізованими, скільки НВК, садочків і професійно-технічних навчальних закладів, скільки інклюзивних класів, які можливості навчатися у спеціалізованих дошкільних групах, зокрема в садочках для дітей з різними вадами здоров’я або ж зі словацькою та угорською мовою навчання тощо.

Начальниця управління освіти Оксана Бабунич поінформувала, що цього навчального року на 728 учнів більше, порівняно з попереднім, уперше сіли за парти близько 1700 першокласників. Середня наповнюваність класів найвища в області і становить 28,3; у ясельних групах середня наповнюваність 24, у групах садочків – 27.

Цього року відкривається перша інклюзивна група (для діток з обмеженими можливостями) у дошкільному закладі – в «Ялинці». Також Оксана Бабунич повідомила, що цього тижня в місто надійшли новенькі, прямо з видавництва, підручники для учнів 8 класу.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  05/09/16, 10:56


№ 33 (856) Міський голова Ужгорода привітав колектив УжНУ з новим навчальним роком

Богдан Андріїв у середу взяв участь у розширеному урочистому засіданні Вченої ради Ужгородського національного університету, присвяченому початку нового навчального року.

Розпочали з офіційного Гімну України і молитви за Україну «Боже великий, єдиний» у виконанні легенди університету – чоловічої хорової капели «Боян».

Ректор Володимир Смоланка розповів, із використанням слайдової презентації, про основні досягнення і показники, з якими виш підійшов до навчального року 2016-2017, про завдання, які стоять перед колективом.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  05/09/16, 10:55


№ 33 (856) Степан Сембер: «Попри все треба залишатися людяним»

У четвер, 1-го вересня, свій день народження відзначив колишній міський голова Ужгорода (керував містом у 1998–2002 роках), член Ради старійшин міста й Ужгородського міськвиконкому, директор Закарпатського регіонального центру соціально-економічних і гуманітарних досліджень НАН України, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів і банківської справи ДВНЗ УжНУ, відмінник народної освіти й почесний громадянин Ужгорода Степан Сембер. З цієї нагоди ми вирішили поспілкуватися з ним – про прожиті роки, його громадянську позицію, людське щастя…

Про деяких людей, що народилися на певне професійне свято, можна сказати: сам собі означив вибір фахового шляху. Так і Степан Васильович, народившись у День знань, усе життя пов’язаний з науковою та освітньою діяльністю.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум)  -  05/09/16, 10:55


№ 33 (856) Депутати підтримали дітей учасників АТО і дітей зі сімей, переміщених із тимчасово окупованої території України, затвердили Програму охорони шкіл, садочків, НВК міста, внесли зміни до Програми благоустрою, реконструкції вуличного освітлення, присвоїли звання «Почесний громадянин міста Ужгорода» та розглянули інші актуальні питання життєдіяльності міста

Перед цьоготижневою сесією Ужгородської міської ради, яка відбулась у вівторок, провели узгоджувальне засідання щодо одного питання, запропонованого до розгляду: про фінансування культурно-мистецьких заходів в місті. На початку сесійного засідання міський голова Богдан Андріїв закликав хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих під час трагічних подій під Іловайськом, друга річниця яких минула цими днями. Також Богдан Андріїв від імені Президента України вручив ювілейні медалі «25 років Незалежності України» голові громадської організації «Спілка учасників бойових дій в АТО міста Ужгорода «Побратими України м. Ужгород» Миколі Марчишаку і лікарю-хірургу Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Новака Тиберію Островці.

На сесійному засіданні депутати дали згоду на виділення матеріальної допомоги двом ужгородцям на лікування, в тому числі дитини, і ще двом – на ремонт квартир. Як було ухвалено на одному з попередніх засідань, сума обмежується 2 тисячами гривень.

Підтримали депутати Ужгородської міськради і Програму матеріально-технічного забезпечення патрульної поліції. Зокрема, правоохоронці потребують допомоги для екіпірування велопатруля, придбання комп’ютерної техніки, засобів зв’язку, GPS-навігаторів та відеореєстраторів, а також для заходів із профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, проведення конкурсів-оглядів, обладнання дитячих майданчиків правил дорожнього руху, випуску друкованої продукції тощо.

Програма потрібна для посилення безпеки громадян, зниження рівня злочинності, зменшення ДТП, підвищення ефективності роботи патрульної поліції та мобільності реагування правоохоронців, збільшення маршрутів патрулювання, здійснення заходів із профілактики дорожньо-транспортного травматизму, формування позитивного іміджу нової патрульної поліції.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  05/09/16, 10:53


№ 32 (855) Ужгородці й гості міста отримали чудовий подарунок до 25-ої річниці Незалежності України

У найзахіднішій області України – Закарпатській, зокрема в Ужгороді, першими почали святкування 25-ої річниці Незалежності України 24 серпня. Зі сходом сонця в Ужгородському замку разом із заслуженим академічним Закарпатським народним хором містяни помолилися за мир у нашій державі. Розпочався захід із «Молитви за Україну», після чого на восьми мовах прочитали «Отче наш» спільно з представниками різних релігійних конфесій, виконали Державний Гімн України.

А о 10:00 офіційні заходи розпочалися на площі Народній, перед будівлею ОДА. У програмі були пряме включення промови Президента України, трансляція параду зі столиці, всеукраїнський флешмоб «Співаємо Гімн України разом». Пам’ять усіх загиблих за Україну присутні вшанували хвилиною мовчання – таку акцію провели одночасно по всій Україні.

Родзинкою цьогорічного свята в обласному центрі стали урочисті фанфари з балкона ОДА у виконанні трубачів обласної філармонії. Позивні на тему відомої пісні «Верховино, світку ти наш!» уперше пролунали о 10:00 і звучали щодві години.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  05/09/16, 10:52


№ 32 (855) Міські заклади освіти до початку навчального року готові, а кількість «першачків» ще уточнюється

В Ужгороді функціонують 52 дошкільні та шкільні навчальні заклади: 28 загальноосвітніх і 23 дошкільні. Готовністю їх до нового навчального року, а також тим, що чекає на освітян, учнів та їхніх батьків під час цьогорічного процесу навчання й виховання, ми поцікавилися в очільниці міського управління освіти Оксани Бабунич.

– Мережа міських закладів освіти офіційно не змінилася. Оскільки нова ще не ухвалена, чинною є мережа навчальних закладів Ужгорода на 2015-2016 навчальний рік. Однак Ужгородська міська рада ухвалила рішення ліквідувати з 15 липня НВК «Горяни» на вул. Дендеші, 166 і створити на його ж базі дошкільний навчальний заклад № 43 загального розвитку. Наразі триває робота ліквідаційної комісії.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини)  -  05/09/16, 10:50


№ 32 (855) Запуск цілодобового водопостачання зменшив загальне споживання води в Ужгороді, а для якісної та повноцінної реконструкції всієї системи потрібно 360 мільйонів євро

Водозабезпечення міста є одним із найважливіших завдань, яке виконує комунальне підприємство «Водоканал м. Ужгорода». Про функціонування підприємства, а також можливе підвищення тарифів ми розмовляємо з його директором Станіславом Карташовим.

– Пане Станіславе, розкажіть про ресурси «Водоканалу». Мабуть, у вашого потужного підприємства чималий штат працівників?

– Це справді потужне комунальне підприємство, найбільше в області. На сьогодні в нас працює 467 осіб. У нашій експлуатації перебуває близько 300 км каналізаційних мереж, 260 км водопровідних мереж різних діаметрів. Ми обслуговуємо місто зі 115-тисячним населенням, з якого нашими абонентами є 36 тисяч фізичних осіб, 40 тисяч загальних зареєстрованих абонентів з особовими рахунками; нашими споживачами є 2,5 тисячі юридичних осіб і близько 20 бюджетних організацій (державний, обласний, міський і районний бюджети).

Нам підпорядковані два водозабори: поверхневий з річки Ужа, що забезпечує водою, в основному, правобережну частину міста – з насосною фільтрувальною станцією в районі вулиць Насипної – Панькевича, і підземний – Минайський водозабір, який постачає воду лівобережній частині міста. Підприємство експлуатує очисні споруди загальною потужністю 50 тис. куб. м, які завантажені на 100%. Тут потрібно зазначити, що місто не зможе розвиватися без їх реконструкції та збільшення потужності.

(more…)

(опубліковано в категорії: Загальна, Місто, Соціум, Влада, Новини, Країна)  -  05/09/16, 10:49
Реалізація: ALDESIGN WebStudio
базується на WP 1.5 engine | valid XHTML and CSS